» »

Kateri router?

Kateri router?

««
103 / 126
»»

scipascapa ::

sej izbereš SPAIN/FRANCE :)

bi pa raje AX3 PRO kot samo AX3.

Zgodovina sprememb…

rejven ::

Spregledal, da je opcija :), sugurno pro zmaga, ce rabis.

PrimoZ_ ::

A je že kej na voljo kar ima 2.5Gbe porte ?

xyd1 ::

Pozdravljeni še od mene

Iščem router ali svitch, moja konfiguracija je
2x 4k tv, z netflixom, youtubom,..
2x pc lan

Wifi je izklopljen ker ga ne potrebujem, bi pa vrjetno prišel prav firewall in ostali bombončki.

Če že bi nabavil enega s vsaj 1Gbps, podporo ipv6, firewallom, ddos protection, wifi naj bo ampak ni prioriteta, če bi lahko nanj priklopil kakšen zunanji disk za deljenje datotek med tv-pc bi bilo super. Pač da bo zadostoval naslednjih 5+ let (trotlziher), saj grem naslednjo leto na optiko (200mbps up/down), 8-10 portov bo dovolj.

cena? recimo pod 100€ bi moralo zadostovati na moje -nezahteve-

hvala za nasvete!

MrStein ::

Mimogrede: Kaj bi naj bil "ddos protection" na home routerju?
Če ti zabaše linijo, je zabasana.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ijus ::

izkoristil bi temo pa vprašal:

bi tole dvoje skupaj zmoglo 600Mbps (telemach kabelski internet) preko wifija?:

ASUS ROG Strix G513QM ki ima wifi6 ter TP-Link AX11000 Next-Gen Tri-Band Gaming.

sprašujem če ima smisel kupiti ta router. če bi ga kupil bi ga kupil pri telekomu na točke.
ampak samo če bi imel dosti več kot sedaj ko imam 200Mbps max. preko kabla imam 600Mbps to ni panike sam mi gre kabel že mal na k. rad bi imel brezžično.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

refosk ::

xyd1 je izjavil:

Pozdravljeni še od mene

Iščem router ali svitch, moja konfiguracija je
2x 4k tv, z netflixom, youtubom,..
2x pc lan

Wifi je izklopljen ker ga ne potrebujem, bi pa vrjetno prišel prav firewall in ostali bombončki.

Če že bi nabavil enega s vsaj 1Gbps, podporo ipv6, firewallom, ddos protection, wifi naj bo ampak ni prioriteta, če bi lahko nanj priklopil kakšen zunanji disk za deljenje datotek med tv-pc bi bilo super. Pač da bo zadostoval naslednjih 5+ let (trotlziher), saj grem naslednjo leto na optiko (200mbps up/down), 8-10 portov bo dovolj.

cena? recimo pod 100€ bi moralo zadostovati na moje -nezahteve-

hvala za nasvete!


Ali imaš na TV gigalan? Na mojem TV so nekateri 4K filmi štekali preko kabla (100Mb LAN), čez 5G wifi pa ni problema.

xyd1 ::

Ali imaš na TV gigalan? Na mojem TV so nekateri 4K filmi štekali preko kabla (100Mb LAN), čez 5G wifi pa ni problema.


inštalacijo imam novo, lani sem speljal vse kable in sicer utp cat 6A, linije so kratke, kabel je rangiran na 10 Gbps pri 500Mhz, tako da to je vrh glave :) sedaj je nastavljen na 100mbps, šteka nič. Sem pa sprobal na 1gbps, obremenil kolikor se je dalo, ampak je kleknil modem in se resetiral. Tako da bo za interni prenos pri večjih obremenitvah treba switch / router ki to zmore

MrStein ::

Switch to zmore vsak. Ruterčki pa so druga pesem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matko ::

Predlogi za homeofice router?
Naj podpira OponeWRT in bo dovolj močan za OpenVPN

Potem potrebujem predlog še za AC:
isto naj podpira OpenWRT in WiFi 802.11ac

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matko ()

hojnikb ::

nwm če je kakšen dobro podprt openwrt router, k bi podpiru wifi-ax
#brezpodpisa

Matko ::

dovolj je, da podpira 802.11ac

igor0203 ::

WRT1200AC?

Vanadium ::

Matko je izjavil:

Predlogi za homeofice router?
Naj podpira OponeWRT in bo dovolj močan za OpenVPN

Potem potrebujem predlog še za AC:
isto naj podpira OpenWRT in WiFi 802.11ac


Mogoče kaki embeded pc ala fujitsu futro, hp t730, dell wyse + intel 4 port mrežna ter posebi AP? Jaz malo tipamv to smer pri sebi sam še nism zihr a bi ali nebi...

SL4FKO ::

Matko je izjavil:

Predlogi za homeofice router?
Naj podpira OponeWRT in bo dovolj močan za OpenVPN

Potem potrebujem predlog še za AC:
isto naj podpira OpenWRT in WiFi 802.11ac



Naj podpira OPENVPN server ali klient?

MrStein ::

Pri openVPN je razlika med serverjem in klientom bolj kozmetična. Če podpira eno potem podpira tudi drugo. Razen mogoče če ni openwrt ampak neki firmware z omejitvami.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matko ::

Nič izkušenj?

SL4FKO ::

So izkušnje, so.

Moj ASUS AC86U z Merlin firmware-om dosega ca. 200 Mbps (OpenVPN klient, NordVPN) na nemškem IPju. Linijo imam 300/50. Tega priporočam za AC standard.

Če pa si pripravljen pljuniti še malo več za AX standard pa priporočam naslednika AX86U.

bajsibajsi ::

"Malo vec" za AX86U je vsaj 150 evrov vec.

petron ::

Do sedaj sem bil na dsl 20/2 in mi je linksys 54gl zadoščal.
Kaj bi vzel za optiko 300/50?
Zgoraj omenjeni ASUS AC86U?
Bo pokritost po bajti avtomatsko boljša?

Han ::

Pokritost verjetno ne bo dosti boljša, se bo pa zelo poznalo na hitrosti. AX serija je novejša, npr. AX55 (brez USB), AX56U, AX58U ali AX68U. Mimovrste ima na Asus 20% popust do 25.7.2021.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mit3k ::

Hvala za predloge iz teme, navdušen sem nad RT-AX56U, nanj sem priklopil prenosni disk, deluje odlično. Edino VLC (android tv) ne zazna podnapisov avtomatsko, vedno jih je treba ročno vklopit. V čemu je fora?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mit3k ()

petron ::

Se pravi da s tem routerjem ne falim nič?

Han ::

Za povprečno uporabo doma povsem zadošča. Na mimovrste je cenejši.

petron ::

scipascapa ::

-20% koda.

petron ::

Ok spregledal.
Hvala

RT-AX58U za 30€ več?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: petron ()

scipascapa ::

Za tega pravijo

https://www.pcplus.si/racunalnistvo/mre...

Kao da nima neke zaščite ok? HomeShield Security je samo basic free zraven.

Kok to vpliva?

Xserces ::

Koliko je dejansko uporabna ta zaščita? Veliko ljudi tega nima in jim ni nič?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

SeMiNeSanja ::

Xserces je izjavil:

Koliko je dejansko uporabna ta zaščita? Veliko ljudi tega nima in jim ni nič?

Definiraj "jim ni nič"

Mene bi bolj zanimalo, koliko ljudi to ima, pa jim to ni nič pomagalo!

Vse skupaj deluje nekako tako, kot če bi stal ob avtocesti z daljnogledom v roki in skušal izločati švercerje prepovedanih in zdravju škodljivjih substanc - brez zaustavljanja in brez pregledovanja vozil.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

starfotr ::

Recimo to dela DARS z vinjetami.

SeMiNeSanja ::

starfotr je izjavil:

Recimo to dela DARS z vinjetami.

Vinjeto ne švercaš - imaš jo izobešeno, ali pa jo nimaš.
To te 'low-cost' ali 'for free rešitve' eventuelno še ujamejo.
'Obešajo' se lahko še na registracijsko tablico, kvazi "štajerc je..ta mi je sumljiv!", pa morda še na tip vozila "takega debelega bemflna pa že ni pošteno zaslužil". Skratka presoja po predsodkih, ne pa po dejanskem tveganju za grožnje.

Kar pa je resnični problem, pa je ilegalec, orožje ali prepovedana substanca v prtljažniku vozila.

Samo s tem, da boš z dalnogledom stal ob cesti, teh reči ne boš ujel.
Razni 'predsodki' tudi niso ravno v pomoč, ker pameten švercer ne bo šel prevazati ilegalce v prtljažniku debelega bemflna s štajersko registracijo...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

scipascapa ::

Dajte se omejiti na routerje :)

AmokRun ::

Mikrotik je predstavil prvi router iz serije RB5000, ki bo ROS v7 only. Očitno bomo le dočakali v7.

mat3 ::

A se sploh še dobi kak router v razredu do 40€ z izmenljivo RP-SMA anteno? Večina ima fiksne antene. Kak predlog?
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

damirj79 ::

Vzameš takega z nesnemljivo anteno, ga odpreš in kupiš kabel pigtail na SMA.

mn ::

Imate kake izkušnje z TPLink Omada serijo?

V hiši in okrog hiše bi rad uredil wifi pa sem mislil kupiti "TP-LINK TL-R605" za router/firewall, potem en managed switch (recimo TP-Link TL-SG105PE), en zunanji Access Point (recimo EAP225-Outdoor) in en notranji AP (recimo TP-Link EAP225 ali TP-Link EAP245).

Mogoče pa počakati EAP-610 da pride na voljo za AP (Wifi-6).

Rad bi da mi routa tako IPTV (trenutno T2 z IGMP) kot seveda IP promet. Managed switch bi kupil samo zaradi IPTV.

Ubiquity mi ni všeč, ker kakor vidim ne podpira IGMP Proxy načina.

PARTyZAN ::

Če imaš specifične želje (kar IGMP Proxy je) boš verjetno najbolj zadovoljen s kakšnim Pfsense boxom. Ostala oprema pa vseeno od katerega proizvajalca je, ker lahko imaš ločen controller.

mn ::

PARTyZAN je izjavil:

Če imaš specifične želje (kar IGMP Proxy je) boš verjetno najbolj zadovoljen s kakšnim Pfsense boxom. Ostala oprema pa vseeno od katerega proizvajalca je, ker lahko imaš ločen controller.


Je IGMP Proxy res tako specifična zadeva? Trenutno mi neki consumer TP-Link Archer C5 to omogoča? In očitno je pogosto tako rešen IP TV kakor malo berem po internetu. DIY rešitve, kot bi zame pf-sense bil, so pri meni dostikrat problematične. Tudi z Mikrotikom imam slabe izkušnje. Veliko časa, ki ga nimam za postavit, potem dolgo časa ne diraš in popolnoma vse pozabiš, ko pa rabiš spremembo pa znova učenje iz nule.

Raje bi nekaj manj kompleksnega. Tudi VLAN in IGMP Proxy primarno potrebujem zaradi IP-TVja, se bo pa mogoče še kak smart device znašel na svojem VLANU v prihodnosti.

Zako ::

hi mojstri,

imam T2 modem Innbox G78 in me grozno motijo modre led lucke, in bi jih zelel ugasnit na configu modema, pa ne morem dostopat do configa, razen preko horizonta, kjer pa te opcije ni.
Klical sem na T2 support in so mi vehemetno rekli, da se to ne da narest, in da so lucke tam z razlogom, in da me je poskusal tehnik prepericat, da ocpijo za izklop led luck ima samo nkeih 20% vseh routerjev na trgu.

Se kar razumem na omrezja in modem/routerje, pa bi rabil samo dostop do configa omenjenega modega. Mi lahko do pomaga prosim.
Moj trenutni router TP-Link AC1200 Archer50 ima opcijo da se od doloceni uri vse led lucke na modemu ugasnejo/prizgejo, tako sem imel nastavljeno da se ob 21:00 in do 7:00 vse led lucke ugasnejo.

Enako bi pricakoval da ima tudi modem Innbox G78.

Hvala za pomoc
Zako je zakon!!!

aborko ::

Ti to resno? Amm prelepiš lučke z lepilnim/izolir trakom?!??

starfotr ::

Zako je izjavil:

hi mojstri,

imam T2 modem Innbox G78 in me grozno motijo modre led lucke, in bi jih zelel ugasnit na configu modema, pa ne morem dostopat do configa, razen preko horizonta, kjer pa te opcije ni.
Klical sem na T2 support in so mi vehemetno rekli, da se to ne da narest, in da so lucke tam z razlogom, in da me je poskusal tehnik prepericat, da ocpijo za izklop led luck ima samo nkeih 20% vseh routerjev na trgu.

Se kar razumem na omrezja in modem/routerje, pa bi rabil samo dostop do configa omenjenega modega. Mi lahko do pomaga prosim.
Moj trenutni router TP-Link AC1200 Archer50 ima opcijo da se od doloceni uri vse led lucke na modemu ugasnejo/prizgejo, tako sem imel nastavljeno da se ob 21:00 in do 7:00 vse led lucke ugasnejo.

Enako bi pricakoval da ima tudi modem Innbox G78.

Hvala za pomoc

https://www.merkur.si/izolacijski-mater...

Zako ::

omg, koji amaterji, da imas izolir trak na routerju

ne stekm, da ne more router imet config, kjer bi lahko nastavil casovnik za izklop led diod, ampak ocitno sem prevec tehcnicni tip cloveka, se vid da delam kot consultant in developer:)

tnx anyway
Zako je zakon!!!

bobby ::

Fucking poklic na servis ruterja pa naj ti dajo dostopne pravice pa izvorno kodo pa si sam uredi zadevo. Ce ruter privzeto nima te opcije, pac nima, pa ne pizdulirej po forumu, ker naj bi tebi nekaj bilo samoumevno in to ni.
Moron,...

To, da si cons in dev se ne pomenu, da imas pojma glede vsega, kar je strojne opreme.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

starfotr ::

Jah amater si kvečjemu ti, ker nimaš svoje opreme ampak furaš ISPjev šrot.

SeMiNeSanja ::

starfotr je izjavil:

Jah amater si kvečjemu ti, ker nimaš svoje opreme ampak furaš ISPjev šrot.

Aha?

Ti potem nimaš ISP 'šrota'?
Si ga odklopil in optiko priklopil na svoj lastni šrot?

Ko ti pa linija šteka in kličeš ISP podporo, pa oni nimajo podatkov o liniji, ki jih lahko zbirajo le s pomočjo 'ISP šrota', jim pa rečeš kaj?

Drugače pa jamranje zaradi lučk na modemu/routerju?!? Kaj vraga ima to za iskat v spalnici? Pa če že - pa naj ga iztakne iz elektrike, ko gre spat, pa ne bo nič žmrkalo! Menda ne rabi povezave za dokumentiranje smrčanja nekam v Cloud?

Pa če že mora imeti stvar v spalnici in mora dokumentirati svoje smrčanje... pa naj zadevo vtakne v omaro, predal, neko škatlo,....
Se nekaj hvali kolk je inovativen...pa se ne spomni najbolj preprostih rešitev.

Še ena trotlziher rešitev:
Spalna maska

Btw. - ne vem, če sem že kdaj imel kakšen router, ki bi imel v firmware možnost izklopa lučk na timer. Izklop lučk poznam bolj z AccessPointov, pa še tam ni na timer.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

damirj79 ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Btw. - ne vem, če sem že kdaj imel kakšen router, ki bi imel v firmware možnost izklopa lučk na timer. Izklop lučk poznam bolj z AccessPointov, pa še tam ni na timer.


Pa recimo OpenWRT pozna to, če se prav spomnim :)

starfotr ::

Seveda se da izklopit lučke na nekaterih modelih. https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:S...

Seveda imam ISPjev šrot. Lahko ga pa tudi ne bi imel, če bi se mi dalo zajebavat s tem. Pa se mi ne da.

SeMiNeSanja ::

starfotr je izjavil:

Seveda se da izklopit lučke na nekaterih modelih. https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:S...

Seveda imam ISPjev šrot. Lahko ga pa tudi ne bi imel, če bi se mi dalo zajebavat s tem. Pa se mi ne da.

Nihče ni trdil, da se ne da na nobenemu - sem zgolj rekel, da JAZ nisem še nikoli imel routerja, ki bi to omogočal.

Kvazi 'izjeme potrjujejo pravilo'
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

MrStein ::

Zako je izjavil:

, ampak ocitno sem prevec tehcnicni tip cloveka, se vid da delam kot consultant in developer:)

Take stvari sprašuj na kakem tehničnem forumu. ;)

Čist možno da ta ruter tega ne omogoča.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
103 / 126
»»