» »

Winsi za studente

Winsi za studente

Loki ::

A bo M$ Slovenija kdaj dal kaksne popuste za Winse, Office za studente?

Na enem NG (microsoft.public.whistler.professional) sem bil prebral, da je to v tujini ze ustaljena praksa. (recimo v Angliji).
Predstavljajte si, koliko piratstva bi preprecili, ce bi studentom ponudili recimo Win 2000 alpa XP po znizani ceni.
I left my wallet in El Segundo

tonic ::

to bi blo res super; se popolnoma strinjam

andrej ::

da, v tujini je to ustaljena praksa, ampak pri nas pa nikak to ne zalaufa. So imeli pred casom sicer Vistual Studio 6 za 4k to pa je tudi vse. Parkrat sem se ze pogavarjal z nasimi na to temo, ampak na koncu ni blo pravega efekta. Tak se zmenimo. Vsi, ki ste zainteresirani napisite reply na ta post pa bom jaz se enkrat malo povprasal pa zagnjavo...

zetko ::

Tist s Visual Studiom blo zakon sam k sm zamudu. Drgač pa to zakon ja:D

YouR MaMa ::

se popolnoma strinjam s tabo roberto .. bo treba nekak zagnjavit ..

pramarko ::

Tisto z visual studiom ne vem kak zakon po moje tudi ni bil, ker kolikor se spomnim je bila to verzija, za katero ti je BSA se vseeno lohk tezila, ce si s taksno licenco kaj sprogramiral in potem zadevo prodal. Mislim, da to ni bla licenca za profitabilno programiranje.
Glede winsov - itak jih ma ze vsak frisen rac instalirane, tako da povprecni uporabniki z winsi itak ne zganjajo piratstva. Sicer se mi pa zdi, da je CopjLeft zakon!

sasox ::

Hmm jst bi jih tud kupil s popustom :D

kuntek ::

Res, da jih ima skoraj vsak frišen računalnik že instalirane, ampak ti jih vseeno plačaš. Jaz bi takoj bil ZA, če bi nam revnim študentom kaj bolj poceni dali.

Tjulenj ::

ce se ne motim majo celo na hrvaskem studentje cenej software... jaz sem tudi takoj za, da se to uvede tudi pri nas

PaJo ::

Jaz sem tudi zraven, saj recimo kaksna taksna akcija ko je bila z VB 6.0 je bila kar cool, ceprav sem ta softwere ze prej mel je kljub vsemu lepo met licencno verzijo, ce jo ze dobis za malo denarcov:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

bili_39 ::

Ena moznost je nakup cez severno mejo: Win2kpro + Win98 = cca 800 ATS. NE samo za studente, ampak tudi za prfokse.
Je pa pred casom bilo mozno pri nas kupit po znizani ceni tudi office in Winse, vendar so obicajno imeli eno verzijo nazaj.
Tukaj bi bilo res treba pritisnit.

Loki ::

Jest sem za.
I left my wallet in El Segundo

Tzar ::

ti ne koristijo Winsi v AUT k so v nemščini,no vsaj men ne.Cena je pa res ugodna.Ce dajo za ene par čukov to še pr nas mam jest koj oboje licenčno.
Kolk bi pa vi bli prbližen plačat za enen W2k pro ali pa Win98se?
:D
Življenje je lepo!

miha ::

Sem za

Phil ::

Za :D
LP

JLP ::

Itak da bi blo zakon.
Jest sm za.
Live long and prosper!

Tomi ::

Ja, jaz se tudi strinjam z idejo..
Samo je pa ena ironija.. MS ponuja podjetjem, ki imajo ponavadi več denarja kot študentje, možnost najema programske opreme ( pri nas, pa tudi danes sem v nemškem Chipu videl podobno stvar.. )..
Mislim, da bi lahko ob vsem dobičku, ki ga imajo ( MS namreč ), nekaj tudi naredili za bodočo inteligenco ( in posledično njihove potencialne uporabnike. )
metrodusa.blogspot.com

Loki ::

Mrbit kej podobnega kot za VS 6 takrat.
Max 2-3x vec.
I left my wallet in El Segundo

Cr00k ::

jst mam ze VB 6.0p, pa tut se kaksna akcija bi lahko bila, za podobno ceno...

mojsterpeter ::

to je res dobra ideja - sem za!
ill communication

andrej ::

zal vas moram razocarat - nic ne bo. MS zaenkrat tega nima v planu. Visual Studio je bil kao izjema, ker gre za developersko orodje - seveda si s tem sirijo krog programerjev, ki bi pisali za njihovo platformo...
Problem pri recimo studentskih winsih bi bilo izkoriscanje. Recimo sincek je student pa kupi poceni licenco, sistema pa tudi uporablja mati, ki je sp.... Drugace za winse cenejse licence niti niso tako aktualne, ker jih tak veliko dobimo kar OEM zraven racunala... Bolj bi se splacalo recimo kaksen Office, vendar bi bi problem razni ljudje, ki bi se "znasli" in to izkoristili....

Zal...

zetko ::

Dammit jest sm se pa že veselu originalnih winzov :D

Koci ::

ej Roberto jebe se njim za študente. ZdejDrnovšek govoi toliko o e-državi, v bistvu pa je ustavil sklep
, ki ga je sprejela Bajukova vlada o brezplačnem dostopu na Internetu... pesi

zetko ::

Če pa ni keša,šmrc :'(

Loki ::

Prasci!!!:'(:'(
I left my wallet in El Segundo

zetko ::

Mah sej bo bolš.....nekega dne 8-)

Huey P ::

Tu je nekaj mojih idej, povejte kaj mislite;
-čim več Microsoftovih izdelkov bi kupil v preteklosti, več popusta bi imel v prihodnosti (samo za fizične osebe),

-oskubljene verzije za tiste z tanjšo denarnico (npr. oskubljeni Office - če bi sin hotel pisati bi rabil Word, zakaj bi kupovali Office, ki je zelo drag, raje bi kupili oskubljeno verzijo Officea - ki bi vseboval samo Word in neke bedne priporočke za domačo rabo),

-stare Win (Win 3.1,95, 98) bi vrnil Microsoftu in za to bi npr. donil oskubljeno različico Officea,...

....bluzim, ker sem zaspan
..::DOOM III: The Legacy::..

Tiger ::

Točno to kar je Huey povedal, bi MS počel, če bi v slo imel dostojno konkurenco, ker pa je nima pa vsi vemo kako je ;(

andrej ::

Huey:
1. tocka -> upgrade. Ce kupis recimo win95 imas potem "popust" pri win98 tako da kupis upgrade.
2.Oskubljene verzije - MS Works, ampak vecina ljudi tega ne uporablja, ker hocejo pac met celi office - Works je premalo za njih, ceprav ima vse, kar velika vecina ljudi rabi.... Lahko pa se mi zdi kupis samo word posebej.
3. upgrade, kupis win 3.11 pa mas upgrade na win95, ki je cenejsi od polne win95 verzije.
Drugace pa 1 in 3 nista slabi, vendar do tega ne bo prislo. A mislis, da majo oni cas vse te izdelke sprejemat nazaj pa potem dajat popust itd...

Binji ::

Ko da si ne mors od enga sposodit pa presnet.

Loki ::

Prebiraj si malo poste na temo Whistlerja in bos videl, da je M$ dalnot posebno zascito, ki bo zacasno piratstvo naredila nemogoce.
I left my wallet in El Segundo

andrej ::

eh, to pa sploh ni res. piratstvo ni blo nikdar nmogoce, ta zascita pa tudi ni rocket science. Kot sem ze prej povedal, bodo obstajale tudi posebne verzije brez zascite, tako, da ne bo treba sploh nic cractkat - pirati bodo trzili kar te verzije...
Drugace pa je ta zascita namenjena navadnim smrtnikom in bi naj preprecevala t.i. casual copying - recimo kupim original winse potem pa posodim sosedu, pa frendu, itd...

jetam ::

Nazadnje ko sem bral o XP je bilo rečeno da bo Professional različica brez te zaščite. No sej ta je tudi bolj zanimiva, ker una za domačo upor. sploh ne bo imela podpore za multiproc sisteme... Go figure.
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Miran ::

Ja tudi na tem področju moramo v Evropo. Sem ZA !!
Overclock yourself !

Miran ::

Ops sem šele zdej vidu da nou nč s tem... Ahh pač M$oft ...
Overclock yourself !

andrej ::

makaki, seveda BO Pro imela to zascito. Sploh ne vem kje poberete taksne novice 8-O.
Personal oz. Home edition pa res ne bo podpiral 2 CPU, kaj je tudi logicno...

zetko ::

To sem men zdi full butast da OSi niso narjeni tko da bi pač izkoristl do konca več procesorjev. Dva gigaherčna pentiuma sta še vedno cenejša od 1,5. Lepo bi blo če bi bli osi tko napisani da bi lepo izkoristl oba2 procesorja do konca ;((

andrej ::

saj sama koda v Personal podpira, ampak jo je MS disablal zaradi marketinskih razlogov. Ce kdo hoce 2 CPU naj kupi PRO. Ce bi vse omogocili, potem bi bla na trgu samo ena verzija...
Mores pa gledat tudi z druge strani - PE bo cenejsi. Recimo, da ne bi imeli PE, ampak samo PRO, ki podpira 2 CPU. Zakaj bi potem nekdo, ki nima 2 CPU mora placati enako ceno kot nekdo, ki ju ima? Treba je malo segmentirat kupce... Pe ima popolnoma drugacno cilno skupino kot pro...

zetko ::

Sej to mi je čist jasn da je Pro bl za worstatione kukr pa za 1 igračarski računalnik sam pravm da je smotan da morš za hitrost kupt 1 hitrejši procesor kot 2 počasnejša ki bi lahko dala za manjšo ceno isti al pa boljši rezultat ;((

andrej ::

hm, nevem ravno kaj si hoto povedat, vendar je bolje imet dva pocasnejsa CPU-ja kot pa enega malo hitrejsega. Pri igrah je to malo drugace, ker ni veliko iger, ki bi izkriscale drugi CPU.
Drugace pa Personal ni namenjen igricarskim sistemov, ampak bolj nezahtevnim uporabnikov. Die hard igralci iger spadajo med malo bolj zahtevne uporabnike in bodo hoteli imet PRO. Ce ne zaradi dual CPU, pa zaradi podpore vecim monitorjem...:D

zetko ::

Sej govorim lih za igre in za domačo rabo :D

Tiste k pa rabjo profi večprocesorske sisteme jim najbrž ni škoda tolk dnarja zmetat >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezplačna nadgradnja v Windows Vista za božične kupce (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9910580 (7533) para!
»

Nova anketa: koliko ste odšteli za programsko opremo, ki jo poganjate na vašem primar (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
748304 (6458) TribesMan
»

zanima me! Če imate v posesti "piratske" verzije iger in programov! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
825415 (4189) flipflop
»

Postavitev serverja ta Telebane - pomoč prosim

Oddelek: Programska oprema
111764 (1526) Loki
»

windows whistler

Oddelek: Pomoč in nasveti
442200 (1718) andrej

Več podobnih tem