» »

Kateri router?

Kateri router?

««
82 / 127
»»

gusto ::

Če boš router sedaj priključi na ta obstoječi modem/router (ga dejansko dal vmes med modem in tvoj računalnik, če sem prav razumel), ne bo ta čudežno izboljšal signala, ki gre že sedaj po kablu do tvojega računalnika.
Have you tried turning it off and on again?

Furbo ::

Tehnik je izjavil:

Ja vem da je blk slabo pojasnilo nespoznam se glih na te zadeve. Dodaten router bi mel zarad gaminga in je problem ker kker je več kot 5 naprav recimo na wifiju meni potem zelo šteka in zato bi mel še en dodatnj router samo za mene v sobi. A bo to sploh kaj pomagalo

Kar ti rabiš narediti je potegniti kabel od obstoječega ruterja direkt v tvoj pc, pa bo.

Če je pa te dni cela familija na netu, vam bo pa pomagal samo močnejši paket. Ok vidim 50/50, to je dovolj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Tehnik ::

gusto je izjavil:

Če boš router sedaj priključi na ta obstoječi modem/router (ga dejansko dal vmes med modem in tvoj računalnik, če sem prav razumel), ne bo ta čudežno izboljšal signala, ki gre že sedaj po kablu do tvojega računalnika.

A okej kaj pa bi mogel storiti da bi bil bolši signal a je hitrost internte ki je 50/50 premala?

gusto ::

Furbo je izjavil:

Kar ti rabiš narediti je potegniti kabel od obstoječega ruterja direkt v tvoj pc, pa bo.

To ima že sedaj. Pomoje je težava v tem modemu/routerju, ki ga je (verjetno) dobil od operaterja. Pač ne shendla vsega. Kaj če pokličeš operaterja in poveš za težavo in (mogoče) zamenjajo?
Have you tried turning it off and on again?

profii ::

Dvomim da bo operater naredil kaj drugega kot reseet opreme.
Tehnik, daj nam podatke iz speedtesta skopiraj tukaj. Upload, downolad in pa ping.

edit: Pa povej, kaj ti šteka? igrica, povezava, lag? in pa kaj špilaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: profii ()

Tehnik ::

profii je izjavil:

Dvomim da bo operater naredil kaj drugega kot reseet opreme.
Tehnik, daj nam podatke iz speedtesta skopiraj tukaj. Upload, downolad in pa ping.

A za oboje iz wifija in tudi iz kabla?

profii ::

Več poveš, lažje nam bo :)

Tehnik ::

profii je izjavil:

Dvomim da bo operater naredil kaj drugega kot reseet opreme.
Tehnik, daj nam podatke iz speedtesta skopiraj tukaj. Upload, downolad in pa ping.

edit: Pa povej, kaj ti šteka? igrica, povezava, lag? in pa kaj špilaš?

Šteka mi igrca ja špilam različne warzone recimo če igram fortnite me med gejmom na nekaj cajta čist ustavi in mi laže da je downloada 0.

Rezultati speedtesta so prek wifija 32.9/48.7 pa ping 7 prek kabla pa 49.86/47.01 ping 13

profii ::

Nov router tvojega problema ne bo rešil.
odpri cmd in napiši notri: ping www.google.com -t

pousti nekaj časa in glej če se ping kaj spreminja v času 5 min npr.

starfotr ::

Dvomim, da imaš preko wifija nižji ping, kot preko kabla. Potegni si kabel, si ga poveži po standardu in na jambraj ter ne kupuj novih routerjev ali dostopnih točk, ker ne bo pomagalo.

Tehnik ::

profii je izjavil:

Nov router tvojega problema ne bo rešil.
odpri cmd in napiši notri: ping www.google.com -t

pousti nekaj časa in glej če se ping kaj spreminja v času 5 min npr.

Večinoma časa se ne spreminja vmes parkrat to je pa to.

BorutK-73 ::

Ena možnost bi bila da ti operater ali menja sedanji modem+router za modem only ali ga da v "modem only mode" in ti kupiš malo boljši router.

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

Hmmm... če ti na kablu nagaja, pa dodaš še en router na kabel (vmes med računalnik in sedanji router), se zadeva lahko samo še dodatno poslabše, saj v zgodbo uvajaš še eno vozlišče na katerem se mora paketke podatkov premetavati.

Žal brez kristalne kugle ne morem reči, ali imaš kakšen problem na kablu samem (npr. slabo/nepravilno pripeti konektorji) ali pa imaš zgolj preveč konkurence v drugih uporabnikih, ki gledajo video vsebine, vlečejo torrente,...

Ponudnikov router ne moreš nastavljati, da bi dajal prioriteto določenim tipom prometa (npr. igram). Za to bi moral providerjevega prestaviti v 'bridge mode' oz. na port, ki je na njemu v bridge obesiti lastem 'boljši' router, ki pa zna dodeljevati različne prioritete različno 'pomembnemu' prometu.

Problem je v tisti kristalni kugli - če greš kupiti superduper router, problem pa je povzročal slab ali poškodovan kabel, potem si denar vrgel proč, zgodba pa bo še vedno ista.

Dovolj razumljivo povedano?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Tehnik ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Hmmm... če ti na kablu nagaja, pa dodaš še en router na kabel (vmes med računalnik in sedanji router), se zadeva lahko samo še dodatno poslabše, saj v zgodbo uvajaš še eno vozlišče na katerem se mora paketke podatkov premetavati.

Žal brez kristalne kugle ne morem reči, ali imaš kakšen problem na kablu samem (npr. slabo/nepravilno pripeti konektorji) ali pa imaš zgolj preveč konkurence v drugih uporabnikih, ki gledajo video vsebine, vlečejo torrente,...

Ponudnikov router ne moreš nastavljati, da bi dajal prioriteto določenim tipom prometa (npr. igram). Za to bi moral providerjevega prestaviti v 'bridge mode' oz. na port, ki je na njemu v bridge obesiti lastem 'boljši' router, ki pa zna dodeljevati različne prioritete različno 'pomembnemu' prometu.

Problem je v tisti kristalni kugli - če greš kupiti superduper router, problem pa je povzročal slab ali poškodovan kabel, potem si denar vrgel proč, zgodba pa bo še vedno ista.

Dovolj razumljivo povedano?

Ja okej hvala za vse.

mat xxl ::

Tehnik, je pa navadno enostaven test, ki nekaj pove, na router star od operaterja se vklopi Z GSM, če gre z 5G pa dokaj zraven in naredi test hitrosti, sam sem 14 dni nazaj nekaj podobnega reševal, na kablu so bile smešne brzine je pa za silo delalo.

No tu je GSM pokazal, da je nekaj z žičnimi zadevami narobe.

Sem probal vse, ko sem pobrisal mrežno iz računalnika in jo je potem sam nazaj inštaliral je vse začelo delati, kot je potrebno....

Kot namig...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Tehnik ::

mat xxl je izjavil:

Tehnik, je pa navadno enostaven test, ki nekaj pove, na router star od operaterja se vklopi Z GSM, če gre z 5G pa dokaj zraven in naredi test hitrosti, sam sem 14 dni nazaj nekaj podobnega reševal, na kablu so bile smešne brzine je pa za silo delalo.

No tu je GSM pokazal, da je nekaj z žičnimi zadevami narobe.

Sem probal vse, ko sem pobrisal mrežno iz računalnika in jo je potem sam nazaj inštaliral je vse začelo delati, kot je potrebno....

Kot namig...

Aha hvala bom probal

Mirkokovačec ::

Dober večer kateri router predlagate do 50evrov.

Zgodovina sprememb…

gusto ::

Meni je nekdo tule 14 dni nazaj predlagal TP-LINK ARCHER C6 V2.0, AC1200. Nimam kaj za pripomnit, dela perfektno, 2.4 in 5 ghz frekvenci, gigabitni porti, všečen in enostaven vmesnik, možnost upravljanja z aplikacijo na telefonu... priporočam. 42€ in brezplačna poštnina, so mi poslali v enem dnevu z Anni.
Have you tried turning it off and on again?

mtosev ::

Jaz mam archer c5 v4, ki je bolj al manj isti temu zgoraj samo da ima še usb port. 49eur@mimovrste
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mirkokovačec ::

Aha hvala gledal sem tudi Tplink archer c7 1750 je sicer malo dražji ampak ali se splača dati 15evrov več za ta router?

Han ::

Se ne splača.

seminal ::

Če ne rabiš USB te je bvz, če pa rabiš te pač daš :)

mtosev ::

Ce hoces disk shartati, print server ali imas 3g/4g zunanji modem je useful.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Alfa Dog ::

Kateri router pa priporočate za pokritje pritličja in nadstropja?
Trenutno uporabljam modem/router od Telemacha (v pritličju), pa mi v gornje nadstropje ne vleče dobro, na terasi in vrtu zunaj pa sploh ne.
Je boljša rešitev wifi mesh sistem, kot tu opisano? https://www.tomsguide.com/us/best-mesh-...
Hvala vnaprej za predloge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfa Dog ()

Han ::

Najboljša rešitev so dostopne točke v vsakem nadstropju, priklopljene na mrežni kabel. Na obstoječ modem npr. priklopiš Archer C6 v nadstropju in ga nastaviš kot Access Point.

Alfa Dog ::

To potem pomeni da obdržim obstoječi modem/router v pritličju ter kupim Archerja za nadstropje.
Pa še kak waterproof AP za na teraso?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfa Dog ()

Han ::

Recimo. Ali pa na modemu izklopiš wifi in nanj priklopiš Archerja ali še močnejši - bolj zmogljiv router/AP, s katerim pokriješ vse površine. Načeloma bo z Archerjem signal 2-3x boljši.

igor0203 ::

Kateri POE access point bi priporočali? Iščem nekaj poceni, če podpira 5GHz še toliko bolje.
Imam namreč problem, da je v stenah očitno toliko železa, da mi iz dnevne v otroško sobo, ki je takoj zraven, wifi ne vleče dobro oz. samo v primeru, da so vrata od sobe odprta :)) V dnevni imam T2 modem Iskratel Innbox G68

klemenSLO ::

Kaj je bilo meni važno ko sem kupoval ruter:
-gigabitni porti (tako WAN kot LAN)
-usb priklop zaradi priklopa Printerja (printserver) (tako lahko vse domače naprave tiskajo tudi na usb printer brez(če imate doma zmoglivejši printer ki že ima LAN priklop potem to ni važno)
-Dobvolj zmogljiv proc/ram... da ti ne šteka pri večjih obremenitvah ... torenti...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

igor0203 je izjavil:

Kateri POE access point bi priporočali? Iščem nekaj poceni, če podpira 5GHz še toliko bolje.
Imam namreč problem, da je v stenah očitno toliko železa, da mi iz dnevne v otroško sobo, ki je takoj zraven, wifi ne vleče dobro oz. samo v primeru, da so vrata od sobe odprta :)) V dnevni imam T2 modem Iskratel Innbox G68


Ubiquiti, UAP-AC-LITE je povsem dovolj. Če imaš pa preveč denarja, lahko pa tudi dražje kupiš.

Glede na to, da imaš innboxa in ne svojega routerja, pa tole:

https://klub.t-2.net/ponudba.aspx/13173

Veron ::

Iščem nek ruter, ki bi imel še USB priklop za en prenosnik disk ali usb ključ (recimo 120gb). Ideja je, da sharam film preko tega usbja.

wifi 5ghz (ni švoh, če zna kombinirat 2.4 in 5, tako da dobiš skupno hitrost 1300). Gigabit lan.

Velik plus, če obstaja celo sfp modul, da se priklopi direktno na optiko (P2P) - ni nujno.

igor0203 ::

starfotr je izjavil:

igor0203 je izjavil:

Kateri POE access point bi priporočali? Iščem nekaj poceni, če podpira 5GHz še toliko bolje.
Imam namreč problem, da je v stenah očitno toliko železa, da mi iz dnevne v otroško sobo, ki je takoj zraven, wifi ne vleče dobro oz. samo v primeru, da so vrata od sobe odprta :)) V dnevni imam T2 modem Iskratel Innbox G68


Ubiquiti, UAP-AC-LITE je povsem dovolj. Če imaš pa preveč denarja, lahko pa tudi dražje kupiš.

Glede na to, da imaš innboxa in ne svojega routerja, pa tole:

https://klub.t-2.net/ponudba.aspx/13173


Super, hvala. Bom kar Ubiquiti vzel, tale Iskratel mi je absolutno predrag špas.

floyd1 ::

Veron je izjavil:

Iščem nek ruter, ki bi imel še USB priklop za en prenosnik disk ali usb ključ (recimo 120gb). Ideja je, da sharam film preko tega usbja.

wifi 5ghz (ni švoh, če zna kombinirat 2.4 in 5, tako da dobiš skupno hitrost 1300). Gigabit lan.

Velik plus, če obstaja celo sfp modul, da se priklopi direktno na optiko (P2P) - ni nujno.

To si je najboljše malo teste pogledat, kateri dual band router najbolj priporočajo kot "NAS". Danes bi to, kar ti potrebuješ, morali solidno obvladati že vsi ac routerji s ceno okrog 100 eur. Za neko normalno hitro sharanje s HDD pa mora imeti router čim hitrejši dvojedrni procesor in stabilen fw. To je osnova.

floyd1 ::

igor0203 je izjavil:

starfotr je izjavil:

igor0203 je izjavil:

Kateri POE access point bi priporočali? Iščem nekaj poceni, če podpira 5GHz še toliko bolje.
Imam namreč problem, da je v stenah očitno toliko železa, da mi iz dnevne v otroško sobo, ki je takoj zraven, wifi ne vleče dobro oz. samo v primeru, da so vrata od sobe odprta :)) V dnevni imam T2 modem Iskratel Innbox G68


Ubiquiti, UAP-AC-LITE je povsem dovolj. Če imaš pa preveč denarja, lahko pa tudi dražje kupiš.

Glede na to, da imaš innboxa in ne svojega routerja, pa tole:

https://klub.t-2.net/ponudba.aspx/13173


Super, hvala. Bom kar Ubiquiti vzel, tale Iskratel mi je absolutno predrag špas.

Ubiquiti UAP AC LR je podobna varianta, a je narejen za čim večji domet. Če imaš težave s stenami in ga boš kasneje morda uporabil še za kaj drugega kot le eno sobo, je mogoče malo boljša opcija. Meni izvrstno pokriva celo spodnje nadstropje in velik del dvorišča okrog hiše. Je pa dražji.

igor0203 ::

Sem tudi to gledal, namreč lite še nisem vzel. Iščem po specifikacijah in ne vem točno ali Iskratelov modem sploh podpira POE, nikjer ne vidim da bi blo kaj napisano. Da ne bom potem kupil obesek za ključe :)

floyd1 ::

POE injektor dobiš zraven, če kupiš 1 kom. Tisti komplet 5? kom pa jih nima.

igor0203 ::

To zdaj misliš za Ubiquiti ali Iskratel?

floyd1 ::

Ubiquiti. Dobiš zraven tisti "cigl" na 230v kablu, na njem pa in in out za mrežni kabel.

SeMiNeSanja ::

igor0203 je izjavil:

Sem tudi to gledal, namreč lite še nisem vzel. Iščem po specifikacijah in ne vem točno ali Iskratelov modem sploh podpira POE, nikjer ne vidim da bi blo kaj napisano. Da ne bom potem kupil obesek za ključe :)

Te Mesh napravice so v principu namenjene uporabnikom, ki bi radi vse brez kablov.... No, na napajanje jih morajo vseeno priključiti.
Gledam Datasheet, pa ne omenja kakšnega PoE...

Ali kljub temu vendarle tudi podpira priklop preko kabla in to še PoE zapovrhu, boš moral vprašati kakšnega prodajalca ali (ne?)srečnega lastnika....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Ubiquiti dostopne točke v osnovi niso te mesh nategi, ki jih zdaj vidiš povsod in sploh ni mišljeno, da se napaja kako drugače kot prek PoE.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

igor0203 ::

Sem se spomnil, da imam v omari še Asusovega AC66U in bom videl če bo s tem domet kaj boljši. Iz Iskratel-a sem ga priklopil na WAN port, vendar imam sedaj težavo da vkolikor se povežem na Asusa, nikakor ne spravim čez interneta.
DHCP imam vklopljen, ne vem pa ali je treba zdaj nastavit statičen IP ali dynamic? Enkrat sem se s tem že hecal ampak je že kar nekaj časa preteklo in sem že čisto pozabil kako sem ga tedaj nastavil.



Ima mogoče kdo kako idejo kako zdaj Asusa nastavit?

floyd1 ::

DHCP moraš imeti vklopljen samo na enem routerju, zato ga na Asusu izklopi. Dynamic IP lahko pustiš. V tvojem primeru bo imel le vlogo acess pointa (AP).

SeMiNeSanja ::

floyd1 je izjavil:

DHCP moraš imeti vklopljen samo na enem routerju, zato ga na Asusu izklopi. Dynamic IP lahko pustiš. V tvojem primeru bo imel le vlogo acess pointa (AP).

In v LAN port naj vklopi Inbox !!!

Če bo imel vključen v WAN, bo moral nastaviti vso ostalo solato.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

igor0203 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

floyd1 je izjavil:

DHCP moraš imeti vklopljen samo na enem routerju, zato ga na Asusu izklopi. Dynamic IP lahko pustiš. V tvojem primeru bo imel le vlogo acess pointa (AP).

In v LAN port naj vklopi Inbox !!!

Če bo imel vključen v WAN, bo moral nastaviti vso ostalo solato.


V Iskratel-u je vklopljen v LAN port oz. gre iz Iskratel LAN porta v Asus WAN. DHCP sem sedaj izklopil, a še vedno ne gre nič čez. Imam v glavi, da sem se takrat zafrkaval z vpisovanjem subnet maske, gatewaya, ampak nisem čisto prepričan katero opcijo sem takrat izbral

floyd1 ::

... v Asus LAN si verjetno mislil

igor0203 ::

Ne, WAN. Sem ga namereval kot router nastavit in potem iz Asusa servirat wifi, vsaj zaradi tega ker omogoča malo več nastavitev kot Iskratelov

floyd1 ::

Iskratel je ena škatla - modem z wl routerjem, ali razumem kaj narobe? V tem primeru povežeš iz njegovega LAN porta na asusov LAN, izklopiš DHCP na enem od njih (verjetno Asus) in bi moralo delat. Wifi bo delal na obeh.

SeMiNeSanja ::

igor0203 je izjavil:

Ne, WAN. Sem ga namereval kot router nastavit in potem iz Asusa servirat wifi, vsaj zaradi tega ker omogoča malo več nastavitev kot Iskratelov

Pa ti VEŠ kaj delaš? Dvojni NAT in te fore. Poleg tega moraš potem VSE skonfigurirati, ni polovičarskih zadev.

Ne vem, kako imajo drugi ponudniki skonfigurirane Inboxe - pri T-2 so lahko porti različno nastavljeni. Eni kot bridge, drugi pa z NAT.
Že tu se moraš vprašati, kaj hočeš pravzaprav - da lahko dosegaš 'staro' lokalno omrežje na Inboxu ali se hočeš od njega izolirati v celoti in iti direktno v Internet.

Skratka...veš kaj delaš in kaj hočeš? Dvojni NAT (da še vedno lahko vidiš 'staro' omrežje - to pa tebe ne) je ena od najslabših opcij, ki jo na dolgi rok ne želiš imeti.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

igor0203 ::

Ok, mi je jasno da tole preveč dela zahteva. Izklopil DHCP na Asusu, preklopil na LAN port in nastavil na AP in zdaj dela. Hvala obema :)

Že tu se moraš vprašati, kaj hočeš pravzaprav - da lahko dosegaš 'staro' lokalno omrežje na Inboxu ali se hočeš od njega izolirati v celoti in iti direktno v Internet.


Sem pa želel slednje, Iskratelov modem koristiti samo kot povezavo do interneta, vse ostalo bi preko asusa vozil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

SeMiNeSanja ::

igor0203 je izjavil:

Ok, mi je jasno da tole preveč dela zahteva. Izklopil DHCP na Asusu, preklopil na LAN port in nastavil na AP in zdaj dela. Hvala obema :)

Že tu se moraš vprašati, kaj hočeš pravzaprav - da lahko dosegaš 'staro' lokalno omrežje na Inboxu ali se hočeš od njega izolirati v celoti in iti direktno v Internet.


Sem pa želel slednje, Iskratelov modem koristiti samo kot povezavo do interneta, vse ostalo bi preko asusa vozil.

Če si hotel VSE prestaviti izza ASUS-a (da nič ne ostane na Inboxu razen TV in telefon če imaš) je to spet druga zgodba.

Katerega ponudnika imaš? Če imaš T-2 pokliči na support in vprašaj, kateri port na Inboxu je Bridge port. Če nobeden ni, naj ti enega nastavijo da bo Bridge.
Nato v tega priklopi Asusa z WAN portom. Tega lahko nastaviš na DHCP (samodejno pridobivanje konfiguracije). Boš pa moral tudi vklopiti in nastaviti DHCP strežnik za notranjo stran. SSID na WiFi vsekakor uporabi drugi, kot si ga imel na Inboxu.

Saj ni taka posebna kunšt...samo moraš vedeti (in znat povedat) kaj dejansko želiš.

Zgoraj opisan postopek je za primer, da boš vse računalnike prestavil na Asusa.
Kot sem rekel, je lahko pri kakšnem drugem ponudniku kaj drugače, ampak v večini primerov je kar treba poklicati na tehnično podporo, da ti nastavijo (vsaj en) port kot Bridge (lahko pa da že imaš kerega nastavljenega, pa to ne veš!). Zato je še toliko bolje, da pokličeš podporo, pa ti bodo točno povedali in pojasnili, kako in kaj.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)
««
82 / 127
»»