» »

Kateri router?

Kateri router?

««
119 / 126
»»

raceboy ::

scythe je izjavil:

Izbiram router za hišo, odločam se med Mikrotik hAP ax3 in Asus AX58U. Internet A1 Ultra (100/80 povezava).

Takšen je načrt za povezavo

LAN1---> Switch 16port
LAN2---> TV UTP
LAN3---> Dauha snemalnik za IP kamere
LAN4---> Bosch enota za toplotno črpalka in ostale zadeve okrog tega.
Wifi 5G--> 1x TV
Wifi 2.4G--> Telefoni in ostale stvari.

Kateri router izbrati za to? Vse kable imam pripravljene v komunikacijski omari in povezave na patch panel.


jaz bi na tvojem mestu vzel novega mikrotika L009UiGS-2HaxD-IN (nadomestil starega 2011) s tem, da imas na 2.4ghz 574mbit. in z novimi napravami na 2.4 obcutno hitrejse

Daniel ::

Kako se ta Wifi 6 na 2.4 Ghz obnese v praksi, torej dejanski test, ne teoretična hitrost?

raceboy ::

sicer trenutno testiram mikrotik cap ax... 2.4ghz mi gre do max 300mbit down in nekaj manj up. na 5ghz i gre do max 800mbit down...cca 600mbit up... vec poskusov..razlicne nastavitve...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: raceboy ()

scythe ::

Kako je pa glede nastavitev na mikrotik? To bo moj prvi mikrotik, do zdaj sem uporabljal asus/tp-link/dd-wrt OS. Kakšna je razlika med L009UiGS-2HaxD-IN in Mikrotik hAP ax3?


Iščem stabilno stvar, za gaming se ne bo rabilo.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

MrStein ::

hojnikb je izjavil:

za 100Mbit bo vsak poceni crap z wifi-ac dobr..

"poceni crap" in "dobr"?

Ti si za hece.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ales ::

scythe je izjavil:

Izbiram router za hišo, odločam se med Mikrotik hAP ax3 in Asus AX58U. ...

Boš Mikrotik znal v polni meri izkoristiti? Asus AX58U je dober domač router, v svojem razredu.

Mimogrede, ne poslušaj @hojnikb, ker v tem primeru nima prav.

scythe je izjavil:

Kako je pa glede nastavitev na mikrotik? To bo moj prvi mikrotik, ....

Mikrotik ponuja demo OS-a, ki ga boš dobil na routerju, poglej si! To je čisto druge vrste žverca, ki, če je ne poznaš, ne bo prav enostavna za malo naprednejšo uporabo.

Daniel ::

Človek se na vse navadi :)

Mene je prva uporaba dema kar precej presenetila, izgledalo je grozljivo zakomplicirano.

Za osnovno uporabo je sicer že vse konfigurirano, imaš pa tudi hitre nastavitve za začetnike in opcijo, da ga osnovno konfiguriraš preko njihove aplikacije. Za vse ostalo se boš pa moral malo poglobiti v ekosistem ampak, ko ga enkrat malo spoznaš je res zanimiv. Za začetno uporabo sicer priporočam tudi Safe mode v Winboxu, ki razveljavi vse spremembe od trenutka, ko ga vklopiš, če se slučajno zakleneš ven ali ga onesposobiš.

Danes poganjam na RB5009 Container funkcijo v kateri deluje Adguard kot DNS server in pa UDP proxy za Telekomov IPTV. Bi se sicer želel še malenkost več RAMa ampak za to kolikor potrebujem je OK.

Hap AX3 je sicer precej zmogljivejši od L009, je pa res, da nima SFP porta (ti ga sicer ne rabiš).

Toplo sicer priporočam njihov YT kanal
http://www.youtube.com/Mikrotik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

scythe ::

Ales je izjavil:

scythe je izjavil:

Izbiram router za hišo, odločam se med Mikrotik hAP ax3 in Asus AX58U. ...

Boš Mikrotik znal v polni meri izkoristiti? Asus AX58U je dober domač router, v svojem razredu.

Mimogrede, ne poslušaj @hojnikb, ker v tem primeru nima prav.

scythe je izjavil:

Kako je pa glede nastavitev na mikrotik? To bo moj prvi mikrotik, ....

Mikrotik ponuja demo OS-a, ki ga boš dobil na routerju, poglej si! To je čisto druge vrste žverca, ki, če je ne poznaš, ne bo prav enostavna za malo naprednejšo uporabo.




To pa ne vem, ker bi bil moj prvi Mikrotik. V debati sem velikrat zasledil ¨daj malo več in kupi Mikrotika¨, zato sem tudi o njem razmišljal. Asus-a in TP-linka ni problem nastavit, sem jih že dosti nastavil.

Sem gledal tale demo OS-a, ima kar veliko več nastavitev kot Asus ali pa kakšen drug router. Ampak vse se da naučiti ali pa vprašati za nasvet. Če sem DD-WRT OS lahko nastavil, ni hudiča, da tega ne bi.


@Daniel

Potem bi bil Hap AX3 dober za moje potrebe?
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scythe ()

Daniel ::

Več kot odličen. Sem sem na Hap Ac2 in Ac3 imel 1000/200 internet in je delalo brez problema. Sicer z omogočenim fasttrackom (privzeta konfiguracija), če si ga onemogočil je prišel do nekje 800 Mbps, če je bilo dosti firewall pravil. Ax3 bo to predelal popolnoma brez težav, pa še kak Container lahko daš gor, če bo potrebno. Drugače sem štartal z 2011 modelom ampak je že toliko v letih, da mu dela težave, če čez njega spustiš še Multicast. Je pa še zmeraj v uporabi kot dostopna točka kontrolirana s CAPsMANom..


Prilagodljivost Mikrotika te bo presenetila, če se boš malo poglobil v sam sistem. Zraven kupa VPN opcij lahko tudi določiš za vsak posamezen paketek ali bo šel čez VPN ali ne (uporabno pri IPTV, ki zahtevajo domačo mrežo).

Sam sem nabavil 5009 zaradi tega ker je malce bolj future proof, če bi slučajno naši operaterji pričeli bolj množično ponujati pakete nad gigabit, saj ima 2.5 Gbps port in 10 Gbps SFP, wifi pa imam urejen čez starejše Mikrotike, saj mi hitrost po zraku trenutno še ni tako pomembna. Me sicer čudi, da še niso izdali kakšne naprave z štirimi 2.5 Gbps LAN porti je pa res, da trenutno ne trgu še ni nekega povpraševanja po tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Frgazor ::

Kako je kaj mikrotik z wifijem dandanašnji, ker še kako leto ali dve nazaj je bilo to porazno? Dobri 2 leti nazaj sem zaradi potreb po dosti zmogljivejšem wifiju zamenjal mikrotika 951g-2hnd za asusa ac86u. Mikrotika v 8 letih nisem resetiral niti enkrat pri asusu pa gre to zgleda pod "redno vzdrževanje" in sem malo naveličan. V glavnem hap ax3, ima wifi na nivoju ali ne? Kar se hitrosti in dometa tiče je asus res dober.

Ena varianta je tudi, da nabavim 4xi226 celerona, poknem gor pfsense in ponucam asusa za ap. Prehod na 2.5gb za interno mrežo imam itak za ovinkom.

Daniel ::

Kar se Wifija tiče pri AX varianti sicer nimam nobenih izkušenj. Trenutno kolikor gledam po forumu imajo nekateri uporabniki neke težave z avtentifikacijo klientov, nekateri pa nobenih težav. Sem pa prepričan, da bojo uredili. Hitrosti imaš opisane pri enem uporabniku par postov višje.

https://forum.mikrotik.com/viewtopic.ph...

scythe ::

Daniel je izjavil:

Več kot odličen. Sem sem na Hap Ac2 in Ac3 imel 1000/200 internet in je delalo brez problema. Sicer z omogočenim fasttrackom (privzeta konfiguracija), če si ga onemogočil je prišel do nekje 800 Mbps, če je bilo dosti firewall pravil. Ax3 bo to predelal popolnoma brez težav, pa še kak Container lahko daš gor, če bo potrebno. Drugače sem štartal z 2011 modelom ampak je že toliko v letih, da mu dela težave, če čez njega spustiš še Multicast. Je pa še zmeraj v uporabi kot dostopna točka kontrolirana s CAPsMANom..


Prilagodljivost Mikrotika te bo presenetila, če se boš malo poglobil v sam sistem. Zraven kupa VPN opcij lahko tudi določiš za vsak posamezen paketek ali bo šel čez VPN ali ne (uporabno pri IPTV, ki zahtevajo domačo mrežo).

Sam sem nabavil 5009 zaradi tega ker je malce bolj future proof, če bi slučajno naši operaterji pričeli bolj množično ponujati pakete nad gigabit, saj ima 2.5 Gbps port in 10 Gbps SFP, wifi pa imam urejen čez starejše Mikrotike, saj mi hitrost po zraku trenutno še ni tako pomembna. Me sicer čudi, da še niso izdali kakšne naprave z štirimi 2.5 Gbps LAN porti je pa res, da trenutno ne trgu še ni nekega povpraševanja po tem.


Bom naročil tega Mikrotika hap AX3, samo se še odločam kje bi ga naročil, tujina ali slovenija.

Me pa malo skrbi Wifi pokritost pri tem AX3 modelu, pišejo da ni tako dober kot pri AC3. Meni je seveda važna pokritost in ne hitrost, upam da bo pokril spodnje štuk 8x10m, router bo tak na sredini hiše.

Tale tema je zanimiva glede AX3 in WIfi testa: https://forum.mikrotik.com/viewtopic.ph...
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Daniel ::

Če bo sredi hiše in nimaš nekih izjemno debelih zidov ali polno armature bo zagotovo OK. Saj se vsi obnašajo podobno, razen če ne upoštevajo dovoljene moči oddajanja.

https://www.getic.com/product/mikrotik-...

byvaxyjy ::

Mikrotiki, so odlični routerji, si je pa že marsikdo, ki je precenjeval svoje znanje o mrežah, na njih polomil zobe. Tako, da previdno. Če ti je jasno, da se hitrosti elektrike ne da prilagajati (QOS), go for it. Ostali, raje kupite kakšno igračo tipa Asus - ker boste ostali na low level znanju, kot ga poznate in ne boste fasali potrebe po pravem low level znanju za najbolj osnovno konfiguracijo. Mikrotikovi routerji znajo vse - uporabniki pa daleč od tega, gre za poceni formulo, ki bo uporabnika s premalo znanja stresla v zid na prvem ovinku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: byvaxyjy ()

scythe ::

Daniel je izjavil:

Če bo sredi hiše in nimaš nekih izjemno debelih zidov ali polno armature bo zagotovo OK. Saj se vsi obnašajo podobno, razen če ne upoštevajo dovoljene moči oddajanja.

https://www.getic.com/product/mikrotik-...



Novogradnja, potem veš kakšni so zidovi in koliko je armature. Sem pravkar naročil pri https://www.enaa.com/brezzicni-usmerjev... :)

Še eno vprašanje, treba kaj posebi nastavljati za IP TV pri Mikrotiku? Na TP-linku sem samo priklopil in je vse delalo, STB itak samo IP rabi.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

byvaxyjy ::

scythe je izjavil:

Daniel je izjavil:

Če bo sredi hiše in nimaš nekih izjemno debelih zidov ali polno armature bo zagotovo OK. Saj se vsi obnašajo podobno, razen če ne upoštevajo dovoljene moči oddajanja.

https://www.getic.com/product/mikrotik-...



Novogradnja, potem veš kakšni so zidovi in koliko je armature. Sem pravkar naročil pri https://www.enaa.com/brezzicni-usmerjev... :)

Še eno vprašanje, treba kaj posebi nastavljati za IP TV pri Mikrotiku? Na TP-linku sem samo priklopil in je vse delalo, STB itak samo IP rabi.


Na čigavem omrežju? Ne kupovati Mikrotika. Napaka.

To, da so zame daleč najboljši price / performance routerji še ne pomeni, da bojo najboljši za vsakogar, ki je nekoč v življenju bežno slišal za masko, ip in mac. Za njih bo pravi pekel.

Že samo za učinkovito rabo, boš moral najprej naštudirati kateri porti (za tvoj model, vsak model ima drugače) imajo med sabo hardwarsko podprt switching/routing in kateri softwarskega in prilagoditi konfiguracijo, kar se bo drastično poznalo na hitrosti in hkrati naredilo večino copy/paste tutorialov na netu neuporabnih, ker so narejeni za drug model.

Resno, Mikrotikova oprema je genialna, ampak ne za nedeljskega amaterja, ki ni pripravljen vanje vreči tedne študiranja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: byvaxyjy ()

scythe ::

A1 Ultra 5G(100/60).

Trenutno imam A1 Ultra CPE brez modema na TP-link C80, gor imam obešene Dauha snemalnik 6 kamer, 1x TV in 2 PC-ja. Dela bp, edino tradicija pri TP-linku je, da se rad sam resetira.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scythe ()

Daniel ::

Po moje ne boš rabil nobene dodatne konfiguracije, ker imaš tako ali tako mobilno omrežje in Multicast odpade.

Je pri A1 opcija dobiti direktno zunanji IP preko modema v Bridge ali boš za dvojnim NATom?

scythe ::

Da, od CPE enota(zunanja enota) ima svoj IP(46.235.xxx.xxx), potem pa dodeli 192.168.x.x na TP-linka preko DHCP-ja. Če to misliš?
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Daniel ::

Da. Trenutno si za NATom že v osnovi. Ne vem sicer ali A1 sploh omogoča bridge mode pri teh dostopih, s katerim bi potem dobil tale 46.235... ip direkt na Mikrotik. Tudi sedaj nisem preverjal ali je to direkt zunanji ip ali je zadaj še en NAT.

Če boš rabil kakršnikoli pomoč pri konfiguraciji pa kar napiši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

raceboy ::

res je mikrotiki so top shit zadeva. jaz za uporabo pri strankah s katerimi sodelujem delam samo z mikrotiki. pac se ze dolgo casa ukvarjam z njimi in mi ni panike nastavit kot hocem. pa se vedno ne znam 10% vsega kar ponuja. tako da ja... za domaco uporabo osnovna nastavitev deluje ok. za kakor koli dodatne nastavitve pa se mores malo poglobit. in ja... tej novi mikrotik wifiwave2 (ax) delajo presenetljivo boljse kot wifi 5 generacija. wifi 4 generacija (2011) je pa top shit kar se tice za tiste in danasnje case na 2.4ghz :)

dvihtelic ::

raceboy je izjavil:

res je mikrotiki so top shit zadeva. jaz za uporabo pri strankah s katerimi sodelujem delam samo z mikrotiki. pac se ze dolgo casa ukvarjam z njimi in mi ni panike nastavit kot hocem. pa se vedno ne znam 10% vsega kar ponuja. tako da ja... za domaco uporabo osnovna nastavitev deluje ok. za kakor koli dodatne nastavitve pa se mores malo poglobit. in ja... tej novi mikrotik wifiwave2 (ax) delajo presenetljivo boljse kot wifi 5 generacija. wifi 4 generacija (2011) je pa top shit kar se tice za tiste in danasnje case na 2.4ghz :)


In kaj priporočaš potem oz kateri model ?

Daniel ::

Boš moral pa kaj več napisati kakšne so tvoje zahteve oz. pričakovanja.

V osnovi pa je sistem na vseh Mikrotikih popolnoma isti, edino kar nekateri zastareli modeli z MIPS procesorji ne podpirajo Zerotier opcije in Container funkcije, pri vseh ostalih "consumer" napravah pa lahko skonfiguriraš praktično vse kar ti pride na misel, omejitev je le zmogljivost procesorja, čipovja in količina RAMa, ki je sorazmerna s ceno.

Recimo gostovanje enostavne WEB strani kar na Mikrotiku

dvihtelic ::

Imam 130m2 veliko stanovanje. 3 x tv in polno aparatur ki se povezujejo na wifi...rad bi pokritost tako kot je treba,lahko tudi 2 routerja in da je stabilno, ne da je treba resetirat in ne vem kaj se

Curve Ball ::

Kupi en tp-link mesh z 2 ali 3 enotami. Prej imel en hud asus in ap pa sem moral vsake tolk časa kaj resetirat. S tem tp-link pa je set in forget. Imam sicer Deco M5 3 enote v dvonadstropni hiši. Izberi glede na potrebe število in hitrost.

dvihtelic ::

Sam imam sedaj Deco M4R in pa 1 gb linijo in ne dobim preko njega ven niti 100mb. Zato bi seddaj menjal za kaj novejšega.

Ales ::

dvihtelic je izjavil:

Sam imam sedaj Deco M4R in pa 1 gb linijo in ne dobim preko njega ven niti 100mb. Zato bi seddaj menjal za kaj novejšega.

Ne bi izključil možnosti, da je kaj drugega narobe, ne same naprave kot take. Postavitev mogoče? Deco M4R mesh ni tako zanič, seveda pa ne zmore čudežev. Koliko Deco M4R naprav pa imaš, dve, tri?

Kar se Mikrotika tiče, njegova prednost je možnost naprednih nastavitev omrežja, kar NE pomeni, da bo samo wi-fi omrežje imelo večji doseg ali da boš dosegal višje hitrosti na njem. In še znat moraš to nastavit, sicer je bolje, da nimaš. To namreč niso ravno consumer naprave.

Glede na omenjeno - površina 130 m2 in večja količina naprav, ki se povezujejo, bi bilo dobro videti kak tloris...

damirj79 ::

dvihtelic je izjavil:

Sam imam sedaj Deco M4R in pa 1 gb linijo in ne dobim preko njega ven niti 100mb. Zato bi seddaj menjal za kaj novejšega.


Za začetek najprej napiši s kakšno hitrostjo se ti naprava poveže na AP.

Curve Ball ::

Na m5 dobim polno hitrost linije (500/100) ene 3-4 metre stran od enote...je pa fajn če imaš enote povezane s kablom.

dvihtelic ::

Ales je izjavil:

dvihtelic je izjavil:

Sam imam sedaj Deco M4R in pa 1 gb linijo in ne dobim preko njega ven niti 100mb. Zato bi seddaj menjal za kaj novejšega.

Ne bi izključil možnosti, da je kaj drugega narobe, ne same naprave kot take. Postavitev mogoče? Deco M4R mesh ni tako zanič, seveda pa ne zmore čudežev. Koliko Deco M4R naprav pa imaš, dve, tri?

Kar se Mikrotika tiče, njegova prednost je možnost naprednih nastavitev omrežja, kar NE pomeni, da bo samo wi-fi omrežje imelo večji doseg ali da boš dosegal višje hitrosti na njem. In še znat moraš to nastavit, sicer je bolje, da nimaš. To namreč niso ravno consumer naprave.

Glede na omenjeno - površina 130 m2 in večja količina naprav, ki se povezujejo, bi bilo dobro videti kak tloris...


Torej optika pride do omarice, kjer je priklopljen telekom modem. Iz modema gre v tv 3x 1x ostane in gre v router (je 1GB). Iz routerja gre en kabel v deco, drugi v pisarno in tretji v otroško sobo, oba sta namenjena za comp. Vse wifi naprave so povezane na deco.
Tloris lahko narišem in posredujem, vendar si lahko predstavljaš v obliki črke U, na sredini je omarica, kjer je router in modem ter en deco, na vsakem koncu pa po en deco, skupaj 3.
Če je kdo tako dober, mu lahko posredujem tloris in mu razložim, saj bi rad da deluje vse skupaj hitreje.

Ales ::

dvihtelic je izjavil:

Torej optika pride do omarice, kjer je priklopljen telekom modem. Iz modema gre v tv 3x 1x ostane in gre v router (je 1GB). Iz routerja gre en kabel v deco, drugi v pisarno in tretji v otroško sobo, oba sta namenjena za comp. Vse wifi naprave so povezane na deco.
Tloris lahko narišem in posredujem, vendar si lahko predstavljaš v obliki črke U, na sredini je omarica, kjer je router in modem ter en deco, na vsakem koncu pa po en deco, skupaj 3.
Če je kdo tako dober, mu lahko posredujem tloris in mu razložim, saj bi rad da deluje vse skupaj hitreje.

OK, se pravi modem -> router -> trije Deco M4R kot dostopne točke. Od tega je en Deco M4R povezan s kablom na router, dva brezžično.

Če na kompu v pisarni, ki je s kablom povezan neposredno na router, poženeš speedtest.net, dobiš skoraj polno hitrost dostopa do interneta? Tak test zaobide Deco M4R v celoti...

dvihtelic ::

Povežem direktno na vtičnico, ki je vezana na router, ne pride več kot 100mb. Ne vem preko wifi je download največ 80mb.Mi lahko kdo razloži ?

Daniel ::

Slab kabel oz. konektorji na kablu.

Ales ::

Čisto možno, da je kabel... oz. več kablov! Drugače bi preko Deco M4R delalo hitreje.

Kateri model routerja pa je?

Edit: lahko je tudi kabel med modemom in routerjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

dvihtelic ::

Ok, kabel je utp serije 6, konektrorji so navadni plastični.
Se opravičujem, ni router vmes ampak switch, oznaka Linksys LGS108v2.

damirj79 ::

dvihtelic je izjavil:

Povežem direktno na vtičnico, ki je vezana na router, ne pride več kot 100mb. Ne vem preko wifi je download največ 80mb.Mi lahko kdo razloži ?


Pa uporabljaš iste enote za speedtest? Mbit na sekundo ali megabajt na sekundo?

dvihtelic ::

Piše mbps

Ales ::

Se pravi da je dejansko stanje "modem/router" -> "switch Linksys LGS108v2" -> "access point Deco M4R" ter hkrati še "switch Linksys LGS108v2" -> "računalniki", vse to preko LAN kablov?

(dodatno pa še dva Deco M4R, preko wi-fi)

Kateri model naprave je modem/router?

Vsi LAN kabli so UTP6?

dvihtelic je izjavil:

Povežem direktno na vtičnico, ki je vezana na router, ne pride več kot 100mb.

Si se torej tu povezal direktno na enega od portov switcha Linksys LGS108v2?

S katero napravo in kakšnim kablom?

damirj79 ::

Preveri na računalniku pod hitrostjo LAN da ti računalnik na telekom router res naredi link 1000mbps. Mi ne izgleda res tako.

dvihtelic ::

Ales je izjavil:

Se pravi da je dejansko stanje "modem/router" -> "switch Linksys LGS108v2" -> "access point Deco M4R" ter hkrati še "switch Linksys LGS108v2" -> "računalniki", vse to preko LAN kablov?

(dodatno pa še dva Deco M4R, preko wi-fi)

Kateri model naprave je modem/router?

Vsi LAN kabli so UTP6?

dvihtelic je izjavil:

Povežem direktno na vtičnico, ki je vezana na router, ne pride več kot 100mb.

Si se torej tu povezal direktno na enega od portov switcha Linksys LGS108v2?

S katero napravo in kakšnim kablom?

Pozabi na router, namesto njega je switch.

damirj79 je izjavil:

Preveri na računalniku pod hitrostjo LAN da ti računalnik na telekom router res naredi link 1000mbps. Mi ne izgleda res tako.

Evo preverim preko prenosnika.

Zgodovina sprememb…

Ales ::

dvihtelic je izjavil:

Ales je izjavil:

Se pravi da je dejansko stanje "modem/router" -> "switch Linksys LGS108v2" -> "access point Deco M4R" ter hkrati še "switch Linksys LGS108v2" -> "računalniki", vse to preko LAN kablov?

(dodatno pa še dva Deco M4R, preko wi-fi)

Kateri model naprave je modem/router?

Vsi LAN kabli so UTP6?

dvihtelic je izjavil:

Povežem direktno na vtičnico, ki je vezana na router, ne pride več kot 100mb.

Si se torej tu povezal direktno na enega od portov switcha Linksys LGS108v2?

S katero napravo in kakšnim kablom?

Pozabi na router, namesto njega je switch.

Sem upošteval ko sem pisal.

Nekje imaš router, samo da to ni ta naprava, za katero si ti mislil, da je. Poglej znamko in model tega, kar si opisal kot "modem". To je dejansko modem/router, verjetno.

dvihtelic ::

Modem je Innbox G78 in če povežem kabel direktno na modem dobim 800mbps...Se pravi vmes, kjer je switch nekaj narobe.

Ales ::

Zgleda! Se pravi za začetek menjaj kabel, ki je med Innbox G78 in Linksys LGS108v2...

dvihtelic ::

Ales je izjavil:

Zgleda! Se pravi za začetek menjaj kabel, ki je med Innbox G78 in Linksys LGS108v2...

Ok bom, samo čudno mi je, ker na switchu gori zelena lučka, kar naj bi pomenilo 1gb, če bi svetila oranžna bi bilo pa 100mb.

Daniel ::

Najbolje je za nas, barvno slepe, ki nam je vseno katera lučka sveti. Če ne dela enostavno menjujemo kable(in komponente) tako dolgo, dokler ne dela :D :D

dvihtelic ::

Sej ni problema, bom menjal, samo nočem zdaj vse po vrsti, kar ni v redu bi menjal.

damirj79 ::

Če imaš prek kabla na priključku modema hitrost 800mbps in z istim kablom na priključku switcha samo 100mbps, potem je ali switch ali pa kabel od modema proti switchu. Sam veš, kaj je najbolj enostavno zamenjat in poskusit razliko..

dvihtelic ::

Ali je možno da so krive te vtičnice zidne za utp?

Daniel ::

Seveda. Sposodi si tester in preveri. Dovolj je, da ima samo 1 žička slab stik.

Ales ::

Če prav razumem imaš nizke hitrosti na vseh napravah, ki jih priklopiš na switch Linksys LGS108v2.

Če napravo priključiš direktno v switch s kablom, brez vtičnic vmes, dobiš nizko hitrost?

Je med switchem in Innbox G78 še kaka vtičnica ali je le direktno kabel?

V glavnem, vtičnice lahko "testiraš" tako, da se vsem izogneš. Za test vse naprave poveži direktno s kabli, to verjetno lahko sam narediš takoj. Pa boš videl, ali je hitrost normalna.
««
119 / 126
»»