» »

FLA: Razmere v Foxconnovi tovarni ipadov nadpovprečno dobre

1
2
»

Pluser ::

Kdo je pač tak daleč tak ve da ti nobena raziskava , novinarji , politiki itd. ne more razkrit dopovedet čiste resnice dokler se ne prepričaš sam , pri tem se ne smeš preprečevat prek novic , govoric itd. . Tak da takih ljudi je zmer več . Predstavljaj si svet kot ena velika družina s veš da se ti sin včasih žlaže da je narediu tisto sam da je liziko dobiu tak je pa svet da marsikaj prekrijejo da stem marsikaj preprečijo, naredijo , škodijo ljudem , itd . Če to razumeš pol tak veš kak naprej .

para! ::

Kdo je pač tak daleč tak ve da ti nobena raziskava , novinarji , politiki itd. ne more razkrit dopovedet čiste resnice dokler se ne prepričaš sam

Na podlagi česa si potem prepričan (če si), da delavci v teh tovarnah nimajo zagotovljenih ustreznih standardov, če pa nikomur ne gre verjeti?

lp
Death before dishonor!

gruntfürmich ::

para! je izjavil:

Če bi bil ti eden od (malo večjih) delničarjev, bi verjetno tudi ti razmišljal koliko je vredno eno življenje v primerjavi s tvojim zaslužkom :) (če se motim, in iz izkušenj veš, da ni tako, pa vzamem nazaj)

hja, seveda. če bi bil:)) tko pa nisem, pa verjetno nobeden na tem forumu ni miljarder, tako kot jih 99,999% na tem svetu ni. zato pa moramo sami zase poskrbeti, da nas ne pohodijo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

para! ::

Sej niso vsi Applovi delničarji miljarderji. Lih tile bi lahko bli mal bolj relaxed glede zaslužka :)

lp
Death before dishonor!

Pluser ::

para! je izjavil:

Kdo je pač tak daleč tak ve da ti nobena raziskava , novinarji , politiki itd. ne more razkrit dopovedet čiste resnice dokler se ne prepričaš sam

Na podlagi česa si potem prepričan (če si), da delavci v teh tovarnah nimajo zagotovljenih ustreznih standardov, če pa nikomur ne gre verjeti?

lp

Kot ta firma ko je tu se skorajda ne da razkriti ker imajo veliko denarja in z denarjom se da marsikaj prekrit za takšne ljudi kot smo mi tukaj navadni bralci pa ker mi smo tisti ki nesmemo vedet kaj se dogaja naprimer sosedi vejo sam jih je malo in ne morejo nič mi kot svet lahko če zvemo resnico marsikaj naredimo s firmo ker nas je več .in potem manipolirajo z nami ker se ni možno prepričat kaj se dogaja ker nas je preveč zato se pa more najdit poštenjak ko bo meu firmo pod kontrolo za dobro ljudi .

para! ::

Eh, niti ene same vejce, pa še pišeš tko, da sm kr jezn, ko vidim "z denarjom", "manipolirajo" ipd. Nisi resen, napiši še enkrat, čitljivo.
Death before dishonor!

IceIceBaby ::

gruntfürmich je izjavil:

borisk je izjavil:

Mislim, da je vsakomur jasno, da kvalitetnih izdelkov(kar Applovi so) ni možno narediti v neki luknji, pod stopnicam, ampak so to proizvodnje linije, sodobno opremljene in narejene tako, da se lahko čim več naredi, se pravi z minimalno napora.


nope, to si samo ti misliš.
če bi šlo dejansko za elpove tovarne, bi to verjetno bilo tko. ker pa samo dajo delat svoje zadeve, jih kratkomalo ne skrbi v kakšnih pogojih in s kakšnimi prijemi kitajci turirajo svoje delavce. zanima jih samo končni izdelek in če ga je možno narediti še ceneje.
koliko ljudi pri tem izgubi življenje in koliko okolja se uniči jih BK. njihove delničarje pa še bolj.
edino zdaj so malo šli v napovedano inšpekcijo, ko je javnost dvignila glavo, pa še to bolj zato da se brezplačno reklamirajo in pofarbajo javnost...


Nič od tega ni res.

Apple še kako skrbi v kakšnih pogojih se delajo njihovi izdelki. Čisto iz poslovnih razlogov. Hi-tech izdelke lahko delaš v hi-tech tovarnah z realtivno izurjeno delovno silo. Skrbi jih res končni izdelek, ampak, če hočeš dober končni izdelek je treba imeti ustrezne pogoje.

Delničarje po drugi strani ZELO skrbi kaj se dogaja z okoljem in ljudmi. Tudi iz čisto poslovnih razlogov. Samomori niso ravno dobri za prodajo, ekologija je pa v teh časih hot topic, ki prodaja.

Za Apple je enostavno lažje in cenejše, če podizvajalcem postavi par modernih tovarn in izdelke dela iz malenkost dražjega ampak "eko" materiala. To je del njihovega branda. Imajo dovolj marže in dovolj marketinškega budgeta, da si to z lahkoto privoščijo. Tudi tale preiskava ni nič drugega kot PR stunt, ampak pod črto imajo pa delavci še vedno solidne pogoje za delo.

Pluser ::

para! je izjavil:

Eh, niti ene same vejce, pa še pišeš tko, da sm kr jezn, ko vidim "z denarjom", "manipolirajo" ipd. Nisi resen, napiši še enkrat, čitljivo.

Se opravičujem ,zato pa komaj čakam ,da bo računalnik sam za nami popravljal in se zraven učili ,da bomo boljši .

Kot ta firma ,ko je tu se skorajda ne ,da razkriti ,ker imajo veliko denarja in z denarjom se ,da marsikaj prekrit za takšne ljudi ,kot smo mi tukaj navadni bralci .Ker mi smo tisti ,ki nesmemo vedet kaj se dogaja naprimer sosedi vejo, samO jih je PREMALO in si ne morejo nič. Mi kot svet pa lahko če zvemo resnico marsikaj naredimo s firmo ,ker nas je več potem PA manipolirajo z nami ,ker se ni možno prepričat kaj se dogaja ,ker nas je preveč ,zato se pa more najdit poštenjak ko bo meu firmo pod kontrolo za dobro ljudi .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pluser ()

gruntfürmich ::

IceIceBaby je izjavil:

Nič od tega ni res.

Apple še kako skrbi v kakšnih pogojih se delajo njihovi izdelki. Čisto iz poslovnih razlogov. Hi-tech izdelke lahko delaš v hi-tech tovarnah z realtivno izurjeno delovno silo. Skrbi jih res končni izdelek, ampak, če hočeš dober končni izdelek je treba imeti ustrezne pogoje.

Delničarje po drugi strani ZELO skrbi kaj se dogaja z okoljem in ljudmi. Tudi iz čisto poslovnih razlogov. Samomori niso ravno dobri za prodajo, ekologija je pa v teh časih hot topic, ki prodaja.

Za Apple je enostavno lažje in cenejše, če podizvajalcem postavi par modernih tovarn in izdelke dela iz malenkost dražjega ampak "eko" materiala. To je del njihovega branda. Imajo dovolj marže in dovolj marketinškega budgeta, da si to z lahkoto privoščijo. Tudi tale preiskava ni nič drugega kot PR stunt, ampak pod črto imajo pa delavci še vedno solidne pogoje za delo.


to ti meni pradajaš? misliš resno al kaj?
s tem fopaj svojo familijo raje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Matako ::

Stvar je včasih zapletena. To je tako kot so razni Nike in IKEA po naših pojmih izkoriščali ceneno delovno silo in kasirali na ta račun marsikatero hudo obtožbo... v državah, kjer se je to dogajalo pa so jih hkrati obtoževali, da delajo nelojalno konkurenco lokalnemu gospodarstvu, ker delavcem plačujejo previsoke plače! :D
/\/\.K.

paco ::

Opraneglave.

Sem delal v proizvodnji s kar slabimi pogoji, pa se niti vodstvo niti naročniki niso obremenjevali s tem. Dan preden je zaradi "štrajkanja" delavcev prišla inšpekcija, je nekdo iz vodstva vsem zaposlenim nosil zaščitna očala, čevlje z zaščitno kapico, papirje, da smo opravili varstvo pri delu, ipd. Ko je bilo tega konec, so pobudniki ostali brez službe, vodstvo se je pa ponovno zaprlo v pisarne.

Če je pri nas tako, verjamem da je na Kitajskem še mnogo slabše.
To tudi potrjuje, da so napovedani obiski inšpektorjev sila neučinkoviti.
It iz aj.

BlueBerry ::

Samo eni ste pa majstri pa to je 1×1 tud pr nas na srednji je blo isto. Pri enem prof. je bla vedno pizdarija in, ko so napovedal obisk ravnatelce je bilo vse mirno... Pa to je KLASIKA!

Glede na cene appla bi clo loh reku da majo delovci dobre pogoje, čeprav se bolj nagibam k tem, da ta marža ne gre delavcu v korist.

jype ::

paco> Ko je bilo tega konec, so pobudniki ostali brez službe, vodstvo se je pa ponovno zaprlo v pisarne.

A očala in čevlje so vam pobrali?

gruntfürmich ::

razložite še jypetu kako izgleda proizvodnja. tudi on ne ve tega.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Limit-sky ::

Naj že eden razloži. Še meni, prosim.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

g. Oden ::

jype je izjavil:

paco> Ko je bilo tega konec, so pobudniki ostali brez službe, vodstvo se je pa ponovno zaprlo v pisarne.

A očala in čevlje so vam pobrali?


Ne vem, za katero podjetje gre, niti kje stoji proizvodnja ali kdaj se je omenjeni dogodek zgodil, pa ti lahko zatrdim, da so očala in čevlje po koncu tistega delovnega dne pobrali in jih delavci do naslednjega prihoda inšpekcije niso videli več. To je pač naša trenutna realnost. Zakaj ni boljših odnosov, medsebojnega spoštovanja, dobrih razmer pri delu ipd. je verjetno večini jasno. Družba je pač nastavljena tako, da je v ospredju posameznik, ki se, če se, uspe prebiti na vrh in tisti potem dobi moč, da vlada in postavlja pogoje. Seveda, nižje kot si v piramidi, slabše ti je postlano. Tistim čisto na dnu pa sploh ni. Takšna ureditev prinaša srečo zgolj tistim pri vrhu, pa še njim vedno ne. Zakaj vstrajamo pri tej ureditvi? Ker si vsak želi zlesti višje, to pa lahko naredi zgolj, če je inovativen in to v končni fazi omogoča nek napredek za celotno družbo. Z drugo besedo, zaenkrat boljše ureditve ni na obzorju.

Limit-sky ::

Zrihtajte, da bo inšpekcija večkrat pri vas.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

IceIceBaby ::

Saj sem napisal. Tiste moderne foxconn tovarne so takoj po inšpekciji v celoti porušili in stroje poslali na uničenje. Pa tiste mirne in relativno zadovoljne statiste so poslali domov. Trenutno apple gadgete sestavljajo v blatnih jarkih otroci do max. 10 leta.

Btw...Unibody ohišja, ki jih par let nazaj kao ni bilo mogoče masovno proizvajati pa dolbejo kitajci z dletom in kompleti za manikure, ki so ostali od proizvodnje v sosednih jarkih.

Če vam bo kdo trdil drugače je sigurno podkupljen.

Ramon dekers ::

IceIceBaby je izjavil:

Saj sem napisal. Tiste moderne foxconn tovarne so takoj po inšpekciji v celoti porušili in stroje poslali na uničenje. Pa tiste mirne in relativno zadovoljne statiste so poslali domov. Trenutno apple gadgete sestavljajo v blatnih jarkih otroci do max. 10 leta.

Btw...Unibody ohišja, ki jih par let nazaj kao ni bilo mogoče masovno proizvajati pa dolbejo kitajci z dletom in kompleti za manikure, ki so ostali od proizvodnje v sosednih jarkih.

Če vam bo kdo trdil drugače je sigurno podkupljen.


vir?

jype ::

g. Oden> Ne vem, za katero podjetje gre, niti kje stoji proizvodnja ali kdaj se je omenjeni dogodek zgodil, pa ti lahko zatrdim, da so očala in čevlje po koncu tistega delovnega dne pobrali in jih delavci do naslednjega prihoda inšpekcije niso videli več. To je pač naša trenutna realnost.

Prijavit policiji?

IceIceBaby> Če vam bo kdo trdil drugače je sigurno podkupljen.

Kljub vsemu več kot 12 urni delavniki, slabe življenske razmere in vse ostalo v luči obsceno nizkih stroškov dela niso niti nujni, niti ne bi smeli biti zaželjeni.

Ustanoviti bi se morala potrošniška organizacija, ki bi omogočala prostovoljno plačevanje 2% višje cene za naprave, ki itak stanejo več sto evrov, pri čemer bi se ta denar porabil za izboljšanje delovnih razmer (več najetih delavcev in posledično krajše izmene, več investicije v boljše bivalne razmere, rotiranje delovnih mest med izmenami). Glede na to, da sestavljanje zdaj dobesedno stane manj kot nekaj dolarjev na napravo, bi to pomenilo vsaj dvakratno povišanje tako profita proizvodnih podjetij, kot tudi plač za delavce in razpoložljivih sredstev, s katerimi lahko delodajalec bolj skrbi za njihovo zdravje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Invictus ::

Dejstvo je da so razmere v Foxconnovih tovarnah bistveno bolje od kake kitajske tovarne kemičnih izdelkov. Poleg tega imajo službo. In stanovanje + denar.

Sanje za še kar precejšnje število Kitajcev, ki živijo od skodelice ali dveh riža na dan. Da ne govorim o tistih, ki se ukvarjajo s kako predelavo odpadkov (dostikrat računalniških) brez kakršnekoli varnosti pri delu. Niti maske nimajo ko topijo razne kovine in predelujejo baterije. Je bila par mesecev nazaj ena francoska oddaja po TV.

Ampak ker Apple izkorišča zaposlene, potem morajo res delat v zanič delovnih pogojih. A je kdo tukaj že sploh kdaj delal v proizvodnji da tako suvereno pljuva po tem????? Po 12 ur na dan kjer ponavljaš eno in isto operacijo? Ker se mi zdi da je tukaj večina folka neki razvajeni froci, ki tega niso nikoli poskusili, radi bi pa drugim o tem solili pamet.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gruntfürmich ::

Invictus je izjavil:

A je kdo tukaj že sploh kdaj delal v proizvodnji da tako suvereno pljuva po tem????? Po 12 ur na dan kjer ponavljaš eno in isto operacijo? Ker se mi zdi da je tukaj večina folka neki razvajeni froci, ki tega niso nikoli poskusili, radi bi pa drugim o tem solili pamet.


lol? ti pričakuješ pri tem zagikanem forumu da je folk videl že proizvodnjo v živo?
dobrodošel v RL ST-ja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

IceIceBaby ::

Kljub vsemu več kot 12 urni delavniki, slabe življenske razmere in vse ostalo v luči obsceno nizkih stroškov dela niso niti nujni, niti ne bi smeli biti zaželjeni.


Se strinjam. Ampak očitno Foxconn tukaj ni glavni problem. V tekstilni industriji naprimer je situacija precej slabša, pa so marže za tekstilne izdelke vsaj 10x višje (za brand name pa vsaj 100x) stroški razvija pa zanemarljivi. Kljub temu so plače nižje in pogoji za delo veliko slabši.

lol? ti pričakuješ pri tem zagikanem forumu da je folk videl že proizvodnjo v živo?


Če poznaš zadeve iz prve roke nam razloži kako je. Iz prve roke pomeni, da poznaš razmere na kitajskem, ne mi dajat primerov iz kakšne zastarele slovenske fabrike s 100 zaposlenimi.

jype ::

IceIceBaby> Se strinjam. Ampak očitno Foxconn tukaj ni glavni problem. V tekstilni industriji naprimer je situacija precej slabša, pa so marže za tekstilne izdelke vsaj 10x višje (za brand name pa vsaj 100x) stroški razvija pa zanemarljivi. Kljub temu so plače nižje in pogoji za delo veliko slabši.

Ampak to (da "drugi tudi tako delajo") je blazno zanič argument.

IceIceBaby> Če poznaš zadeve iz prve roke nam razloži kako je. Iz prve roke pomeni, da poznaš razmere na kitajskem, ne mi dajat primerov iz kakšne zastarele slovenske fabrike s 100 zaposlenimi.

Hja, jaz sem videl, kako je videti proizvodnja v Yulonu in vsaj ta se s kitajskimi tovarnami ne more primerjat.

IceIceBaby ::

Ampak to (da "drugi tudi tako delajo") je blazno zanič argument.


Saj Apple oz. podizvajalci se očitno trudijo, če imajo nadpovprečne razmere. Naj se jim to javno prizna in "prisili" še razne Nike, Reebook in podobne sweatshope, da pridejo na isto raven. Potem pa naprej.

Čez noč se pa stanje ne bo spremenilo. Na žalost.

jype ::

IceIceBaby> Saj Apple oz. podizvajalci se očitno trudijo, če imajo nadpovprečne razmere. Naj se jim to javno prizna in "prisili" še razne Nike, Reebook in podobne sweatshope, da pridejo na isto raven. Potem pa naprej.

Nisem prepričan v to, da se trudi ravno Apple, zagotovo pa ni črna ovca, ki bi jo bilo treba posebej obsojat. Že samo dejstvo, da gre za tehnološke panoge spreminja delovne pogoje, na nekatere načine jih izboljša, na druge pa poslabša, moj point pa je, da celotna proizvodnja stane tako malo, da tudi če bi stala dvakrat več, s tem ne bi bil ogrožen noben poslovni model, pa še bistveno boljše delovne pogoje bi lahko financirali.

Invictus ::

gruntfürmich je izjavil:


lol? ti pričakuješ pri tem zagikanem forumu da je folk videl že proizvodnjo v živo?
dobrodošel v RL ST-ja.

Upanje umre zadnje :D.

jype je izjavil:


Nisem prepričan v to, da se trudi ravno Apple, zagotovo pa ni črna ovca, ki bi jo bilo treba posebej obsojat. Že samo dejstvo, da gre za tehnološke panoge spreminja delovne pogoje, na nekatere načine jih izboljša, na druge pa poslabša, moj point pa je, da celotna proizvodnja stane tako malo, da tudi če bi stala dvakrat več, s tem ne bi bil ogrožen noben poslovni model, pa še bistveno boljše delovne pogoje bi lahko financirali.

Trudijo se toliko kot je treba, oz. malo manj. Ker se manjše kršitve lažje spregledajo.

Za to ima zahod sindikate. Ki za razliko od slovenskih ne delijo zastonj piva in oskrbujejo člane z ozimnico, ampak predvsem skrbijo za varno delovno okolje svojih članov in dobre pogoje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

gruntfürmich ::

IceIceBaby je izjavil:

Če poznaš zadeve iz prve roke nam razloži kako je. Iz prve roke pomeni, da poznaš razmere na kitajskem, ne mi dajat primerov iz kakšne zastarele slovenske fabrike s 100 zaposlenimi.


če si videl kakšne slabe delovne pogoje v firmi v sloveniji, potem pričakuj 100× slabše na kitajskem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

IceIceBaby ::

Se pravi, da o proizvodnji na kitajskem iz prve roke veš ravno toliko kot jaz. Zakaj misliš, da so pogoji slabši kot pri nas?

Sigurno so delovniki daljši in plača nižja. Samo okolje je pa v teh sodobnih tovarnah, vsaj glede na dostopne slike boljše, kot v povprečni slovenski fabriki.

kamiKaZaA ::

Glede na to, da delam v proizvodnji - tovarni, kjer so strupeni plini v ozračju (saje, smog, izgorevani acetilin,...) lahko opišem kako pri nas deluje inšpekcija. Inšpekcija se en dan vnaprej napove - merijo v ozračju škodljive delce in hrup. Takrat dobimo posebna navodila - tisti dan čimmanj varit, največ nekaj ljudi, potem pavza in nekaj ostalih dalje. Torej pride inšpekcija - mi pa delamo z do 20% moči. Potem pa gredo meriti hrup - in največja ironija je, da to delajo ko smo vsi na malci - vsi stroji stojijo, nobeden ne vari, nobeden ne sestavlja, nobeden ne tolče s kladivom.

Končno poročilo: Naše podjetje spada med najboljšimi v Sloveniji, tako malo škodljivih delcev v zraku ne najdeš nikjer, hrup je v mejah normale - dejansko ga ni.

No ko pa odidejo inšektorji, pa začnemo delati s 100%. Takrat pa ko prideš domov, najprej pol ure pihaš iz nosa samo črnino, ko pa se stuširaš pa šele vidiš, kaj vse se je navleklo v tvoje telo. Da se ne menimo, da imaš čepe v ušesih, pa ponoči sanjaš kako nekdo tolče s kladivom, ker to vsak dan non-stop poslušaš.

Torej se strinjam s tistim, ki je napisal, da dokler bodo inšpekcije napovedane, je vse to brezveze. In kdor ne dela v tovarni si nemore zamisliti, v kakšnih pogojih se dela in kakšne lahko prikažejo, ko pride inšpekcija. In vsepovsod je isto.

Zaključek: Mene niso prepričali. V naši tovarni so nevzdržni pogoji za delat, kaj šele v neki Kitajski.

Isotropic ::

Ramon dekers je izjavil:

Eni res ne veste, kaj govorite! Verjetno ni na kitajskem industrija zato, ker bi bilo vse po okoljevarstvenih standardih in ker bi delavci imeli varno zaščito in varno delovno mesto!

ja seveda, saj 10 let nazaj so tudi naši bučki na ekonmskih fakultetah trajbali da je vse kar je pomembno storitev in da se od njih da živet. No ja takrat smo še lahko dobivali kredite...

Nevem kje vi živite. Ampak jebat ga smo v kapitalizmu, tako pač je.
Daj naj še nekdo nabije da vse kar Kitajska potrebuje so slovenski sindikati. Standard se je kitajcem že močno dvignil in še se jim bo. Je pa možno da jim bo prav tako počil nepremičninski balonček, saj se enako kot pri nas gradi in gradi, stanovanja pa so prazna.
http://www.finance.si/339096/Svetovna-k...

sicer je tole malo off ampak upam da jim poči. Tako (vsaj upam) se bo vrnila industrija nazaj na zahod.




tisti trenutek bo padel tudi dobrsen del nemcije

drgac link do onega drvarja
http://dnevnik.si/nedeljski_dnevnik/akt...

IceIceBaby ::

kamiKaZaA, kako so po tvoje sfejkali nove, precej čiste tovarne, sodobne stroje in podobno?

Kako so za tisti en dan inšpekcije iz tega...



naredili tole...



edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

kamiKaZaA ::

IceIceBaby

Mi lahko opišeš kakšno elektroniko sestavljajo na prvi sliki.

Glede druge slike, lepo da si jo prilepil. Glede da človek 12 ur sedi (6 dni v tednu), bi mu lahko dali če že ne kakšen ortopedski stol, vsaj kakšnega, ki ima oblogo z peno in pošit navzven z blagom. Že tu se vidi, da sedijo na plastičnih 10 centov vrednih stolih.

Torej, čez 10 let bo potrošil tak delavec na tisoče dolarjev, da mu bodo olajšali bolečine v križu (fizioterapije, kiropraktik, masaže,... ) V naši firmi, pa v kolikor si raziskal acetilin - kakšen strupen kemijski plin sploh to je, ti je lahko jasno, da večina ljudi, če dela več kot 10 let - ne dočaka penzije - rak naredi svoje. Da se nemenimo o drugih kemikalijah, ki se ob izgorevanju pojavijo v ozračju hale in katere ti lepo vdihuješ. Ampak dejstvo je, da če bi vsak dan bila na naši firmi inšpekcija, bi mi delali v kar vzdržnih pogojih - nebi bilo toliko saj v ozračju in tudi manj hrupa bi bilo (pozabil sem dopisat, da tisti dan v času inšpekcije, noben nesme udariti s kladivom, ko pa oni odidejo, pa v tretji izmeni tolčejo kot nori, da nadoknadijo, to kar se v prvi in drugi izmeni ni naredilo).

IceIceBaby ::

Če slučajno nisi dobro prebral novice:

Van Heerden je povedal, da so prvi vtisi o tovarni dobri. Kot pravi, so proizvodni obrati prvovrstni in v njih vladajo precej boljše razmere, kot na primer v kitajskih šivalnicah ali tkalnicah. Pogoji dela so daleč nad normami.


V naši firmi, pa v kolikor si raziskal acetilin - kakšen strupen kemijski plin sploh to je, ti je lahko jasno, da večina ljudi, če dela več kot 10 let - ne dočaka penzije - rak naredi svoje. Da se nemenimo o drugih kemikalijah, ki se ob izgorevanju pojavijo v ozračju hale in katere ti lepo vdihuješ. Ampak dejstvo je, da če bi vsak dan bila na naši firmi inšpekcija, bi mi delali v kar vzdržnih pogojih - nebi bilo toliko saj v ozračju in tudi manj hrupa bi bilo (pozabil sem dopisat, da tisti dan v času inšpekcije, noben nesme udariti s kladivom, ko pa oni odidejo, pa v tretji izmeni tolčejo kot nori, da nadoknadijo, to kar se v prvi in drugi izmeni ni naredilo).


Če je res tako hudo nimaš kaj tuhtati, ampak prijavi prasce in zahtevaj nenapovedano inšpekcijo in piši pritožbe dokler se stanje ne bo izboljšalo.

Btw...kakšne so sankcije, če kdo ob prihodu inšpekcije udari s kladivom, oz. normalno dela, tako kot je treba?

darkolord ::

kako so po tvoje sfejkali nove, precej čiste tovarne, sodobne stroje in podobno?
Tega ni nihče trdil.

Lahko pa z lahkoto lastovke:
- začasno zmanjšajo število delavcev
- preostalim delavcem razdelijo malo več varovalne in delovne opreme
- prižgejo gretje na normalno temperaturo
- prižgejo malo več luči
- dajo šefom nasmešek na obraz namesto bičev
- začasno zmanjšajo output
- itd

Pa ne rečem, da so kaj od tega tukaj naredili, ampak eni bi bili presenečeni, kaj se da v enem dnevu postoriti, da vse izgleda lepše in bolj domače.

kamiKaZaA ::

IceIceBaby

Žal se nimaš na nikogar za obrnit. Denar je Sveta vladar. Korupcija pa nekaj čisto normalnega. Pa saj inšektorji vejo za vse to, samo si zatiskajo oči (in polnijo žepe s plavimi kuvertami). Dejstvo je sledeče, da tisti dan ko nas obišče inšpekcija se dela dosti bolj počasi. In to sem želel povdariti, da ko so na Kitajskem imeli inšpekcijo, so vsi delali na izi, dobili so dosti manj dela, nobeden se ni pritegnil - tako je to izgledalo. Torej en dan so delali na easy, ostale pa na polno, da se raztrgaš in še bolj te priganjajo šefi, ker so roki in ker je recesija, premalo delavcev, tako da tisti, ki dela, dela vsaj za dva, če že ne za tri ljudi. O tem je govora. Kar se tiče varnostne opreme - jo imamo - zaščitna maska, čevlji s kapico, rokavice, zaščitna očala, jim pa zamerim, da se podjetje non-stop širi, ne mislijo pa posodobiti proizvodnje, s tem mislim, da bi namestili ventilacije, ki bi pospešeno odvajale nastale saje in taljene železne mikro-delce, ki se pojavijo v ozračju. Samo to stane - tako namestitev, kot vzdrževanje in požere dosti elektirke. Tu je napaka, da njih BK, če bo delavec pri 60 letih zdrav, njim je važn trenutni dobiček, delavec pa na zadnjem mestu (bodo že novega navbavili).

IceIceBaby ::

Dejstvo je sledeče, da tisti dan ko nas obišče inšpekcija se dela dosti bolj počasi. In to sem želel povdariti, da ko so na Kitajskem imeli inšpekcijo, so vsi delali na izi, dobili so dosti manj dela, nobeden se ni pritegnil - tako je to izgledalo.


Verjetno je bilo res tako. Ampak določenih stvari pač ne moreš spremeniti v enem dnevu. Stanje je daleč od idealnega, ampak po drugi strani daleč od slabega, za njihove razmere.

Žal se nimaš na nikogar za obrnit. Denar je Sveta vladar. Korupcija pa nekaj čisto normalnega. Pa saj inšektorji vejo za vse to, samo si zatiskajo oči (in polnijo žepe s plavimi kuvertami).


Možnosti so vedno. Če prijava na inšpekcijo ne pomaga greš pač eno stopničko višje, dokler ne prideš do nekoga, ki posluša.

Druga opcija je, da daš odpoved in čim prej greš iz takšnega škodljivega okolja. Drugo službo že najdeš, zdravja ti pa noben ne bo dal nazaj.

kamiKaZaA ::

Možnosti so vedno. Če prijava na inšpekcijo ne pomaga greš pač eno stopničko višje, dokler ne prideš do nekoga, ki posluša.

Druga opcija je, da daš odpoved in čim prej greš iz takšnega škodljivega okolja. Drugo službo že najdeš, zdravja ti pa noben ne bo dal nazaj.


se strinjam.

sherman ::

klinker je izjavil:

Sherman...tebi so ameri kot vidim idoli,a...materi si slep ;((


Meni ni prav noben idol, sploh pa ne vsi pripadniki enega naroda (kako je to sploh mogoce, namrec bil bi v protislovju sam s sabo?).
In mogoce je ze res, da imam dioptrijo ~ -8, slep pa nisem. Zgleda pa da si ti vsaj slaboviden, ker ne vem kako si iz mojega povprasevanja po _virih_ za pavsalne izjave uspel razbrati, da so meni "ameri idoli". A je vsak, ki hoce dokaze za skodljive trditve o A avtomatsko za A?

Kar mene moti pri prakticno vseh debatah na ST so kar ene pavsalne izjave, prakticno brez osnov in dokazov, ki naj bi bile jasne vsakemu razumnemu cloveku, dejansko pa so le ponavljanje bedarij slisanih v fikciji prodani kot resnica. No, tukaj si vec nisem zmogel pomagat in sem sel malo podjebavat bedake, zdaj bom pa se tebe.

Pa da me ne bi kdo se slucajno oznacil kot Apple fanboya. Edini apple izdelek, ki ga imam _v uporabi_, ni moj, je macbook air in moram rect, da je najslabsi laptop, ki sem ga imel v uporabi. Tipkovnica posebej je katastrofalna.


Zdej bom pa se malo zajebaval.

klinker je izjavil:


In ja...anglezi, francozi in tvoji idoli ameri so vse en in isti drek...slabsi od hitlerja!


A to izjavo razumem kot da je vsak francoz, vsak anglez in vsak american slabsi od hitlerja?
A lahko izvem to relacijo urejenosti? Po cem ljudi primerjas? Je to vsaj delna urejenost? Je mogoce to celo dobra urejenost? Kateri clovek je potem najslabsi? Ali le malce bluzis?

Markoff ::

IceIceBaby je izjavil:

Zarota. Foxconn in Apple sta se pošteno pripravila na inšpekcijo. Za tisti dan so zgradili moderne, čiste tovarne in jih opremili po modernih standardih. Baje so jih že pol ure po odhodu inšpekcije podrli in delavce naterali nazaj na delo v blatne jarke.

12 ur na dan, 7 dni v tednu v najbolj moderni in varni fabrki ti ne bo izboljšalo kakovosti življenja. Bo treba prebrati še kakšno drugo novico, ne samo to. Urejeni delovni pogoji niso samo vprašanje starosti opreme, s katero delaš. Me zanima, če si sploh kje zaposlen, da takšne trosiš?

ales85 je izjavil:

Ja iLukeBerry prav imaš. V takšnih okoliščinah ima prav ves milijon (kolikor jih pač je) zaposlenih možnost in priložnost iti drugam delat.

Ali to ali pa živeti na plečih staršev LukeBerryja. :)
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

IceIceBaby ::

12 ur na dan, 7 dni v tednu v najbolj moderni in varni fabrki ti ne bo izboljšalo kakovosti življenja. Bo treba prebrati še kakšno drugo novico, ne samo to. Urejeni delovni pogoji niso samo vprašanje starosti opreme, s katero delaš. Me zanima, če si sploh kje zaposlen, da takšne trosiš?


Še en, ki ne zna zadeve gledati iz stališča kitajcev. 12 ur na dan 7 ur na teden na sodobni opremi v čisti in relativno topli, novi tovarni VS 12 ur na dan 7 dni na teden v umazanih in natrpanih sweatshopih. Kaj je boljše?

Zaposlen pa res nisem nikjer. Upam, da nikoli ne bom.

Markoff ::

klinker je izjavil:

Imas prav...sem cisto pozabu na to. Sicer sem to podal bolj kot nek primer, tako da se ne rabi tako obesat na to besedo.

General von klinker-hofen, tole ni samo beseda ali tehnikalija, tole pomeni, da si se zabil v zid pri 300 km/h, zato se raje ne smeši več s svojim protiamerikanizmom, ker spominjaš na boj PFJ in JPF proti Rimljanom.

Romanes eunt domus a ne?
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Pegatronu še slabše kot v Foxconnu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11025087 (22002) nekikr
»

Foxconn izboljšal delovne pogoje

Oddelek: Novice / Ostale najave
177684 (6549) PaX_MaN
»

FLA našla kopico nepravilnosti v Foxconnu, trenutna plača okrog 250 evrov mesečno

Oddelek: Novice / NWO
3212854 (10580) SuperVeloce
»

FLA: Razmere v Foxconnovi tovarni ipadov nadpovprečno dobre (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9123562 (21109) Markoff
»

FLA začenja največjo preiskavo tovarn Applovih dobaviteljev na Kitajskem

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
2811020 (9193) BigWhale

Več podobnih tem