» »

Alternativni spletni iskalniki

Alternativni spletni iskalniki

«
1
2

globalna80 ::

1. marca bo pričela veljati nova, poenotena Google politika zasebnosti, ki bo povezovala podatke o uporabi vseh svojih storitev.

Zato me zanima če priporočate kakšen drug spletni iskalnik in kater/e?
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Aston_11 ::

Priporočam ti Chrome namesto IE.

Mavrik ::

V izogib Googlovemu kršenju zasebnosti bi ti vzel... Googlov brskalnik? A si prebral sploh izvorno sporočilo? :)
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

Firefox
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

globalna80 ::

Mavrik je izjavil:

V izogib Googlovemu kršenju zasebnosti bi ti vzel... Googlov brskalnik? A si prebral sploh izvorno sporočilo? :)


Ne razumem kaj misliš s tem?

Tisti ki se spoznate bi lahko našteli druge brskalnike in potem bi lahko skupaj našteli vse prednosti in slabosti le teh.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Aston_11 ::

Mavrik je izjavil:

V izogib Googlovemu kršenju zasebnosti bi ti vzel... Googlov brskalnik? A si prebral sploh izvorno sporočilo? :)



Razumeš izvorno sporočilo? Jaz ga ne.

Kakšno vezo imajo storitve z brskalnikom? Nekaj sigurno, vendar se podatki shranjujejo neodvisno od brskalnika.

Da ne rečem, da bi rad nek drug brskalnik, ne pove pa, katerega uporablja....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

black ice ::

Verjetno misli iskalnik?

Aston_11 ::

Če bi mislil iskalnik, so še vedno druge storitve, pošta, g+ in še kaj, kaj vem kaj.

trnvpeti ::

black ice ::

Tega se zavedam, vprašanje je, če se tega zaveda tudi globalna. _Glavno_ vprašanje je kaj sploh globalna hoče. Menjati samo brskalnik/iskalnik ali popolnoma poskrbeti za 'zasebnost'.

globalna80 ::

@Black ice hvala! :))
Se vidi da nisem glih računalniški tip. Bo potrebno naslov teme spremenit.

Citiram:
Do sedaj je bila Googlova zgodovina iskanja, torej rezultati iskanja in obiskane strani, ločena od ostalih Google storitev (Gmail, Google+, YouTube, Google Maps itd. ) Tovrstno ločevanje je bilo zelo pomembno z vidika zaščite občutljivih oz. osebnih podatkov, saj je naša zgodovina iskanja lahko precej zgovorna. Razkrije lahko podatke o naši lokaciji, interesih, starost, spol, versko ali politično prepričanje, celo zdravstvene težave.

Če želite preprečiti, da bi se vaša zgodovina iskanja kombinirala s podatki, ki ste jih dali na voljo drugim Google storitvam (Google+, Gmail), izbrišite zgodovino iskanja in tudi onemogočite možnost shranjevanja le-teh podatkov v bodoče.

vir
http://www.varninainternetu.si/2012/izb...
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Wox ::

IE9 je dober brskalnik. Iskalnik pa priporočam DuckDuckGo.
Commodore 64

Good Guy ::

matkurja FTW

popster ::

Midori brskalnik, tko al tko ne podpira niti gmaila - oziroma gmail njega:D

trnvpeti ::

popster je izjavil:

Midori brskalnik, tko al tko ne podpira niti gmaila - oziroma gmail njega:D

podpira

globalna80 ::

Kaj pa http://www.bing.com/ ?

Ali kdo uporablja, pozna?
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

trnvpeti ::

globalna80 je izjavil:

Kaj pa http://www.bing.com/ ?

Ali kdo uporablja, pozna?

kaksnih 17% vseh uporabnikov to uporablja, in vedno vec jih je
koliko % jih pa pozna? hmm

bajsibajsi ::

Ce kdo, iz tega ali onega razloga, ne zeli uporabljati google.com, je soliden search engine gigablast.com. Mogoce nima toliko zadetkov in niso vedno v enakem vrstnem redu, je pa zato zelen. :)

#000000 ::

kot iskalnik mi je OK, ampak mail bom pa menjal pa magar za plačljivega.

Jakkob ::

globalna80 ::

Ali ima samo Google personalizirano iskanje ali še kakšen drug iskalnik? Upam da nima noben izmed zgoraj naštetih iskalnikov.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Gray_Warden ::

zakaj bi menjala googlov iskalnik?!?

pač ne bodi prijavljena v google medtem ko iščeš reči po googlu in ti gogole ne more nič.

in redno briši piškotke.

kakorkoli pogledaš je googlov iskalnik še vedno najboljši, gmail pa meni osebno daleč najbolj pregleden ter zanesljiv.

jaz uporabljam chrome, googlov iskalnik ter gmail.....kaj zaboga misliš da google lahko zlobnega stori s tem?:D vse je bilo dosegljivo že prej s popolnoma istim geslom kot ga imaš za gmail tako da razlike če ti nekdo vdre v račun nikakor ne bo.

na gmailu pa itak obstaja spam filter, ki je izjemno zanesljiv...tako da če kdo uporabi moje podatke brskanja za pošiljanje reklam, bodo le te itak avtomatsko pristale v mapi za spam.

drugače pa uporabljaj Opero in iskalnik bing.

Zgodovina sprememb…

Gray_Warden ::

sem šel prav preverit...jaz sem to spletno zgodovino izklopil očitno že vsaj nekaj let nazaj:D jeeej, i am safe:)

c0dehunter ::

Avtor sprašuje o menjavi iskalnika. Polovica odgovorov pa svetuje alternativni brskalnik. Svašta.

Kakorkoli, DuckDuckGo.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Gray_Warden ::

codehunter...

če je že tako paranoična da ne upa googla uporabljat, sklepam da ne bo uporabljala googlovega produkta chrome...se ti ne zdi da je to logična povezava?:D

globalna80 ::

Tukaj se ne gre toliko za paniko ampak se gre za to, da ne podpiram takih zadev in nove googlove politike.
Zato iz principa ne želim uporabljati in podpirati tak način delovanja četudi je najboljši iskalnik na svetu.

Vidim da se dostikrat pojavlja DuckDuckgo.com
Je ta iskalnik boljši od recimo Bing.com ali Gigablast.com in zakaj?
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

Bananovec ::

Sem na kratko preveril omenjene iskalnike in je mnenje takšno:
Google>Bing>DuckDuckgo>vse ostalo
Ne bi rekel, da DuckDuckgo boljši, je pa vsekakor dobra alternativa.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Gray_Warden ::

bananovec....pomemben podatek je tudi tale:

http://www.d3nnnis.com/microsoftov-iska...

verjetno tudi kaki drugi iskalniki uporabljajo podobne fore in kopirajo googlove zadetke iskanja.

vseeno...če želiš alternativo googlu, vsekakor uporabljaj Bing. Rezultati iskanja bodo očitno zelo podobni googlu, saj kopira googlove zadetke:D
Sicer če iščeš karkoli neobičajnega, si bing z googlom ne bo mogel pomagati.


in razjasni si že enkrat: če ne uporabljaš gmaila ali če nisi prijavljena v gmail medtem ko iščeš, GOOGLE NE MORE DOSTOPATI DO TVOJE ZGODOVINE ISKANJA. Ta zgodovina se shranjuje le če si vpisana v google medtem ko iščeš po googlu.
(no...dostopa že lohk samo te ne more povezati s to zgodovino. Tako da ni niti najmanjšega razloga za strah. Samo piškotke je treba redno brisati).

Zgodovina sprememb…

globalna80 ::

Fora je da nočem več uporabljati google ker se je začel igrati neke igrice ki mi niso všeč zaradi moralnih in etičnih razlogov. Ne gre se samo za moj nadzor.

Kaj pa najdi.si? Tudi uporablja googlove zadetke?
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Gray_Warden ::

najdi.si je uporaben za iskanje reči na slovenskih straneh. Je mnogokrat celo bolj uporaben kot google kar se tega tiče.

Glede iskanja po svetovnem spletu pa nisem niti malo zadovoljen nad najdi.si

bing uporablja ZADETKE, ni pa na nobem drug način povezan z googlom. Glede na to da je google daleč najboljši iskalnik je zelo uporabno, če uporablja njegove zadetke, se ti ne zdi? :)

Sicer pa je to stara novica, mogoče niti ne uporablja več googlovih zadetkov. Nevem.

Meni je sicer všeč da imaš lahko le 1 račun za vse googlove reči. Zenkrat google ni storil še nič groznega, le storil je nekaj kar bi moralo obstajati že dolgo.
Tudi zadetke iskanj zaenkrat uporablja le za bolj usmerjeno oglaševanje. Pač dobiš reklame ki te dejansko zanimajo.
V kolikor pa bo začel te podatke uporabljati za karkol drugega pa tudi jaz nemudoma izbrišem račun. Zaenkrat pa menjava googla za nekaj drugega še ni potrebna niti smiselna....razen če greš na bing, ki je googlov konkurent. To bi bila praktično edina pametna izbira.

Zgodovina sprememb…

Gray_Warden ::

kar se tiče nadzora, na googlovih support straneh izjemno razločno piše naslednje:

Začasna ustavitev Spletne zgodovine
Če neke spletne strani ali iskanja ne želite shraniti v spletni zgodovini:

Odprite google.com/history.
Če trenutne spletne dejavnosti ne želite shraniti v spletni zgodovini in je uporabiti za prilagajanje rezultatov iskanja, kliknite Začasno zaustavi. Ko želite spet začeti beležiti spletno zgodovino, kliknite Nadaljuj.
Če se želite povsem odjaviti iz spletne zgodovine, na vrhu strani kliknite ime ali e-poštni naslov, nato pa v spustnem meniju izberite Odjava. Če želite, da se začne vaša dejavnost znova beležiti v Spletno zgodovino, se prijavite v Google Račun.

nothing to worry about.

Gray_Warden ::

kar se tiče nadzora in beleženja zgodovine, na googlovih support straneh izjemno razločno piše naslednje:

Začasna ustavitev Spletne zgodovine
Če neke spletne strani ali iskanja ne želite shraniti v spletni zgodovini:

Odprite google.com/history.
Če trenutne spletne dejavnosti ne želite shraniti v spletni zgodovini in je uporabiti za prilagajanje rezultatov iskanja, kliknite Začasno zaustavi. Ko želite spet začeti beležiti spletno zgodovino, kliknite Nadaljuj.
Če se želite povsem odjaviti iz spletne zgodovine, na vrhu strani kliknite ime ali e-poštni naslov, nato pa v spustnem meniju izberite Odjava. Če želite, da se začne vaša dejavnost znova beležiti v Spletno zgodovino, se prijavite v Google Račun.

nothing to worry about...le malo je treba prebrati in ne nasedati stranem kot je tale:
http://www.varninainternetu.si/2012/izb...

Tudi oni bi lahko vsekakor lepše napisali to novico in tudi opisali kako se prekine beleženje spletne zgodovine vendar niso, ker reči niso dobro raziskali.

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

Gigablast ne kopira guglove zadetke, vsaj kolikor je znano. Ima pa opcijo "coal-based", ki isce v guglu in blinku.

Gray_Warden ::

gigablast me je razočaral na prvem koraku.

sem iskal endoplazmatski retikulum.

http://www.gigablast.com/search?k5b=115...
niti povezave do wikipedie ne ponudi. wtf is this shit?!? :D Da ne govorim o tem da niti ni ponudil slovenskih zadetkov?!? :D

google:
https://www.google.com/search?q=endopla...

prve 3 povezave gredo do wikipedie.

Zgodovina sprememb…

Avenger ::

www.teoma.com
www.altavista.com (ja, še vedno obstaja, hehehe)
www.webcrawler.com

recimo
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

RejZoR ::

Bing je postal prav fajn iskalnik. Na začetku je dajal čudne rezultate, sedaj pa daje zelo podobne kot Google + ne uporablja butaste personalizacije.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

globalna80 ::

Zakaj noben ne omeni yahoo? Je kaj narobe s tem iskalnikom, se vam je zameril?
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Gray_Warden ::

good point. V tujini je yahoo sicer precej razširjen med uporabniki. Pri nam se ga skoraj ne uporablja. Nevem zakaj. Nimam izkušenj z njihovim iskalnikom, vem pa da je uporabniški vmesnik njihovega e-maila izjemno smešen.

Zgodovina sprememb…

globalna80 ::

Glede na to, da imajo lokalni iskalniki in imeniki v posameznih državah velikokrat večji delež od globalno poznanih znamk kot so Google, Yahoo itd sem našel zelo koristno stran s seznamom najbolj uporabljanih lokalnih iskalnikov po državah:

Spisek iskalnikov po posameznih državah iz celega sveta

http://searchenginecolossus.com/
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Gray_Warden ::

si našel? torej si tip z ženskim vzdevkom? zanimivo.

glede teh iskalnikov pa je takole...uporabni so samo če veš v kateri državi se skriva informacija ki jo potrebuješ.

Če nekaj iščeš pa ponavadi ne veš kje boš to našel...

globalna80 ::

Kaj pa www.Lycos.com + Lycos.de, co.uk, fr., it.
www.Excite.com + co.uk, de., fr., it.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

@Gray
Yahoo se je 10 in vec let nazaj pri nas precej uporabljal. Tisti ki smo imeli net v sredini 90 smo v bistvu najvec uporabljali ravno Yahoo, nekateri se Lycos in pa Excite (se niti ne spomnim ne vec, pesa spomin), mogoce se Jeeves al kaj je ze bilo.

@Avenger
Altavista dejansko ne obstaja vec, saj se vse redirekta na Yahoo search.

globalna80 ::

Raziskovanje po vsaki slovenski občini posebi:
http://www.raziskovalec.com/
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

WilhelmTell ::

www.ecosia.org

Ne ker bi bil kak zelen fanatik al preveč paranoičen okoli zasebnosti, ampak zato, ker looks legit in ker je fajn met drevesa okrog.

globalna80 ::

vwilhelmtell, vau, kje si ti najdu. Zgleda zanimivo, bo treba sprobat.

Ecosia @ Wikipedia

www.Ecosia.org is an eco-friendly web search engine. The server from Ecosia function with green electricity from Greenpeace Energy.

In 9 March 2010 Ecosia had about 220,000 users world wide - about 60% coming from Germany - and donated over 700.000 EURto the WWF's rainforest program.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

matej_jack ::

Jaz sem pred kratkim prešaltal na duckduckgo, zaenkrat zadovoljen. Morda bo kdo sicer pogrešal iskanje po slovenskih straneh, za kar pa sem že pisal razvijalcem in jim dal malo pomoči, tako da mislim da se bo kaj premaknilo v tej smeri. Všeč mi je https, paralelno iskanje po npr. wikipediji ali wolframu ter posebne značke za iskanje npr. slik po bingu (!bi), pa tudi prilagoditve! Odpisati moram edino še gmail (ne najdem pametne alternative, čakam da potegnejo optiko do doma :D) in menjam os na telefonu pa sem "google-free" 8-)

globalna80 ::

Kaj je fora tega https? ga ima samo duckduckgo ali še kater?
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

matej_jack ::

Google vem da ga ima, ostalih nisem preverjal.
https://encrypted.google.com/webhp?hl=sl

Zlate ::

The mother of all search engines: www.mamma.com

Še nihče ni probal?
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Jumping Jack ::

StartPage je anonimni proxy za Google (podobno kot je Ecosia proxy za Bing).
Priporočljivo za tiste, ki imate radi Googlove zadetke, ne marate pa, da Google vse ve o vas.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priljubljenost iskalnika DuckDuckGo raste

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
369673 (3166) dunda
»

Prvi rezultati Googlove dražbe iskalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
6413856 (11042) MrStein
»

Novi algoritmi za razvrščanje rezultatov v iskalniku Google

Oddelek: Problemi človeštva
243607 (2638) vostok_1
»

Mozilla po 10 letih sodelovanja z Googlom podpisala z Yahoojem, ki bo nov privzet isk (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5319968 (16792) johnnyyy

Več podobnih tem