» »

Hladilnik - Odlomljena "skatlica" pri kompresorju

Hladilnik - Odlomljena "skatlica" pri kompresorju

Opkow ::

Zdravo!

Upam, da sem dal v pravo temo, in ce se kdo spozna na drobovje hladilnika. :)

Med premikanjem hladilnika, se je zategnil kabel in je s tem odlomil skatlico, ki je ob kompresorju. Zal me ni bilo takrat zraven, da bi videl kaj vse je odletelo stran.
Zato prilagam nekaj slikic...



 model kompresorja

model kompresorja


 model hladilnika

model hladilnika


Trenutno sem zadevo za silo skupaj sestavil in priklopil na kompresor s pomocjo magije, ki se imenuje selotejp. :)
 improvizacija

improvizacija


Sedaj je problem, ker hladilnik nonstop laufa, neglede na koliko je nastavljen okrogli gumb v hladilniku (1-7). Ce gumb zavrtim nazaj na pozicijo stop, in takoj na poljubno stevilko, da za nekaj casa mir. Ko se vklopi, spet melje v nedogled.

Sem sel v gorenjev servis, kjer so imeli samo eno podobno zadevo.


 isti priklop na kompresor

isti priklop na kompresor



Zal je hotel vedeti, model kompresorja, ki si ga pa nisem zapisal. Sem imel zapisan samo model hladilnika. A ker je zadeva stala slabih 7 EUR, sem riskiral in kupil.

Problem je nastal, ker so trije pini na kompresorju popolnoma simetricni v trikot, kar pomeni, da lahko rele postavim v poljuben polozaj. :(

In zadeva ima tudi drugacne oznake na kontaktih za priklop zic.

Pri staremu izgleda raporeditev zic takole


Oznake na skupinah zic od zgoraj navzdol so naslednje: Zemlja, I, N, L.

Je komu jasno, kam naj dam zice na nov rele?

Predvsem me muci, kaj pomenijo oznake na novemu C, S in dodatni N. Ali je zadeva popolnoma nekompatibilna?
Ali je vzrok za neprestano laufanje kopresorja nekje drugje?

Se vam vnaprej zahvaljujem za predloge in odgovore. :)

francek1 ::

Nekaj je narobe s termostatom (v hladilniku), ne s priklopom na motor. Na priklopu je le tokovna zaščita, če motor slučajno (če je olje pregosto ali ob okvari) ne zažene. Škatlico pa dobiš na kakšnem odpadu.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Opkow ::

Se pravi ni problem v tej tokovni zasciti...

Se da kako drugace preveriti delovanje termostata? Razen, da menjam za drugega? :)
Oz je problem stalnega delovanja samo v termostatu, ali so mozni se drugi vzroki?

Ker sedaj si mi dal za mislit.
Zaradi prenove stanovanja, hladilnik dva meseca ni delal. Je mozno, da se sedaj ni zagnal pravilno in so tezave s plinom oz oljem v kompresorju. Da so se tekocine "usedle"... ne vem kako bi se izrazil? :)
Sicer sem hladilnik prevzel od prejsnjih lastnikov, in bi rekel, da je zadeva stara blizu 20 let.

Zmrzovalni del, se mi zdi da dela normalno... Po stenah je ledeno in ob dotiku s prsti na steno, se takoj zamrzne. Medtem, ko pa pri hladilnemu delu imam obcutek, da ne hladi dovolj, dobro... Kovinski deli so mrzli, stene hladilnika so hladne, a vendarle zrak v notranjosti mi deluje nekako mlacen, oz ne dovolj hladen, ali se mi samo dozdeva.

Ce ne bo druge variante, bom pac sel nabavit novega, a vendarle bi ga rad usposobil, ce je problem tak, da ga lahko z vaso pomocjo sam odpravim. :)

francek1 ::

Dolgo stanje hladilnika zelo slabo vpliva nanj. V delu napeljave, kjer je običajno podtlak, nastane namreč tlak, zaradi (aluminijastih) poroznih cevi plin spusti. Posledica je slabo delovanje. V dobrih starih časih so imeli hladilniki bakrene cevi, ki niso postale porozne in se je hladilnike splačalo popravljati, zdaj pa jih lahko le odpelješ na deponijo. Bojim se, da je tako tudi pri tvojem...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Usmernik zraka na zunanji enoti klime

Oddelek: Loža
111138 (757) ufek
»

Keramični kondenzator

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111317 (895) Brane22
»

Nateg na servisu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6915713 (13120) mat xxl
»

Kako priklopiti senzor gibanja Swiss Garde

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173276 (2869) lacen1234

Več podobnih tem