» »

Kateri router?

Kateri router?

««
100 / 126
»»

TOP ::

Ja od Tende so uredu zadeve,za tale denar ki nudijo,moram reč da se kar lepo kosa proti kakemu Asusu,TP-Linku in podobno v istem cenovnem razredu.Moraš pa nekaj vedet,da nemoreš tukaj dobit informacje,kako bo tebi vleklo signal in skozi kolk sten,ker polde66 je omenil 5Ghz skozi dvej stene ja če so iz kake gips plošče ali Paroksida ne pa skozi kake debele sten iz debelga cegla kam pa šele skozi betonske.To je vse odvisno kake stene imaš.

polde66 ::

Živim v hiši iz cegla, take čist obične. Zato pa pravim da je treba sprobat, vzameš prek spleta sprobavaš 14 dni in če je ok zadržiš če ne pa vrneš. Tudi prostor kam rutar daš je pomemben. Se pač igraš s kje naprava dobi najboljši signal, V bližini itak ni nobenih problemov, problem je malo dalj in seveda prepreke vmes. Zunej mi zadeva ne lovi oz slabo ampak tam mi itaq nič ne pomeni. če bi hotel pa še zunaj pa bi si omislil še kak AC point. Asus Ac86 je imel za kak % boljši signal od tende.
polde

Vm1999 ::

5ghz pri meni ne gre niti čez eno plato, ki je 20cm debela (3m razdalje med routerjem in odjemalcem)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

primož5544 ::

Prosim za predlog, kako speljati naslednjo zadevo.
Namen imam iz modema vleči utp kabel (cca 50 metrov) v novo cca 100m2 veliko stanovanje.
Trenutno imamo internet po telefonskem kablu 40/20 Mbit/s, v prihodnosti pa bo po vsej verjetnosti optika.
Router imam namen postaviti v centru stanovanja na hodniku v elektro omarici (verjetno bo bolje, če bo postavljen izven elektro omarice?) Stene so iz knaufa (dvojni knauf iz vsake strani), tako da je do vsake sobe samo 1-2 knauf stene.
Razvod z utp kabli je narejen tudi v vse sobe cca 6 utp vtičnic. Za priklop tv vmesnika moram verjetno priklopiti direktno v modem in ne preko routerja? Verjetno bi bila tu opcija dokupiti smartbox in tv gledati preko aplikacije.

Torej željo imam, da mi po celem stanovanju dela wifi. (je morda opcija, da bi vleklo tudi v spodnjo etažo (čez 30cm ploščo, izolacijo, estrih?)

Kakšen router sploh potrebujem? Na mimovrste vidim da je razpon od 10€ do xxx€. Kakšen rang moram sploh gledati za moje potrebe?
Hvala za odgovr.

xandros ::

V omarico en router + switch z PoE (ali pa Rb(2,3,4)011, z 10 porti, ali kaksen mikrotik cloud router, da imas vse v enem)
Iz PoE vleces kabel, na strop!, in tam Access point.

Za spodnjo etazo pa je cist odvisno, ce ti bo vleklo.
Ne nasedaj na marketing, da bo kaksen wifi bolje delal od drugega, omejitev je fizika. (zato daj AP na strop, in malo izmeri kje na stropu, da imas cimmanj ovir)

primož5544 ::

Bi mi lahko povedal še malo bolj po ˝domače˝ :D in kakšen konkreten primer routerja, ki bi bil primeren (samo za stanovanje in ne še za spodnjo etažo).

Tisto elektro omarico imam v steni za vgradno omaro. V mislih sem imel, da bi router postavil kar na zgornjo polico v vgradni omari. Če bi bila vrata omare že prevelika ovira, pa ga lahko namontiram na zunanjo stranico omare.

Torej, če prav razumem potrebujem router in switch (s katerim pridobim več izhodov - za vse utp vtičnice po sobah)?

Drugače pa ne potrebujem nekih presežkov, samo da se na wifi lahko povežem s telefoni, računalnikom, tablico, tv-jem in da bo lovilo po celem stanovanju.

Gapi ::

Upam da ni elektro omarica kovinska.

Xandros je predlagal 4011 in njegove prednike 2011 in 3011 ali pa CCR serija
No person is rich enough,to buy back his past.

Vm1999 ::

V to omaro postavi modem/switch. Routerje pa po prostorih, če hočeš da deluje wifi kot mora. Kakšen Archer C6 je čisto dovolj za osnovne uporabnike - cca 40 eur.

floyd1 ::

V elektro omarico (tista z varovalkami) nič dajat. Običajno v njej niti ni prostora za take stvari.

V to omaro postavi modem/switch. Routerje pa po prostorih, če hočeš da deluje wifi kot mora. Kakšen Archer C6 je čisto dovolj za osnovne uporabnike - cca 40 eur.

Za ta namen obstajajo namenski acess pointi. Npr. tp-link omada ali ubiquiti UAP-AC-LR, ki mi zelo dobro služi že kako leto. Bo delalo boljše in tudi lepše izgledalo.

Zimonem ::

Sam router je lahko tudi vi omarici za štrom. Acji pa zunaj , najbolje za vsak štuk posebej.

TOP ::

Zakaj hudiča rabite kupovat omarico in dajat denar,bolje da daš tisti denar v router ali bolji svič,pač narediš neko poličko in postaviš noter,sej itak to moraš dat v kako shrambo ne pa v kako sobo ali dnevni prostor.

primož5544 ::

V omarici ni varovalk ampak je samo dovodni utp kabel in razvod naprej po sobah. V omarico pride tudi kar nekaj napajalnikov za led trakove..
Omarica je kovinska ampak bo odprta (brez vratic, ker je skrita v vgradni omari)..
Kot sem že napisal, sem imel namen router postaviti izven te kovinske omarice nekam v vgradni omari ali pa na zunanjo stran te vgradne omare. Torej bi bil router na hodniku v centru 100m2 velikega stanovanja in bi bila do vsake sobe vmes samo ena knauf stena.

Bi recimo zadostovalo, da bi na zunanjo stran omare namontiral npr. zgoraj omenjeni Archer C6?

Zimonem ::

Za dotični štuk ja za spodnji pa ne. Vseeno če pustiš sam router v omarici eno dostopno v en štuk drugo pa za drug štuk. Če že vlečeš kable. Če je router z več porti pokriješ še morebitne ožičene naprave. Pa gmah je potem za en čas.

Kolk denarja pa sploh imaš namenjenega zato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

primož5544 ::

Ravno to me zanima, v kakšnem rangu moram gledat. Nočem dajati preveč za nekaj kar ne bom potreboval, nočem pa tudi sedaj dajati 50€ in čez dva meseca zadevo zamenjati za 100€ ker ne bo delovalo.

Zaenkrat imam namen pokrit zgornjo etažo, čez čas bi pa ob potrebi lahko napeljal tudi kabel v spodnjo etažo.

Torej zaenkrat bi lahko zgornjo etažo pokril z Archer C6. Morda dokupim še switch, če mi zmanjka portov. Bo v redu kakšen čisto osnoven, npr. TP-Link LS1008 ali je tu potreba po kaj boljšem?

Za spodnjo etažo pa bi lahko npr. na strop hodnika dal dostopno točko, ki bi zadostovala za celotno etažo. Tam pa so zidane stene, ampak bi bila do vsake sobe samo ena stena. Bi za tu zadostovala npr. TP-Link stropna brezžična dostopna točka EAP115?

igor0203 ::

Kupi EAP225, ni dosti dražja ampak ponuja precej več kot EAP115. Switch lahko potem vzameš kak TP-Link SG108PE in imaš napajanje dostopne točke rešeno že prek switcha.

mzakelj ::

primož5544 je izjavil:

Ravno to me zanima, v kakšnem rangu moram gledat. Nočem dajati preveč za nekaj kar ne bom potreboval, nočem pa tudi sedaj dajati 50€ in čez dva meseca zadevo zamenjati za 100€ ker ne bo delovalo.

Zaenkrat imam namen pokrit zgornjo etažo, čez čas bi pa ob potrebi lahko napeljal tudi kabel v spodnjo etažo.

Torej zaenkrat bi lahko zgornjo etažo pokril z Archer C6. Morda dokupim še switch, če mi zmanjka portov. Bo v redu kakšen čisto osnoven, npr. TP-Link LS1008 ali je tu potreba po kaj boljšem?

Za spodnjo etažo pa bi lahko npr. na strop hodnika dal dostopno točko, ki bi zadostovala za celotno etažo. Tam pa so zidane stene, ampak bi bila do vsake sobe samo ena stena. Bi za tu zadostovala npr. TP-Link stropna brezžična dostopna točka EAP115?


Malo para malo muzike... Kot pri vsemu.Rukni enkrat za en vredu router in par AP-jev pa imaš.

Vm1999 ::

Iz kovinske omare, po možnosti z elektro napeljavo, vleče bolj za silo, in samo 2,4ghz - lastne izkušnje.
Saj lahko preizkusi konkretno situacijo v svojem primeru.

Vm1999 ::

floyd1 je izjavil:

V elektro omarico (tista z varovalkami) nič dajat. Običajno v njej niti ni prostora za take stvari.

V to omaro postavi modem/switch. Routerje pa po prostorih, če hočeš da deluje wifi kot mora. Kakšen Archer C6 je čisto dovolj za osnovne uporabnike - cca 40 eur.

Za ta namen obstajajo namenski acess pointi. Npr. tp-link omada ali ubiquiti UAP-AC-LR, ki mi zelo dobro služi že kako leto. Bo delalo boljše in tudi lepše izgledalo.


Sploh ne oporekam temu. Zdi se mi le, da sprašuje kot čisto običajen uporabnik. Tu se pa vedno svetuje miktrotik, ubiquiti, ipd.
Ali bo to znal sploh skonfugurirat? Kakšen je potem budget? Ena naprava v omaro, po možnosti še kak managed switch, dva APja v prostore, ISPjev router v bridge... smo že na 500 eur?

Zimonem ::

Pomoje da bi z cca 300e prišel čez. Unifi 6 lite ali eap245 je ranga 100e + switch router.

floyd1 ::

Vm1999 je izjavil:

floyd1 je izjavil:

V elektro omarico (tista z varovalkami) nič dajat. Običajno v njej niti ni prostora za take stvari.

V to omaro postavi modem/switch. Routerje pa po prostorih, če hočeš da deluje wifi kot mora. Kakšen Archer C6 je čisto dovolj za osnovne uporabnike - cca 40 eur.

Za ta namen obstajajo namenski acess pointi. Npr. tp-link omada ali ubiquiti UAP-AC-LR, ki mi zelo dobro služi že kako leto. Bo delalo boljše in tudi lepše izgledalo.


Sploh ne oporekam temu. Zdi se mi le, da sprašuje kot čisto običajen uporabnik. Tu se pa vedno svetuje miktrotik, ubiquiti, ipd.
Ali bo to znal sploh skonfugurirat? Kakšen je potem budget? Ena naprava v omaro, po možnosti še kak managed switch, dva APja v prostore, ISPjev router v bridge... smo že na 500 eur?

En UAP-aC-LR in ER-X prideta skupaj okrog 150 eur. Enako kot en dober router. Ob vseh prednostih take konfiguracije. TP link omada je menda še cenejša. Za osnovno nastavit (da dela) je enako "enostavno" kot kak drug router.
Za manjše stanovanje mogoče nima smisla, ko pa potrebuješ vsaj 2 AP v hiši, pa dobi smisel.

Kezman91 ::

Zdravo,

Doma imam Mikrotika 951-2n in je glede na optiko 100/10 že čas, da nabavim kaj boljšega. Poleg tega pa imam namen v dnevni sobi priključiti NAS in TV.
Kaj predlagate ... Router prestavit v štrom omarico in v dnevno postavit nek AP ali samo kupiti nov router?

Frgazor ::

Mikrotik RB951G-2HnD brez težav zmore nekajkratno hitrost tvoje optike. Wifi po drugi strani pa je povozil čas.

Fsegula62 ::

Kezman91 je izjavil:

Zdravo,

Doma imam Mikrotika 951-2n in je glede na optiko 100/10 že čas, da nabavim kaj boljšega. Poleg tega pa imam namen v dnevni sobi priključiti NAS in TV.
Kaj predlagate ... Router prestavit v štrom omarico in v dnevno postavit nek AP ali samo kupiti nov router?


Za usmerjevalnik če ni potrebe po SFP-ju vzameš RB750Gr3 hEX, če je pa RB760IGS hEX S. Oba v kombinaciji z dostopno točko/kami RBcAPGi-5acD2nD in nimaš kaj sfalit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fsegula62 ()

Kezman91 ::

Fsegula62 je izjavil:

Kezman91 je izjavil:

Zdravo,

Doma imam Mikrotika 951-2n in je glede na optiko 100/10 že čas, da nabavim kaj boljšega. Poleg tega pa imam namen v dnevni sobi priključiti NAS in TV.
Kaj predlagate ... Router prestavit v štrom omarico in v dnevno postavit nek AP ali samo kupiti nov router?


Za usmerjevalnik če ni potrebe po SFP-ju vzameš RB750Gr3 hEX, če je pa RB760IGS hEX S. Oba v kombinaciji z dostopno točko/kami RBcAPGi-5acD2nD in nimaš kaj sfalit.


Glede na to, da sem laik na tem področju bi raje videl kaj drugega kot Mikrotik - na user interfaceu se ne znajdem :)

damirj79 ::

Sej tudi za wifi del mogoce boljse da posezes po kaksnem drugem proizvajalcu, mikrotik ne blesti ravno.

Fsegula62 ::

damirj79 je izjavil:

Sej tudi za wifi del mogoce boljse da posezes po kaksnem drugem proizvajalcu, mikrotik ne blesti ravno.


Imaš napeljane kable po hiši/stanovanju po prostorih?

Kezman91 ::

Fsegula62 je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Sej tudi za wifi del mogoce boljse da posezes po kaksnem drugem proizvajalcu, mikrotik ne blesti ravno.


Imaš napeljane kable po hiši/stanovanju po prostorih?


Imam ja. 2 vtičnici imam v omarci v dnevni pod TVjem. Ena je za TV box, druga je Mikrotik. V omarco bi dal po novem še NAS in TV, ki je na WIFIju sedaj ...

kokpa ::

Asus ac86u za 130eur dober deal?

scipascapa ::

zelo, kje?

Han ::

Za manj denarja dobiš novejši in hitrejši RT-AX56U s štirijedrnim procesorjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

kokpa ::

Novejši naj bi res bil tale ax56, ampak naj bi imel tudi manjši range kakor ac86u ali se motim? Je res hitrejsi? Mogoce ce bi gledal ax58u... Ax uporabnikov pa itak še nimam.

Han je izjavil:

Za manj denarja dobiš novejši in hitrejši RT-AX56U s štirijedrnim procesorjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kokpa ()

Han ::

Hitrejši ima predvsem procesor. AX58U ima trijedrni Broadcomm, WiFi domet in hitrost pa primerljiva z AC86U.

https://www.nakupovanje.net/vsi-oddelki...

scipascapa ::

kokpa ::

TOP ::

Han je izjavil:

Hitrejši ima predvsem procesor. AX58U ima trijedrni Broadcomm, WiFi domet in hitrost pa primerljiva z AC86U.

https://www.nakupovanje.net/vsi-oddelki...

Wifi domet lahko primerjaš samo po karakteristikah,dokler ne prineseš domov in probaš,ti tole ne pove nič.

Zimonem ::

Brez veze njemu to razlagat. Obstaja en router, reče se Asus.

Vanadium ::

Meni je zanimivo, da se linksys-a ne predlaga več toliko. Nevem ali so res postal taki šrot ali kaj? Jaz sem npr. s svojim EA8500 več kot zadovoljen. Gor sm ruknu open wrt, par zadevic mi na njem laufa in je za enkrat za 200/50 linijo in 15 naprav več kot dovolj in je dejansko set up and forget, edino vsake toliko časa posodobim ko pride nova verzija openwrt-ja. O dometu pa ne bom preveč razglabljal, ker boljšega dometa z routerjem še nisem imel (pa sem imel tp linke, asuse, ipd...), Samo še da v open wrt+ju zrihtajo NSS pospeševanje pa bo tudi malo hitrejše linije prebavilo...

floyd1 ::

Šrot že niso, a ob vseh dobrih (tudi poceni) routerjih ne štrli več iz povprečja tako, kot je v časih dobrega starega WRT54GL. Moj zadnji Linksys je bil E3200, moj prvi dual band router.
Sicer pa za ceno tvojega EA8500 dobiš danes že router in 2 x AP, kar je za pokritost s signalom navadno veliko boljše (sploh v železobetonskem stanovanju ali hiši), da ti pa tudi večjo fleksibilnost postavitve.

blaz5 ::

Osebno imam DrayTek Vigor 2133ac in sem zelo zadovoljen. Omogoča kar napredno konfiguracijo za tiste, ki jih to zanima ali to potrebujejo. Wireless mi zadostuje v stanovanju za kako hišo bi bilo najbrž potrebno razmisliti od dodatnih AP-jih.

Vanadium ::

@floyd - res je samo takrat ko sem ga kupoval še to ni bilo tako razširjeno... No pa tudi zelo ugodno sem ga dobil in obvezno sem rabil openwrt podporo. Ko bom v kratkem renoviral flat bom pa sigurno razmišljal v smeri rack routerja in AP. Ugotavljam pa malo na kateri "ekosistem" se prilepiti... ali it na ubiquty ali tp link omada ali nekaj tretjega... Z mikrotikom se mi ne da jajcat ker je res obsežen za naučit se... dejansko hočem nekaj, da je relativno preprosto, ter da podpira multicast, še bolj je pa še če ima tudi udpxy podporo. Sam mislim, da ubiquty in omada nimata te podpore... Nevem še bom se takrat s tem ukvarjal..

floyd1 ::

Tudi jaz bi verjetno še vztrajal z mojim D-linkom, če me ne bi naš "sistemc" prepričal glede zanesljivosti ubiquiti opreme. D-linka sem sicer moral včasih resetirat (verjetno bi se "porihtal" tudi sam, a bi trajalo), ampak najbolj me je motil nedelujoči roaming med routerjem in (poceni) AP v zgornjem nadstropju. Z ubiquitijem pa sem res zadovoljen, v teh 9 mesecih deluje "rock solid" velikokrat letijo hkrati trije MS teams-i (šola na daljavo + delo na daljavo). S premišljeno postavitvijo obeh AP pa zadeva "vleče" povsod, celo okrog hiše in zadaj pod nadstreškom, kjer je "letni plac" in kjer preživimo večino časa v toplejši polovici leta.
Z multicastom nisem nikoli delal, edino 3 vlan-e sem si nastavil (še guest in IoT), kar zna biti na običajnih routerjih že problem.

TOP ::

Ubiquit je zakon mam AP točko Pro in imel sem kar nekaj različnih AP in Ruterjev nobeden ni delel tako dobro,kot Ubiquit.Ima pa svojo ceno ja.

NejcSSD ::

@TOP ravno razmišljam o tem. Da imam modem/router od operaterja in pogasnjen wifi potem pa 2-3 cdja na steni/stropu razporejene po hiši, do njih pa UTP, da bo 100% moč oddajanja.

Razmišljam med
Ubiquiti dostopna točka UniFi UAP AC LR Dual Band 450+867Mbps UBNT
in
Ubiquiti stropna dostopna točka UniFi UAP AC Pro Dual Band 450+1300Mbps UBNT

Rabim pa še gateway ali ne ?
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

zrno ::

Pozdravljeni,
Problem sledeči. Hiša na odaljeni lokaciji. Montiranih par kamer za video nadzor. Včasih se "podere" sistem in je potreben reset routerja. Vprašanje je, kako na daljavo resetirati router. Internet je kabelksi, router je TECHNICOLOR TC7200.20. Hvala

Vanadium ::

floyd1 je izjavil:

Tudi jaz bi verjetno še vztrajal z mojim D-linkom, če me ne bi naš "sistemc" prepričal glede zanesljivosti ubiquiti opreme. D-linka sem sicer moral včasih resetirat (verjetno bi se "porihtal" tudi sam, a bi trajalo), ampak najbolj me je motil nedelujoči roaming med routerjem in (poceni) AP v zgornjem nadstropju. Z ubiquitijem pa sem res zadovoljen, v teh 9 mesecih deluje "rock solid" velikokrat letijo hkrati trije MS teams-i (šola na daljavo + delo na daljavo). S premišljeno postavitvijo obeh AP pa zadeva "vleče" povsod, celo okrog hiše in zadaj pod nadstreškom, kjer je "letni plac" in kjer preživimo večino časa v toplejši polovici leta.
Z multicastom nisem nikoli delal, edino 3 vlan-e sem si nastavil (še guest in IoT), kar zna biti na običajnih routerjih že problem.


Sej to je tisto kar me mika pri ubiquty, rock solid zadeva, pa tudi sam ui je baje preprost za naštelat... Bom videl cez cca 1 leto kaj bo na trgu pa se bom takart odločil a grem na ubiquiti oz na omado... Aruba je pa itk pomoje preveč enterprise level za doma...

floyd1 ::

zrno je izjavil:

Pozdravljeni,
Problem sledeči. Hiša na odaljeni lokaciji. Montiranih par kamer za video nadzor. Včasih se "podere" sistem in je potreben reset routerja. Vprašanje je, kako na daljavo resetirati router. Internet je kabelksi, router je TECHNICOLOR TC7200.20. Hvala

"Včasih podre" je mišljeno tedensko, mesečno?

Ena možnost, ki jo lahko preizkusiš, je čisto običajni tajmer za 230V, ki ga nastaviš, da ti 1x dnevno (ko je pač najmanj moteče - ponoči?) vzame elektriko modemu (za kako minuto) in ga na tak način "preventivno" zresetiraš. Lahko, da tak reset pomaga, ni pa nujno. Druga možnost je nek GSM modul s stikalom, ki ga boš lahko upravljal na daljavo, a zanj potrebuješ še GSM kartico. Za take primere obstajajo variante z minimalno naročnino (tu na slotech-u se je enkrat že pisalo o tem).

floyd1 ::

Vanadium je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Tudi jaz bi verjetno še vztrajal z mojim D-linkom, če me ne bi naš "sistemc" prepričal glede zanesljivosti ubiquiti opreme. D-linka sem sicer moral včasih resetirat (verjetno bi se "porihtal" tudi sam, a bi trajalo), ampak najbolj me je motil nedelujoči roaming med routerjem in (poceni) AP v zgornjem nadstropju. Z ubiquitijem pa sem res zadovoljen, v teh 9 mesecih deluje "rock solid" velikokrat letijo hkrati trije MS teams-i (šola na daljavo + delo na daljavo). S premišljeno postavitvijo obeh AP pa zadeva "vleče" povsod, celo okrog hiše in zadaj pod nadstreškom, kjer je "letni plac" in kjer preživimo večino časa v toplejši polovici leta.
Z multicastom nisem nikoli delal, edino 3 vlan-e sem si nastavil (še guest in IoT), kar zna biti na običajnih routerjih že problem.


Sej to je tisto kar me mika pri ubiquty, rock solid zadeva, pa tudi sam ui je baje preprost za naštelat... Bom videl cez cca 1 leto kaj bo na trgu pa se bom takart odločil a grem na ubiquiti oz na omado... Aruba je pa itk pomoje preveč enterprise level za doma...

Osnovne nastavitve so enostavne, za kake vlane pa sem jaz (amater) že rabil nekaj pomoči z neta. Če bi imel vse v Unifi ekosistemu je to veliko lažje, ampak jaz imam ER-X router, ki je malo hitrejši in tudi precej cenejši od USG.

zrno ::

floyd1 je izjavil:

zrno je izjavil:

Pozdravljeni,
Problem sledeči. Hiša na odaljeni lokaciji. Montiranih par kamer za video nadzor. Včasih se "podere" sistem in je potreben reset routerja. Vprašanje je, kako na daljavo resetirati router. Internet je kabelksi, router je TECHNICOLOR TC7200.20. Hvala

"Včasih podre" je mišljeno tedensko, mesečno?

Ena možnost, ki jo lahko preizkusiš, je čisto običajni tajmer za 230V, ki ga nastaviš, da ti 1x dnevno (ko je pač najmanj moteče - ponoči?) vzame elektriko modemu (za kako minuto) in ga na tak način "preventivno" zresetiraš. Lahko, da tak reset pomaga, ni pa nujno. Druga možnost je nek GSM modul s stikalom, ki ga boš lahko upravljal na daljavo, a zanj potrebuješ še GSM kartico. Za take primere obstajajo variante z minimalno naročnino (tu na slotech-u se je enkrat že pisalo o tem).

AXIS 5534 mi se zadnje čase "podere" vsaka 2-3 dni. Ima vklopljen alarm in mi pošilja slike na ftp. Druga AXIS (notarnja) dela ok. Z enim kitajskim čudom (20E) imam najmanj težav. Imam jo montirano na postrešju da mi odganja kune :-). Mislil sem da se to nekek drugače narediti. Z kakšnim odaljenim dostopom do routerja. To imam omogočeno samo ne poznam gesla. Ni isto kot navadno za prijavo v router.

bajsibajsi ::

Z kakšnim odaljenim dostopom do routerja. To imam omogočeno samo ne poznam gesla. Ni isto kot navadno za prijavo v router.

Tvoj router TC7200 omogoca remote dostop. Geslo res ni enako kot za lokalni dostop do routerja; za remote nastavis se eno geslo. Isci pod Administrator settings ali nekaj podobnega in nato remote administration, kjer bo pisalo nekaj v smislu "enable Web Access from WAN".

edit/
Verjetno tule kaj pise o tem https://www.manualslib.com/manual/11766...

Zgodovina sprememb…

pffff ::

Gapi je izjavil:

Upam da ni elektro omarica kovinska.

Xandros je predlagal 4011 in njegove prednike 2011 in 3011 ali pa CCR serija


Ne 4011 z wifijem. Ostalo je ok.
««
100 / 126
»»