» »

Kateri router?

Kateri router?

««
121 / 127
»»

xgeorgex ::

Želja je da po 2eh letih ko menjam ISPja, ne rabim narest nič drugega kot zamenjat modem.. Ta opcija mi je všeč ker doma že imam RT-AC68U, ki bi ga lahko uporabil namesto enega RT-AX59U, ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xgeorgex ()

polde66 ::

Še vedno boš potreboval nekaj kar ti bo širilo signal po drugih nadstropjih.
polde

Han ::

Ja, RT-AC68U lahko uporabiš kot AP ali AiMesh, če ga povežeš s kompatibilnim Asus routerjem. WiFi sicer ne bo tako "zmogljiv" kot novejši po AX standardu, a bo verjetno zadoščalo za nekaj časa.

Master_Yoda ::

Kaj je dandanes najboljsi P/P nakup ki zna izkoristiti 500/100 linijo ? Pogoj je da gre gor namestiti openwrt, 4 porti (+1 wan seveda) wifi pa ni toliko biten, ker bo v enem malem stanovanju tako da bo delalo v vsakem primeru ...

Imam trenutno Archer C4 ampak sem moral nek software flow offloading vklopit drugace je pri 120 Mbit/s ceiling in ne gre hitreje.
Dovie'andi se tovya sagain.

Invictus ::

Kupi mini pc z dvema ali več Eth porti :)-

Openwrt dela tudi na PC...

https://firmware-selector.openwrt.org/?...

https://www.comparitech.com/net-admin/o...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Master_Yoda ::

Ja se ravnokar studiram RPI4 + Usb dongle za WAN + 5 portni switch.
Dovie'andi se tovya sagain.

Vanadium ::

Master_Yoda je izjavil:

Ja se ravnokar studiram RPI4 + Usb dongle za WAN + 5 portni switch.



Poglej za kaki thin client (fujitsu futro serije 920, 930 ali 940 odvisno od denarja), da se dobiti take ki imajo že wifi kartico + dodaš ustezno intel 4 port lan kartico na riser pcie slot. Mogoče tudi kaki kaki banana pi: https://banana-pi.org/en/bananapi-route...

Invictus ::

Saj imaš clone RPI, ki imajo že vsaj 2 Ethj porta...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Daniel ::

Master_Yoda je izjavil:

Kaj je dandanes najboljsi P/P nakup ki zna izkoristiti 500/100 linijo ? Pogoj je da gre gor namestiti openwrt, 4 porti (+1 wan seveda) wifi pa ni toliko biten, ker bo v enem malem stanovanju tako da bo delalo v vsakem primeru ...

Imam trenutno Archer C4 ampak sem moral nek software flow offloading vklopit drugace je pri 120 Mbit/s ceiling in ne gre hitreje.


Skoraj katerikoli Mikrotik, če veš kako spraviti OpenWRT na njega. Drugače pa sam Ekosistem ni slab.

xgeorgex ::

Han je izjavil:

V kolikor imaš željo po bolj zmogljivem glavnem usmerjevalniku in je možno preklopiti T2 modem/router v bridge, je npr. opcija Asus RT-AX86U Pro (v pritličju) + 2× RT-AX59U (AiMesh) v nadstropjih.


Kaj se pa kupi ob ASUS RT-AX59U da povečaš število LAN portov?

mzakelj ::

xgeorgex je izjavil:

Han je izjavil:

V kolikor imaš željo po bolj zmogljivem glavnem usmerjevalniku in je možno preklopiti T2 modem/router v bridge, je npr. opcija Asus RT-AX86U Pro (v pritličju) + 2× RT-AX59U (AiMesh) v nadstropjih.


Kaj se pa kupi ob ASUS RT-AX59U da povečaš število LAN portov?


Navaden switch ali manage swuitch če hočeš še vlan-e uporabljati

Vanadium ::

Daniel je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

Kaj je dandanes najboljsi P/P nakup ki zna izkoristiti 500/100 linijo ? Pogoj je da gre gor namestiti openwrt, 4 porti (+1 wan seveda) wifi pa ni toliko biten, ker bo v enem malem stanovanju tako da bo delalo v vsakem primeru ...

Imam trenutno Archer C4 ampak sem moral nek software flow offloading vklopit drugace je pri 120 Mbit/s ceiling in ne gre hitreje.


Skoraj katerikoli Mikrotik, če veš kako spraviti OpenWRT na njega. Drugače pa sam Ekosistem ni slab.


Ma skoraj greh dajat na mikrotik openwrt pomoje. Razen če nujno rabiš kako aplikacijo, pa še v tem primeru potem mogoče bolje kakor sem predlagal kaki nettop

xgeorgex ::

Han je izjavil:

V kolikor imaš željo po bolj zmogljivem glavnem usmerjevalniku in je možno preklopiti T2 modem/router v bridge, je npr. opcija Asus RT-AX86U Pro (v pritličju) + 2× RT-AX59U (AiMesh) v nadstropjih.


HVALA. Naredil po nasvetu in dela bp (AIMesh - RT-AX86U Pro, RT-AX59U in RT-AC68U povezani z UTP). T2jev TV vmesnik dela, kot tudi aplikacija T2tv, vse priključeno prek RT-AX86U Pro.
Zdaj pa drugo vprašanje in sicer zakaj preklopit T2 router v bridge, kaj pridobim oz. kaj sem na slabšem v trenutni situaciji (T2 router LAN -> RT-AX86U Pro WAN)??

bajsibajsi ::

Vec razlogov je zakaj ISP router v bridge mode. Odvisno katere naprave in servise uporabljas (npr. NAS, TV, RPI, VPN) ter na kaksen nacin (lokalno na mrezi, webservise od zunaj itd). Ce uporabljas povezavo le za "obicajno" uporabo ter nicesar ne pogresas, potem je skoraj vseeno.

Ce pa uporabljas recimo VPN/Reverse proxy, zelis dostopati do polnih nastavitev v svojem routerju (neodvisno od ISP), saj hitro ugotovis, da si za dvojnim NAT-om in da zadeve ne delujejo, kot bi morale. Nadaljnje recimo lahko ISP router omogoca nizji Wifi prenos, kot kvalitetnejsi drugi router itd.

Zgodovina sprememb…

Kalibri ::

En predlog ruterja bi rabil, ki bi bil preko wifija povezan z modemom tp link tl wr840n, ki bi ga dal v extended mode (repeater mode). Še vedno bi iz tp-linka moral delati eth port in wifi. Na drugi ruter bi bila načeloma 2 mobilna telefona v nadstropju priklopljena.

Thx

Han ::

Tole si zelo čudno napisal... Če prav razumem, rabiš nov, boljši glavni router, nanj pa bi povezal zastarel in počasen TL-WR840N. Koliko si pripravljen investirat, kaj pričakuješ od novega routerja?

TP-Link Archer AX53 stane 60 eur, ASUS RT-AX57 90 eur, ASUS RT-AX86U Pro 215 eur... Zadnji ima precej dober WiFi, ki bi verjetno pokril tudi nadstropje.

Ales ::

Jaz bi TP-Link TL-WR840N dal čisto ven iz enačbe, samo da povem. Zamenjaj ga s sodobnim TP-Linkom ki omogoča mesh, če že.

Seveda, možno da ne moreš iz nekega realnega razloga... kar je škoda.

polde66 ::

https://www.mimovrste.com/dostopne-tock...
Tole imam sam in sta pokritost in povezava odlična. En kos lahko uporabiš kot router.
polde

MisterM ::

Imam vprašanje, moj oče je v MB pred meseci dobil optiko in pri T-2 vzel diamant paket 1000/200, ima pa tudi 2 TV boxa (ne vprašajte zakaj, četudi živi sam, želi imeti v obeh nadstropjih TV). Iz glavnega modema v pritličju mu pelje UTP kabel skozi cev v nadstropje in direktno v TV box. Ta kabel mu je že pred več kot 10 leti nek tipo potegnil, je vsaj 2x štukan, pri testiranju sem videl da dela le 6 paric, a TV v nadstropju vseeno funkcionira.

V nadstropju WiFi vleče obupno, zato bi želel tam postaviti en router. V Nemčiji, kjer živim, sem dokaj ugodno (za 79 evrov) našel TP-Link Archer AX53. Kabel v cevi iz pritličja v nadstropje bo vsekakor treba menjati, a če nato priklopim na WAN port routerja kabel iz modema, iz routerja pa potem naprej na TV box, bo TV še zmeraj deloval? Včasih vem, da je imel T-2 na modemu ločen izhod za TV box, a menda od optike dalje ni več tako?

Pa če kdo nemara ve, ali obstaja v MB kakšna fizična štacuna z mrežno opremo, kjer bi lahko dobil trdožilne in mehkožilne UTP konektorje? V Ljubljani sem pred leti takšno robo kupoval pri Tech Tradu zraven Venera shopa, je v MB morda kaj podobnega?

zavajon ::

Tudi Tech Trade Centra v Ljubljani ni več, vsaj ne fizične trgovine.

wcpapir ::

Zdravo, imamo Telemachov UBEE tisti pokončen.
Nekako mi je doseg WIFI nekoliko prekratek, rad bi da bi WIFI deloval po hiši 80m2 v treh etažah. K+P+M, router je nameščen v pritličju, prejšnji nek od Telekoma je delal bolje, je vlekel in v kleti in v nadstropju brez težav. Imel sem ustvarjeni dve točki eno 2.4GHz, ki je delala v K in M komot, in pa 5GHz ki je pač deloval tistih 20-30m od routerja.

Tale UBEE pa ne dela tako dobro, igral sem se že s kanali itd. ampak ni uspeha.

Katera stvar pri routerju se mora gledati ko se kupuje, da bo delal bolje-dlje:
https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

Probal sem že extender in ga uporabljam samo za robotsko kosilnico, ampak mislim da to ni prava stvar, ki jo potrebujem. Pri extenderju me moti, da ustvari nov wifi in velik ping. A obstaja extender, ki bi samo "podaljšal" delovanje wifija in ne bi ustvarjal nove točke ?

blaz5 ::

wcpapir je izjavil:

Zdravo, imamo Telemachov UBEE tisti pokončen.
Nekako mi je doseg WIFI nekoliko prekratek, rad bi da bi WIFI deloval po hiši 80m2 v treh etažah. K+P+M, router je nameščen v pritličju, prejšnji nek od Telekoma je delal bolje, je vlekel in v kleti in v nadstropju brez težav. Imel sem ustvarjeni dve točki eno 2.4GHz, ki je delala v K in M komot, in pa 5GHz ki je pač deloval tistih 20-30m od routerja.

Tale UBEE pa ne dela tako dobro, igral sem se že s kanali itd. ampak ni uspeha.

Katera stvar pri routerju se mora gledati ko se kupuje, da bo delal bolje-dlje:
https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

Probal sem že extender in ga uporabljam samo za robotsko kosilnico, ampak mislim da to ni prava stvar, ki jo potrebujem. Pri extenderju me moti, da ustvari nov wifi in velik ping. A obstaja extender, ki bi samo "podaljšal" delovanje wifija in ne bi ustvarjal nove točke ?


Ena varianta je da nabaviš nek AC (access point) in mu daš isti SSID ("ime") kot signalu iz routerja. Druga in dražja varianta je mesh sistem. Morda si še malo preberi na temo mesh vs AC wifi.

https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

polde66 ::

https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...
Tole sem kupil za 79 eur na mimovrste 2 meseca nazaj. ne vem sicer kam gredo cene ker tole je krepko pretirano. Poanta je da je tole noro dobra stvar. Enega vzameš za acess point druga dva pa vežeš nanj. Potem enega postaviš v en štuk drugega pa v spodnji štuk. Zadovoljen. Prej sem imel preko elektrike vezano na router nastavljen v ac poini v vsakem štuku.

Če želiš boljši pretok in wifi6 je potem še boljša izbira: https://www.mimovrste.com/dostopne-tock...
tega sem vzel, ker iz firbca in je pokritost večja pretok pa boljši. Imam zunaj projektor in mi vsa vsebina laufa preko wifi-ja. Ampak za normalno uporabo je dovolj prva. Na amazonu de je 117 eur 3 komadi.
Drugače pa je TP-Link Archer C80 zelo močna zadeva in ima res dober in močan signal. Tega sem uporabil kot ac point speljan iz elektrike. Je močnejši od TP-Link Archer AX10 katerega sem uporabil kot 2 ac point.
polde

damirj79 ::

MisterM je izjavil:

Imam vprašanje, moj oče je v MB pred meseci dobil optiko in pri T-2 vzel diamant paket 1000/200, ima pa tudi 2 TV boxa (ne vprašajte zakaj, četudi živi sam, želi imeti v obeh nadstropjih TV). Iz glavnega modema v pritličju mu pelje UTP kabel skozi cev v nadstropje in direktno v TV box. Ta kabel mu je že pred več kot 10 leti nek tipo potegnil, je vsaj 2x štukan, pri testiranju sem videl da dela le 6 paric, a TV v nadstropju vseeno funkcionira.

V nadstropju WiFi vleče obupno, zato bi želel tam postaviti en router. V Nemčiji, kjer živim, sem dokaj ugodno (za 79 evrov) našel TP-Link Archer AX53. Kabel v cevi iz pritličja v nadstropje bo vsekakor treba menjati, a če nato priklopim na WAN port routerja kabel iz modema, iz routerja pa potem naprej na TV box, bo TV še zmeraj deloval? Včasih vem, da je imel T-2 na modemu ločen izhod za TV box, a menda od optike dalje ni več tako?

Pa če kdo nemara ve, ali obstaja v MB kakšna fizična štacuna z mrežno opremo, kjer bi lahko dobil trdožilne in mehkožilne UTP konektorje? V Ljubljani sem pred leti takšno robo kupoval pri Tech Tradu zraven Venera shopa, je v MB morda kaj podobnega?


Za TV je OK tudi 100Mbps link, zato ti dela tudi, če imaš samo 6 žic od 8ih delujoče, za 100Mbps so v uporabi 4 žice (dve parici) tako da očitno ima kar srečo, da so pravilni dve žici prekinjeni.

Glede T-2 in TVja pa če imaš multicast za TV, potem je tudi na T-2 potrebno skreirati VLANe, kar pa s temi obilčajnimi routerji ne bo možno urediti spremljanje TV streama prek VLAN na WAN portu. Opcija je, da na T-2 zaprosiš prestavitev TV streama na HLS ali pa kar naročiš T-2 TV aplikacijo namesto TV boxa in ti to naredijo sami. Prednost HLS streama za TV je, da ne potrebuješ VLANov in dela OK tudi preko wifija. Če te ne moti dodatnih 30sek zamika v sliki, je to to.

Ales ::

polde66 je izjavil:

Drugače pa je TP-Link Archer C80 zelo močna zadeva in ima res dober in močan signal. Tega sem uporabil kot ac point speljan iz elektrike. Je močnejši od TP-Link Archer AX10 katerega sem uporabil kot 2 ac point.

Sam sem jih rihtal na eni lokaciji in lahko potrdim, da te škatlice lepo delajo. Če se vzamejo na kaki akciji, je to zelo ugodna rešitev za kake osnovne potrebe... Pač AC, ampak kar hiter AC z beam forming in 3x3 MU-MIMO.

Tudi z njimi se da ustvariti mesh, samo povem. En je lahko glavni, drugi so mesh dostopne točke.

Opcija je tudi mesh preko kabla, znajo to.

Če kdo ne vidi teh nastavitev pri TP-Link Archer C80, potreben je razmeroma nov firmware.

wcpapir ::

Je možno da tale TP-Link Archer C80
sprejme signal brez kabla na trenutnem wifi omrežju in na drugi lokaciji v hiši oddaja ?

polde66 ::

Ne, deluje lahko kot router ali AcessPoint kar pomeni da pride signal do njega po žici in ga naprej lahko širi po žici ali wifi.
polde

wcpapir ::

Potem pa bi bila najbolj priročna rešitev mesh z dvema ali tremi enotami. Kako pa je s sevanjem tega, vpliva kaj na zdravje ? Se dobro spi ?

MisterM ::

damirj79 je izjavil:


Za TV je OK tudi 100Mbps link, zato ti dela tudi, če imaš samo 6 žic od 8ih delujoče, za 100Mbps so v uporabi 4 žice (dve parici) tako da očitno ima kar srečo, da so pravilni dve žici prekinjeni.

Glede T-2 in TVja pa če imaš multicast za TV, potem je tudi na T-2 potrebno skreirati VLANe, kar pa s temi obilčajnimi routerji ne bo možno urediti spremljanje TV streama prek VLAN na WAN portu. Opcija je, da na T-2 zaprosiš prestavitev TV streama na HLS ali pa kar naročiš T-2 TV aplikacijo namesto TV boxa in ti to naredijo sami. Prednost HLS streama za TV je, da ne potrebuješ VLANov in dela OK tudi preko wifija. Če te ne moti dodatnih 30sek zamika v sliki, je to to.


Hvala za izčrpen dogovor. Glede obstoječega kabla iz pritličja do TV boxa mi je jasno, da ima oče veliko srečo, da mu stvar deluje. Potem bo najbrž najbolje, da ta kabel pač pustim tak kot je, saj TV box deluje, čez cev pa napeljem dodatni kabel, ki bo služil za priklop routerja. Mislim, da bo placa v cevi dovolj, skozi vodita le omenjeni LAN kabel in telefonski kabel, menda bo plac tudi za ta CAT6 trdožilni kabel. TV v nadstropju je žal že star in ni smart, tako da aplikacija odpade, ker pa bom na obisku le par dni in še to med prazniki, bo ukvarjanje s T2 tehniki za prestavitev TV streama na HLS tudi zmudnno. Če TV ne bo delal, bo fotr nejevoljen, čeprav ga ne uporablja. Dodaten kabel je tako IMO najlažja rešitev. Še enkrat pa hvala in thumbs up za odgovor.

Ales ::

Jaz bi razmislil o tem, da na obstoječi poškodovan kabel navežeš eden ali dva nova, ter jih potegneš skozi cev tako, da na drugem koncu vlečeš ven okvarjenega.

Ta okvarjeni bo slej ko prej za zamenjat oz. boš hotel priklopiti kaj drugega nanj, pa bo problem.

Lepo nove zalepiš z močnim lepilnim trakom na stari kabel, tako da je čim tanjše vse skup. Po potrebi podmažeš, tekoče milo je lahko za prvo silo, in povlečeš v cev.

MisterM ::

Imaš prav, je za razmisliti, tudi prvotno sem mislil okvarjeni kabel na tak način zamenjati. Sicer bom najprej probal skozi cel potisniti samo dodatnega - mislim, da je cev dolga le kakšna 2 metra in se dvakrat lomi, če pa ne bo šlo, pa bom verjetno res storil tako.

MrStein ::

A je že OpenWRT podpira kateri AX (wifi6) ruter?

Bom nekaj "naprednih" funkcij rabil in se mi ne da ubadati z drugimi OS-i.

backup plan je OpenWRT na "žičnem" ruterju + ločen AP (en bo dovolj)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ales ::

MrStein je izjavil:

A je že OpenWRT podpira kateri AX (wifi6) ruter?

Bom nekaj "naprednih" funkcij rabil in se mi ne da ubadati z drugimi OS-i.

backup plan je OpenWRT na "žičnem" ruterju + ločen AP (en bo dovolj)

So podprti, tu je podrobna razpredelnica: Table of Hardware: Ideal for OpenWrt + 802.11ax supported.

Iz prakse pa ne morem reči, še nisem uporabljal z AX routerjem. Ko se okvirno odločiš za model, morda še poglej po OpenWRT forumih, kaj pravijo prav za tega.

Sicer pa ločen router in AP sploh ni slaba ideja, to je kar fleksibilna rešitev.

gansta ::

MrStein je izjavil:

A je že OpenWRT podpira kateri AX (wifi6) ruter?

Bom nekaj "naprednih" funkcij rabil in se mi ne da ubadati z drugimi OS-i.

backup plan je OpenWRT na "žičnem" ruterju + ločen AP (en bo dovolj)


AX je preteklost, BE !! :)

Han ::

WiFi 6 (IEEE 802.11ax) je sedanjost, WiFi 7 (IEEE 802.11be) je zaenkrat zelo draga prihodnost.

dvihtelic ::

Zadnjič je bila neka debata o podometnih vtičnicah, da naj bi TEM Čatež slabo delal in ste predlagali druge vložke, ki pašejo. Mi lahko kdo prosim napiše kateri so super in da delujejo ?

stara mama ::

Je komu zadnje dni crknil router in modem hkrati?
Na kabelski se je to zgodilo v soboto.

ombre ::

RT-AX1800U (ca. 60 €) + OpenWRT deluje AX brez problema. Dela mi tudi Samba in pa Transmission. Na stock firmwaru torrenti niso hoteli delovati oziroma je metalo non stop neko napako.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Matko ::

ombre je izjavil:

RT-AX1800U (ca. 60 €) + OpenWRT deluje AX brez problema. Dela mi tudi Samba in pa Transmission. Na stock firmwaru torrenti niso hoteli delovati oziroma je metalo non stop neko napako.

zadnja verzija openwrt ima probleme

MrStein ::

S čim? WLAN?
Kake probleme?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BlaY0 ::

Baje WAN issue na 23.05.0.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

floyd1 ::

dvihtelic je izjavil:

Zadnjič je bila neka debata o podometnih vtičnicah, da naj bi TEM Čatež slabo delal in ste predlagali druge vložke, ki pašejo. Mi lahko kdo prosim napiše kateri so super in da delujejo ?

Jaz sem enkrat tu napisal, da je bilo s TEM-ovimi nekaj težav in so "padle" na testerju. Ampak... takoj zatem je nekdo drug napisal, da ko prideš v prakso, so enako dobre kot ostale, tako da... Pri meni (totalen začetnik) so se pa res bolj izkazale tiste, kjer kable nastiskaš z orodjem. Teh nisem rabil nikoli popravljat, prav tako mi dobro deluje patch panel kjer je ista tehnika konektiranja in ogromno kablov.
Lahko vzameš vsakih nekaj, poskusiš, potem pa kupiš tiste, ki so ti boljši za delo. Tako sem naredil jaz.
Velikosti pa so (po mojem) enake, vsaj pri teh treh različnih, ki sem jih imel doma na "testu". Ampak raje preizkusi prej. Večino teh vtičnic imam namreč skritih in sem lahko malo improviziral (šparal).

bsslo ::

Svetujte mi prosim. Sosedu bi rad omogočil guest wi-fi. Moje trenutno omrežje:

Huawei HG8247W5 (Telemachov usmerjevalnik)
  |
  |- Tp-Link WR-740n (nameščen OpenWRT)


Huawei ruter zgleda močna mašina, ampak žal nima možnosti za guest wi-fi. Če bi imel, mi reši vse trenutne probleme.

Trenutno imam vse porte zasedene z raznimi napravami (EON Box, Synology NAS, IP-CAM, Gateway za regulacijo radiatorjev).
Imam tudi nekaj wi-fi naprav, ki ne ustvarjajo veliko prometa (predvsem IOT naprave).

Izzivi & želje:
- želja1: sosedu omogočim guest wi-fi, z namenom, da ne more dostopati do naprav v mojem omrežju. Dostop mora imeti izključno samo do zunanjega interneta.
- želja 2: po stanovanju imam 8 UTP vtičnic. UTP vtičnice vodijo v komunikacijsko omarico, kjer se končajo kot UTP kabel. A ti UTP kabli "štrlijo" iz stene zelo malo 10 cm -> kiks pri dizajnu :-/
-- UTP vtičnice bi rad povezal v switch (ki ga še nimam). Trenutno niso vse UTP vtičnice zapolnjene/izkoriščene
- želja 3: (novi) usmerjevalnik konfiguriram kot DHCP in poenostavi morebitno menjavo ISP-ja (in njegovega usmerjevalnika). Ves notranji promet bo tekel skoz njega. Zato mora biti stabilen.

Imam še en neizkoriščen usmerjevalnik TP-Link WR-740n, ki prav tako nima možnosti za guest wi-fi.
Nekako se mi vse te naprave nabirajo in mi zmanjkuje portov na trenutnih usmerjevalnikih. Zmanjkuje mi tudi električnih vtičnic :)

Naj kupim povprečen 4-portni usmerjevalnik in 8-portno stikalo
ALI
8-portni usmerjevalnik?

Kaj predlagate? Kako se organizirati?

dvihtelic ::

floyd1 je izjavil:

dvihtelic je izjavil:

Zadnjič je bila neka debata o podometnih vtičnicah, da naj bi TEM Čatež slabo delal in ste predlagali druge vložke, ki pašejo. Mi lahko kdo prosim napiše kateri so super in da delujejo ?

Jaz sem enkrat tu napisal, da je bilo s TEM-ovimi nekaj težav in so "padle" na testerju. Ampak... takoj zatem je nekdo drug napisal, da ko prideš v prakso, so enako dobre kot ostale, tako da... Pri meni (totalen začetnik) so se pa res bolj izkazale tiste, kjer kable nastiskaš z orodjem. Teh nisem rabil nikoli popravljat, prav tako mi dobro deluje patch panel kjer je ista tehnika konektiranja in ogromno kablov.
Lahko vzameš vsakih nekaj, poskusiš, potem pa kupiš tiste, ki so ti boljši za delo. Tako sem naredil jaz.
Velikosti pa so (po mojem) enake, vsaj pri teh treh različnih, ki sem jih imel doma na "testu". Ampak raje preizkusi prej. Večino teh vtičnic imam namreč skritih in sem lahko malo improviziral (šparal).


Zame je največji kiks tele stenske vtičnice, ampak sedaj sem v novem stanovanju vgradil te in nimam drugega. Ali obstajajo adapterji, ki jih narediš s kleščami? Najbrž ne ane?

MrStein ::

ruterji z vgrajenim DOCSIS modemom

So kaki? V prosti prodaji skoraj nič ni.

Razmišljam o tem, da če bi imel lasten ruter, bi tistega od ponudnika (Telemach) kar izklopil in svojega direktno na coax kabel priklopil. Da nimam toliko napravic v sobi.

Sorodno: priklop optike, koliko ruterjev to podpira?


Dodaten pogoj je seveda, da je rešitev kompatibilna z našimi ISP, torej da deluje v praksi. modem, ki deluje v Nemčiji ali ZDA, pri nas pa ne, mi ne pomaga.

Dodatna želja je OpenWRT.

Verjetno bo težka...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Daniel ::

Operaterjevega v bridge in priklopi svojega.

Pri optiki pa odvisno od operaterja, pri nekaterih bi se morda dalo zmeniti. Rabiš pa seveda SFP port na routerju.

MrStein ::

Daniel je izjavil:

Operaterjevega v bridge in priklopi svojega.

Ja, ampak za to ravno gre. Da bi imel eno napravo manj. ČE je možno. Zgleda, da ni preveč.
(ali pa taki ruter obstaja, ampak stane 600 EUR :P)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Daniel ::

In kaj pričakuješ od naprave za kabelsko omrežje, ki jo boš kupil sam? Čudeži so večinoma odvisni od omrežja. Pri optiki je seveda drugače.

mat xxl ::

Ne obstaja, opcija je, da na njihovem routerju isklopiš wi- fi in vklopiš svojega. Da bi ti operater pustil tvoj modem, še nisem slišal.....

GTsharp ::

dvihtelic je izjavil:

floyd1 je izjavil:

dvihtelic je izjavil:

Zadnjič je bila neka debata o podometnih vtičnicah, da naj bi TEM Čatež slabo delal in ste predlagali druge vložke, ki pašejo. Mi lahko kdo prosim napiše kateri so super in da delujejo ?

Jaz sem enkrat tu napisal, da je bilo s TEM-ovimi nekaj težav in so "padle" na testerju. Ampak... takoj zatem je nekdo drug napisal, da ko prideš v prakso, so enako dobre kot ostale, tako da... Pri meni (totalen začetnik) so se pa res bolj izkazale tiste, kjer kable nastiskaš z orodjem. Teh nisem rabil nikoli popravljat, prav tako mi dobro deluje patch panel kjer je ista tehnika konektiranja in ogromno kablov.
Lahko vzameš vsakih nekaj, poskusiš, potem pa kupiš tiste, ki so ti boljši za delo. Tako sem naredil jaz.
Velikosti pa so (po mojem) enake, vsaj pri teh treh različnih, ki sem jih imel doma na "testu". Ampak raje preizkusi prej. Večino teh vtičnic imam namreč skritih in sem lahko malo improviziral (šparal).


Zame je največji kiks tele stenske vtičnice, ampak sedaj sem v novem stanovanju vgradil te in nimam drugega. Ali obstajajo adapterji, ki jih narediš s kleščami? Najbrž ne ane?


Da bi jih rabil s klescami stiskat ne. Obstaja pa ta kombinacija:
Vrata: https://etrgovina.rexel.si/sl/shop/adap...
Modul(primer): https://etrgovina.rexel.si/sl/shop/kabl...
««
121 / 127
»»