» »

Varčevalni račun

Varčevalni račun

marsan ::

Pozdrav, odločil sem se odpreti varčevalni račun, pa me zanima na kaj vse je dobro biti pozoren, katero banko priporočate,..?

kixs ::

Poglej katera ti da najvecjo obrestno mero in koliko casa mora preteci, da lahko dvignes.

lp

Furbo ::

Pa tiste z največjimi obrestmi so najbližje stečaju, tako da skrbno preglej še bilanco banke.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ales85 ::

In pa če ti dovolijo naenkrat pobrati vsa sredstva. NLB ima sedaj tak "fin" nov varčevalni račun, kjer moraš 100 EUR vedno imeti gor. Dobiš jih samo tako, da varčevalni račun zapreš.

Zeberdee ::

Stečaj je, kadar ima banka negativni kapital.

energetik ::

Pri NLB mora položen znesek odležati le 1 teden. Mislim, da ima Abanka ta čas 2 tedna.

RejZoR ::

Ja, NLB ima tedensko omejitev na položen znesek.

Če imaš gor 1000 EUR in zdele položiš še 500 EUR boš nadaljnih 7 dni lahko dvignil samo do 1000 EUR. Po preteku 7 dni pa 1500 EUR. Oz minus 100 EUR or so, ki jih moraš skoz imet gor.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

noker ::

Kakšna tedenska omejitev? O čem ti to? Kakor vem, obstajajo 14 in 30 dnevni varčevalni računi, kjer je seveda jasno, kaj to pomeni (kar ti pišeš, mora biti 7 dnevni račun potem). In sicer (napisal bom za 30 dnevni račun, velja pa za vse primere):
prvi polog na račun ne sme biti manjši od npr. 20 EUR. Lahko pa položiš neomejeno denarja, ki se sprosti ŠELE po pretečenih 30 dneh. Recimo, da vložiš 1000 EUR, po 30 dneh imaš na voljo 980 EUR, 20 EUR pa ostane gor do zaprtja računa (kot je bilo že omenjeno). Obrestna LETNA (!) mera je v opisanem primeru 0,75 % (na vpogled je bistveno manj, če vežeš, pa npr. 5 x več, a tam sredstev ne moreš uporabit pred iztekom vezave, npr. 1 leta).


Napisan primer se nanaša na SKB banko, kjer je NAJNIŽJI začetni polog 20 EUR in kjer ti po prvih 30 dneh sprostijo vsa nakazila, razen 20 EUR. Pripis obresti se izvede 1 x letno in sicer na koncu tekočega leta.

Torej, avtor, poglej, katera banka ti ponudi najvišje obresti za VARČEVALNI račun (ali 14, ali 30 dnevni se odločiš sam, obrestna mera se malo razlikuje), a priporočam, da izbereš stabilno banko ...

lp

Mavrik ::

Potem veš narobe.

NLB varčevalni račun deluje tako kot so napisali - položiš denar, ki mora tam ostati vsaj 7 dni. Potem ga lahko uporabiš.
The truth is rarely pure and never simple.

telexdell ::

Zanimiva je tudi DIBA. Obrestna mera je odvisna od zneska varčevanja (do 1000€= 1%, do 9.000€= 1,6%, več pa 1,8%). Denar ni vezan in ga lahko dvigneš kadarkoli brez kakršnih koli penalov.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

noker ::

Mavrik je izjavil:

Potem veš narobe.

NLB varčevalni račun deluje tako kot so napisali - položiš denar, ki mora tam ostati vsaj 7 dni. Potem ga lahko uporabiš.


Ne, vem pravilno. Glede načina varčevanja in ostalega verjetno vem največ tule (od sodelujočih, seveda)
Samo nisem pa vedel, da ima NLB tudi 7 dnevne račune.

Sorry.


Me NLB po prihajajoči četrti (?) dokapitalizaciji ne zanima preveč ... LOL

jest10 ::

Me NLB po prihajajoči četrti (?) dokapitalizaciji ne zanima preveč ... LOL


Samo po drugi strani pa, dokler bodo dokapitalizacije, se nimaš česa bati>:D

baker ::

Volksbank študentski/upokojenski račun zmaga. 2.25% obrestna mera + denar lahko dvigneš kadarkoli.
www.volksbank.si/prebivalstvo/racuni/st...

Za tiste ki niste študenti majo podobno varjanto z 1.5% obrestno mero.
http://www.e-obresti.si/

BlueRunner ::

Furbo je izjavil:

Pa tiste z največjimi obrestmi so najbližje stečaju, tako da skrbno preglej še bilanco banke.

Ni pa to pretirano tvegano, ker so vloge fizičnih oseb do določenega zneska krite. Če me spomin ne vara je ta trenutno 100.000€. Je pa res, da lahko ostaneš brez obresti, ki še niso bile pripisane k glavnici - torej po vrednosti izgubiš toliko, kolikor ti je odnesla inflacija, nominalno pa niti centa.

Zeberdee je izjavil:

Stečaj je, kadar ima banka negativni kapital.

Po tej logiki bi vse banke že davno bankrotirale, ker imajo izdanih več kreditov, kot pa imajo dejanskega kritja. Torej je njihov kapital zaradi sive emisije prakitčno vedno negativen.

Banka != hranilnica. Čeprav bi bilo včasih dobro, da bi bila.

noker je izjavil:

Me NLB po prihajajoči četrti (?) dokapitalizaciji ne zanima preveč ... LOL

Škoda. Pa ravno ta banka je hkrati dovolj velika, da jo bo po potrebi reševala celotna država, hkrati pa dovolj zavožena, da bi lahko imela spodobne obresti.

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Po tej logiki bi vse banke že davno bankrotirale, ker imajo izdanih več kreditov, kot pa imajo dejanskega kritja. Torej je njihov kapital zaradi sive emisije prakitčno vedno negativen.

To pa ne bo držalo.
Bilanca banke je drugačna od bilance podjetja.
V minus kapitala gredo samo odpisani krediti.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Zeberdee ::

Seveda da ne. Najslabše stoječe banke v Sloveniji so zelo daleč od razpada.

Vice ::

Furbo je izjavil:

Pa tiste z največjimi obrestmi so najbližje stečaju, tako da skrbno preglej še bilanco banke.


Če pogledaš bilanco naših bank za 2011 (finance) imajo najbolj zadolžene tudi najnižje obresti.

St235 ::

Varčevalni račun NLB NIMA omejitve koliko denarja mora ostat najemu in lahko dvigneš kolikor imaš. Denar na njemu mora odležat 7 dni potem prosto razpolagaš z njim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

noker ::

jest10 je izjavil:

Me NLB po prihajajoči četrti (?) dokapitalizaciji ne zanima preveč ... LOL


Samo po drugi strani pa, dokler bodo dokapitalizacije, se nimaš česa bati>:D



Hehe, imaš prav.
Sicer pa sem zgolj hotel opozorit na dejstvo, da mi NLB nikoli ne more izplačat toliko obresti, kolikor jo z dokapitalizacijo futram jaz (oziroma mi vsi). Iz tega vidika za NLB nočem niti slišat.
Sicer pa, katera banka deluje v korist stranke? Nobena. Saj niso dobrodelne organizacije ...

Manu ::

noker je izjavil:

Saj banke niso dobrodelne organizacije ...


Pa bi morale bit.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Furbo ::

Manu je izjavil:

noker je izjavil:

Saj banke niso dobrodelne organizacije ...


Pa bi morale bit.


Ne razumeš ekonomije.

Banke so banke, mi smo pa njihova dobrodelna organizacija. Hočeš nočeš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

fosil ::

V kapitalizmu vsi delajo za lastno korist, tudi potrošniki.
Zakaj bi bile banke kaj drugačne?
Do težav pride ravno takrat ko banke ne delajo za lastno korist ampak v korist določenih osebkov, recimo tajkunov in jim odobri kredit ki ni v bankino korist.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Manu ::

Ni problem, če delaš za lastno korist, ki je v končno korist družbe kot celote.

Problem nastane, kadar je ta 'lastna korist' uničujoča za ostale posameznike. Torej gre čez mejo.

Ne vzami več kot potrebuješ. To bi morala biti osnovna logika v ozadju ekonomskega sistema. Ker vse je omejeno.

Naši viri so omejeni, naše želje pa neomejene. Tu nastane problem, ko se za svobodo označi zadovoljevanje neomejenih želja (pohlepa), kar pa nima nobenega logičnega smisla.

Regulacija (omejevanje) je bil rezultat, ki smo se ga naučili iz velike krize v 30-ih prejšnjega stoletja. Ampak zgleda se ga nismo.

Manevrskega prostora za izboljšanje ekonomskega sistema, ne da bi izgubili osebno svobodo, je ogromno. Le izviti se moramo iz slepila "greed is good and regulation is bad". Namreč, regulira se banke, ne pa prebivalstva. Zato ne razumem, zakaj ovčke zagovarjajo banke, ko pa nimajo od tega NIČ (še vedno je veliko takih; na žalost).
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

ABX ::

Ker jim dosti bolj ustreza svoboda korporaciji kot lastna svoboda.

Bolano ja.


Če želiš pravi free market imaš Mafijo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

St235 ::

noker je izjavil:

jest10 je izjavil:

Me NLB po prihajajoči četrti (?) dokapitalizaciji ne zanima preveč ... LOL


Samo po drugi strani pa, dokler bodo dokapitalizacije, se nimaš česa bati>:D



Hehe, imaš prav.
Sicer pa sem zgolj hotel opozorit na dejstvo, da mi NLB nikoli ne more izplačat toliko obresti, kolikor jo z dokapitalizacijo futram jaz (oziroma mi vsi). Iz tega vidika za NLB nočem niti slišat.
Sicer pa, katera banka deluje v korist stranke? Nobena. Saj niso dobrodelne organizacije ...


A gre kaj manj "tvojega" denarja v dkapitalizacijo, če jih bojkotiraš?

Manu ::

Evo ravno danes sem prebral novico: Skupina finančnih trgovcev manipulirala z obrestno mero. Takšnih špekulacij in manipulacij je v finančnem sistemu ogromno in to vpliva na celotno gospodarstvo.

Zato je nujno potrebno, da zahtevamo reforme bank in bančnega sistema. Sami se ne bodo reformirali. Pritisnit moramo na politike, da jim dvignemo politično voljo.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

noker ::

St235 je izjavil:

noker je izjavil:

jest10 je izjavil:

Me NLB po prihajajoči četrti (?) dokapitalizaciji ne zanima preveč ... LOL


Samo po drugi strani pa, dokler bodo dokapitalizacije, se nimaš česa bati>:D



Hehe, imaš prav.
Sicer pa sem zgolj hotel opozorit na dejstvo, da mi NLB nikoli ne more izplačat toliko obresti, kolikor jo z dokapitalizacijo futram jaz (oziroma mi vsi). Iz tega vidika za NLB nočem niti slišat.
Sicer pa, katera banka deluje v korist stranke? Nobena. Saj niso dobrodelne organizacije ...


A gre kaj manj "tvojega" denarja v dkapitalizacijo, če jih bojkotiraš?



Nič manj.
Sem pa jasno napisal, da me NLB (kot komitenta) ne zanima ...in to ne pomeni bojkota, mar ne?
Razen če si to narobe razlagaš ..??? Al pa si samo pameten?

terpaz ::

A je možno imeti dva varčevalna računa, katera banka to ponuja?

St235 ::

noker je izjavil:

St235 je izjavil:

noker je izjavil:

jest10 je izjavil:

Me NLB po prihajajoči četrti (?) dokapitalizaciji ne zanima preveč ... LOL


Samo po drugi strani pa, dokler bodo dokapitalizacije, se nimaš česa bati>:D



Hehe, imaš prav.
Sicer pa sem zgolj hotel opozorit na dejstvo, da mi NLB nikoli ne more izplačat toliko obresti, kolikor jo z dokapitalizacijo futram jaz (oziroma mi vsi). Iz tega vidika za NLB nočem niti slišat.
Sicer pa, katera banka deluje v korist stranke? Nobena. Saj niso dobrodelne organizacije ...


A gre kaj manj "tvojega" denarja v dkapitalizacijo, če jih bojkotiraš?



Nič manj.
Sem pa jasno napisal, da me NLB (kot komitenta) ne zanima ...in to ne pomeni bojkota, mar ne?
Razen če si to narobe razlagaš ..??? Al pa si samo pameten?


V bistvu to, da iz principa ne uporabljaš storitev NLB pomeni, da jo bojkotiraš.

mr1two ::

Offtopic: Bil sem pri NLB. Z vsemi manevri, ki jih delajo sem se odloču da zaprem račun, ker s tako bedno organizacijo nočem imeti ničesar.

Trenutno pa nimam pojma, kako bi varčeval oz. za kje bi se to odločil. Verjetno v kakšno hranilnico, ker jim bolj zaupam kot bankam.

Furbo ::

Če boš našel prav hranilnico, potem verjetno ne boš imel tiste (kolikor je/bo pač že vredna) zaščite hranilne vloge.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jernejl ::

Jamstvo za vloge v bankah

vloge so zajamčene v vseh bankah in hranilnicah, ki opravljajo bančne storitve v Sloveniji

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neprodaja banke NLB (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13326409 (21991) jernejl
»

Izbira banke za kredit - Abanka vs NLB

Oddelek: Loža
2813553 (8026) Izaso
»

Katera je najugodnješa banka v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9228739 (23104) šernk
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615657 (13511) ...:TOMI:...
»

Zmeden - kam naj z denarjem?

Oddelek: Loža
359190 (8010) _Dormage_

Več podobnih tem