» »

Image c:\, d:\ oziroma winsow

Image c:\, d:\ oziroma winsow

mirsi ::

Prosim naj mi kdo malo opise kako napraviti image c:\ oziroma windowsow.. recimo ce se kdaj kje kaj zalomi in se windowsi sesujejo .. da potem sam lepo cez skopiras al kar koli je treba narediti da bi ponovno delovalo kot se spodobi..

uglavnem tiste fore glede image stuffa ... winsow a ne.. thx for answers..

na CD seveda.. se razumemo.. win98se and win2k..

kr3dn ::

uzames Nortonovga Ghosta, pa nardis image. ta omogoca tut "spanning" na vec cdjev (mu napises da ti razdeli imge na 650MB kose), mas pa tut 9 moznosti kompresije (command line). lahk pa delas z PowerQuestovim Drive Imageom, ta dela v graficmu nacinu. Pa navodila za uporabo (RTFM) si preber.

ko ti zadeva dela mas winse z vso instalacijo programov v 10min :))



kr3dn

Ribicija ::

SAmo pazi, ker Norton ghot načeloma ne omogoča izdelave imagana enem disku. Se pravi če imaš disk razdeljen na dve particiji, načeloma ne moreš delati imaga iz ene particije v file na drugi. (vsaj pri mojem je tako). Rabim dva fizično ločena diska da lahko naredim image v file.

lp

matevzm ::

Vsaj pri 6 sem jaz lahko naredil image iz ene particije na drugo na fizicno istem disku.

Ribicija ::

Ja jaz imam še verzijo 5 pa je verjetno v tem finta.

lp

andrej ::

mam jaz tudi neko 5, pa mislim, da to dela bp...

MadMax ::

Mam 5.1 pa dela brez problemov. Le da pri nobeni ni priporocljivo to delat iz winsov, ampak preko zagonske ali sistemske diskete (ceprav meni dela tut iz winsov...).

andrej ::

najboljsa je dobra stara zagonska disketa... Za bolj napredne sisteme je bootable CD ze boljsi in predvsem hitrejsi in bolj eleganten :D

mirsi ::

DANKEŠUN

miha ::

Kako pa pol image sistema odpakiraš, če nimaš sistema? Preko zagonskih disket?

Ribicija ::

Z zagonsko ali pa boot CD-jem greš v dos in tam s pomočjo ghosta (program) naložiš image iz fileja ali pa z drugega diska.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

obnovitev sistema

Oddelek: Operacijski sistemi
174068 (3670) imagodei
»

Kopiranje diska

Oddelek: Programska oprema
302399 (2013) Preseren
»

Northon Ghost 2003 for the dumb

Oddelek: Pomoč in nasveti
61141 (1045) Cokolesnik
»

Kako do MSdosa brez disketnika?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151366 (1117) T(he) Boss
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452275 (1646) BlackHole

Več podobnih tem