» »

Zaposlitev v Sloveniji

Zaposlitev v Sloveniji

«
1
2

Alen716 ::

Kakšna so vaša mnenja glede iskanja zaposlitev v sloveniji, sam imam 7.stopnjo univ. dipl. ekon. in zaposlitve nimam že več let, preprosto zato ker je res, da nimam izkušenj v podjetjih.

Kako v tem času priti do službe? Bilo je dovolj prošenj, samo vedno imajo prednost tisti ki so že delali po več let v podjetjih in s tem tudi imajo določene izkušnje, veliko število pa dobiva zaposlitev po vezah.

Sem že skoraj obubal nad iskanjem službe.

kmetek ::

Med tem časom, ko nisi imel zaposlitve, bi vzel kako delovno mesto nižjo od tvoje 7 stopnje in si prisvojil vsaj malo izkušenj. Torej nekje na 5 stopnji.
Prakse med študijem nisi imel ali delal preko štud. servisa?

logout ::

Prvi korak je, da začneš iskati delo in ne službo.

L.p., Kloko

chrush ::

Šola nima veliko veze. Pomembno je, kaj znaš. Ne vem sicer na katerem področju imaš kaj znanja, ampak jaz bi razmislil o zaposlitvi v tujini ali o samozaposlitvi. To je pač samo moje mnenje.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Mr Hilter ::

S sedmo stopnjo ne boš mogel delati v proizvodnji, brez iskušenj pa ne v 'pisarni'.

koyotee ::

Teh ekonomistov je kot listja. To si najbrž tudi sam vedel, ko si se odločal za študij, zdaj pa živi s tem.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

;-) ::

Delo ni problem dobit z ekonomsko šolo, vedno imam kaj delat preko študenta.

Kenpachi ::

Jah, prošnje si pisal, butl. Tega se ne dela.

logout je izjavil:

Prvi korak je, da začneš iskati delo in ne službo.

L.p., Kloko


Kaj je narobe s službo? Mogoče razlika med "služenjem denarja" in pa "biti služabnik"? A kar dobrodelna dela naj bi opravljal? Bi blo za Toporišiča vpregnit, služba -> pridobivanjedenarjanapodlagiopravljanjarazličnihnalog. Sounds better to me.
Zaraki Kenpachi.

jype ::

Alen716> Sem že skoraj obubal nad iskanjem službe.

Kaj pa znaš?

Blinder ::

;-) je izjavil:

Delo ni problem dobit z ekonomsko šolo, vedno imam kaj delat preko študenta.


preko študenta je drugo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Good Guy ::

chrush je izjavil:

Šola nima veliko veze. Pomembno je, kaj znaš.


si kdaj pogledal kakšne razpise imajo podjetja?

za help desk iščejo uni. informatike, s petimi leti delovnih izkušenj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

Mavrik ::

Ja pa kaj. Prijavi se vseeno. Koliko pa misliš da je uni. dipl informatikov s 5 let izkušenj ko hočejo na helpdesku delat?
The truth is rarely pure and never simple.

Good Guy ::

Mavrik je izjavil:

Ja pa kaj. Prijavi se vseeno. Koliko pa misliš da je uni. dipl informatikov s 5 let izkušenj ko hočejo na helpdesku delat?


V šmornu kakršnem smo, mislim da bi se najdu marsikdo

Karaya 52 ::

Predlagam da poisces neko pametno perspektivo na svojem podrocju in delas zastonj. Ja, mogoce se slisi radikalno ali zaljivo, ampak vedno vec je takih, ki smo v to prisiljeni. Na eni strani stari zaposleni, ki imajo vse privilegije in za katere bi drugim izpraskali oci ter ostali, ki tega ne poznamo. Ni mi potrebno dodatno izpostavljati, da do prvih nimam spostovanja in da se postavljajo v nevarnost, ce mi pred nosom jocejo o ogreznosti svojih privilegijev.

Karaya 52 ::

P.S.: vsa ta leta brezposelnosti si vstran vrgel. Ce bi delal v nekem podjetju zastonj, bi te eventuelno zaposlili. Tako pa si na istem kot ob koncu solanja. Kar pomeni da se ne trudis pretirano oz. ti gre se prevec dobro. J***t ga, ti kr direkt povem, da se ne bos smislil samemu sebi.

IceIceBaby ::

Jah, prošnje si pisal, butl. Tega se ne dela.


Bravo. Nekaj smo si zapomnili. Sedi pet :)

Oglasi iz prve strani na mojedelo.com
http://www.mojedelo.com/poslovodja-mz/d...
http://www.mojedelo.com/prodajni-komerc...
http://www.mojedelo.com/visji-svetovale...
http://www.mojedelo.com/svetovalci-za-m... - bolj crap, ampak nekaj je
http://www.mojedelo.com/svetovalec-za-f...
http://www.mojedelo.com/prodajalec-nara... - Ne se smejat, pa naj ti ne bo pod častjo. Osebna prodaja te lahko nauči ogromno, pa pri naslednjem razgovoru boš lahko rekel, da imaš izkušnje.
...

Imaš še nekaj 10 strani. Si se prijavil na kaj od tega? Ekonomisti imate po eni strani prednost, ker ste primerni za praktično vsa "pisarniška" in komercialna dela.

Karaya 52 ::

Ves kako bi American, Anglez ali Avstralec imenoval neplacano delo po faksu? Zastonj sola. Ja, tak odgovor sem dobil od kolega, na grbi ima kredit za faks in je vesel vsake priloznosti, da se nauci kaj novega.

IceIceBaby ::

Slovenc to imenuje suženjstvo :) Ameri mi niso ravno pri srcu, ampak kar se biznisa tiče se jih pa splača poslušat :)

Karaya 52 ::

Sj zato nima smisla vztrajati v Sloveniji, mentaliteta je zgrajena na gnilih temeljih.

Okapi ::

Ce bi delal v nekem podjetju zastonj,
Volontarizem je v resnici še večji dumping kot študentsko delo. Je treba biti zelo previden pri njegovem zagovarjanju, da se ti ne bo zgodilo, da bo firma po par letih, ko jim boš rekel, da bi te mogoče vseeno v službo vzeli, raje vzela naslednjega brezplačnika.

Brezplačno največkrat lahko delajo tisti, ki jim v resnici ni potrebno služit denarja, vsaj ne zelo nujno, ker jih vzdržujejo starši.

Če že, se brezplačno dela za kakšne dobrodelne neprofitne organizacije.

Drugače pa, zakaj se omejiti samo na Slovenijo? Celo če ti ni do tega, da bi šel živet kam drugam, lahko iskanje dela razširiš na ves svet (in delaš za tujce od doma).

O.

Karaya 52 ::

Se strinjam, da vecji dumping ne obstaja, ne pa ziveti v iluziji da so samo Vegradovi zaposleni bili nategnjeni, ker vem za veliko desetkarjev, ki ti delajo 8+ ur zastonj. Tupo novinarstvo. V starih casih se je temu reklo vajenistvo, danes je bolj moderen izraz suzenjstvo. Kljub grenkobi gledam na stvar pozitivno in si jo interpretiram kot vajnistvo. Izkusnje so glavno orozje pred dumpingom.

oracle ::

jype je izjavil:

Alen716> Sem že skoraj obubal nad iskanjem službe.

Kaj pa znaš?

Edino pomembno vprašanje. Če že več let nič ne najdeš, potem nič ne znaš? Se bo pa treba naučit česa.

Tero ::

In kako se kaj naučit(razen formalne izobrazbe) in kako to dokazat?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Karaya 52 ::

Reference, reference, reference.

Tero ::

In kako dobiš reference?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Ganon ::

Ekonomistov je kot listja in trave, na to bi lahko že prej mislil. Na ZRSZ jih je nešteto. Boš moral poprijeti za kakšno drugo delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Karaya 52 ::

Resno, sprasujes me kako dobis reference? Delas na projektih, z uveljevaljenimi imeni, zmagas na natecajih, pokažeš izdelke, pojavljanje v medijih ... miljavznt moznih nacinov pridobivanja referenc, odvisno od panoge, kaj smatra za uspesnost.

IceIceBaby ::

In kako dobiš reference?


1. malo potuhtaš kaj te zanima
2. vzameš v roke knjigo na to temo, in jo prebereš
3. začneš googlat na to temo in bereš članke, gledaš youtube tutoriale... Vse kar najdeš.
4. naučeno preneseš v prakso, najprej zase, potem za frende, sorodnike...

Btw. Če bi bilo tole tehnično vprašanje bi verjetno dobil nazaj en kup RTFM-jev. Tudi za te stvari obstajajo "manuali".

Zgodovina sprememb…

Tero ::

To sicer nima nič zveze z tem kar je napisal OP, ampak kar govorita je zelo odvisno od poklica. Hipotetično sem ravno naredil srednjo mesarsko šolo(to spoh obstaja?), ker hočem bit dober mesar veliko guglam in iščem kako se pravilno dela z mesom. Sam sicer težko kaj doma praktično se učim klat ker je to prepovedano :D
Iščem službo za mesarja in vsepovsod hočejo le met izkušnje....
Kaj pa zdaj naredit?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

Karaya 52 ::

Lahko pocakas na konec krize, masovno povprasevanje po mesarjih, ko delovne izkusnje ne bodo vec nujne za prvo sluzbo.
Lahko delas pod ceno, zastonj, da pridobis delovne izkusnje in potem imas referenco: delal sem tam pa tam, toliko casa ...

IceIceBaby ::

Sam sicer težko kaj doma praktično se učim klat ker je to prepovedano :D


Večina mesarjev sploh ne kolje živali, ampak jih samo pravilno razkosajo, meso pripravijo, delajo tudi mesne izdelke...

Če hočeš reference oz. delovne izkušnje pač doma delaš klobase in suhe želodce. Pa najprej se seveda prijaviš na ustrezno delovno mesto, ki zahteva malo ali nič izkušenj. Par postov višje sem par takih prilepil za ekonomiste.

cila22 ::

Ampak eni pa res pišete takšne, da dol padeš. Tipu predlagate naj dela zastonj itd., pa kaj vam ni jasno - ste lahko še večji hlapci? Predvidevam, da takšna bistroumja pišete tisti, ki imate polno rit vsega, beri: brez dneva delovnih izkušenj pa ga s kešom zalagajo starši ali pa "dela" v očitovi firmi in seveda v rokah ima tudi Iphone 4. Pa kako lahko tipu rečete, da si je sam kriv za to. Se vidi, da nekateri res nikoli niste živeli v pomanjkanju in vam je vse mamica uredila.
Še moj predlog: Naredi kakšno prekvalifikacijo, srednja ali višja šola, kakšen tehničen poklic bi se odlično dopolnjeval z ekonomsko izobrazbo. Že vmes pa, ko si vpisan v eno izmed "dopolnitev" aktivno iščeš službo. Ekonomist s tehničnim znanjem je pomojem kar precej iskan...
Kdor visoko leta,ne pade daleč od drevesa

fosil ::

IceIceBaby je izjavil:

In kako dobiš reference?

1. malo potuhtaš kaj te zanima
2. vzameš v roke knjigo na to temo, in jo prebereš
3. začneš googlat na to temo in bereš članke, gledaš youtube tutoriale... Vse kar najdeš.
4. naučeno preneseš v prakso, najprej zase, potem za frende, sorodnike...

Btw. Če bi bilo tole tehnično vprašanje bi verjetno dobil nazaj en kup RTFM-jev. Tudi za te stvari obstajajo "manuali".

Tole je kul za recimo programerja.
Za ekonomista pa niti ne, tam rabiš delovne izkušnje iz podjetja.
Tako je!

Tero ::

Sicer tudi nevem kako lahko pod minimalno plačo ali zastonj sploh legalno delaš v Sloveniji? Sam sem bil pripravljen delat nekaj zastonj pa ensotavno nismo našli nobene legalne metode. (ne morem delat preko ŠS)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Okapi ::

V starih casih se je temu reklo vajenistvo,
Saj se še vedno, samo vajeništvo je v bistvu del izobraževalnega procesa (pri katerem šolanje plačuješ s svojim delom).

O.

Karaya 52 ::

V osnovi je zadeva ista. Kako gleda uradnistvo na to sploh ni vazno.

Tero je izjavil:

Sicer tudi nevem kako lahko pod minimalno plačo ali zastonj sploh legalno delaš v Sloveniji? Sam sem bil pripravljen delat nekaj zastonj pa ensotavno nismo našli nobene legalne metode. (ne morem delat preko ŠS)


Jah, eni smo opozarjali, da minimalna placa najbolj prizadane najsibkejse, ker jim politika prepove delo pod ceno, tako da moras delat na crno. Ne vem, naj tem pomaga zveza svobodnih sindikatov, oni prihajajo ven z vsak dan bolj debilnimi predlogi.

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

beri: brez dneva delovnih izkušenj pa ga s kešom zalagajo starši ali pa "dela" v očitovi firmi in seveda v rokah ima tudi Iphone 4.


Aha, to bo to.

Tole je kul za recimo programerja.
Za ekonomista pa niti ne, tam rabiš delovne izkušnje iz podjetja.


Zakaj ne? Miljon načinov je, da tole spelješ. Cilj je pridobivanje praktičnih izkušenj. Sicer je "ekonomist" precej širok pojem, ampak lahko delaš svašta. Od tega, da v družinskem podjetju ali pri kakšnem kolegu pomagaš v računovodstvu do tega, da se resno lotiš pisati blog o makroekonomiji, pa vse kar je vmes.

Sicer tudi nevem kako lahko pod minimalno plačo ali zastonj sploh legalno delaš v Sloveniji?


Greš do sorodnika, kolega, sošolca, profesorja... Sigurno poznaš nekoga, ki ima firmo in mu lahko vsaj nekaj ur na dan pomagaš. V čem je sploh problem? A je res treba za vsako malenkost tako komplicirat?

Tero ::

Da ni legalno?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

blackbfm ::

To je samo izgovor. Če bi pa bilo legalno bi pa našel nekaj tretjega. Pač ljudje smo taki da raje vidimo da nam je vse prinešeno k riti, kot da bi se kaj potrudli:D

IceIceBaby ::

Mislim, da ni. Ne vem, če mi kdo lahko brani, da sem prisoten podjetju, čeprav nisem zaposlen tam.

Pa tudi če bi bilo. Tudi vožnja s 135kmh po prazni avtocesti je ilegalna, pa mi na misel ne pride, da bi se sekiral, če peljem toliko.

Izgovori se vedno najdejo. Je pa zanimivo, da nekateri vložijo ogromno truda v iskanje izgovorov, namesto, da bi se posvetili reševanju problema.

Phil ::

Karaya 52 je izjavil:

Lahko pocakas na konec krize, masovno povprasevanje po mesarjih, ko delovne izkusnje ne bodo vec nujne za prvo sluzbo.


Off topic vem, ampak na krizo se ni zgovarjati niti čakati da jo bo konec. Se mi zdi da se bomo morali na tole navaditi kot na normalno stanje.

Kar se zaposlitve tiče pa če drugače ne dobiš je IMO najboljša varianta kar delo na črno (oz. "zastonj"). Pa če je to neto magari manj kot minimalna plača.

Alamar ::

Mr Hilter je izjavil:

S sedmo stopnjo ne boš mogel delati v proizvodnji, brez iskušenj pa ne v 'pisarni'.
Poznam veliko ljudi, ki s sedmo stopnjo delajo v proizvodnji. Če si pripravljen delati in rabiš denar, ne vidim problema.

BlueRunner ::

cila22 je izjavil:

Ampak eni pa res pišete takšne, da dol padeš. Tipu predlagate naj dela zastonj itd., pa kaj vam ni jasno - ste lahko še večji hlapci?


Nope, internships, kot se jim reče v angleško govorečem svetu, so ustaljena praksa od katere imajo koristi na obeh straneh, pri čemer se jih veliko sploh ne plača ali pa je plačilo bolj simbolične narave in tipa "kritje stroškov".

Je pa res, da se tudi zunaj nekaterim podjetjem očita, da pač izkoriščajo zastonjsko delovno silo. Po drugi strani pa ravno ta zastonjskost poskrbi, da takšnem delavcu ni niti pod razno v interesu, da bi v takšnem razmerju vztrajal leta in leta, ter pri tem še razlagal kako mu gre boljše, kot pa redno zaposlenim.

Iz nule pridobiš izkušnje, občutiš nekaj realnega sveta svoje izbrane stroke in greš potem v lov na zaposlitev ali pa tudi na svoje. Ravno te izkušnje pa so tiste, ki jih je OP izpostavil kot pri njemu samem manjkajoče.

cila22 je izjavil:

Predvidevam, da takšna bistroumja pišete tisti, ki imate polno rit vsega, beri: brez dneva delovnih izkušenj pa ga s kešom zalagajo starši ali pa "dela" v očitovi firmi in seveda v rokah ima tudi Iphone 4.

Ne najdem se v tem predalčku. Boš poskusil ponovno?

cila22 je izjavil:

Pa kako lahko tipu rečete, da si je sam kriv za to. Se vidi, da nekateri res nikoli niste živeli v pomanjkanju in vam je vse mamica uredila.

Ni si sam kriv za vse, vendar pa se na neki točki vprašaš kako to, da ni imel še niti enega dneva dela. To je konec koncev tudi upravičeno vprašanje in, če ne prej, bo na njega moral imeti dober odgovor, ko ga bo to nekdo vprašal na razgovoru za delo.

black ice ::

Mr Hilter je izjavil:

S sedmo stopnjo ne boš mogel delati v proizvodnji, brez iskušenj pa ne v 'pisarni'.

Tore lahko iz tega sklepam, da postaneš s pridobitvijo sedme stopnje avtomatsko hendikepiran?

Phil ::

No pa BTW zadnje čase ko je nezaposlenost vedno večji problem, se mi zdi da bi se morali ljudje bolj lotevati kmetijstva. Mikro kmetije so čisto vredu, recimo če en v družini plačo, nekaj se pridela doma, se da spodobno preživeti. Pa ljudje so zaposleni in jim ne grejo traparije po glavi.

BRBR ::

black ice je izjavil:

Mr Hilter je izjavil:

S sedmo stopnjo ne boš mogel delati v proizvodnji, brez iskušenj pa ne v 'pisarni'.

Tore lahko iz tega sklepam, da postaneš s pridobitvijo sedme stopnje avtomatsko hendikepiran?


Ja. Moje izkušnje so take. Direkt sem izvedel: preveč šol imaš.

Predlagate mu naj se še bolj izobrazi. Brezveze, v bistvu, že zdaj je izobražen in kaj mu to pomaga ?

Nato navajate naj si dobi reference, tudi s tem si nimaš kaj pomagat, v Sloveniji ne zaleže, zraven je takih z referencami, ko listja in trave.

Naj dela zastonj ? Za nič, niti z mezincem ne mrdnem.

Dobi si Strica z zvezami, če ga nimaš ga pa priženi.

smash ::

jaz ko sem dobil prvo sluzbo, mi sploh na misel ni prišlo vprašat za plačo.....takrat bi tja hodil tudi brezplačno, samo da mi nebi bilo treba več sedet doma...vse kar se mi je vrtelo po glavi, je bilo to, kako bo fajn pridobit neka znanja katera še nisem imel

Iatromantis ::

Mavrik je izjavil:

Ja pa kaj. Prijavi se vseeno. Koliko pa misliš da je uni. dipl informatikov s 5 let izkušenj ko hočejo na helpdesku delat?

Veliko. Ne vem, če res hočejo, a pošiljajo pa stotine prošenj, tudi takšni z višjimi nazivi..

cila22 je izjavil:

Ampak eni pa res pišete takšne, da dol padeš. Tipu predlagate naj dela zastonj itd., pa kaj vam ni jasno - ste lahko še večji hlapci? Predvidevam, da takšna bistroumja pišete tisti, ki imate polno rit vsega, beri: brez dneva delovnih izkušenj pa ga s kešom zalagajo starši ali pa "dela" v očitovi firmi in seveda v rokah ima tudi Iphone 4. Pa kako lahko tipu rečete, da si je sam kriv za to. Se vidi, da nekateri res nikoli niste živeli v pomanjkanju in vam je vse mamica uredila.

Ravno obratno, mogoče to drži za sprašujočega (brez zamere) - ogromno študentov me je že spraševalo, kako dobiti delo po končanem študiju, a sem vsakomur moral povedati, da so že zajeXXXX, saj je zdaj prepozno za iskanje službe - lahko iščeš samo še delo, kot pravi nekdo. Hlapci gor ali dol, ponudbe na trgu delu je preveč in če že kot študent ne delaš nekje in se izkažeš še ko si poceni delovna sila za delodajalca, potem moraš pač pozneje delati na pol zastonj, ali zastonj.

In ta realnost zadane ponavadi ravno tiste, ki nimajo polne riti (oz. jo imajo precej bolj omejeno, kot tisti, ki jim familija zrihta šiht/keš) - zdaj a se strinjamo s tem ali ne, je moralno vprašanje, ljudje tukaj podajajo samo svoje izkušnje.

IceIceBaby ::

Naj dela zastonj ? Za nič, niti z mezincem ne mrdnem.


Znanje in izkušnje so daleč od nič. Včasih so vredne veliko več kot X jurjev neto.

mihec87 ::

Alen716 je izjavil:

Kakšna so vaša mnenja glede iskanja zaposlitev v sloveniji, sam imam 7.stopnjo univ. dipl. ekon. in zaposlitve nimam že več let, preprosto zato ker je res, da nimam izkušenj v podjetjih.

Kako v tem času priti do službe? Bilo je dovolj prošenj, samo vedno imajo prednost tisti ki so že delali po več let v podjetjih in s tem tudi imajo določene izkušnje, veliko število pa dobiva zaposlitev po vezah.

Sem že skoraj obubal nad iskanjem službe.


Konkretno si se prijavljal na razpisana mesta kjer je zahtevana vsaj ta stopnja izobrazbe ki jo imaš, ali si se prijavil tudi na delovna mesta ki zahtevajo min. dosti nižjo izobrazbo....

Ugotavljam da je pri nas težava da se šolarjem tumba od sredine osnovne šole, celo srednjo šolo in še naprej da se je treba čimbol šolat(nima veze kaj sam da je čim višje) in pol se v glavi ustvari ko bom naredu fax bom pa dobu min 2+keur neto plače(sam zard papirja, neglede na znanje oz sposobnost) pol je pa fax narjen, naprej se pa vse podre..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inženir Povprečna plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
419139710 (29782) dope1337
»

Plače - mcdonalds (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9340534 (26268) D3m
»

Lažne navedbe v CV-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9120944 (15904) PrihajaNodi
»

Deficitarni poklici, ki so iskani, a ljudje ne dobijo službe

Oddelek: Loža
338251 (6598) M-XXXX

Več podobnih tem