» »

Laserjet 8500 Jeb... Carousel Error

Laserjet 8500 Jeb... Carousel Error

princ ::

Potzdravljeni,

pred časom sem pisal tu na forumu o tem mojem printerju... Sedaj pa mi vedno javlja Carousel error.... Brez skrbi o tej napaki sem že preguglal vse možno in vem približno kje je napaka - pri tonerjih oz tam okoli... Sedaj me pa zanima ali ima morda kdo tu ta omenjeni printer? namreč nekako bi rad preveril če so vsi tonerji ok pa bi rabil nekoga ki ima vsaj približno enak model.. Da nebi sedaj šel kupovat tonerjev pa se mi spet isto pojavi..:)

Errore mi meče na random - pri warming upu, pri calibriranju in tudi pri samem printanju... na 1 od 10 poskusov se printer normalno zboota tako da sem uspel printat črnobelo - brez problema.. potem sem dal za test printat Cyan in takoj ko je začel nanašat barvo je fuknlo vn error... 90% šans je da je ena ali več kartuš nekaj čudnih.. vendar ena stane namjan 50EUR na ebayu...

jaz mislim da v carouslu ni nobenega tujka ki bi preprečeval vrtenje saj kot sem že rekel po večkratnih poskusih printer le "normalno" dela... Po erroru ko pogeldam v carousel vidim da sta včasih cyan včasih rumna postavljena navpično - se pravi v fazi ko naj bi kartuša oddala barvo.. povedal semkar pceje podatkov...upam da se najde tu kdo ki ima opravka z laserskimi tiskalniki A3 formata

Carousel senzor je spucan - preden se pojavi error se sliši nek čuden zvok kot da nekaj zašteka..

HVala

LP
  • spremenilo: princ ()

roscha ::

1 možnost manj verjetna. nek tujek ti vseeno ovira vrtenje turreta oz karusla :)
2 možnost bolj verjetna okvara na prenosu - zobnikih in mehanizmu za vrtenje tourreta. Preveri za polomljenimi zobmi na zobnikih, sploh na akih ki imajo "goste" zobe. Velikokrat tudi poči kak plastičen zobnik ki je naprešan na os. Starost dela svoje, simptomi pa so ravno taki.

Good Luck!

roscha ::

Dodatek: Sem šel preverjat - lahko te zajebavajo tudi zatiči ki drzijo kartušo v ležišču. So bili namreč modificirani. Obenem je bilo potrebno zamenjat še CRG detection PCB. Napaka v starih: zataknjena kartuša lahko izpade iz ležišča...


Pa saj sem ti že 1x povedal. fukni stara jajca v smeti. Škatla je letnik 1999

princ ::

Zdravo,

Ne stran ga sigurno se ne bom vrgel ker mi je na zacetku printal perfektno sliko kljub starosti... kaj si mislil s tem da so bili zatici modificirani? Pcb misls tisti mali sprednji motherboard na kateri je senzor ki zaznava ce je kartusa not? Tudi sam sem to pomislu... Zelel sem samo nekje dobit testne kartuse da jih takoj izlocim kot napako... Ta senzor ki si ga omenjal bom nasel in ga tudi spucal... Zanimivo je da zasteka na random ampak ko jaz pritiskam tisto modro tipko spredaj da obracam carousel se vrti brezhibno sem prtisnu ene 50krat se pravi stopper arm deluje. Prav imas bom tudi zobnike pregledal ... Najbolje da cel carousel vn vzamem in ga temeljio pregledam ane? Ce se ne motim ima tudi carousel zadaj en velik zobnik?

hvala ti zaenkrat za ideje... Bos vidu da ga bom zrihtal jebemo:) ce je kasen zobnik kriv ga bom nasel prasca;) ko printam s crno samo printa brez problema zato ker carousla ne vrti...

Zdle sm se se spomnu... Tisti zadnji senzor je bil zasvinjan ko .... Sprednjega za kartuse pa nisem sploh gledal... Mozno je da je tudi ta vs svinski.. Namrec verjel ali ne printer ma zgolj 63.000 printov tako da ni prov zgonjen...

se nekaj... Ce mi morda na ZS pustis stevilko pa da bi se slisala? Vidim da kar nekaj ves o teh skatlah... Sej ce bi mi pomgal resiti zadevo nebi bilo zastonj..:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: princ ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17037128 (20842) gazer
»

Za vse tiste, ki kupujete printer za lastno podjetje oz. kjer se bo delalo večje št. (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
548298 (3051) noraguta
»

Neoriginal toner

Oddelek: Pomoč in nasveti
271979 (1293) mat xxl
»

HPjevi inkjeti so crap...

Oddelek: Strojna oprema
392682 (2065) Brane2
»

Epson 915 Photo? and my story:)

Oddelek: Kaj kupiti
171697 (1537) Brane2

Več podobnih tem