» »

Zakaj Firefox ni resen brskalnik ...

Zakaj Firefox ni resen brskalnik ...

enadvatri ::

Za začetek naj razčistim, da nisem kakor koli nastrojen proti odprtokodnemu programju, saj tovrstno programje tudi sam uporabljam. Prosim, da se le argumentirano vključujete v debato!

Kaj me je v zadnjem času tako zmotilo, da se oglašam na forumu s prispevkom? Misija: nemogoče ali izvažanje in uvažanje zaznamkov. To je namreč funkcionalnost, ki je kar pogojno esencialna in bi morala biti v visokih izdajnih različicah povsem zanesljiva in brezhibna. Pri Firefoxu pa temu žal ni tako.

Naložim si prenosno različico 10.0.0.1, vključeno v programski paket Tor Browser. Po nekajdnevni uporabi naložim še novo različico 10.0.0.2 in se lotim prenosa zaznamkov z izdelavo varnostne kopije v stari različici in restavracijo te v novi. Ne deluje, javi napako. Poizkusim še z izvozom v HTML datoteko in uvozom, ki ne uvozi ničesar. Krasno.

Pustimo to, da se trije gumbki v zgornjem desnem kotu (-,[], X) sploh ne prikažejo. Preizkušeno na več mašinah.

Kakor koli že, telovadba z zaznamki sodi med preprostejša sistemska opravila in ne bi smela povzročati administratorjem kakršnih koli težav. Naj mi nihče ne soli pameti, da naj jih ročno prenašam, kar sem tudi storil, saj naj sicer pomečejo iz menija grafičnega vmesnika za upravljanje z zavihkih vse, kar naj bi sicer služilo svojemu namenu, pa ne služi. Zastonj je ponujena možnost izdelave varnostne kopije v sodoben json format, če pa sploh v osnovi ne deluje.

Sam brskalnik poznam že dolgo, predvsem pa, ker si ga je moj nekdanji delodajalec izbral za hišnega. Pred leti je FF precej arogantno (do uporabnikov) posiljeval s togostjo podprtih standardov, kar smo uporabniki precej občutili. Prav tako so se nekateri razvijalci ali celo skupnosti osredotočali le nanj in povsem pozabili na ostale nič manj slabše - po večini celo boljše - brskalnike. Prava nočna mora je bila prijava v Drupal, ki je pravilno delovala le v FF (v vseh drugih brskalnikih si moral prijavo opraviti dvakrat, da je bila uspešna)! Ta napaka je kazila Drupal - kolikor sem spremljal - več let in morda ga še, a tokrat nisem preveril ...

Upam, da se bo razvila zanimiva debata na nivoju!
  • spremenilo: enadvatri ()

Mipe ::

Čudno, jaz teh problemov nimam. Uporabljam pa kanal Beta. Uvažanje in izvažanje zaznamkov brez problemov, tudi med Chrome in FF.

enadvatri ::

Mipe je izjavil:

Čudno, jaz teh problemov nimam. Uporabljam pa kanal Beta. Uvažanje in izvažanje zaznamkov brez problemov, tudi med Chrome in FF.


Med brskalniki deluje brezhibno.

PARTyZAN ::

Tudi jaz sem pred kratkim brez težav uvozil kopijo zaznamkov. Še nikoli nisem imel težav s to funkcijo.

Timurlenk ::

vse stvari še niso up2date na najnovejši ff, sploh neka ssl stvar, ki jo je prej linkal matai

modicr ::

> nemogoče ali izvažanje in uvažanje zaznamkov
> Naložim si prenosno različico 10.0.0.1, vključeno v programski paket Tor Browser.

Mogoče ne dela zato, ker uporabljaš prenosno različico ...

BTW, tule je opisan še en zanimiv bug:
https://blog.torproject.org/blog/new-to...
"Tor Browser bundle and I find that Firefox 10..0 makes a backup copy of the Bookmarks that I use WITHOUT MY KNOWLEDGE and DOES NOT CLEAR THESE BACKUPS when I clear my Browsing History."
"Bookmark backups are easily disabled from about:config - just change the browser.bookmarks.max_backups from 10 to 0 and it won't make backups anymore."
(c) nisem patentiran

enadvatri ::

Moja prva zamera izvira še iz časa, ko so se propagirali kot "standars straight" in so zato vse težnje po smereh razvoja M$ in drugih prezirali. Občutili pa smo to predvsem uporabniki.

Žalostno se mi zdi, da jo tako bahavo hvalijo in agresivno tržijo (čeprav je ne prodajajo), pa ti potem uporabniki a la stara mama solijo pamet, da nimaš pojma, kako dober je ta brskalnik ...

modicr je izjavil:

> nemogoče ali izvažanje in uvažanje zaznamkov
> Naložim si prenosno različico 10.0.0.1, vključeno v programski paket Tor Browser.

Mogoče ne dela zato, ker uporabljaš prenosno različico ...

BTW, tule je opisan še en zanimiv bug:
https://blog.torproject.org/blog/new-to...
"Tor Browser bundle and I find that Firefox 10..0 makes a backup copy of the Bookmarks that I use WITHOUT MY KNOWLEDGE and DOES NOT CLEAR THESE BACKUPS when I clear my Browsing History."
"Bookmark backups are easily disabled from about:config - just change the browser.bookmarks.max_backups from 10 to 0 and it won't make backups anymore."


Natanko to sem opazil tudi sam! V svoji mapi se vsakodnevno (enkrat) izdela varnostna kopija zaznamkov, ki se - če je ne ročno pobrišeš - prav nič ne prazni! Je to tudi pri običajni, nameščeni varianti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enadvatri ()

PARTyZAN ::

Mi lahko poveš na kakšen način si ti trpel, ko si je (in si še vedno) Mozilla prizadeva, da se na spletu uporabljajo odprti standardi? Ravno zaradi njih smo profitirali vsi. Tako končni uporabniki, kot tudi ljudje, ki si v industriji služijo kruh.

Kar se pa tvoje težave tiče, je pa očitno problem v projektu Tor Browser Bundle in ne v samem brskalniku.

enadvatri ::

PARTyZAN je izjavil:

Mi lahko poveš na kakšen način si ti trpel, ko si je (in si še vedno) Mozilla prizadeva, da se na spletu uporabljajo odprti standardi? Ravno zaradi njih smo profitirali vsi. Tako končni uporabniki, kot tudi ljudje, ki si v industriji služijo kruh.

Kar se pa tvoje težave tiče, je pa očitno problem v projektu Tor Browser Bundle in ne v samem brskalniku.


Prenekatera stran v FF ni delovala, jaz sem pa moral to pojasnjevati ljudem, ki so računalniško nepismeni. Odločitve o uporabi tudi nisem jaz sprejel. Za nazaj bi lahko podprli, kar je že postalo stvarnost - se je znašlo na spletu! Če tega vodilni te skupnosti v miselnosti ne premorejo, so še slabši od vodilnih iz Redmonda!

Hmm, težava je prisotna v prenosni različici, ne le v paketu Tor Browser Bundle.

PARTyZAN ::

Če urediš kompatibilnost za nazaj, bi webmasterji VEDNO delali na projektih tako, da se prikazujejo pravilno v IE6, od ostalih brskalnikov bi se pa pričakovalo da podpirajo neumnosti. Mozilla je brcnila v rit tako webdeve, kot določene korporacije, ki so bile odgovorne za obupno stanje na področju spletnih tehnologij. Situacija se je hitro izboljšala in kot že rečeno: na koncu smo pridobili vsi.

Mimogrede: jaz Firefox uporabljam še iz časov, ko se je imenoval Firebird verzija ~0.6 ali 0.7, pa nikoli nisem imel težav s prikazovanjem spletnih strani. Čeprav verjetno so bile redke izjeme, ki niso delovale na ničemur drugemu kot dinozavru IE6, se je (sploh v Sloveniji) situacija popravila, ker je delež tega brskalnika izjemno hitro postal tako velik, da se ga ni več dalo ignorirat pri razvoju.

Prenosna različica tudi ni plod Mozille. Jamraj torej avtorjem projekta, ki se ukvarjajo s tem, ne pa pljuvat čez Mozillo.

enadvatri ::

PARTyZAN je izjavil:

Če urediš kompatibilnost za nazaj, bi webmasterji VEDNO delali na projektih tako, da se prikazujejo pravilno v IE6, od ostalih brskalnikov bi se pa pričakovalo da podpirajo neumnosti. Mozilla je brcnila v rit tako webdeve, kot določene korporacije, ki so bile odgovorne za obupno stanje na področju spletnih tehnologij. Situacija se je hitro izboljšala in kot že rečeno: na koncu smo pridobili vsi.

Mimogrede: jaz Firefox uporabljam še iz časov, ko se je imenoval Firebird verzija ~0.6 ali 0.7, pa nikoli nisem imel težav s prikazovanjem spletnih strani. Čeprav verjetno so bile redke izjeme, ki niso delovale na ničemur drugemu kot dinozavru IE6, se je (sploh v Sloveniji) situacija popravila, ker je delež tega brskalnika izjemno hitro postal tako velik, da se ga ni več dalo ignorirat pri razvoju.

Prenosna različica tudi ni plod Mozille. Jamraj torej avtorjem projekta, ki se ukvarjajo s tem, ne pa pljuvat čez Mozillo.


Se bi kar strinjal, da je Mozilla povzročila malo revolucijo na področju standardov, kar je dolgoročno koristilo. Cena pa je bila (arogantna) neprijaznost do uporabnikov, sprva.

Če ti nimaš težav, še ne pomeni, da jih dejansko ni.

To z zaznamki pesti tudi uporabnike običajne izdaje, ne samo prenosne (pogooglaj).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FBI raje odstopil od pregona pedofila kakor razkril ranljivost Tora

Oddelek: Novice / Tožbe
2513827 (11272) WildChild
»

Anonimnost na Svetovnem Spletu

Oddelek: Omrežja in internet
73096 (2709) primus1024
»

Iran pričel z obsežnim blokiranjem interneta in Tor omrežja

Oddelek: Novice / NWO
209455 (7851) SkipEU
»

TorFox

Oddelek: Novice / Zasebnost
335241 (3085) poweroff
»

Varnostna analiza TorFoxa pokazala številne pomanjkljivosti

Oddelek: Novice / Varnost
153587 (2602) poweroff

Več podobnih tem