» »

Kateri router?

Kateri router?

««
126 / 126
»
»»

bakus ::

Daniel je izjavil:

RB5009 si poglej. Port forwarding ni noben problem.


Saj je podoben kot RB4011. OK po performancu je mogoče razlika, ampak za moje potrebe sta oba celo predobra, tako da se v tehnične stvari ne bi preveč spuščal.
RB5009 nima Wi-FI variante (saj našel je nisem), RB4011 pa ima, tako da z Mikrotikom RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN dejansko dobim vse kar rabim v eni škatli. Edino kar me moti je cena.....

Daniel ::

RB4011 pri Wifiju nima podpore za delovanje 2,4 ghz vmesnika z novimi gonilniki, ki omogočajo nekoliko višje hitrosti. Ampak če te to ne moti OK. Sam uporabljam RB5009 in dodatne APje. Če nisi zahteven si poglej še tole, ima pa samo 2,4 ghz wifi:

https://mikrotik.com/product/l009uigs_2...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

bakus ::

Hvala, tole sem pa spregledal in glede na ceno se mi zdi povsem OK. Ne rabim nič posebnega, zgolj domača uporaba. Za Wi-FI pa kot si omenil lahko vedno dodaš AP, če se izkaže tako.

Daniel ::

Mislim, da boš zadovoljen. Verjetno bi nesel tudi gigabitno linijo. Na vmesnik se boš pa že navadil. Če kaj ne bo jasno samo napiši, pa bomo skupaj rešili.

starfotr ::

Jaz imam mojega starega RB2011, če te zanima.

Daniel ::

2011 je preveč zastarel. Gre za tam nekje od oka 15 let staro napravo, ki ji dela težave že, če čez njo spustiš Multicast. Je pa uporaben za nezahtevno dostopno točo ali pa res nezahteven dostop do interneta. Sam sem ga trenutno postavil pri nekom na bivšem Ario dostopu, kjer se super obnese.

Vanadium ::

Glih hotel sem tega L009UiGS-2HaxD-IN prilepit kot predlog. Drugače pa kakor rečeno lahko daš AP in kakor je men Daniel enkrat rekel če vzameš mikrotik AP se baje popolnoma integrira in kontroliraš iz routerja vse. Tudi jaz razmišljam da ugriznem v mikrotik samo jaz gledam tega

https://mikrotik.com/product/ccr2004_16...

Edino kar pogrešam je 2.5 gig

bakus ::

Hvala vsem, bom res kar tega L009UiGS-2HaxD-IN vzel, bo verjetno najbolje rešilo trenutne težave s prostorom - za dokaj sprejemljivo ceno.

zavajon ::

bakus je izjavil:


Ena izmed možnosti je tak Mikrotik z SFP vhodom + switch https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...
Ampak slišal sem da so Mikrotiki dokaj nerodni za konfiguracijo, in da zna hecat če je treba kak port forwarding delat. Kake izkušnje?

Tako hudo zopet ni, če se ne zelo bojiš dela v konzoli.
Stric Google je poln navodil za RouterOS.
Pa forwardirat porte se da tudi v aplikaciji, a gre iz konzole običajno hitreje.

Daniel ::

Zakaj bi uporabljal konzolo, če imaš normalen WEB vmesnik in še Winbox opcijo?

zavajon ::

Zato, ker gre običajno v konzoli hitreje.
Za forwardiranje, za katero sem zgoraj podal link, lahko namesto vseh tistih klikov napišeš:
ip firewall nat add action=dst-nat chain=dstnat dst-port=80 in-interface=WAN protocol=tcp to-addresses=192.168.1.1 to-ports=80


Seveda pa lahko mirno uporabljaš web vmesnik ali Winbox. Sam uporabljam Winbox.

Daniel ::

Vsekakor ne bo hitreje za nekoga, ki se prvič srečuje z Mikrotikom. Za začetke je port forward opcija prisotna v Quick set. Ko malo naštudiraš vmesnik pa greš direkt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

LeQuack ::

A obstaja kak router ki nima backdoora? Kakor vem vsi mainstream imajo, government orders. Primer:
https://slo-tech.com/novice/t826762#crta
Quack !

Tidule ::

LeQuack je izjavil:

A obstaja kak router ki nima backdoora? Kakor vem vsi mainstream imajo, government orders. Primer:
https://slo-tech.com/novice/t826762#crta


Tist, ki ga narediš sam. Najprej rabiš rudnik in vrtino, potem pa naprej.

mtosev ::

Če si paranoičen kupiš router, ki podpira open wrt /dd-wrt in ga flašaš.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MadMax ::

Aha, ker ___wrt pa ziher nima lukenj, častna pionirska :))
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

MrStein ::

Luknje ima vsak.
Namerne luknje pa morebiti ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gapi ::

Daniel je izjavil:

Vsekakor ne bo hitreje za nekoga, ki se prvič srečuje z Mikrotikom. Za začetke je port forward opcija prisotna v Quick set. Ko malo naštudiraš vmesnik pa greš direkt.

Sej verjetno si že pogruntal da tisto ni Port Forward. Port Mapping ni isto kot Port Forward.
No person is rich enough,to buy back his past.

d4vid ::

MASS je izjavil:

Han je izjavil:

@MASS: Priter serverja prek USB kabla sicer še nisem prakticiral na Asusih, bi pa preveril nastavitve v Polknih za port, prek katerega tiskalnik komunicira z routerjem. Če nikakor ne boš rešil zadeve, za ta namen še naprej uporabljaj Linksys - na Asusa ga priklopi kot dostopno točko.

Mimogrede, kateri je ta tiskalnik, ki očitno nima niti LAN niti WiFi?


V glavnem umiram z nastavitvami vrat-portov, protokolov, brez uspeha. Tiskalnik je HP 1020, HP pravi, da na win 10 mora delat, no meni je tudi na 11ki, lokalno in preko linksysa. Ne najdem liste podprtih tiskalnikov za Asus routerje, ki bi bila mlajša od 5 let... Googlam, testiram, zapravljam čas zgleda. Bi mogoče ubodel nov mrežni laser, če bi bil ziher, da bi delal, čeprav stari 1020 še dela ko šus, prah zanj je pa skoraj zastonj.. mah...



Rešitev ti je lahko tudi kak RPI zero W (wifi) z naloženim cups serverjem. Seveda, če se imaš voljo ukvarjat s printerjem in pijem.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Daniel ::

Gapi je izjavil:

Daniel je izjavil:

Vsekakor ne bo hitreje za nekoga, ki se prvič srečuje z Mikrotikom. Za začetke je port forward opcija prisotna v Quick set. Ko malo naštudiraš vmesnik pa greš direkt.

Sej verjetno si že pogruntal da tisto ni Port Forward. Port Mapping ni isto kot Port Forward.



Prosim razloži

In computer networking, port forwarding or port mapping is an application of network address translation (NAT) that redirects a communication request from one address and port number combination to another while the packets are traversing a network gateway, such as a router or firewall.

MASS ::

d4vid je izjavil:

MASS je izjavil:

Han je izjavil:

@MASS: Priter serverja prek USB kabla sicer še nisem prakticiral na Asusih, bi pa preveril nastavitve v Polknih za port, prek katerega tiskalnik komunicira z routerjem. Če nikakor ne boš rešil zadeve, za ta namen še naprej uporabljaj Linksys - na Asusa ga priklopi kot dostopno točko.

Mimogrede, kateri je ta tiskalnik, ki očitno nima niti LAN niti WiFi?


V glavnem umiram z nastavitvami vrat-portov, protokolov, brez uspeha. Tiskalnik je HP 1020, HP pravi, da na win 10 mora delat, no meni je tudi na 11ki, lokalno in preko linksysa. Ne najdem liste podprtih tiskalnikov za Asus routerje, ki bi bila mlajša od 5 let... Googlam, testiram, zapravljam čas zgleda. Bi mogoče ubodel nov mrežni laser, če bi bil ziher, da bi delal, čeprav stari 1020 še dela ko šus, prah zanj je pa skoraj zastonj.. mah...



Rešitev ti je lahko tudi kak RPI zero W (wifi) z naloženim cups serverjem. Seveda, če se imaš voljo ukvarjat s printerjem in pijem.


Ne da, če bi vedel za tole Asusovo šlamparijo, bi kupil kaj drugega ali pa ostal na starem do kvalitetne rešitve. Stari router gre na drugo lokacijo in sem rabil hitro rešitev, malo manjkalo do nabave mrežnega printerja... V upanju na rešitev, četudi začasno, sem kupil sem najcenejši router z USB vhodom, ki zna servat printer (TL-MR3420), ga prisil v asusovo mrežo in zadeva speljala v prvo brez problemov, tak da sedaj mrežni printer v bajti spet je. Napadel sem tudi Asusov support, nekaj se trudijo rešit z FW-jem ter naprednimi nastavitvami v routerju, dobim en "try this" mail na dan, zaenkrat še ni spremembe. Bom pa sodeloval z njimi, pa da vidimo, če se kaj reši. Sem pa dobil namig, da so s to težavo seznanjeni tako Asus kot naši dilerji ... Samo da laufa prodaja, shoot first, ask questions later ...

drsas ::

Pozdravljeni,

v poplavi routerjev si ne morem najti prave resitve. Imam novogradnjo, optiko 500/100. Dobil router od T2 s katerim clovek ne more nic. V pritlicju imam 19" Rack omarico kocko 60cm v katero so pripeljana vsa komunikacija.
Ker imam kar nekaj vticnic, potrebujem 16 portni router za LAN v tej omarici. V pritlicju WiFi lovi sprejemljivo za uporabo telefona, za kaj vec pa je signal preslab. Verjetno bi bilo najbolje navaden router in pa 2 APja, vsak v svoji etazi.
Mikrotik sem poskusal nastavljati pri kolegu in je totalni obup za nekoga, ki ne pozna vseh detajlov.
Imam TV box, 3 racunalnike, NAS, pametno instalacijo, mrezni tiskalnik, NVR za kamere, kupit moram se domofon.
Kaj predlagate?

Daniel ::

V omarici rabiš 16 portni switch in pa po možnosti router, potem pa še dva APja ločeno. Za Mikrotik imaš cel youtube tutorialov kako se kaj nastavi, osnovno konfiguracijo pa tako ali tako lahko nastaviš s QuickSet. Če želiš testirati vmesnik ga imaš na naslovu demo.mt.lv admin/brez gesla

V novih verzijah firmwara bo sedaj tudi možnost dodati adlisto, torej blokiranje reklam direktno na osnovi routerja, brez obvoza preko dockerja ali z dodatnimi napravami. Ali pa opcija nextdns.io, ki je sicer plačljiva, vendar jo lahko nastaviš na vsak router in potem preko tistega blokiraš oglase.

Sam imam 5009 in sem super zadovoljen, drugače pa je za običajno uporabo dovolj tudi kakšen lažji model.

https://www.youtube.com/@mikrotik/videos

Če se ti ne da ukvarjati z Mikrotikom, pa bo zagotovo kdo podal še kak predlog za Asus ali TpLink opcije.

Vanadium ::

@drsas: prvo vprašanje oziroma informacija, ki bi jo moral podati je proračun. Ko to podaš se lahko da predloge oziroma drugače boš dobil tako kot ponavadi neki ASUS predlog. Mogoče bi ti kaki Ubiquiti odgovarjal, je kar zmogljiva zadeva pa dosti user friendly.

drsas ::

Vanadium je izjavil:

@drsas: prvo vprašanje oziroma informacija, ki bi jo moral podati je proračun. Ko to podaš se lahko da predloge oziroma drugače boš dobil tako kot ponavadi neki ASUS predlog. Mogoče bi ti kaki Ubiquiti odgovarjal, je kar zmogljiva zadeva pa dosti user friendly.


Ne vem, bi rekel okoli 500. Ubiquiti sem gledal vendar se mi zdi jurja dat za to mal prevec. Verjetno bi rabil dream machine pro SE pa se 2 APja, nek 16 portni switch pa si hitro na jurja.

Daniel ::

Marsikdo za Routing uporabi Mikrotik, za APje pa UI (ne vem, če rabiš še kontroler), ker Mikrotik malenkost zaostaja na Wifi področju, čeprav recimo meni povsem solidno služi (CapsMan + APji). Switch pa povsem po želji.

mat xxl ::

drsas je izjavil:

Vanadium je izjavil:

@drsas: prvo vprašanje oziroma informacija, ki bi jo moral podati je proračun. Ko to podaš se lahko da predloge oziroma drugače boš dobil tako kot ponavadi neki ASUS predlog. Mogoče bi ti kaki Ubiquiti odgovarjal, je kar zmogljiva zadeva pa dosti user friendly.


Ne vem, bi rekel okoli 500. Ubiquiti sem gledal vendar se mi zdi jurja dat za to mal prevec. Verjetno bi rabil dream machine pro SE pa se 2 APja, nek 16 portni switch pa si hitro na jurja.


Žal, malo denarja malo muzike, sam sem realno to uredil z Asusui, samo, kot si napisal, hitro si z switchem in enimi dvemi do tremi Routerji , ki sodelujejo v aimesh na jurčku ali več, je pa res, da wi-fi je potem pokrit tudi za TV, recimo vse aplikacije operaterjev, za ogled nazaj, ki delujejo, povsem BP, signala je pa še za izvoz zraven in hitrosti prenosa tudi.

Samo ne bom konkretno, so me pred časom že napadli, da z veliko denarja ....., sam pa res nisem tip, da nekaj postavim, kar komaj na papirju deluje zadovoljivo, pa potem friziram , peglam vsak dan, po mojem vsekakor bolje dati nekaj več, pa imeti celo predimenzionirano in bulter proff, za rezervo v naprej. Govorimo pa morda o nekaj sto eur razlike....

damirj79 ::

drsas je izjavil:

Vanadium je izjavil:

@drsas: prvo vprašanje oziroma informacija, ki bi jo moral podati je proračun. Ko to podaš se lahko da predloge oziroma drugače boš dobil tako kot ponavadi neki ASUS predlog. Mogoče bi ti kaki Ubiquiti odgovarjal, je kar zmogljiva zadeva pa dosti user friendly.


Ne vem, bi rekel okoli 500. Ubiquiti sem gledal vendar se mi zdi jurja dat za to mal prevec. Verjetno bi rabil dream machine pro SE pa se 2 APja, nek 16 portni switch pa si hitro na jurja.


Zakaj točno bi že rabil dream machine pro SE? 🤣 To ni ravno home use zadeva....

Za doma uporabi npr cloud gw ultra, 2x ali U6 (lite ali pro, po izbiri) in rabiš še nek PoE switch za napajat APje ali pa jih napajaš preko napajalnika in en navaden switch. Za 3 unifi AP prek PoE rabiš mislim da 36W skupaj max, kar pomeni, da je od UBQ dovolj tudi lite 16 PoE switch, če že želoš da bo vsa oprema bela :). Vse to te pride pod 500€. Ampak samo če ne veš zakaj bi rabil dream machine pro SE. Če pa veš da rabiš, potem pa odkartaš par € več.

drsas ::

damirj79 je izjavil:

drsas je izjavil:

Vanadium je izjavil:

@drsas: prvo vprašanje oziroma informacija, ki bi jo moral podati je proračun. Ko to podaš se lahko da predloge oziroma drugače boš dobil tako kot ponavadi neki ASUS predlog. Mogoče bi ti kaki Ubiquiti odgovarjal, je kar zmogljiva zadeva pa dosti user friendly.


Ne vem, bi rekel okoli 500. Ubiquiti sem gledal vendar se mi zdi jurja dat za to mal prevec. Verjetno bi rabil dream machine pro SE pa se 2 APja, nek 16 portni switch pa si hitro na jurja.


Zakaj točno bi že rabil dream machine pro SE? 🤣 To ni ravno home use zadeva....

Za doma uporabi npr cloud gw ultra, 2x ali U6 (lite ali pro, po izbiri) in rabiš še nek PoE switch za napajat APje ali pa jih napajaš preko napajalnika in en navaden switch. Za 3 unifi AP prek PoE rabiš mislim da 36W skupaj max, kar pomeni, da je od UBQ dovolj tudi lite 16 PoE switch, če že želoš da bo vsa oprema bela :). Vse to te pride pod 500€. Ampak samo če ne veš zakaj bi rabil dream machine pro SE. Če pa veš da rabiš, potem pa odkartaš par € več.


Imas mogoce kak link, kjer se GW cloud ultra dejansko dobi? :) Povsod razprodan oz ni na voljo.
MIslim da bi dal 2x U6 pro in pa en 16 portni switch Lite Poe.

damirj79 ::

npr:
https://hardwaresupply.eu/de/unifi-rout...

samo pošiljanje zna bit problem :) ampak je rešljiv problem.

psychoshorty ::

Daniel je izjavil:

V omarici rabiš 16 portni switch in pa po možnosti router, potem pa še dva APja ločeno. Za Mikrotik imaš cel youtube tutorialov kako se kaj nastavi, osnovno konfiguracijo pa tako ali tako lahko nastaviš s QuickSet. Če želiš testirati vmesnik ga imaš na naslovu demo.mt.lv admin/brez gesla

V novih verzijah firmwara bo sedaj tudi možnost dodati adlisto, torej blokiranje reklam direktno na osnovi routerja, brez obvoza preko dockerja ali z dodatnimi napravami. Ali pa opcija nextdns.io, ki je sicer plačljiva, vendar jo lahko nastaviš na vsak router in potem preko tistega blokiraš oglase.

Sam imam 5009 in sem super zadovoljen, drugače pa je za običajno uporabo dovolj tudi kakšen lažji model.

https://www.youtube.com/@mikrotik/videos

Če se ti ne da ukvarjati z Mikrotikom, pa bo zagotovo kdo podal še kak predlog za Asus ali TpLink opcije.


Je kje specificno omenjeno, v kateri verziji bo adblock mogoc? Imam tudi sam 5009 pri starsih pa bi to bila awesome dodatna funkcija.

Daniel ::

V 7.15 beta je že omogočen in deluje razmeroma dobro. Manjka še kaksna opcija whiteliste, drugače bo treba vsakič popravljati cel fajl. Bojo najbrž uredili.

Za test sem namestil na en CapAX in iz njega naredil dns server in zadeva je delala ok. Zaenkrat tudi še sam ne potegne datoteke z naslovi dol in jo moras ročno naložiti.

https://help.mikrotik.com/docs/display/...

12bot34 ::

Pozdravljeni. Imam vprasanje glede Ap. V enenm nadstropju ze imam ubuquiti (moram pogledati a je ac lite ali u6 lite). Zdaj bi dal se v drugo nadstropje. Pa me zanima ali dam kar isto ali mogoce u6 lr, ki bi imel malo vec dometa. Ampak nisem preprican da bi prav prislo, ker potem potrebujejo tudi odjemalci dobro anteno.

Gledal sem se u6 pro, ta bi verjetno prisel v postev samo, ce bi imel v isti sobi napravo povezano na ap in bi zelel res hitro povezavo.

Kaj predlagate od teh da vzamem?
https://www.shoppster.si/p/1913484
https://www.shoppster.si/p/3044832
https://www.shoppster.si/p/1455276
https://www.shoppster.si/p/1455115

Hvala za pomoc. Lp

damirj79 ::

Imaš kakšen poseben razlog, da bi kupil na shoppsterju ali je samo za primer? Ker U6 lite bi znal biti vrh glave dovolj in ta je celo v BigBangu cenejši, na uradnem UI storeu je pa celo samo 102€ + poštnina.

12bot34 ::

Hvala pa res. Sploh mi ni na pamet padlo, da bi pogledal njihov official store. Torej bo u6 lite dobra izbira? Prej sem imel nek star router za wifi in mi je vedno metalo ven. Rad bi, da wifi zanesljivo dela, ne potrebujem pa routerja, ker rabim samo wifi.

damirj79 ::

Preveri najprej naprave, če izkoristijo več kot 2 streama sploh, preštej koliko jih je. Jaz imam še stare wifi5 AC in-wall že nekaj let BP. Verjetno bi tudi kaj drugega delovalo enako ali celo bolje ali pa bilo bolj poceni, a mi vseeno ni žal niti €. Imam pa 4 AP.

ReRMh ::

se opravičujem za bedasto vprašanje... se da na ponudnikov innbox u92 nastavit vpn client?

žal 10+ let star wifi router ni prav uporaben za namenski ap z nordvpn povezavo, če prepušča ~10% obstoječega net downstreama, izgleda? mimo vpn prepušča nekje ~80% downstreama - en od razlogov za zamenjavo... na starejšem gaming laptopu pa desktop vpn client prepušča čez 50% downstreama... vse skupaj ni toliko stvar nabave novega kot tehničnega eksperimentiranja in izkoristka.

ta star fo rutr je potem samo še za navaden ap, rezervo in-ali nostalgično sanjarjenje po mladosti? so sicer kakšna sodobna priporočila glede 'strojnih zahtev' routerjev za tekoče vpn-janje za sodobne downstreame?

Daniel ::

Mikrotik Hap serija. Podpira praktično vse VPN variante.

Daniel ::

Ko si že spraševal, mislim, da gre na U92 samo VPN server, pa še to najbrž odvisno od tega ali operater dovoli to opcijo.

Tukaj je DataSheet:

https://kontron-slovenia.com/wp-content...

youPlonker ::

adinfinito ::

Se pridružujem zgornjem vprašanju. Iščem router za 2 sobno stanovanje, imamo Telemachov 1gb paket tako, da je prijatelj svetoval wifi 6 /6e.

Hvala.

fingera ::

Ne kupovati routerja z wifijem. Tipično točka, kjer imas kablovje ni dobra lokacija za wifi in potem imate ves čas v k signal. Raje ločite in imejte enega za ethernet in upstream, wifi točke pa potem na ethernet kable priklopite poljubno po hiši.

adinfinito ::

Smo v stanovanju. Tole imam nagledano https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

StajercSSS ::

Bil sem v prepričanju, da še nimam naprave, ki podpira 6E. Zdaj opazim, da jih imam polno. :D Jutri dobim ASUS RT-AX82U, kateri nima 6E. Zanima me, če je kdo probal latence? So res toliko nižje na 6E? Zdaj še imam čas, da zamenjam. Cena Ausua je 136€.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

blackbfm ::

Zanima me, če je kdo probal latence? So res toliko nižje na 6E? Zdaj še imam čas, da zamenjam. Cena Ausua je 136EUR.


o kakšnih latencah ti bluziš.. lokalno boš imel latence do nekaj ms, kar je zanemarljivo proti povezavam v svet

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

mat_ko ::

Pozdravljeni,

kateri router s podporo Mesh bi priporočali ?
Na drug konec hiše bi rad "pripeljal" internet, s čim manj izgub (kabel zaenkrat ni opcija). Na tem drugem koncu se bo priklopila TV (telemach eon box). Router je v mansardi, internet pa moram pripeljat v pritljičje na drug konec hiše.
A je to izvedljivo brezžično, bo TV delala normalno na tak način ?

Hvala za odgovore !

Zvezdica27 ::

lp,

skoraj gotovo bo, imaš pa več opcij, vključno da mesh spelješ vmes po elektriki... marsikaj se da... tudi wifi mesh bo po moje OK delal, sam običajno ne more polno gigabitnega LAN pokriti (oz. vhodne hitrosti optike).

PO moje je pač samo stvar firme, jaz osebno sem prezadovoljen s Xiaomi meshom, braz s synology... po moje dandanes skor ne moreš faliti, jaz bi ti svetoval, da je wifi6, četudi v resnici ni pravi 6 in ga tudi ne moreš izkoristiti do konca.

zz

mat_ko ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

skoraj gotovo bo, imaš pa več opcij, vključno da mesh spelješ vmes po elektriki... marsikaj se da... tudi wifi mesh bo po moje OK delal, sam običajno ne more polno gigabitnega LAN pokriti (oz. vhodne hitrosti optike).

PO moje je pač samo stvar firme, jaz osebno sem prezadovoljen s Xiaomi meshom, braz s synology... po moje dandanes skor ne moreš faliti, jaz bi ti svetoval, da je wifi6, četudi v resnici ni pravi 6 in ga tudi ne moreš izkoristiti do konca.

zz

V mislih sem imel, da bi obstoječ router zamenjal z novim, ki podpira mesh, potem pa bi po hiši signal pokrival z mesh napravami (pri tv takšna ki ima tudi lan prikljukeč). Če so vse te naprave med seboj super kompatibilne in podpirajo wifi 6, potem se bodo med sabo "pogovarjale" po wifi 6? Ali se motim ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mat_ko ()

Zvezdica27 ::

lp,

ja, tudi to je možno, a tu je odvisno od routerjev - eni imajo namenski wifi kanal a to, drugi uporabljajo "delovnega" in ti to požre bandwith. Sam saj se ni za sekirat, če to rabiš - ali pa se skeširaj za res dobre routerje z namensko in ločeno wifi komunikacijo med njimi. Vseeno pa je kabel najjača opcija med routerji, če le gre, magari po elektriki.

Saj pravim, mesh res v redu dela, pretekle rešitve kar pozabi. Če le lahko povlečeš kabel, je to to

zz
««
126 / 126
»
»»