» »

Kako se pravilno napiše naslov podjetja

Kako se pravilno napiše naslov podjetja

power12 ::

Živjo,

Mene samo nekaj zanima, jst pravim da je oboje isto, kolegi pravjo da ni !

Skratka kaj je pravilno Služba za kadre ali kadrovska služba ?

Ter ali je na naslovu pravilno :

ime podjetja
kadrovska služba
Tomšičeva 20
1000 ljubljana

ali

kadrovska služba
ime podjetja
tomšičeva 20
1000 Ljubljana

Ker mi gre že na živce to pametovanje kaj je prav in kaj ni !

Povejte kaj je za vas bolj pravilno

bluefish ::

Največkrat zasledim kadrovsko službo. Nekatere firme imajo službo za človeške vire,...
Če ima podjetje spletno stran, je najbolje pogledati tja.

Pri naslovu pa:

Ime podjetja
Oddelek
Tomšičeva 20
1000 Ljubljana

RejZoR ::

Vedno je prvo naziv podjetja šele nato naziv oddelka na katerega je pismo naslovljeno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

McHusch ::

Drži. Medtem ko za naslavljanje na osebe v podjetju velja, da pošiljko z naslovom

Janez Novak
Podjetje
Tomšičeva 20
1000 Ljubljana

Janez Novak v podjetju neodprto na svojo mizo.

Podjetje
Janez Novak
Tomšičeva 20
1000 Ljubljana

pa pomeni, da se pošta (lahko) odpre v firmi in potem dostavi Janezu.

RejZoR ::

Makes sense. Preprosto pravilo zaporedja navajanja. Tisto kar je prvo na "spisku" ima prioriteto.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ziga Dolhar ::

McHusch, tole mi je povsem novo. So to res kaki ustaljeni običaji (znani tudi vsaki tajnici)?
https://dolhar.si/

McHusch ::

Jaz močno upam, da so znani tajnicam.
To je (star) bonton naslavljanja, ki smo ga mi predelovali že pri slovenščini v gimnaziji pred precej leti. V praksi pa je preizkušen na univerzi in Mercatorju. :-)

Mercier ::

Ziga Dolhar je izjavil:

McHusch, tole mi je povsem novo. So to res kaki ustaljeni običaji (znani tudi vsaki tajnici)?


Po mojih izkušnjah je to običajno.

Ziga Dolhar ::

Kul!, hvala :).
https://dolhar.si/

BlueRunner ::

Ziga Dolhar je izjavil:

McHusch, tole mi je povsem novo. So to res kaki ustaljeni običaji (znani tudi vsaki tajnici)?

Ne vem sicer od kje to prihaja, ampak enak princip so imeli tudi v moji prejsnji sluzbi, pa tudi v moji trenutni sluzbi.

Kar je naslovljeno najprej na podjetje, potem na osebo, je kao splosna poslovna posta in se jo odpira (vlozisce oziroma mailroom).

Kar je naslovljeno najprej na osebo, potem pa podjetje, je kao poslovna posta za izkljucno to osebo. Ce ne gori voda jo lahko odpre samo ta oseba ali tisti, ki jo tisti dan nadomescajo s tem pooblastilom. No, tako tam kjer sem delal, ni pa to neko strogo pravilo, ki se ga vsi drzijo.

Lahko pa zatrdim, da se enak sistem uporablja tudi v nekaj meni znanih nemskih podjetjih. Torej to ni samo lokalna kaprica.

Vendar... se vedno ne vem od kje to prihaja in zakaj. Pri IP-RS so na to vprasanje ze odgovorili, da je odpiranje poste v podjetju stvar dogovora, vendar pa tudi njim ni znana kaksna zakonska podlaga ali pravilnik, ki bi to dejansko reguliral.

Kar se tice naslavljanja na oddelke znotraj podjetja, se sam drzim tega, da je naprej podjetje, potem pa "poslovna funkcija" v podjetju oziroma ime organizacijske enote. Tako na pamet bi rekel, da pri posiljanju kaksnih prosenj, ponudb ali podobnega, kjer ne ves vnaprej kdo je "prva linija" pri sprejemu, na ovojnici za imenom podjetja navedem za kaj se gre. "Prosnja za delo", "ponudba za razpis", "racun", "reklamacija", ipd...

Variant je veliko, tistim, ki odpirajo posto se najbolj pomaga tako, da se jim z besedo ali dvema pove kaj je notri, ne pa nujno kam naj posiljka gre. Da ne vracajo potem iz racunovodstva papirje v finance ali pa iz financ v kaksne reklamacije, ker imajo te zadeve pac po svoje razdeljene in poimenovane.

Ce ima podjetje natancno navedeno npr. "posljite na naslov RTV, za natecaj st. 1234, ..." potem se pac uporabi natancno to, kar so napisali, da si zelijo.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Redna odpoved del. razm. s strani delavca

Oddelek: Loža
163520 (2578) sslavc
»

Redna odpoved z strani zaposlenega - pomoč

Oddelek: Loža
199746 (8810) Magic1

Kako poslati pismo brez točnega naslova (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8013713 (12201) dzinks63
»

Uporaba mail naslova nič več zaposlenega v podjetju

Oddelek: Loža
172520 (1985) NeMeTko
»

Prošnja malo drugače, zanimiva za branje

Oddelek: Loža
67584 (7109) Utk

Več podobnih tem