» »

program za programiranje v C in C++ ???

program za programiranje v C in C++ ???

borut-t ::

jst mam zdele program za programirat v c-ju in c++ Borland c++, pa mi noče nobene vaje nardit....
je polno erorjev pa delam natanko tako kot je po knjigi(primeri niso samo iz ene knjige)...
al je kej narobe s programom..? al vi predlagate kšn drug, boljši program, v katerem bi vse
to delalo....

:\

lp

OwcA ::

Ali imaš poti do knjižnic pravilno nastavljene? Kakšne napake ti sporoči?
Borlandov prevajalnik, ki si ga lahko brezplačno posnameš iz njihocve strani (verzija 5.neki, se mi zdi), mislim, da ni skladen z C++ standardom, zato programi v čistem C++ ne bodo delovali (torej če uporabljaš imenske prostore, knjižnico STL..).
Po katerih knjigah programiraš?

Najbolši C++ prevajalniki (trenutno) so tisti, ki so osnovani na EDGjevi implementaciji C++ (npr. Comeau, Intel C++ Compiler...), a so vsi komercialni, najboljši brezplačni je verjetno DJGPP (prenos GCCja v windows okolje).

R0K ::

OwcA od kje ti to, da Borladov kompajler ni skladen z C++ standardom? Men je v njem vse delalo učil sm se pa iz knjige 'C++ na kolenih'. Zdej pa uporabljam Borland C++ builder 6.0 in zadeva zopet šopa :)

OwcA ::

ROK: niti C++ Builder 6 ni povsem skladen s standardom. Kaj natančno ne vem kar iz glave, bi pa stavil na kakšne delne specializacije kalupov, rabo "prijateljskih" kalupov (še posebaj istoimenskih funkcij v različnih imenskih prostorih)...
Starejša verzija (tista, ki je na voljo brezplačno) pa mislim, da ne podpira niti imenskih prostorov, kar pomeni, da tudi novejše verzije STLja ne bodo delovale (tudi če odmislimo vse druge neskladnosti).

borut-t ::

napiše mi:

unable to include file STDIO.H, CONIO.H...
function PRINTF should have a prototype in isto za scanf...
function getch should have a prototype...

lp

OwcA ::

Potem imaš (skoraj gotovo) nepravilno nastavljene poti do knjižnic (mislim, da te nastavljaš iz menija "directories", pomembni sta predvsem includes in lib(ary)s).

Gejmer ::

Mene tudi jeba tale Borlandov Free Compiler 5.5.1 !Napiše mi tole:

Fatal: Unable to open file 'C.OBJ'

Kje dobim ta fukjeni C.OBJ?Včas je use delal kot se šika.

Soruce Code:

// Program.cpp
#include

int main() {
cout<< "Helowz Worldz";
}

Vem beden program...
Nanda yo?

Fury ::

Visual C++ je prava stvar :) glejte www.microsoft.si za kksne akcije ce se kdaj bojo :)

Gejmer ::

Sej mam VS.NET.Sam kaj mi bo ,če se učim DOS c++?Itak tiste console aplikacije pa suxorz...
Nanda yo?

borut-t ::

fantje, vi ko ste že na FRI faxu, pa ste že sigurno programiral u c-ju, pa mi povejte kater program vam je mahnič priporoču oz. v katerem ste to pol delal....


lp

Tr0n ::

Vecina se dela v Visual C++ (Visual Studio), kasneje Java, assembler itd...

slawc ::

kaj pa ti sploh includas?
LP, Slawc

[MYTiX] ::

Zkej pa meni napise neke erore u VS.net so pa programi prekopirani iz 3delavnice.

Dusko ::

Po mojem je pravilna koda za program
// Program.cpp
#include iostream.h

int main() {
cout<< "Helowz Worldz";
return 0;
}

Pač mi smo tak to napisali,če se prav spomnim ma main funkcija nekaj za vrnit.Void ne vrne nič vedno smo pa includali iostream.h

pajac ::

A imate morda kake knjige ali skripte po katerih ste delali na FAXU (pri Mahniču)?
LP!

Gejmer ::

ja sej sm napisu iostream.h pa zgleda ni napisal.Je muslu da je HTML. :D
Nanda yo?

jlpktnst ::

#include "gpl.h"
Priporočam djgpp ali pa mingw(ter devcpp). Prvi je popolnoma gnu c++ kompatibilen, drugi pa mislim da ne čisto (ali pa tudi?). Glavna fora je seveda da je oboje zastonj, pa še programi so avtomatično portabilni na linux-pa še kam drugam (ter celo nekateri linux na windows).
/*
Sicer je pa tako znano da je najboljši os za razvijalce linux, lol, samo se res rabijo uporabni oz. dokončani programi zanj.
*/
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kje zaceti z c++ ?

Oddelek: Programiranje
323762 (2070) Monster
»

C++

Oddelek: Programiranje
101905 (1427) Gundolf
»

Delphi VS Visual C++

Oddelek: Programiranje
212178 (1856) webblod
»

C++ literatura

Oddelek: Programiranje
121765 (1528) Yohan del Sud
»

Nekaj o programiranju (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
515383 (4523) alesrosina

Več podobnih tem