» »

Kateri router?

Kateri router?

««
120 / 127
»»

MrStein ::

Jaz sem imel nekompatibilnost med ruterjem in switch-em. Je pa delalo še krepko počasneje kot 100Mbps.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dvihtelic ::

Mi lahko samo nekdo pokaže vezavo prosim utp kablov, ker na netu sem našel dve različni. Na Deco mi v pisarni ne pride čez 15mb.

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

568b je najbolj pogosta, drugače pa je važno, da je enaka na obeh straneh.

NejcSSD ::

PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

dominuspro ::

Moj Asus rt-ac3200 ga je začel nekaj srat, potrebni so dokaj pogosti reseti. Tudi Openvpn npr. postaja zastarel in nepodprt. Dolga leta mi je odlično služil, nanj je obešenih veliko naprav in funkcij, iptv, vpn, usb disk...
Sedaj ugotavljam, da je EOL pri Asusu. Ni več firmware update-ov, situacija je žalostna in sem nekako razočaran and Asusom oz. se mi zdi zamalo. Vseeno je bil med boljšimi routerji v času mojega nakupa... Tudi alternativni firmwareji so bogi oz. stari. Merlin je itak odvisen od Asusa in je enako star. Ne vem ali poizkusiti kak(spet neki star) Tomato.
Škoda mi je tudi časa za neko igračkanje oz. obsežen troubleshooting...

Kaj mi je storiti oz. kaj kupiti, da ostane podprto dlje časa?

Daniel ::

Mikrotik. Še 15 let stare naprave imajo posodobitve skupaj z novimi. Sicer pri Wifiju nima zvenečih 3200 oznak in podobno, tudi hitrosti so pri novih AX modelih tam do 700, 800 Mbps na Wifi, uptime pa tudi po več mesecev brez težav.

IPTV, VPN protokoli, Zerotier, Wireguard, skoraj vse kar si zamisliš.

dominuspro ::

Mikrotik hAP ax³ bi bil torej njihov top model... Ali me bo karkoli bolelo, če grem iz Asusa na Mikrotik?

drzni86 ::

kateri router se trenutno najbolj splača za okoli 100€. Ne bo se uporabljal za nič preveč naprednega, zato je bistvena stabilnost in dober wifi domet.

Hvala!

Daniel ::

dominuspro je izjavil:

Mikrotik hAP ax³ bi bil torej njihov top model... Ali me bo karkoli bolelo, če grem iz Asusa na Mikrotik?


Mogoče se boš v štartu en čas lovil s kakšno naprednejšo konfiguracijo, osnovna tako gre čez quickset. Lahko sicer vprašaš tukaj ali si malo pogledaš njihov YT kanal.

Za VPN sam sicer uporabljam Wireguard, na spletu si sestavim konfiguracijo za določeno število klientov, da dobim .conf datoteke, potem pa samo skopiram relavantne podatke na Mikrotik. Dela BP.

dominuspro ::

Na koncu sem novega Asusa naročil za naslednjih 5 let oz. do težav...

Daniel ::

Zagotovo bo nov dober.

mat xxl ::

dominuspro je izjavil:

Na koncu sem novega Asusa naročil za naslednjih 5 let oz. do težav...



Edino pravilno, zanimivo, sam sem 3200 opustil, že leto nazaj, čas jo je povozil.......

Han ::

drzni86 je izjavil:

kateri router se trenutno najbolj splača za okoli 100€. Ne bo se uporabljal za nič preveč naprednega, zato je bistvena stabilnost in dober wifi domet.
Npr. ASUS RT-AX57.

Zvezdica27 ::

Lp vsem,

prosil bi za nasvet o dobrem wifi routerju, pri čemer mene osebno zanima samo wifi, ne samo routanje. Dobro, če ima mesh točka še ethernet port za kabel, še bolje, a nujno ni, ker po potrebi bom dal na kabel, kar potrebujem.

1. torej samo wifi
2. nujno mesh, ker imam dovolj čaranja. Tudi zato, ker na drugi strani hiše bo ena točka brez kabla
3. želel bi si wifi6, da je future proof, a če je nekaj res poceni in dobro v sili tudi wifi5. Po bajti imam sicer gigabitno mrežo, tako da gola hitrost wifi ni primarni cilj (bolj me zanima izjemna stabilnost signala in dosegljivost v vsakem kotu bajte, za kar je dovolj tudi 50 mbit/s, če smo iskreni. Če bo treba brzina se bom že priklopil na kabel ali šel bližje.
4. ali rabim tri-band mesh, da točke med samo komunicirajo na namesnkem kanalu? Če je to res mnogo bolje, prosim za to opcijo.

Denar ni ovira, a 500e za to ne mislim dajati. Rešitve za 50e pa me spet ne zanimajo, saj razumete.

Prvi modem/router je Telekomov Innbox, do njega optika. Morda ti že omgočajo mesh?

Ena od možnih kaupov je synology mr2600 in dve točki mr2200, kaj pravite? Druge opcije so google nest, ki so trenutno kar poceni... amazonove rešitve mi odsvetuejjo.


hvala,

zz

damirj79 ::

Zvezdica27 je izjavil:

Lp vsem,

prosil bi za nasvet o dobrem wifi routerju, pri čemer mene osebno zanima samo wifi, ne samo routanje. Dobro, če ima mesh točka še ethernet port za kabel, še bolje, a nujno ni, ker po potrebi bom dal na kabel, kar potrebujem.

1. torej samo wifi
2. nujno mesh, ker imam dovolj čaranja. Tudi zato, ker na drugi strani hiše bo ena točka brez kabla
3. želel bi si wifi6, da je future proof, a če je nekaj res poceni in dobro v sili tudi wifi5. Po bajti imam sicer gigabitno mrežo, tako da gola hitrost wifi ni primarni cilj (bolj me zanima izjemna stabilnost signala in dosegljivost v vsakem kotu bajte, za kar je dovolj tudi 50 mbit/s, če smo iskreni. Če bo treba brzina se bom že priklopil na kabel ali šel bližje.
4. ali rabim tri-band mesh, da točke med samo komunicirajo na namesnkem kanalu? Če je to res mnogo bolje, prosim za to opcijo.

Denar ni ovira, a 500e za to ne mislim dajati. Rešitve za 50e pa me spet ne zanimajo, saj razumete.

Prvi modem/router je Telekomov Innbox, do njega optika. Morda ti že omgočajo mesh?

Ena od možnih kaupov je synology mr2600 in dve točki mr2200, kaj pravite? Druge opcije so google nest, ki so trenutno kar poceni... amazonove rešitve mi odsvetuejjo.


hvala,

zz


Ubiquiti...

sbawe64 ::

Moj stari TP-Link TL-WR1043N je sodeč po https://www.speedtest.net/ začel pešati, priklopljen na kabel gre hitrost 130/50 (aprila je bilo še 470/95, optika 500/100), sedaj gledam naslednika.
Sem ga že resetiral na privzete nastavitve in ponovno nastavil, ni nič drugače.
Edino kar še nisem preveril, kakšna je hitrost na modemu direktno (jasno preko kabla).

Archer AX55 Pro kaj velja https://www.tp-link.com/en/home-network... ? Ne najdem specifikacij po vzoru https://wikidevi.wi-cat.ru/TP-LINK_Arch...
Piše samo da 512 mb rama, Qualcomm chipset in "robust cpu".
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

mat xxl ::

Zvezdica27 je izjavil:

Lp vsem,

prosil bi za nasvet o dobrem wifi routerju, pri čemer mene osebno zanima samo wifi, ne samo routanje. Dobro, če ima mesh točka še ethernet port za kabel, še bolje, a nujno ni, ker po potrebi bom dal na kabel, kar potrebujem.

1. torej samo wifi
2. nujno mesh, ker imam dovolj čaranja. Tudi zato, ker na drugi strani hiše bo ena točka brez kabla
3. želel bi si wifi6, da je future proof, a če je nekaj res poceni in dobro v sili tudi wifi5. Po bajti imam sicer gigabitno mrežo, tako da gola hitrost wifi ni primarni cilj (bolj me zanima izjemna stabilnost signala in dosegljivost v vsakem kotu bajte, za kar je dovolj tudi 50 mbit/s, če smo iskreni. Če bo treba brzina se bom že priklopil na kabel ali šel bližje.
4. ali rabim tri-band mesh, da točke med samo komunicirajo na namesnkem kanalu? Če je to res mnogo bolje, prosim za to opcijo.

Denar ni ovira, a 500e za to ne mislim dajati. Rešitve za 50e pa me spet ne zanimajo, saj razumete.

Prvi modem/router je Telekomov Innbox, do njega optika. Morda ti že omgočajo mesh?

Ena od možnih kaupov je synology mr2600 in dve točki mr2200, kaj pravite? Druge opcije so google nest, ki so trenutno kar poceni... amazonove rešitve mi odsvetuejjo.


hvala,

zz


Asus RT-AX86U

Zvezdica27 ::

ok, zdaj sem si prebral ful reči... ali kdo iz prakse opaža, da namenski backhaul kanal na wifi 6 slabo vleče? Ker predvidevam, da bo wifi6 imel slabši doseg kot wifi5, kar poemni, da mi je bolj v interesu vzeti kvaliteten wifi 5 sistem, ki je še cenejši, ker glede na wifi modeme v računalih wifi 6 nima smisla še nekaj let... pa še slaše se poveže...

Je kdo kaj to opažal?

zz

dvihtelic ::

Ima kdo od vas xiaomi mesh sistem ax3000?

12bot34 ::

Pozdravljeni, trenutna konfiguracija, ki jo imam je siolov modem, ki deluje kot router ter nanj povezan ubiquiti ac6 lite za wifi in usw flex mini za povezavo tvjev in računalnikov. Trenutno mi je zmanjaklo izhodov, zato sem razmišljal, da bi vzel še en usw flex mini. Saj bo to delalo?
https://www.bigbang.si/stikalo-5-port-u...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 12bot34 ()

NejcSSD ::

Tole uzem pa unga ubiquiti vn vrž...

https://www.mimovrste.com/stikala/tp-li...

Da ne boš meu dva switcha z dvema napajanjanjema. Brezveze dodatna poraba in adapter.

a AC6 Lite maš prek POE injektorja ?
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

12bot34 ::

Ja, a6 lite imam priklopljenega sem:
https://www.e-misija.si/izdelek/poe-inj...

Je potrebna ksna posebna konfiguracija za tale predlagani switch?

NejcSSD ::

Ne, ni nobene konfiguracije... Jaz samo predlagam da ga nadomestiš z več portnim tega k imaš pa ponucaš nekje drugje
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Karen ::

Za tistega ki je spraševal za kable:
belo-oranžna
oranžna
belo-zelena
modra
belo-modra
zelena
belo-rjava
rjava

sbawe64 ::

Z drugimi besedami, sta dva standarda
t-568b

ali t-568a


2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

raceboy ::

s tem da mores rj45 konektor gledati iz spodnje strani in ne tiste kjer je zatic :) sem videl ze dosti takih

Zvezdica27 ::

lp,

zgornje vprašanje: na papirju izgleda xiaomi ax3000 izjemno mikavna opcija, edini, ampak res edini minus je, da je samo 2x2 na 5 G wifi. Vse ostalo štima. Dobr, tud 2,5 gigabitna mreža bi lahko bila, samo za ta denar...

jaz bom po moje kar to vzel...

Zvezdica27 ::

fulgur ::

Živijo,

že nekaj časa si glavo razbijam z vprašanjem, ali Asus router 4G-AC86U podpira Aimesh pa ne pridem do odgovora. Lahko kdo pomaga?

Sem posodobil router na zadnji firmware pa nikjer v nastavitvah ne najdem Aimesh-a.

Hvala in lp.

Han ::

Ne podpira AiMesh.

fulgur ::

Hvala lepa.

Zvezdica27 ::

jaz sem zdaj naročil nekaj xiaomi ax3000 stebričkov, nekje sredi tedna poročam...

zz

Zvezdica27 ::

evo, jaz sem ravno namontiral 2 xiaomi ax3000.

Zadeva leti, zdaj samo če bo delalo en teden skupaj ;)

glede na to kako dela, je absolutno nujno, da sta med seboj povezana z gigabitno mrežo, kablom. Če ne bo prenos naprej samo 100 mbit. Ko pa sta povezana z gigabitno, pa leti na polno.

Samo wifi mesh še nisem testiral brzine... če kdo rabi, lahko probam... ko dobim še 3. komad čez par dni (tam ne morem kabla vlečt).

Zaenkrat, pohvalim, edini hec je bil, da sem moral v xiaomi vnesti geslo za dostop do Telekom modema... hm... ma, ko jebe vse skupi.

Pa dec je avtomatsko vedel, ne vem kako, da je sobi hčerke, četudi je ni bilo doma (le od kje je dobil ta info?)

zz

aja, če ni jasno, mesh dela. Zaenkrat sem zelo zadovoljen. wifi 6 tudi mnogo bolje gre čez stene

Zgodovina sprememb…

dvihtelic ::

Ok sam imam tudi ta sistem, vendar me anima par stvari. Je kaka varianta da se slišiva oz ti pišem kaj in kako ti je uspelo narediti, ker meni dela samo preko AP.
Imam pa Deco M4R, 3 sisteme, če mi lahko kdo pove koliko so vredni, vse deluje ampak je izven garancije.

Zvezdica27 ::

nič nisem naredil, kable in preko app sprožil postopek. Edini zaplet je, ker hoče geslo od tvojega ISP, to mi je malo hecno, a v resnici mi je vseeno.

zz

starfotr ::

Kakšno geslo? Za PPPoE?

Zvezdica27 ::

yes

dvihtelic: prvi zagon naredi tako, da se na wifi poveži od tistega ki bo glavni steber - tam pa potem urediš vse. Preko spleta gre, ne preko app, to sem pozabil. Saj imaš v navodilih.

Vse je delalo iz prve, samo to geslo za PPPoE mi ni bilo jasno, zakaj to rabi... Najbrž ga rabi Deng ;)

moram mal pogledat, če tale xiaomi kam v CN kaj pošilja...

zz

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Gledal boš če kaj domov pošilja, a ne veš zakaj je PPPoE geslo.

Komedija.

dvihtelic ::

Zvezdica27 je izjavil:

yes

dvihtelic: prvi zagon naredi tako, da se na wifi poveži od tistega ki bo glavni steber - tam pa potem urediš vse. Preko spleta gre, ne preko app, to sem pozabil. Saj imaš v navodilih.

Vse je delalo iz prve, samo to geslo za PPPoE mi ni bilo jasno, zakaj to rabi... Najbrž ga rabi Deng ;)

moram mal pogledat, če tale xiaomi kam v CN kaj pošilja...

zz

si vpisal potem up.ime in geslo od Telekoma?

Zvezdica27 ::

glej... glede na to, da bi morda user hotel imeti samo router funkcijo (mrežo in wifi) in ne PPPoE, bi to lahko bil prvi klik: ampak, ok, ja sem vpisal.

Mreža in wifi delata mnog obolje, kot cca 5 let stara dlink roba (saj je logično).

V glavnem... router nima kaj vedet geslo od ISP, če ga hočem uporabtiti samo kot router/wifi

drugač pa miško, komedija si ti, pejd nadlegovat brezdlake najstnike...

zz

dvihtelic ::

Sprašujem zato, ker na aplikaciji na telefonu me ni spustilo skozi.

MrStein ::

Če je ruter, potem ravno potrebuje dostopne podatke ISP.

Če je AP, potem jih ne.

V "zmešani" situaciji pa veljajo zmešana pravila. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Twixz ::

Rabim pomoč pri vzpostavitvi domačega omrežja.
Sem totalni bimbo kar se tega tiče. Gre se za mansardo, imam napeljan kabel v dnevno in še enega ekstra v otroško sobo.
V dnevni bom imel 2 namizna računalnika in TV, v otroški rabim samo wifi in kabel za TV, v spalnici isto samo wifi. Sama postavitev routerjev in tega je znana samo ne vem pa kaj se najbolj splača itd.

Hvala za nasvete :)

8Bit ::

Kakšen predlog za ugoden Wi-Fi 6 router z 8 lan (vsaj giga) porti?

mat xxl ::

Ne boš dobil, vzami klasiko na 4, pa posebej upravljan ali neupravljan switch.

Daniel ::

https://mikrotik.com/product/l009uigs_2...

Ni pa ravno najhitrejši na Wifi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

sbawe64 ::

Potrebujem wifi range extender (2,4 Ghz) (wifi zadaj na travniku).
Fino bi bilo, če je lahko zunaj (pod napuščem).

Najbolj prodajani na MV:
https://www.mimovrste.com/ojacevalniki-...

TP-Link ojačevalnik WLAN omrežja TL-WA850RE (notranje antene)
TP-Link ojačevalec brezžičnega signala TL-WA855RE (zunanje antene)
Kaj tretjega ?

Lahko tudi kaj iz https://www.nakupovanje.net/ ali kje drugje iz Slo.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

xgeorgex ::

Hiša, 3 nadstropja, optika(ISP - T2, 1000/200 Mbit/s), kabel v hišo v pritličju, na sredini tlorisa(100m2) vertikala, po njej v nadstropje in mansardo po en UTP kabel.

Na WiFi-ju IOT napravce, mobitel, sesalec, prenosnik, klima...
Na UTPju TV, NAS, stacionarni PC, Rasp Pi, SE, printer...

Kaj kupiti da bodo vsa nadstropja celotno pokrita z WiFi? Kateri router na vhod namesto ISP routerja? Se da v vsako nadstropje switch in iz njega AP al kako drugače?

Prosim za nasvet katero opremo kupit in kako povezat

polde66 ::

https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...
tole je super. Vse je opisano v kakem youtube posnetku in zadevo hendlaš z deco aplikacijo. Prej sem imel powerline preko elektrike in vezano na 2 routarja v AP, signal je bil ok vendar manjši in veliko manj stabilen. Z decotom si moraš vzeti malce časa pogledati na katerih mestih se najbolje obnesejo in rezultat je odličen. Enega uporabiš za routar ali aces point druga dva pa vežeš nanj. Se pravi enega postaviš nadstropje višje drugega nadstropje nižje. Dela k šus.
polde

Han ::

V kolikor imaš željo po bolj zmogljivem glavnem usmerjevalniku in je možno preklopiti T2 modem/router v bridge, je npr. opcija Asus RT-AX86U Pro (v pritličju) + 2× RT-AX59U (AiMesh) v nadstropjih.
««
120 / 127
»»