» »

Kateri router?

Kateri router?

««
81 / 127
»»

scipascapa ::

Prvega moram imeti, saj je pogoj, da imam sploh net in tv.

broken/link ::

priklopi router v lan4 na inboxu, pa pokliči na T-2 oz jim piši mail, da imaš svoj router, in naj ti lahko lan4 dajo v bridge mode.
in potem si ta lan4 označi oz. si zapomni, ker preko tega porta ti TV ne bo delal.

Vm1999 ::

scipascapa je izjavil:

Prvega moram imeti, saj je pogoj, da imam sploh net in tv.


Bi rad imel T2 modem/router v enem stanovanju (ali delu stanovanja), v drugem pa svoj router?

Potem izklopi DHCP na svojem router-ju in boš imel eno mrežo, IP-je pa bo tako dodeljeval T2 modem/router.
Na svojem routerju nastaviš enako ime omrežja in geslo, kot na T2 routerju. Tako bo tvoj router deloval kot podaljšek omrežja.

Če bi pa rad dve različni omrežji z dvema router-jema pa ne znam pomagat.

Vm1999 ::

MrStein je izjavil:

Prva lekcija je: ne imeti dveh ruterjev

Enega (tistega prvega, od ISP) se znebi ali ga daj v bridge-mode ("kot modem").


Potem prvi, od ISP, ne deluje kot router, je tako? Jaz imam situacijo, ko v dveh stanovanjih potrebujem router-je. V prvem imam T2-jev Innbox, v drugem, dva svoja routerja nastavljena kot AP (izklopljen DHCP). Se pravi vse skupaj eno omrežje.
Če dam ISP router v bridge-mode, potem nisem naredil nič, saj potrebujem še en router.
Edit: A prav razumem to z bridge-mode?

Morda ima scipascapa podobno situacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

MrStein ::

Ja.

Saj lahko "ruter" funkcije izklopiš tudi na "drugem", samo lastno kupljen je ponavadi bolj zmogljiv.

Ta tema je sicer bila obdelana že N-krat.

Mogoče tule: Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Vm1999 ::

MrStein je izjavil:

Ja.

Saj lahko "ruter" funkcije izklopiš tudi na "drugem", samo lastno kupljen je ponavadi bolj zmogljiv.

Mogoče tule: Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave


To razumem, samo ti nasveti so ponavadi v smislu - daj ISP router v bridge in uporabi lastnega. Ja, ampak če bi rad izkoristil OBA za pokrivanje Wi-fi?
Da bi postavil svojega na prvo mesto v verigi in iz ISP-jevega naredil AP, najbrž ne bo šlo, ne?

Hočem reči, če dam ISP router v bridge, potem potrebujem 2 dodatna routerja. Stanovanji potrebujeta vsak svoj router za pokrivanje signala.

damirj79 ::

Saj imas lahko na obeh aktiven dhcp in wifi ampak vsak za svojo mrezo in ne racunaj, da bos videl vse pcje na obeh mrezah.

Vm1999 ::

damirj79 je izjavil:

Saj imas lahko na obeh aktiven dhcp in wifi ampak vsak za svojo mrezo in ne racunaj, da bos videl vse pcje na obeh mrezah.


Razumem. Zato pišem, ker se mi zdi, da ima scipascapa ravno ta problem. Morda sem narobe razumel njegovo situacijo.

damirj79 ::

Glede na to, da T2 ne dovoli dostopa na njihov router, se pač odloči, koliko je zahteven. Ali doda k T2 routerju samo en AP in je vse skupaj v isti mreži 192.168.64.0/24 ali pa T2 router nastavi en port v bridge in tega potem pelje na svoj router in na ta router priklopi še en AP. Tretja opcija je skoraj zagotovo to, kar ima sedaj. Druge opcije ni.

mzakelj ::

Ali pa zabrišeš modem od T-2 na polico pa daš svoj router zadaj ( če je optika seveda ..) in spelješ tisti vlan2000 za tv in to je to.

Zasekamoz ::

Berem reviewe in se probam odločiti kateri router bi dejansko kupil oziroma koliko sem pripravljen dati pa se ne morem odločiti.

Torej router potrebujem, da:
- pokrije 2 sobno stanovanje
- hitrost preko wi-fi odlična kjer koli se nahajaš
- PC bo priklopljen preko kabla
- 3 do 5 naprav bo priklopljeno preko wi-fija (2 mobitela, prenosnik in mogoče še TV in PS); nikoli vse vzporedno
- zakupljena linija 100/100

Gledal sem rankinge na te strani, se vam zdijo verodostojni?
- Revision 9: https://www.smallnetbuilder.com/tools/r...
- Revision 10: https://www.smallnetbuilder.com/tools/r... (cenovno se mi zdi relativno ugoden #1 NETGEAR Nighthawk X4S čeprav ga ne najdem nikjer v SLO po ugodni ceni)

Dilema, ki jo sedaj imam ali je za moje potrebe dovolj router, ki stane manj kot 100€ ali se mi splača investirati v nekaj dražjega do cca 150€?

Manj kot 100€:
- D-Link DIR-878 (62€) - https://edigital.si/usmerjevalnikiroute...
- TP-Link (61€) - https://edigital.si/usmerjevalnikiroute...

Do 150€:
- TP-Link Archer C2300 (102€) - https://www.topsolutions.si/en-gb/Racun...
- Linksys EA8300 (115€) - https://anni.si/usmerjevalniki-stikala-...
- Linksys EA7500 AC1900 (125€) - https://www.nakupovanje.net/vsi-oddelki...
- ASUS RT-AC68U (129€) - https://anni.si/usmerjevalniki-stikala-...
- Linksys MR830 (150€) - https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...

Vsa mnenja, predlogi in ideje bodo več kot dobrodošla.

mat xxl ::

https://anni.si/usmerjevalniki-stikala-...

Tega vzami, zaradi dodatne zaščite antivirusa + zaščite omrežja........

bedarija ::

če maš 100/100 povezavo nimaš potrebe po 100€+ routerju

SeMiNeSanja ::

mat xxl je izjavil:

https://anni.si/usmerjevalniki-stikala-...

Tega vzami, zaradi dodatne zaščite antivirusa + zaščite omrežja........

Kaj še zmeri prodajaš buče o antivirusu? srsly?

A te kdo plačuje, da širiš dezinformacije? Ali res nimaš pojma o čem govoriš?

Glede na to, da sem ti nekoč že na dolgo in široko razložil, da ni prav nobenega ANTIVIRUSA v tem routerju, res ne razumem, zakaj še vedno nabijaš s to neumnostjo. Rezistenten na vsak poduk? Noja...saj nisi edini.

Poleg tega, še to v oglasu ni navedeno, katero varianto 'zaščite' dobiš - 'klasiko' ali 'Pro'.

Pa da ne omenjam zavajanja z 'Corporate grade security'. Samo za naivne nevedne ovce, ki jih redno strižejo v TopShop in podobnih štacunah z 'vrhunskimi izdelki'.

Je že tako, da je včasih tudi dobro nekaj malega vedeti o določenem področju, da te ne more kar vsakdo po TopShop-ovsko naplahtat, da ti ponuja ta najboljš stvar, kar jo trg premore.

Če je komu všeč router kot tak, naj ga kupi. Isti šmoren kot številni drugi.
Nikar pa kupovati po TopShop-ovcsko, ker kvazi nekaj dobiš zraven, kar na koncu tako in tako ne boš vklapljal, ko boš poguglal, če je to 'kaj uporabnega'.
Podarjenemu konju se sicer naj nebi gledalo na zobe, a kljub temu je dobro vedeti, da ni slučajno vse skupaj samo razmajana proteza.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

mzakelj ::

A mikrotik ima antivirus, ali so me nategnili ?? :))


Sarkazem press. ..

MrStein ::

bedarija je izjavil:

če maš 100/100 povezavo nimaš potrebe po 100€+ routerju

Nisem tako bogat, da bi kupoval poceni.

100 EUR, pa ima mir za 5 ali več let, ne pa "ej, nekaj mi šteka", "ej, moral sem restartati ruter", "ej, ne lovi mi v drugi sobi", "ej, to", "ej, ono".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

starfotr ::

https://mikrotik.com/product/hap_ac2

Tole je dobro in poceni in po moje z lahkoto fura 100/100.

mona123 ::

BorutK-73 ::

Zasekamoz je izjavil:

ASUS RT-AC68U (129EUR) - https://anni.si/usmerjevalniki-stikala-...

Osebno ti priporočam tega Asus-a.
Poglej še Asus RT-AC58U, obvezno revison 1! Revision 3 je zelo oskubljena verzija.
https://www.asus.com/Networking/RT-AC58...

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

mzakelj je izjavil:

A mikrotik ima antivirus, ali so me nategnili ?? :))


Sarkazem press. ..



A tebe so tudi .... ;)

Sicer pa Asus ima Trend micro ...... ja nekaj je, bolje, kiot nič, jasno pa vsi oni, ki prodajajo rešitve za 1000 eur in navzgor na letni ravni, ven padajo ob takih izjavah ......... tako, da Seminesanja ja se opravičujem, pa vendar tu govorimo nekje o routerjih za domačo uporabo nekje do 400 eur za 10 let , potem je pa za odpis..... , takega izdelka pa Watch guard še nima.

SeMiNeSanja ::

mat xxl je izjavil:

mzakelj je izjavil:

A mikrotik ima antivirus, ali so me nategnili ?? :))


Sarkazem press. ..



A tebe so tudi .... ;)

Sicer pa Asus ima Trend micro ...... ja nekaj je, bolje, kiot nič, jasno pa vsi oni, ki prodajajo rešitve za 1000 eur in navzgor na letni ravni, ven padajo ob takih izjavah ......... tako, da Seminesanja ja se opravičujem, pa vendar tu govorimo nekje o routerjih za domačo uporabo nekje do 400 eur za 10 let , potem je pa za odpis..... , takega izdelka pa Watch guard še nima.

ajajajaj...

Kot sem napisal, me je grdo zmotilo, ker si napisal ANTIVIRUS - v 'paketu' pa ni NOBENEGA antivirusa!

Predvidevam,da imaš sam tak Asus s to TrendMicro opcijo, zato sem še toliko bolj razočaran, da ne veš, kaj pravzaprav imaš v rokah in kako to dejansko deluje.

Že v sami osnovi pa Asus na svojih straneh lepo napiše, da obstajata dve verziji "Classic" in "Pro". Ko gledaš Anni oglas, pa nikjer ni navedeno, ali boš dobil eno ali drugo varianto. Kupiš mačka v žaklu?

Kot drugo "Klasična" varianta ni nič drugega kot blacklista rizičnih IP naslovov, ki se nahaja nekje v oblaku. Tista famozna "zaščita pred virusi", ki jo oglašujejo, pa se v bistvu nanaša na PC, ki skuša kontaktirati IP naslove, ki se nahajajo na blacklisti in so predvidoma znano kot C&C strežniki. TO pa je vse kaj drugega kot 'antivirus'.

Skratka jezen sem na neznanje in zavajajoče izjave. Dajte si vsaj malo prebrat navodila, da boste razumeli kaj tista vaša škatla v resnici počne, da ne boste širili naokrog razne neumnosti, če jih že marketing širi.

Pa še ena točka je tu zavajajoča: če meniš, da boš imel TrendMicro 'servis' brezplačno na voljo za celo desetletje, se presneto motiš.
Asus sicer oglašuje 'lifetime' podporo, a to ne pomeni 'dokler ne crkne'. Lifetime je v principu nek datum, ki ga proizvajalec določi, da po njemu ne misli več ponujati posodobitev in podpore. Pri consumer napravah se EoL (End Of Life) običajno ne obeša na veliki zvon. Ponavadi ugotoviš, da je tvoja naprava že zdavnaj presegla EoL, ko preverjaš, če je na voljo kakšna posodobitev stock firmware-a - pa moraš ugotoviti, da je proizvajalec že pred več kot letom dni ukinil vso podporo.

Da bi pri consumer napravah za 100€ lahko pričakoval 10 let podpore pa je skrajno naivno. Še pri mobitelih za 500€+ lahko samo sanjaš o 10-letni podpori, kaj šele pri routerju do 150€.

Pa nima to čisto nobene veze s tem, ali imam sicer opravka z high-end rešitvami. Gre se za malo razgledanosti in pravilno razumevanje pojmov in realne interpretacije dejstev.

Zaradi mene si lahko zaljubljen v Asusa. Lahko ga priporočaš, da imaš odlične izkušnje z njim.
Samo ne pa nakladat reči, ki pa definitivno ne držijo - tako, kot tista o antivirusu!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Zasekamoz ::

@SeMiNeSanja lahko ti meni predlagaš naprimer 3 routerje v 3 cenovnih razredih(pod 100€, med 100-150€, maks 220€), ki bi ustrezali mojim potrebam 8zgoraj post)?

floyd1 ::

Bom še jaz to malo pokomentiral. Nekaj mojih misli ob prebiranju zgoraj zapisanega:

1. Pri dvosobnem stanovanju in solidnem routerju ne bi smelo biti problema s pokritostjo, je pa za dobro delovanje 5GHz in AC vseeno zelo pomembna lokacija routerja v stanovanju. Npr. skozi 2 "hard" steni lahko dela AC bolj tak - tak. Že ena AB stena je lahko precej velika ovira. Sploh za telefon.

2. Router nad 160 eur po mojem nima smisla kupovat, za ta denar dobiš že kombinacijo ERX in UAP-AC-LR. Kar ppmeni hitro, stabilno delovanje in možnost postaviti WL AP na boljše mesto, kot lahko postaviš router z vsemi svojimi kabli.

3. OP - če si iz MB ti lahko za nekaj dni posodim enega od zgoraj naštetih - d-link DIR 878, pa vidiš, če ti zadostuje. Zelo soliden AC router (sploh za svojo ceno). Info ZS.

SeMiNeSanja ::

Zasekamoz je izjavil:

@SeMiNeSanja lahko ti meni predlagaš naprimer 3 routerje v 3 cenovnih razredih(pod 100€, med 100-150€, maks 220€), ki bi ustrezali mojim potrebam 8zgoraj post)?

Saj 'eksperti' za consumer routerje sproti poročajo, kaj se nekako splača ali nad čem se navdušujejo. Samo zadnjih nekaj mesecev teme prebrskaš.

Jaz navdušence samo korigiram, da v svoji zagretosti ne nakladajo preveč neumnosti.

Tudi slučajno pa ne mislim trditi, da se kaj dosti spoznam na trg routerjev za domačo rabo - moje področje so napredne požarne pregrade (poslovni segment), zaradi česar neredko dobim ošpice, ko nekdo pretirano povzdiguje 'varnostne sposobnosti' routerjev za domačo rabo.

Sem pa ravno dovolj firbčne narave, da grem klikniti na kakšen link in pogledat za kaj se gre, ko nekdo pretirano hvali neko reč. Tisti "too good to be true" z veseljem preverim, kaj za njem tiči. Če enkrat poznaš koncepte, ki se uporabljajo pri naprednih varnostnih rešitvah, pač ni težko razkrinkati marketinško zavajanje neveščih uporabnikov.

Kljub temu pa to nikakor ne pomeni da bi bil en ali drug router 'slab' - le 'nadnaravnih sposobnosti' nima.

Na drugi strani pa ljudje prevečkrat pričakujete čudeže od novega routerja.
Če stari z WiFi-jem ni pokrival več, kakor dva prostora, naj bi novi pa kar na enkrat pokrival celo hišo, pa še vrt in garažo. Kdor se spozna v tehnologijo, bo vedel, da to ni mogoče. Novi je lahko 'boljši' le v primeru, da je bil stari presneto slab. Vse ostalo (moč oddajanja, jačanje na antenah) je že od nekdaj omejeno z zakonodajo. Zato tudi nov router ne le da ne more, temveč tudi ne sme biti nevem kako 'boljši', kar se tiče dometa (beri: smetenja).

Kdor ne pričakuje čudežev, bi mu moral bolj ali manj dobro služiti vsak router, samo da ni iz čisto najnižjega cenovnega razreda. Problemi so vedno pri tistih z pretiranimi pričakovanji, ki potem nikoli niso prav zares zadovoljni. Nekje se je pač treba sprijazniti, da pri predpisani oddajni moči in ojačanju lahko dosegaš le rezultate v nekem določenem okviru. Če potrebuješ več od tega, pa je bolje dodajati dostopne točke in imeti zanesljivo komunikacijo, kakor pa vedno nekaj kar 'komaj dela', čeprav si za to dal cel kup denarja.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

zuz3k ::

zuz3k je izjavil:

zuz3k je izjavil:

nimam ga, kupujem router z snemljivo antenco

na eno antenco bi povezal to že kupljeno zunanjo anteno z tem priključkom klik druga (ali dve)
pa bi moral router oddajat (oz. me zanima kateri je dovolj močan, ki bi ga kupil prek bolhe)
da bi oddajal signal v spodnje nadstropje ter na drugi strani spodnjega v sobo in pred hišo



lp


zdravo

jaz bi te zadeve kupil, a se pravi če

iz zunanje antene povežem na router WRT54GL, ki bi sprejemal signal in iz tega
preko podatkovnega kabla na router TL-WR1043ND bi verjetno moralo delovat. Je ta router
dovolj močan da oddaja v spodnje nadstropje ali kerega naj vzamem

lp
Life is a psychological game.

SeMiNeSanja ::

@zu3k?

Za 'nadstropje nižje - na drugi strani' ti tudi ta antena ne bo pomagala.
Napelji UTP kabel v spodnje nadstropje.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

floyd1 ::

zuz3k: Lahko sicer to vprašaš vsak mesec še 2x, a neke velike koristi od tega več ne bo. Še vedno boš moral na koncu to stestirati sam, nihče tu ti ne bo mogel zagotoviti, da bo stvar delala. Torej kupi tisti dve 54-ki na bolhi (ne morem verjet, da l. 2020 to predlagam 8-)) in stestiraj. Za 20 eur te pa res ne bo konec.
Linksys WRT54GL

MrStein ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Tudi slučajno pa ne mislim trditi, da se kaj dosti spoznam na trg routerjev za domačo rabo - moje področje so napredne požarne pregrade (poslovni segment), zaradi česar neredko dobim ošpice, ko nekdo pretirano povzdiguje 'varnostne sposobnosti' routerjev za domačo rabo.

Ugibam, da tudi zaposleni v Patria Vehicles dobijo ošpice ko na forumu preberejo, da je novi Clio najvarnejši avto...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SeMiNeSanja ::

MrStein je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:


Tudi slučajno pa ne mislim trditi, da se kaj dosti spoznam na trg routerjev za domačo rabo - moje področje so napredne požarne pregrade (poslovni segment), zaradi česar neredko dobim ošpice, ko nekdo pretirano povzdiguje 'varnostne sposobnosti' routerjev za domačo rabo.

Ugibam, da tudi zaposleni v Patria Vehicles dobijo ošpice ko na forumu preberejo, da je novi Clio najvarnejši avto...

Zlasti kadar se argumentira 'najvarnejši' z dodano "Corona masko" v prvi pomoči v prtljažniku in možnostjo vklopa vseh štirih utripalk...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

zuz3k ::

@SeMiNeSanja: zunanja antena je samo za sprejem

floyd1 je izjavil:

zuz3k: Lahko sicer to vprašaš vsak mesec še 2x, a neke velike koristi od tega več ne bo. Še vedno boš moral na koncu to stestirati sam, nihče tu ti ne bo mogel zagotoviti, da bo stvar delala. Torej kupi tisti dve 54-ki na bolhi (ne morem verjet, da l. 2020 to predlagam 8-)) in stestiraj. Za 20 eur te pa res ne bo konec.
Linksys WRT54GL


ja router je star, ampak kater router za sprejemanje signala iz zunanje antene pa naj vzamem (rabljen do 30eur)

lp
Life is a psychological game.

gusto ::

Na routerje se ne spoznam nič, rabim nasvet za nek poceni router, da gor priklopim dva računalnika (en kabel, drug wifi), TV (verjetno wifi), pa kak telefon občasno. Območje, ki ga naj bi router pokrival je majhno (enosobno stanovanje). Na speedtestu mi pokaže downloada 150 Mbps, torej verjetno rabim gigabitne porte, da mi router ne bremza? Kako je s 5Ghz frekvenco, rabim? Trenutno sem na lokaciji, kjer ni neko veliko število brezičnih omrežji (recimo 5). Kolikor razumem, bolj pride prav tam, kjer je večja nasičenost? Mnenja, nasveti? Hvala.
Have you tried turning it off and on again?

Han ::

Koliko je zate poceni? 5 GHz je za višje hitrosti kot 300 Mbps.

gusto ::

Ja ne vem, do sedaj so mi vedno routerji za 20-30€ čisto zadostovali. Sem bil presenečen, ko potem vidim, da folk kupuje routerje za 150€. Pomoje za do 40€ dobim vse kar rabim?
Have you tried turning it off and on again?

mat11 ::

https://anni.si/usmerjevalniki-stikala-...

Tale pri meni precej dobro špila.
mat

starfotr ::

Poceni in dober:

https://mikrotik.com/product/hap_ac2

Samo, če ga boš znal nastavit. Je pa Miktorik fajn, ker ima redne update-e in večletno podporo, kar Seminesanja govori, da tega ni pri nizkocenovnih produktih.

gusto ::

mat11 je izjavil:

https://anni.si/usmerjevalniki-stikala-...

Tale pri meni precej dobro špila.


Sem naročil tega. Hvala za oba predloga.;)
Have you tried turning it off and on again?

camx ::

Obstaja kak boljši model od Mikrotika od tega - https://www.senetic.si/product/RB4011IG...
Menjujem MIKROTIK RB2011UiAS-2HnD-IN, ker bi rad AC in vse GBit porte. Obstaja kak model s podobnimi specifikacijami a več porti?

Vanadium ::

Mislim da bo to kar to od mikrotika da je all in one. Edino kaki posebi router plus posebi AP je potem opcija...

bandidosss ::

Kaj vzeti? Domača uporaba, veliko smart naprav na 2.4 Ghz, računalnika, telefoni TV, NAS, TV box pa na 5.0 Ghz AC. Pomembno mi je stabilno, hitro AC omrežje, ki ga vedno bolj ser** preko Telemachovega UBEE-ja ...

Rabim hitro, torej na zalogi so:

Archer-c6-v20 (40€)

ali

Archer-c7-ac1750 (75€)

ali

Linksys EA7300 (85€)


Ali pa še kak nasvet v tem rangu?

Hvala.

Han ::

Lahko poskusiš z enim C6 in če bo premalo, dodaš še enega. Med njim in C7 glede na procesor in spomin ni bistvene razlike.

EA7300 ima zmogljivejši (dvojedrni) CPU in več spomina.

V vsakem primer bo najbolje, da škatlo priklopiš na Ubee kot dostopno točko, razen če ti bo Telesmeh preklopil Ubee v bridge mode.

bandidosss ::

Han je izjavil:

Lahko poskusiš z enim C6 in če bo premalo, dodaš še enega. Med njim in C7 glede na procesor in spomin ni bistvene razlike.

EA7300 ima zmogljivejši (dvojedrni) CPU in več spomina.

V vsakem primer bo najbolje, da škatlo priklopiš na Ubee kot dostopno točko, razen če ti bo Telesmeh preklopil Ubee v bridge mode.


Hvala za nasvet. Kaj pa pridobim z boljšim CPU in spominom? Ta ima tudi USB 3.0 in je novejši.

Han ::

Isto kot na običajnem računalniku, tablici, pametnem telefonu...

bandidosss ::

Hvala, sem naročil Linksys EA7300, s Telemachom pa je dogovor, da takrat prestavi v bridge.

Tehnik ::

Zdravimam eno vprašanje trwnutno imam modem ki je modem in hkrati tudi router. Ta modem je v kuhinji zdaj bi pa rad kupil se en dodatni router in bi ga priklučiv preko vtičnice ki je že narejena direkt iz modema in bi potem priklučiv nov router v moji sobi prek vtičnice. A bo to delovalo?

SeMiNeSanja ::

Tehnik je izjavil:

Zdravimam eno vprašanje trwnutno imam modem ki je modem in hkrati tudi router. Ta modem je v kuhinji zdaj bi pa rad kupil se en dodatni router in bi ga priklučiv preko vtičnice ki je že narejena direkt iz modema in bi potem priklučiv nov router v moji sobi prek vtičnice. A bo to delovalo?
Ajajaj, kakšen opis 'problema' 8-O
Zakaj bi v sobi imel dodaten router?

Hočeš imeti ločeno omrežje?
Na kabel priključiti več kot en računalnik?
Imeti 'lokalno' dostopno točko, ker trenutno signal šepa?
...?

Malo pojasni, za kaj se gre, boš dobil boljši odgovor.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Tehnik ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Tehnik je izjavil:

Zdravimam eno vprašanje trwnutno imam modem ki je modem in hkrati tudi router. Ta modem je v kuhinji zdaj bi pa rad kupil se en dodatni router in bi ga priklučiv preko vtičnice ki je že narejena direkt iz modema in bi potem priklučiv nov router v moji sobi prek vtičnice. A bo to delovalo?
Ajajaj, kakšen opis 'problema' 8-O
Zakaj bi v sobi imel dodaten router?

Hočeš imeti ločeno omrežje?
Na kabel priključiti več kot en računalnik?
Imeti 'lokalno' dostopno točko, ker trenutno signal šepa?
...?

Malo pojasni, za kaj se gre, boš dobil boljši odgovor.

Ja vem da je blk slabo pojasnilo nespoznam se glih na te zadeve. Dodaten router bi mel zarad gaminga in je problem ker kker je več kot 5 naprav recimo na wifiju meni potem zelo šteka in zato bi mel še en dodatnj router samo za mene v sobi. A bo to sploh kaj pomagalo

gusto ::

Tehnik je izjavil:

Dodaten router bi mel zarad gaminga in je problem ker kker je več kot 5 naprav recimo na wifiju meni potem zelo šteka in zato bi mel še en dodatnj router samo za mene v sobi. A bo to sploh kaj pomagalo

Hja, to ti na pamet ne bo znal nihče povedati. Odvisno od sedanjega routerja in internetne povezave. Če je internetna povezava slaba, ti ne bo pomagal noben dodatni router. Lahko pa imaš dobro povezavo in je dejansko problem v nekem starem routerju. Daj malo več podatkov o sedanjem stanju.
Have you tried turning it off and on again?

Tehnik ::

gusto je izjavil:

Tehnik je izjavil:

Dodaten router bi mel zarad gaminga in je problem ker kker je več kot 5 naprav recimo na wifiju meni potem zelo šteka in zato bi mel še en dodatnj router samo za mene v sobi. A bo to sploh kaj pomagalo

Hja, to ti na pamet ne bo znal nihče povedati. Odvisno od sedanjega routerja in internetne povezave. Če je internetna povezava slaba, ti ne bo pomagal noben dodatni router. Lahko pa imaš dobro povezavo in je dejansko problem v nekem starem routerju. Daj malo več podatkov o sedanjem stanju.

Router je ICOTERA i6800 internet imam pa 50 downloada in 50 uploada.

profii ::

Kaj pa ostali uporabniki počnejo na omrežju? Je to samo telefon ki ima prižgan wifi ali nekdo ki šlepa torente 24/7?
Zakaj bi imel wifi na računalniku? Zakaj se nebi povezal s kablom (ker ga tako ali tako misliš vlečt v tvojo sobo)?

Tehnik ::

profii je izjavil:

Kaj pa ostali uporabniki počnejo na omrežju? Je to samo telefon ki ima prižgan wifi ali nekdo ki šlepa torente 24/7?
Zakaj bi imel wifi na računalniku? Zakaj se nebi povezal s kablom (ker ga tako ali tako misliš vlečt v tvojo sobo)?

Ja večina so samo telefoni na wifiju in pa en laptop je na wifiju samo za google pač za "surfanje po internetu".

Saj imam preko kabla in me vseeno zejbava!
««
81 / 127
»»