» »

Kateri router?

Kateri router?

««
101 / 126
»»

mzakelj ::

pffff je izjavil:

Gapi je izjavil:

Upam da ni elektro omarica kovinska.

Xandros je predlagal 4011 in njegove prednike 2011 in 3011 ali pa CCR serija


Ne 4011 z wifijem. Ostalo je ok.


4011 s wifi dela brez problemov. Tako na 2.4 in 5.8 ghz. Se je popravilo od izida s parimi FW. Sam ga imam in deluje super wifi.

pffff ::

mzakelj je izjavil:

pffff je izjavil:

Gapi je izjavil:

Upam da ni elektro omarica kovinska.

Xandros je predlagal 4011 in njegove prednike 2011 in 3011 ali pa CCR serija


Ne 4011 z wifijem. Ostalo je ok.


4011 s wifi dela brez problemov. Tako na 2.4 in 5.8 ghz. Se je popravilo od izida s parimi FW. Sam ga imam in deluje super wifi.


Nauk mikrotika je: top shit routeros, switch in router del, wifi kupi nekaj drugega in priklopi nanj. Wifi deluje. In cisto nic vec.

mzakelj ::

pffff je izjavil:

mzakelj je izjavil:

pffff je izjavil:

Gapi je izjavil:

Upam da ni elektro omarica kovinska.

Xandros je predlagal 4011 in njegove prednike 2011 in 3011 ali pa CCR serija


Ne 4011 z wifijem. Ostalo je ok.


4011 s wifi dela brez problemov. Tako na 2.4 in 5.8 ghz. Se je popravilo od izida s parimi FW. Sam ga imam in deluje super wifi.


Nauk mikrotika je: top shit routeros, switch in router del, wifi kupi nekaj drugega in priklopi nanj. Wifi deluje. In cisto nic vec.


Kaj bi pa rad od WIFI ?? Meni na 5.8 dela polna hitrost na MK, na 2.4 isto. Je pa odvisno kako ga skonfiguriraš. Mislim wifi del. Do sedaj nisem imel problemov.Je pa res da za linke na daljše pa imam raje ubiquiti. Ima pa kolega mikrotik AP-je po celi hiši in mu delajo super ko sva jih pravilno nastavila...

zrno ::

bajsibajsi je izjavil:

Z kakšnim odaljenim dostopom do routerja. To imam omogočeno samo ne poznam gesla. Ni isto kot navadno za prijavo v router.

Tvoj router TC7200 omogoca remote dostop. Geslo res ni enako kot za lokalni dostop do routerja; za remote nastavis se eno geslo. Isci pod Administrator settings ali nekaj podobnega in nato remote administration, kjer bo pisalo nekaj v smislu "enable Web Access from WAN".

edit/
Verjetno tule kaj pise o tem https://www.manualslib.com/manual/11766...

Pridem na vstopno stran. Tamo mi ne "prime"geslo za navaden dostop.Ne najdem tega kje se nastavlja geslo za odaljeni dostop. Nič nisem spreminjal. Vse je še tovarniško.
Pa še to. Je normalno da dve kamere imajo enak IP. Vrata (porti) so različni. 35503 in 38728.
lp

mat xxl ::

Če bo koga zanimalo prodam legendarnega Asus RT-AC 3200, star kako leto, ugodno. Več na ZS.

Vanadium ::

Ufh tega sem pa še jaz imel preden sem nabavil linksys... Res močna zadeva za tiste cajte :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

Gapi ::

pffff je izjavil:

Gapi je izjavil:

Upam da ni elektro omarica kovinska.

Xandros je predlagal 4011 in njegove prednike 2011 in 3011 ali pa CCR serija


Ne 4011 z wifijem. Ostalo je ok.


Res je. Mikrotik ima res dobre rešitve za usmerjanje prometa. Wireless mu pa ne gre tako dobro. Se pa popravlja....
No person is rich enough,to buy back his past.

TOP ::

Vanadium je izjavil:

Ufh tega sem pa še jaz imel preden sem nabavil linksys... Res močna zadeva za tiste cajte :)

Res močna v čem v wifiju definitivno ne ker Ubiquite AP delajo veliko bolje.

Vanadium ::

Si prebral, da je napisano "za tiste čase"? Si preveril kdaj je izšel, leta 2015? Močen hardware je imel drugače za tisti čas (dual core broadcom procesor, podporo za tomato firmaware,... skartka potencialen router, ki pa se na koncu zarad bugov pač ni izkazal v vsej svoji luči... ), wifi ni bil nič omenjen... čeprav je meni, ko sem na koncu bil na merlinu delovalo vse b.p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

NejcSSD ::

Kaj naj vzamem UAP-AC-Pro ali Ubiquiti UniFi AP AC Long Range (UAP-AC-LR).
Razmišljam 3 kose za hišo 3x75m2
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Kumbaja ::

Kolikor sem gledal je z vidika signala boljse LR. Pro naceloma nima neke velike dodane vrednosti v dokacem okolju

ssitcm ::

Še boljše UniFi nanoHD Access Point.

kokpa ::

Zdravo, nadaljujem tole sago z telekomom, innboxom v60u, neo tv, optika 600/100...Ker se mi je začelo dogajati da na 3dni ni hotelo več nalagat spletnih strani(pomaga samo reset), sem nabavil Tedno ac1200. Hitrosti wifi preko innboxa ne da več kot cca.90mbit, sedaj recimo preko tende dobim še manjšo hitrost z več pinga. Če gledam statistiko innboxa mi pove, da ima vsakič na lan3,lan4 po 2-4 drops-a in na wifi/wan portu po 2 drops-a. Če prav razumem to pomeni da izgublja paketke, kaj predlagate naj storim. Moti me ker sedaj z routerjem je povezava še manj stabilna kakor prej. Naj Tedno prijavim z PPOE namesto modema? Bi potem tv-ja še vedno upravljal modem?
Zdi se mi kot da se modem sesuva, zakaj mi ni jasno, ker ne laufa torrentov, dva neo boxa in 9 wifi uporabnikov(tv-yt-netflix, ps4, mobilni aparati, prenosniki)... Prosim za kakšen nasvet.....

igorpec ::

kokpa je izjavil:

Zdravo, nadaljujem tole sago z telekomom, innboxom v60u, neo tv, optika 600/100...Ker se mi je začelo dogajati da na 3dni ni hotelo več nalagat spletnih strani(pomaga samo reset), sem nabavil Tedno ac1200. Hitrosti wifi preko innboxa ne da več kot cca.90mbit


Težko bi našel večja jajca od te Tende. Vrni če še lahko oz. vrzi stran / podari ... Za te brzine se boš moral stegnit čez 100 EUR ... Routerji za okoli 200 EUR bodo pohendlali vse kar navajaš, ne vem pa kaj je trenutno best price performance - pobrskaj po tej temi.

kokpa ::

igorpec je izjavil:

kokpa je izjavil:

Zdravo, nadaljujem tole sago z telekomom, innboxom v60u, neo tv, optika 600/100...Ker se mi je začelo dogajati da na 3dni ni hotelo več nalagat spletnih strani(pomaga samo reset), sem nabavil Tedno ac1200. Hitrosti wifi preko innboxa ne da več kot cca.90mbit


Težko bi našel večja jajca od te Tende. Vrni če še lahko oz. vrzi stran / podari ... Za te brzine se boš moral stegnit čez 100 EUR ... Routerji za okoli 200 EUR bodo pohendlali vse kar navajaš, ne vem pa kaj je trenutno best price performance - pobrskaj po tej temi.


Oki, jajca gor dol, še vedno bi pa moralo pokazat ali je mreža kaj bolj stabila naprav prej ko šlo vse cez Innbox. Trenutno opazanje po enem dnevu je, slabsa wifi hitrost(kot na innboxu), en tv(sony xe9005) že od prvega stika ne mara tega signala. Youtube 4k ji sploh pokazat ne smem, yt vcasih začne buffer delat, včasih vn meče, netflix network check takoj vrže dol povezavo...S tem jajcem hotu videt sam ce kriv modem al je kaj tretjega. Mam namen ac86u vzet...

igorpec ::

kokpa je izjavil:

še vedno bi pa moralo pokazat ali je mreža kaj bolj stabila naprav prej ko šlo vse cez Innbox.


S spodobnim routerjem, da. Z routerjem, ki je slabši kot Innbox že na papirju, bo pač vse skupaj samo še slabše ... Skratka: ti imaš internet 600, jajca pa zmore največ 100.

Asus ac86u bi to moral pohendlat. Ga pa ne poznam, tako da ne morem rečt nič.

damirj79 ::

Tenda ac1200 ima gigabit porte in glede na vgrajen soc bi morala komot prebavit 600mbps linijo. Ti imas neko drugo tezavo ze na modemu. Definitno najprej nastavi da modem ne vzpostavlja povezave, pac pa na tendi nastavi ppoe. Potem preveri kable od modema do tende oz do naprav. Ce ti inbox kaze da na svojih lan portih izgublja paketke, bo tezava ali na innboxu ali na kablih. Izklopi vse kable iz lan portov in potem na prvega priklopi racunalnik in spremljaj komunikacijo. Nato nadaljuj do lan4. Ce bo do tu vse v redu imas napako na tvojih obstojecih kablih.

igorpec ::

damirj79 je izjavil:

Tenda ac1200 ima gigabit porte.


Ne nujno.

"Tenda AC1200", izvedba "ac6":
Tenda AC6 | WiFi Router | AC1200 Dual Band, 3x RJ45 100Mb/s
https://www.amazon.co.uk/Tenda-AC6-AC12...

Vanadium ::

V gospodovem letu 2021 mi je noro, da se prodajajo routerji z 100mbit porti. Še bolj noro pa ac6 router. Če je to res tako in ni samo napaka v opisu, je treba elektro inženirja, ki je naredil design naprave in šefa ki je odobril to obesit za prašnike...

Edit: sem pogledal spletno stran proizvajalca in dejansko ima res 100mbit porte, kaj so tu razmišljali še faking Bog pomoje, da neve... Če imaš opcijo vrnit vrni drugače čestitam, kupil si smeti, ki ti porabljajo elektriko ko so vštekane v vtičnico in ko ni vštekano imaš smeti na keterih se prah nabira. Vsaj za nekega tp link ala c6 bi se izprsil, ki ima gigabitne porte...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

damirj79 ::

No pa res Tenda AC6 ima samo 100mbps LAN porte, čeprav je tudi res, da ima 1x WAN in 3xLAN. Mogoče pa nam bo @kokpa povedal kateri model točno je nabavil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

Vm1999 ::

Apak zgleda pa hudo, brutalno... gamersko.
Na mimovrste recimo AC10 in AC6 varianta izgledata skoraj isto, AC6 je malo cenejša pa še 33 mbps več potisne preko 5ghz!

Ni kaj, tako se nalimaš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

scipascapa ::

xandros ::

Archer C7 je odlicen, stabilen router. Nima pa recimo Mimo,beamfoming.
Best buy je archer C6 za 35eur https://anni.si/usmerjevalniki-stikala-...

polde66 ::

Imam Tendo AC18, ki je skoraj identičen po izgledu tej Tendi ac6, le da ima moj 3 antene pa bistveno boljši hardver in zmogljivosti.
polde

igorpec ::

Vanadium je izjavil:

V gospodovem letu 2021 mi je noro, da se prodajajo routerji z 100mbit porti. Še bolj noro pa ac6 router. Če je to res tako in ni samo napaka v opisu,

Noro, ja. Še bolj noro pa je, koliko sranja te in one vrste nam zlahka prodajo. Žal je to je le vrh ledene gore ...

Vanadium je izjavil:

je treba elektro inženirja, ki je naredil design naprave in šefa ki je odobril to obesit za prašnike...


To zagotovo ni odločitev inženirjev. Oni so samo izvajalci.

kokpa ::

Tenda ac1200/ac6 je izposojena, jutri gre nazaj in naročim asus ac86u(Tenda trenutno dela ok, še vedno opažam izgubo paketov, ter sony tv xe9005 izgublja povezavo.

kokpa ::

Ulovil sem deal za asus ac86u na amazon.de za 132eur z postnino. Sedaj vidim dela za ax6100 2komada za 301eur...mogoce komu pride prav.

scipascapa ::

kokpa ::

Da, če se moti se opravicujem, zdi se mi dober deal, trenutno predrag zame.

scipascapa je izjavil:

tole?

https://www.amazon.de/-/en/RT-AX92U-Bac...

MTm2H37rqt7B ::

imam sledeči projekt:

na lokaciji je vdsl2 z 40/20 prepustnostjo

gleda se tv preko t-2 tv appa na android tv in istočasno se tudi igra fps igre na konzolah

ko so download bursti tv appa, se poveča latency in zaznan je celo packet loss v igrah na konzoli

na tomato ruterčku (Linksys n900, 300mhz) sem nastavil qos kateri je omilil zadeve vendar gre cpu load avg preko 2.0+ in rata tomato interface neodziven

bo mikrotik hex zadovoljil potrebe po firewall,nat,qos za tak link?

dodatno: čez čas bo tudi optika, se bo takrat kupilo naslednika hexa ali bo hex dovolj za 600/200 fw,nat,qos ?

Fsegula62 ::

Hex nima WiFi, če ti je to pogoj. Če ne boš tiščal optike v njega vzami AC RBD53iG- 5HacD2HnD, če ga uspeš kje dobiti na zalogi, drugače bo pa tudi AC RBD52G-5HacD2 HnD-TC hAP ac2 veliko boljša izbira od Hexa. Teste prepustnosti imaš pri vsakem izdelku objavljene na uradni MT strani.

starfotr ::

Lahko pa vzameš tole zverino: https://mikrotik.com/product/hap_ac3

MTm2H37rqt7B ::

Fsegula62 je izjavil:

Hex nima WiFi, če ti je to pogoj. Če ne boš tiščal optike v njega vzami AC RBD53iG- 5HacD2HnD, če ga uspeš kje dobiti na zalogi, drugače bo pa tudi AC RBD52G-5HacD2 HnD-TC hAP ac2 veliko boljša izbira od Hexa. Teste prepustnosti imaš pri vsakem izdelku objavljene na uradni MT strani.


wifi ni potreben, zadeve so rešene z APji

ac2 sem gledal, ac3 nikjer ne dobim :)

MTm2H37rqt7B ::

glede na objavljene test resulte mikrotika, kar se tiče hitrosti sta ac2 in ac3 tam tam

dr.Akula ::

A ima kdo izkušnje z Netgear Orbi; gledam RBK352 (router in 1 satelit)? Kaj je minus tega da je ta dual-band? Bo zaradi tega slabši domet skozi debelo steno ali večja dovzetnost za interferenco od drugih routerjev okoli? Ali nič od tega? Gledal sem review-e za druge modele Orbijev (za tega konkretno nisem našel nič) in izgledajo kot zelo dobri v ohranjanju hitrosti tudi na večjo razdaljo. Ampak so bili pa vsi ti tri-band.
Konkreten use case je, da bi v bloku v enem stanovanju bil router, v sosednjem (isto nadstropje) pa satelit. Moj problem je, da sem tako izven področja novejših routerjev in njihove zmogljivosti, da nimam nobene predstave koliko več zmorejo, kot tisti izpred 5 in več let. Vem da vleklo v vsakem primeru bo, samo nočem imet potem pri satelitu npr. samo 15Mb/s dol, ker bi vmesna stena tako zadušila signal. Mogoče je ta ki sem ga dal tudi overkill in bo komu smešno da to sploh sprašujem, ampak kot pravim, nimam več predstave.
ni podatka

belo mleko ::

V stanovanju imam v določenih kotih precej slab wi-fi. Razdalje niso velike, je pa zidovje betonsko, sosedje pa me bombardirajo s svojimi wi-fiji. Trenutno imam 4G modem/router od mojega ISP in sicer Huawei B529s-23a. Razmišljam da bi poskusil s kakšnim TP-Linkom, Huaweia pa uporabljal samo kot modem. Bi to situacijo kakorkoli izboljšalo? Trenutni router ima sicer dual band ampak po mojih izkušnjah tudi 5gHerzov ne pomaga bistveno oz. je še slabše.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

NejcSSD ::

Wifi na huaweiju ugasni in kupi dostopne točke, ki podpirajo tudi Roaming (podajanje med sabo). Boš nekaj investiral in mir za vedno. Ubiquiti access points, dovolj že AC LITE
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

belo mleko ::

Tnx, sem že razmišljal, ampak je nemogoče po celem stanovnanju kable vleči.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

broken/link ::

mogoče je marsikaj :)
jaz bi najprej poskusil samo 1xAP+original router. če ne bi bilo dovolj, pa poglej za mesh sistemi. je točno to, kar hočeš - kablifree.

belo mleko ::

Sem naročil ASUS RT-AC68U, tudi zaradi VPN clienta. Pa poročam, če je kaj boljše oz. če sem denar skozi okno vrgel.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

belo mleko ::

Že par dni testiram zgoraj kupljeni router in zadeva špila dobro. Nič več wi-fi problemov + VPN service laufa gladko preko njega. Edino kar mi je žal, da nisem že prej kupil spodobnega routerja in uporabljal tega od ISP.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

kokpa ::

Zdravo,
da malo opisem situacijo glede routerja asus ac86u. Vzel sme tale router ker je baje best buy. V glavnem v mesecu in pol imam vsake toliko casa izpade, zamrznitve, počasno delovanje, neodziva je gui...v glavnem pa deluje s hitrostjo cca. 100/100mbps na 2,4ghz, ter max 400/100mbps na 5ghz. Posodobil sem na zadnjo verzijo firmware, trenutno sem pa na beta verziji ki mi je sedaj 14dni delovala dobro, sedaj pa še ona začela bit nestabilna. Vse druge nastavitve so nastavljene na default. Imam kdo kaksno idejo kaj še lahko poiskusim da bo delal stabilno? V sami bližini routerja imam še telekomov innbox z vkljucenim wifi 2,4ghz, ki mi pa sedaj ne povzroca problemov od kar sem prestavil wifi uporabniki na asus. Poprej je pa innbox imel težave da se je obešal, podobno kot sesaj asus.

Vanadium ::

A si v bloku mogoče? Če je temu tako in imaš android telefon si dol potegni wifi analyzer app pa malo poskenjraj, da vidiš kateri kanali so najmanj zasedeni. Druga opcija je pa, da mogoče probaš gor dat merlin firmware v kolikor je podprt tale router. Zaradi takih random izpadov sem jaz pred časom se losal asus ac3200 ki je bil za tiste čase hudobija od routerja...

kokpa ::

Nisem v bloku, kakor sem napisal imam poleg asusa wifi vključen še wifi iz innboxa. Sem pregledal s wifi analayzer in so kanali videti pravilni. Je pa res da se nisem še nikol probu direktno z kablom povezat na asus. Ponavadi preko wifija je GUI zlo počasen ko opazim da wifi povezava dela zelo zelo pocasi oziroma ne dela.

Vanadium je izjavil:

A si v bloku mogoče? Če je temu tako in imaš android telefon si dol potegni wifi analyzer app pa malo poskenjraj, da vidiš kateri kanali so najmanj zasedeni. Druga opcija je pa, da mogoče probaš gor dat merlin firmware v kolikor je podprt tale router. Zaradi takih random izpadov sem jaz pred časom se losal asus ac3200 ki je bil za tiste čase hudobija od routerja...


Kaj si kupil namesto asusa? (Rabim nekaj za 600/100mbps povezavo, čim večjo hitrost wifi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kokpa ()

Vanadium ::

Ko sem Asus-a prodal sem potem vzel na ebay.de nov zapakiran Linksys EA8500 ce se ne motim za 140-150€ z poštnino. Vzel sem ga predvsem zaradi dobre openwrt podpore in tudi zaradi zelo dobrega wifi signala (tako je pisalo na review-ih in niso lagal ker v AB bloku in res nasmeteno z wifi omrežji lepo deluje)... Imam ga cca 3 leta sedaj in sem zelo zadovoljen.

Kako maš pa povezano iz innboxa v Asus? Imaš v Asus kabel v wan ali lan port?

mat xxl ::

kokpa je izjavil:

Zdravo,
da malo opisem situacijo glede routerja asus ac86u. Vzel sme tale router ker je baje best buy. V glavnem v mesecu in pol imam vsake toliko casa izpade, zamrznitve, počasno delovanje, neodziva je gui...v glavnem pa deluje s hitrostjo cca. 100/100mbps na 2,4ghz, ter max 400/100mbps na 5ghz. Posodobil sem na zadnjo verzijo firmware, trenutno sem pa na beta verziji ki mi je sedaj 14dni delovala dobro, sedaj pa še ona začela bit nestabilna. Vse druge nastavitve so nastavljene na default. Imam kdo kaksno idejo kaj še lahko poiskusim da bo delal stabilno? V sami bližini routerja imam še telekomov innbox z vkljucenim wifi 2,4ghz, ki mi pa sedaj ne povzroca problemov od kar sem prestavil wifi uporabniki na asus. Poprej je pa innbox imel težave da se je obešal, podobno kot sesaj asus.


Pojdi dol iz beta softvara pa bo delalo, pa na Merlina pojdi, sem imel enako izkušnjo, s tem, da je meni usb disk na routerju noro osiral, po redni verziji fW dela v nulo piko.

kokpa ::

Vanadium je izjavil:

Ko sem Asus-a prodal sem potem vzel na ebay.de nov zapakiran Linksys EA8500 ce se ne motim za 140-150€ z poštnino. Vzel sem ga predvsem zaradi dobre openwrt podpore in tudi zaradi zelo dobrega wifi signala (tako je pisalo na review-ih in niso lagal ker v AB bloku in res nasmeteno z wifi omrežji lepo deluje)... Imam ga cca 3 leta sedaj in sem zelo zadovoljen.

Kako maš pa povezano iz innboxa v Asus? Imaš v Asus kabel v wan ali lan port?

Iz innboxa lan porta gre v asus wan port. Sumim malo da spet innbox začel nagajat...vceraj zvecer mi recimo upload bil okol 40mbps oziroma na enem telefonu pod 6mbps. Danes zjutraj oba poresetiral, da vidim kaj se bo zgodilo. Ko mi začne innbox nagajat se najprej na tv pozna ko se začne buffering na neo boxu.

kokpa ::

mat xxl je izjavil:

kokpa je izjavil:

Zdravo,
da malo opisem situacijo glede routerja asus ac86u. Vzel sme tale router ker je baje best buy. V glavnem v mesecu in pol imam vsake toliko casa izpade, zamrznitve, počasno delovanje, neodziva je gui...v glavnem pa deluje s hitrostjo cca. 100/100mbps na 2,4ghz, ter max 400/100mbps na 5ghz. Posodobil sem na zadnjo verzijo firmware, trenutno sem pa na beta verziji ki mi je sedaj 14dni delovala dobro, sedaj pa še ona začela bit nestabilna. Vse druge nastavitve so nastavljene na default. Imam kdo kaksno idejo kaj še lahko poiskusim da bo delal stabilno? V sami bližini routerja imam še telekomov innbox z vkljucenim wifi 2,4ghz, ki mi pa sedaj ne povzroca problemov od kar sem prestavil wifi uporabniki na asus. Poprej je pa innbox imel težave da se je obešal, podobno kot sesaj asus.


Pojdi dol iz beta softvara pa bo delalo, pa na Merlina pojdi, sem imel enako izkušnjo, s tem, da je meni usb disk na routerju noro osiral, po redni verziji fW dela v nulo piko.


Uradne verzije sem do sedaj že vse imel naložene in vse dela nekih 10-14dni bp, potem pa mu se nekaj dogaja. Moram pa nekako testirat še innbox da bi še njega izločil. Ravno Asusa sem kupil, ker innbox ni premoral vec kot 100/100mbps wifi hitrosti, ter znal se je obešat po tem ko smo spremenili paket na 600/100mnps. Danes zjutraj sem testiral hitrost od asusa proti innboxu(asus ima vgrajen speedtest v firmwaru) in se je lepo videlo da je hitrost samo 400/40mbps. Dobro, potem se s telefonom povežem na wifi od innboxa in spustim speedtest in mi kaže 90/96..restiram in ponovim, spet podoben rezultat... tako da ne vem kaj si naj mislim...seveda če bo še nagajalo naložim še merlina.

kokpa ::

Še ena opazka ki se dogaja, ko nekaj ni vredu z povezavo, se opazi tudi ko se hocem vpisat v gui vmesnik na routerju, zelo zelo pocasi je odziven. To sem sedaj v slabih dveh mesecih opazil že na 4 uradnih verzijah firmwara. Tako, da ne razumem čisto ali je asus za to kriv ali innbox. Če prav razumem, tudi če asus nima wan povezave, bi moral biti dosegljiv preko ip naslova in gladko odpirat gui vmesnik?

broken/link ::

to testiraš vedno z istim računalom? da ni tam težava...
««
101 / 126
»»