» »

Kateri router?

Kateri router?

««
80 / 126
»»

blackbfm ::

Nabijanje moči ne pomeni nujno boljse povezave, poleg tega delas šum ostalim tockam v bližini

damirj79 ::

Kot pišeš, ne pomeni nujno vedno, večinokrat pa ja.

SeMiNeSanja ::

damirj79 je izjavil:

Kot pišeš, ne pomeni nujno vedno, večinokrat pa ja.

Večinokrat pomeni zgago drugim v okolici. Če potem še ti menijo enako, da je treba naviti moč, se ti problemi vrnejo kot bumerang.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

damirj79 ::

Ja in kakšen problem bo nastal? Večinoma ti 2,4G moti bolj mikrovalovka kot sosedov wifi router, 5Ghz pa skoz zidove tko ne gre daleč, pomaga pa znotraj radija, da je signal dovolj dober in predvsem link je bolj kvaliteten.

SeMiNeSanja ::

damirj79 je izjavil:

Ja in kakšen problem bo nastal? Večinoma ti 2,4G moti bolj mikrovalovka kot sosedov wifi router, 5Ghz pa skoz zidove tko ne gre daleč, pomaga pa znotraj radija, da je signal dovolj dober in predvsem link je bolj kvaliteten.

Vprašaj Invictusa, ali kdo si je že pulil lase, ker mularija en štuk nižje tako 'nabija' WiFi, da njemu vse odpoveduje.

No, pa tudi v naseljih z hišami stvari počasi že postajajo malo absurdne. Nekako še razumem, da moraš v bloku gledat, na kateri kanal boš nekaj obesil. Da si pa tudi v hiši že na tem, ker se vsem sosedom derejo routerji do onemoglosti, je res obup.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

damirj79 ::

Wifi je tako ali tako postal tako močno congested, da višanje Tx moči ni vprašljivo. Če bi bilo, potem te opcije routerji ne bi imeli. Res da v SLO imamo omejitev na 100mW na 2,4 Ghz, ampak na 5Ghz pa je kolikor vem, višja, le da smo nekako v driverjih routerjev izviseli in ostajamo na "varni" oddajni moči. Marsikje v svetu je pa dovoljena oddajna moč že čez teh 100mW, ki so veljala nekoč iz davnega leta standardov B in G. V teh routerjih vse do N standarda pravloma niti nimaš možnosti it višje. Avstralija pa ni edina, kjer lahko to izbereš, držav kjer je dovoljeno na 5GHz oddajati z 30dbm je veliko, nekatere imajo tudi 40dbm, ampak tega pa res verjamem nihče ne bi dal v hišo.

floyd1 ::

Se mi zdi, da se vsak mesec že o tem pogovarjamo. Višanje moči redko pomaga, ker navadno ni problem v routerju ampak je težava na "client" strani. Čisto praktičen primer je ta, da mi je telefon konstantno kazal 2 črtici signala, internet (povezava wifi) pa seveda sploh ni delal, niti za trenutek. Če bi tudi na telefonu/laptopu lahko ojačal signal oddajanja, pa bi bila verjetno druga zgodba.
Prava rešitev za to je po mojem dodajanje AP. Meni dela v nulo, 160m2 je pokritih z dvema dostopnima točkama. Z večanjem oddajne moči sem poskušal še pri starem dobrem wrt54 in nisem naredil nič.

Da si pa tudi v hiši že na tem, ker se vsem sosedom derejo routerji do onemoglosti, je res obup.

Res je. Hiša, prvi blok več kot 250m daleč, v tem trenutku vidim 8 wifi omrežij, občasno pa še precej več. 4 omrežja s signalom tik pod vrhom (gledam na telefonu).
Pri tašči (strogi center mb, meščansko stanovanje) v dnevni sobi vidim čez 20 wifi omrežij. V petek pozno popoldan wifi na 2.4 praktično ni delal. 5 GHz pa zelo dobro, a kaj, ko skozi tiste 50cm stene zelo slabo vleče in je potem to bolj za en prostor.

mzakelj ::

Če pojačaš moč pojačaš tudi vse probleme ... Dokaj enostavna zadeva. Je treba druge kanale uporabit, in podobne finte. Osebno bi prepovedal operaterjem da kar vsem odprejo 5.8 ghz ker jih skoraj 80% verjetno ne potrebuje, oziroma jih naprave ne podpirajo. In tako samo šarijo ...

damirj79 je izjavil:

Wifi je tako ali tako postal tako močno congested, da višanje Tx moči ni vprašljivo. Če bi bilo, potem te opcije routerji ne bi imeli. Res da v SLO imamo omejitev na 100mW na 2,4 Ghz, ampak na 5Ghz pa je kolikor vem, višja, le da smo nekako v driverjih routerjev izviseli in ostajamo na "varni" oddajni moči. Marsikje v svetu je pa dovoljena oddajna moč že čez teh 100mW, ki so veljala nekoč iz davnega leta standardov B in G. V teh routerjih vse do N standarda pravloma niti nimaš možnosti it višje. Avstralija pa ni edina, kjer lahko to izbereš, držav kjer je dovoljeno na 5GHz oddajati z 30dbm je veliko, nekatere imajo tudi 40dbm, ampak tega pa res verjamem nihče ne bi dal v hišo.


Standard v EU je 100mW merjeno na anteni. Kar se pa DB tiče pa je meni rekel Mikrotik da grem lahko max na 5dB na 2.4 in 3dB ko sem izbral da imam router za notranjo uporabo. Pa itak sem pol 5.8 izklopil ker ne rabim. Mam vse na kablu, 2.4 je pa na 1dB nastavljen ker ga uporablja samo Cromecast in punca s prenosnikom. Sta pa oba blizu routerja oba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mzakelj ()

damirj79 ::

floyd1 je izjavil:

Se mi zdi, da se vsak mesec že o tem pogovarjamo. Višanje moči redko pomaga, ker navadno ni problem v routerju ampak je težava na "client" strani. Čisto praktičen primer je ta, da mi je telefon konstantno kazal 2 črtici signala, internet (povezava wifi) pa seveda sploh ni delal, niti za trenutek. Če bi tudi na telefonu/laptopu lahko ojačal signal oddajanja, pa bi bila verjetno druga zgodba.
Prava rešitev za to je po mojem dodajanje AP. Meni dela v nulo, 160m2 je pokritih z dvema dostopnima točkama. Z večanjem oddajne moči sem poskušal še pri starem dobrem wrt54 in nisem naredil nič.

Da si pa tudi v hiši že na tem, ker se vsem sosedom derejo routerji do onemoglosti, je res obup.

Res je. Hiša, prvi blok več kot 250m daleč, v tem trenutku vidim 8 wifi omrežij, občasno pa še precej več. 4 omrežja s signalom tik pod vrhom (gledam na telefonu).
Pri tašči (strogi center mb, meščansko stanovanje) v dnevni sobi vidim čez 20 wifi omrežij. V petek pozno popoldan wifi na 2.4 praktično ni delal. 5 GHz pa zelo dobro, a kaj, ko skozi tiste 50cm stene zelo slabo vleče in je potem to bolj za en prostor.


Drži le deloma, namreč antene na routerjih so praviloma boljše kot na prenosnih aparatih (telefoni, tablice, prenosniki itd..) in imajo zato boljši sprejem zato največkrat višja moč oddajanja tudi samo na eni strani vseeno pomaga. Če to ne bi bilo res, potem lahko to tvojo trditev zelo enostavno podkrepiš s speedtestom med napravo in routerjem, jaz jo bom pa tudi, uporabiš bodisi iperf, ali pa meni ljubši wifi link speedtest ali pa dejanski speedtest kopiranja podatkov. Drugače pa čisto za info, tudi na teh napravah je v določenih primerih podprto povečanje oddajne moči, res pa je, da v osnovi dosegajo magnitudo nižje moči (v prenosnikih so te moči ranga 10-25mW). Sicer pa zaradi mene, če je tebi dovolj oddajna moč 1mW, jo kar veselo uporabljaj naprej, morda boš pa bolj zdrav.

mzakelj je izjavil:

Če pojačaš moč pojačaš tudi vse probleme ... Dokaj enostavna zadeva. Je treba druge kanale uporabit, in podobne finte. Osebno bi prepovedal operaterjem da kar vsem odprejo 5.8 ghz ker jih skoraj 80% verjetno ne potrebuje, oziroma jih naprave ne podpirajo. In tako samo šarijo ...

damirj79 je izjavil:

Wifi je tako ali tako postal tako močno congested, da višanje Tx moči ni vprašljivo. Če bi bilo, potem te opcije routerji ne bi imeli. Res da v SLO imamo omejitev na 100mW na 2,4 Ghz, ampak na 5Ghz pa je kolikor vem, višja, le da smo nekako v driverjih routerjev izviseli in ostajamo na "varni" oddajni moči. Marsikje v svetu je pa dovoljena oddajna moč že čez teh 100mW, ki so veljala nekoč iz davnega leta standardov B in G. V teh routerjih vse do N standarda pravloma niti nimaš možnosti it višje. Avstralija pa ni edina, kjer lahko to izbereš, držav kjer je dovoljeno na 5GHz oddajati z 30dbm je veliko, nekatere imajo tudi 40dbm, ampak tega pa res verjamem nihče ne bi dal v hišo.


Standard v EU je 100mW merjeno na anteni. Kar se pa DB tiče pa je meni rekel Mikrotik da grem lahko max na 5dB na 2.4 in 3dB ko sem izbral da imam router za notranjo uporabo. Pa itak sem pol 5.8 izklopil ker ne rabim. Mam vse na kablu, 2.4 je pa na 1dB nastavljen ker ga uporablja samo Cromecast in punca s prenosnikom. Sta pa oba blizu routerja oba.



https://w.wol.ph/2015/08/28/maximum-wif...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

floyd1 ::

Drži le deloma, namreč antene na routerjih so praviloma boljše kot na prenosnih aparatih (telefoni, tablice, prenosniki itd..) in imajo zato boljši sprejem zato največkrat višja moč oddajanja tudi samo na eni strani vseeno pomaga. Če to ne bi bilo res, potem lahko to tvojo trditev zelo enostavno podkrepiš s speedtestom med napravo in routerjem, jaz jo bom pa tudi, uporabiš bodisi iperf, ali pa meni ljubši wifi link speedtest ali pa dejanski speedtest kopiranja podatkov. Drugače pa čisto za info, tudi na teh napravah je v določenih primerih podprto povečanje oddajne moči, res pa je, da v osnovi dosegajo magnitudo nižje moči (v prenosnikih so te moči ranga 10-25mW). Sicer pa zaradi mene, če je tebi dovolj oddajna moč 1mW, jo kar veselo uporabljaj naprej, morda boš pa bolj zdrav.

Glej, ti očitno veš kaj delaš in imaš za to tudi argumente - to spoštujem. Imaš pa ogromno ljudi, ki pač nabijejo moč do konca, ker "od viška glava ne boli". In si s tem lahko naredijo več sranja kot koristi.
Jaz sem z 54-ko in ddwrt delal te teste kakih 12 let nazaj in mi v stanovanju ni pomagalo, zato sem naredil potem wireless bridge, ki je delal stabilno (a zelo počasi).
Zdaj imam ubiquitija (wl moč in kanale imam celo na "auto") in se s tem več ne ukvarjam, ker vse enostavno dela. In dela dobro.
Še to - zdravja pa jaz nisem omenjal. Vsak telefon ob komunikaciji z bazno postajo verjetno seva precej bolj kot domači wifi.

Kekec ::

Ima kdo izkušnje z ASUSovimi aimesh routerji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kekec ()

klemenpa ::

Mene kar zgrozijo cene naših spletnih trgovcev, so resnično nekonkurenčni v primerjavi z Nemčijo in sosednjimi državami. Npr. Asusov router RT-AC86U sem pri nas trenutno najceneje našel za 235€, v Nemčiji okoli 160-170€. Pri novejših modelih so razlike še večje.

Furbo ::

floyd1 je izjavil:

Zdaj imam ubiquitija (wl moč in kanale imam celo na "auto") in se s tem več ne ukvarjam, ker vse enostavno dela. In dela dobro.

Jaz tudi furam ubiquiti, imam 5APjev po dolžini hiše (atrijska) in je lepo gledati, kako so se avtomatično nastavile frekvence APjev tako, da se izmenjujejo (a-b-a-b-a). Naprave pa gladko prehajajo med njimi. Super stvar.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

floyd1 ::

Ja, ima pa včasih vseeno hecne finte. Ravno nekaj dni nazaj gledam, da ima eden od klientov "le" 60% wifi experience (je pa itak delalo super ;)). In zraven piše predlog - poskusi drug wifi kanal. Mislim, ok, ampak pri "auto" nastavitvah bi lahko to naredil sam, a ni ravno to fora?
Mogoče pa samo česa ne znam, tu je ohoho nastavitev.

darkolord ::

Mislm, da "auto" izbere frekvenco samo ob zagonu, ne pa med delovanjem.

dvihtelic ::

Furbo ::

floyd1 je izjavil:

Ja, ima pa včasih vseeno hecne finte. Ravno nekaj dni nazaj gledam, da ima eden od klientov "le" 60% wifi experience (je pa itak delalo super ;)). In zraven piše predlog - poskusi drug wifi kanal. Mislim, ok, ampak pri "auto" nastavitvah bi lahko to naredil sam, a ni ravno to fora?
Mogoče pa samo česa ne znam, tu je ohoho nastavitev.

Ja meni tudi pogosto piše, ta pa ta klient ima težave, izkušnja 90% itd.. v praksi pa delajo zadeve, ki prej niso vedno (lifx, hue), nikoli ne rabim resetirati ničesar, kot prej neke poceni APje iz Lidla..
Zgleda je za ubiquiti težava že to, če se nekaj poveže par milisekund počasneje, kot bi se lahko. V praksi je pa super.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Gapi ::

dvihtelic je izjavil:

ima kdo kaj takega :https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik... ?

Kateri Mesh sistem?
No person is rich enough,to buy back his past.

dvihtelic ::

DECO M4 AC1200

mitna ::

Iščem nek router za do nekako 100€, ker smo pred kratkim dobili 500/100 povezavo in imam še nek star tplink, vendar je prepočasen. Po hiši imamo speljan cat6 kabel tako da so večje naprave direktno priklopljene na t2 modem+switch, vendar se gre za wifi pokritost za telefone/prenosnik. Modem imamo v kleti, tako da iščem nekaj da vržem v pritličje, ter upam da bo nekaj signala segalo še v prvo nadstropje. Gledal sem Archer c6, vendar se bojim da bo prešibek, čeprav je cena odlična. Archer c7 se mi zdi prestar. Bi Archer C2300 bila ok varianta? Je kaj boljšega v tem cenovnem razredu, da je približno moderno?

starfotr ::

Ne bo dobro. Že v istem nadstropju boš rabil več AP, kaj šele da bi več nadstropij pokril z enim routerjem.

mitna ::

Razumem, za 100% pokritost se mi niti ne gre. Važno mi je, da je pritličje razumno pokrito, ter dnevna soba direktno nad sobo, kjer bo router postavljen. Druge sobe kjer bi potreboval internet lahko s starim routerjem pokrijem. Dokler dobim ene 40mbit wifi v nadstropju sem vesel.

scipascapa ::

se komu sanja zakaj ne morem dostopat do routerja z mojega drugega pcja?

novi r5 2600 urejam zdaj in vzporedno furam stari - trenutni pc in novi pc preko routerja....na obstoječm pridem na 192.168.1.1. komot, na novem nikakor.....

SeMiNeSanja ::

scipascapa je izjavil:

se komu sanja zakaj ne morem dostopat do routerja z mojega drugega pcja?

novi r5 2600 urejam zdaj in vzporedno furam stari - trenutni pc in novi pc preko routerja....na obstoječm pridem na 192.168.1.1. komot, na novem nikakor.....
a da bi ipconfig /all naredil, ti je že prišlo na misel?
Mogoče pa zgolj nimaš pravo nastavitev omrežja?
Če imaš na DHCP in nimaš prave nastaviteve - poskusi zamenjat kabel med starim in novim PC - mogoče potem na starem ne bo delalo?
Če bo tako, imaš možnost, da je problem kabel ali pa port na switchu. Ampak bolj pogosto se zgodi, da je problem s kablom....(na strani switcha zamenjaš, pa vidiš, če še vedno ne dela - ali pa čudežno prične delovati - v tem primeru je res lahko port na switchu problem).
Alternativno je lahko tudi kakšen problem z avtomatskim zaznavanjem hitrosti in duplexa, vendar to običajno prej naletiš pri kakšnih starejših napravah (sem ravno par dni nazaj naletel na problem med staro 10/100 napravo in novim firewall-om, kjer sem moral hitrost in duplex ročno definirat).

No, mogoče naprej probaj, če se računalnika med seboj pingata...?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

polde66 ::

Sem mel probleme v chromu. Nikaor ni šlo pri novi inštalaciji na 192.168.1.1, ko sem šel v mozili pa brez problema. Probaj
polde

scipascapa ::

sprobal na ie, ne dela.

ipconig /all

naredil malo primerjao

en ima ipv4 adress drugi ipv6...itd...morda kle?

SeMiNeSanja ::

scipascapa je izjavil:

sprobal na ie, ne dela.

ipconig /all

naredil malo primerjao

en ima ipv4 adress drugi ipv6...itd...morda kle?

Če nimaš IPv4 skonfiguriran, oz. niti vključen ne...potem boš presneto težko vzpostavil povezavo na 192.168.1.1, ne glede na brskalnik.....

Preveri zakaj nimaš IPv4 protokola na network interface-u.

Alternativno na routerju skonfiguriraj IPv6 in se povezuj na IPv6 naslov....ampak ti bo na dolgi rok še vedno falil IPv4...
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

scipascapa ::

disablal ipv6

pingam lahko z novega na starega in pingam lahko getaway/router

novi pc pingam s starega.

Sem ugotovil, zakaj ne poveže.


ker imam na routerju pool naštiman od 192.168.1.1 do 199

novi pc pa ima 192.168.64.x

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

scipascapa je izjavil:

disablal ipv6

pingam lahko z novega na starega in pingam lahko getaway/router

novi pc pingam s starega.

Ne vem sicer po kateri logiki disablanje IPv6 omogoči IPv4....ampak če ti zdaj dela ping, potem mora tudi pod opconfig vreči ven neke 'normalne' podatke in enako tudi delovati dostop do routerja preko brskalnika.... Ali po nekem čudnem spletu okoliščin še vedno ne deluje?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

MrStein ::

scipascapa je izjavil:


ker imam na routerju pool naštiman od 192.168.1.1 do 199

novi pc pa ima 192.168.64.x

In od kod je dobil ta naslov?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SeMiNeSanja ::

MrStein je izjavil:

scipascapa je izjavil:


ker imam na routerju pool naštiman od 192.168.1.1 do 199

novi pc pa ima 192.168.64.x

In od kod je dobil ta naslov?

Statično nastavljen?

Čak...kako pa stari pc pinga novega? kakšno pa imaš netmasko? 255.255.0.0 ?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Nerad delam zaključke na osnovi ugibanj...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scipascapa ::

pizda je vse skupaj krneki no

stari pc win 7
novi pv win 10 local account

ima to kaj veze?

netmaska pri obeh 255.255.0.0 da

novi pc je dobil tak naslov od dhcpja i guess.. router....čeprav mu ne bi smel ne?

MrStein ::

Temu jaz rečem "talent"... ;)

Kaki ruter pa je?

Pa kar izpis IPCONFIG/ALL z obeh PC daj, da ne bomo ugibali.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SeMiNeSanja ::

scipascapa je izjavil:

pizda je vse skupaj krneki no

stari pc win 7
novi pv win 10 local account

ima to kaj veze?

netmaska pri obeh 255.255.0.0

novi pc je dobil tak naslov od dhcpja i guess.. router....čeprav mu ne bi smel ne?

tip accounta nima veze

netmaska... ni 'tipična'. Običajno bi imel 255.255.255.0, toda potem se dva računalnika od katerih je eden v omrežju 192.168.1.x, drugi pa 192.168.68.x nebi videla brez 'posredovanja' routerja.

Vsekakor je bolje, da imaš vse vse računalnike v istem omrežju, katerokoli to že je.

Presneto, pa sem mislil, da imaš vsaj osnovne pojme razčiščene....?!?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

scipascapa ::

bom posredoval oba ipconfig/all pa je. 255 masko sem se zatipkal verjetno.

scipascapa ::

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Imaš dva ruterja? AP-ja? Modema?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scipascapa ::

1 router...pred njim pa še iskrin t-2 box.....innbox f60

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

Definitivni imaš dva 'različna' DHCP strežnika... zdaj pa vprašanje kako to.

Ali imaš kakšen čuden firmware na routerju in različne VLAN-e po portih nametane, vsakega s svojim DHCP pool-om?
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

damirj79 ::

Novi pc imas povezan na T2 modem, stari pc je pa na router. Pravilno zvezi kable, pa bo.

SeMiNeSanja ::

damirj79 je izjavil:

Novi pc imas povezan na T2 modem, stari pc je pa na router. Pravilno zvezi kable, pa bo.

Čisto možno, glede na to, da ni nič rekel, da lahko z novega PC pinga starega - obratno pa je šlo....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

floyd1 ::

Furbo je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Ja, ima pa včasih vseeno hecne finte. Ravno nekaj dni nazaj gledam, da ima eden od klientov "le" 60% wifi experience (je pa itak delalo super ;)). In zraven piše predlog - poskusi drug wifi kanal. Mislim, ok, ampak pri "auto" nastavitvah bi lahko to naredil sam, a ni ravno to fora?
Mogoče pa samo česa ne znam, tu je ohoho nastavitev.

Ja meni tudi pogosto piše, ta pa ta klient ima težave, izkušnja 90% itd.. v praksi pa delajo zadeve, ki prej niso vedno (lifx, hue), nikoli ne rabim resetirati ničesar, kot prej neke poceni APje iz Lidla..
Zgleda je za ubiquiti težava že to, če se nekaj poveže par milisekund počasneje, kot bi se lahko. V praksi je pa super.

Tudi meni se zdi tako.
Sem pa prejšnji teden ugotovil še, da je telefon velikokrat povezan le na 2.4, čeprav sem le nekaj metrov od AP. Zato sem poskusil še z "odklepom" naprednih nastavitev na AP in potem tam nastavil, da preferira 5GHz povezave. Nastavitev sicer deluje, a "predobro" ;((. Na 5GHz se zdaj občasno poveže tudi pri 1-2 črticah signala (skozi plato in steno), kar pa pomeni, da dela potem wl bistveno počasneje, kot je delal prej. Zgleda, da bom moral nastaviti nazaj na default.

zuz3k ::

zdravo

jaz bi rabil sprejemanje WIFI-ja iz zunanjega prostora 10m

sprejemal bi ga z to že kupljeno zunanjo anteno z



tem priključkom klik

katera dva routerja pa naj kupim, enega da bo na tej antenci da bo sprejemala
in drugega - da bo oddajal ampak iz zgornjega v SPODNJE na drugo stran hiše

razmišljal sem o routerjih, za sprejem - WRT54GL in pa preko podatkovnega kabla na router
TL-WR1043ND bi verjetno moralo delovat. Je ta router
dovolj močan da oddaja v spodnje nadstropje ali kerega naj vzamem

lp
Life is a psychological game.

scipascapa ::

damirj79 je izjavil:

Novi pc imas povezan na T2 modem, stari pc je pa na router. Pravilno zvezi kable, pa bo.


ni res, oba sta povezana v router, 100%.

broken/link ::

t-2jevi iskrateli so skonfigurirani tako, da dodeljujejo IPje na naslovih 192.168.64.x
Tako da AMD računalnik je povezan direktno na iskratela od t-2ja. preveri še enkrat. ker dvomim, da imaš samo 1port na routerju skonfiguriran v bridge modeu.

TadejPC pa maš verjetno povezan na router, ker ima IP 192.168.1.x

ni to splošna stvar, ampak v tvojem primeru lahko preveriš po default getway-u. ko bo na obeh računalnikih isti, boš imel povezana kompa na isti router.

SeMiNeSanja ::

scipascapa je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Novi pc imas povezan na T2 modem, stari pc je pa na router. Pravilno zvezi kable, pa bo.


ni res, oba sta povezana v router, 100%.

Potem pa je edina preostala možnost, da imaš različne VLAN-e na posameznih portih ter na vsakem VLAN-u svoj DHCP pool.

Kaj imaš to za en router in firmware?
Običajno tega ne moreš na navadnem consumer routerju s stock firmware-om.

Na kakšnem bolj high-end pa tudi to ni nekaj posebnega.

Kakorkoli že - preveri konfiguracijo portov na routerju.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

scipascapa ::

Router je TPLINK C9

https://www.pcplus.si/tp-link-archer-c9...

bom danes dal kabel od AMD pcja na drugi port oz. ga bom zamenjal z starim...v glavnem krneki, je pa razlog v nastavitvah routerja, kot omenjate.

thanks :)

MrStein ::

Prva lekcija je: ne imeti dveh ruterjev

Enega (tistega prvega, od ISP) se znebi ali ga daj v bridge-mode ("kot modem").
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SeMiNeSanja ::

MrStein je izjavil:

Prva lekcija je: ne imeti dveh ruterjev

Enega (tistega prvega, od ISP) se znebi ali ga daj v bridge-mode ("kot modem").

Saj ni problem, če imaš tak drugi router, ki mu lahko izklopiš NAT.... in veš kaj delaš (in še bolj pomembno ZAKAJ to delaš!).

Izklop NAT-a zna biti pogosto problem, saj številne naprave te opcije sploh ne predvidevajo. Zaradi tega je dejansko bolje barantati samo z enim routerjem.

Če pa veš, kaj delaš.... je pa spet tako, da ne boš hotel biti odvisen od (ne)sposobnosti ISP routerja in se ga boš želel čim prej znebiti (oz. prestaviti v bridge mode).
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)
««
80 / 126
»»