» »

FLA: Razmere v Foxconnovi tovarni ipadov nadpovprečno dobre

FLA: Razmere v Foxconnovi tovarni ipadov nadpovprečno dobre

Reuters - Ta teden je ameriška FLA (Združenje za pošteno delo) začela pregled tovarn vseh Applovih dobaviteljev in podizvajalcev na Kitajskem, s čimer želi Apple utišati kritike, ki podjetju očitajo zatiskanje oči pred nečloveškimi delovnimi pogoji. Največkrat se izpostavlja prav Foxconn, ki je največji kitajski in tudi svetovni proizvajalec elektronske opreme, nanj pa letijo hude obtožbe o izkoriščanju vajencev in nespoštovanju zakonodaje o varnosti pri delu, ki občasno pretrese kakšna eksplozija. Predsednik FLA Auret van Heerden si je v teh dneh pred začetkom temeljite preiskave sam ogledal Foxconnov obrat za sestavljanje ipadov in povedal, da so razmere v tovarni boljše, kot to zahtevajo norme, in pravzaprav presenetljivo dobre.

Van Heerden je povedal, da so prvi vtisi o tovarni dobri. Kot pravi, so proizvodni obrati prvovrstni in v njih vladajo precej boljše razmere, kot na primer v kitajskih šivalnicah ali tkalnicah. Pogoji dela so daleč nad normami. Vzdušje je opisal kot mirno, pri čemer glavni problem ni stres, prevelik pritisk ali obseg dela, ampak zgolj monotono delo, zdolgočasenost in odtujenost, dodaja. Samomore, ki se pojavljajo v teh tovarnah, pripisuje nerazumevanju človeške psihologije. V teh tovarnah namreč dela veliko mladih ljudi iz podeželskega okolja, ki so prvič v industrijskem okolju, daleč od vseh poznanih ljudi, zato potrebujejo podporo, ki jim jo podjetja na začetku niso nudila.

Temeljit pregled seveda še sledi. FLA bo obiskala Foxconnove tovarne, nato pa bodo sledile še tovarne podjetij Quanta, Pegatron, Wintek in drugih.

91 komentarjev

«
1
2

cebelar123 ::

looooooooooool Tak ti je to,če celi svet ve, da bo prišlo do inšpekcije.

gruntfürmich ::

za to ugotovitev ne rabijo delat preiskave. sem jo že jst napovedal8-)
LOOOL
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Tilen ::

Tudi če pred tem ni bilo idealnih pogojev in so sedaj boljši, je to uspeh.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Furbo ::

Apple je še vseeno prvo in edino podjetje, ki je dovolilo tak obisk.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kuglvinkl ::

A ni IKEA tut dovolila, al sem si za 180 stopinj narobe zapomnu?

amigo_no1 ::

Vse razen nenapovedanih preverjanj je bv.

JesusChrist ::

Tilen je izjavil:

Tudi če pred tem ni bilo idealnih pogojev in so sedaj boljši, je to uspeh.


lol, 1 dan boljši pogoji pa jim pomagajo ja :D
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

kuglvinkl ::

Eetaq so preverili 1 al pa 2 fabrki. Kolk fabrk rabiš,da v njih dela milijon ljudi?

RejZoR ::

Tilen je izjavil:

Tudi če pred tem ni bilo idealnih pogojev in so sedaj boljši, je to uspeh.


Ja, za dan preverjanja, pol pa nazaj na stara pota. Kje je point?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tilen ::

amigo_no1 je izjavil:

Vse razen nenapovedanih preverjanj je bv.


Ni res. Če se gre za dobrobit delavcev in napovedi prihoda inšpekcije sledijo spremembe v prid delavcev in delovnega okolja, je to še vedno bolje, kot nič.

Mogoče bi bilo zate bolje, da bi inšpekcijski nadzor ugotovil veliko nepravilnosti, Apple bi plačal kazen in potem dalje po minimalnih standardih? Če so razmere res (postale) nadpovprečno dobre je to OK.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Invictus ::

Saj Apple ni kriv za razmere v Foxconnovih tovarnah, ampak Foxconn sam. Apple tam samo naroča svoje izdelke. Seveda je na dolgi rok bolje če so delavci zadovoljni in je dobro poskrbljeno pri njih.

Zanimivo pa da se nobeden ne zgraža ko so naši gradbinci grdo izkoristili naše južne "brate". V Foxconnu ljudje vsaj dobijo plače in stanovanje. Naši gradbinci niso svojim delavcem privoščili niti tega. Še celo zavarovanj niso plačali ...

Ampak Apple je trenutni public enemy number one. Sploh v Sloveniji. Pač še ena fobija slovenske mahjnosti in negativne selekcije. V tujini ga poskušajo posnemati.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

amigo_no1 ::

Ni res. Če se gre za dobrobit delavcev in napovedi prihoda inšpekcije sledijo spremembe v prid delavcev in delovnega okolja, je to še vedno bolje, kot nič.

1 dan po novem, preostalih 365 po starem je toliko kot kaplja v morju.

Mogoče bi bilo zate bolje, da bi inšpekcijski nadzor ugotovil veliko nepravilnosti, Apple bi plačal kazen in potem dalje po minimalnih standardih? Če so razmere res (postale) nadpovprečno dobre je to OK.

Zame bi bilo bolje, da če bi inšpekcijski nadzor ugotovil veliko nepravilnosti, bi Apple pritisnil na Foxconn da le-ta izboljša razmere.

darkolord ::

Saj Apple ni kriv za razmere v Foxconnovih tovarnah, ampak Foxconn sam. Apple tam samo naroča svoje izdelke.
Čisto vedno takšni naročniki prav dobro vedo - ali vsaj lahko pričakujejo - kaj se bo zgodilo, ko zahtevajo znižanje cen, takojšnje povečanje proizvodnih kapacitet ipd... Ali si zatisnejo ušesa oz. se obrnejo stran, je pa drug problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

opeter ::

Tilen je izjavil:

Tudi če pred tem ni bilo idealnih pogojev in so sedaj boljši, je to uspeh.


Ja, boljši za tisti dan/teden/mesec, ko tam hodi inšpekcija. Vsi morajo biti nasmejani itn.
Ko pa jih več ni, pa deluje vse po starem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

deadbeef ::

Noben tistmu delovcu puške na glavo ne drži, da more delat tam, nevem v čem je problem... če jim ni všeč naj grejo drugam delat

IceIceBaby ::

Zarota. Foxconn in Apple sta se pošteno pripravila na inšpekcijo. Za tisti dan so zgradili moderne, čiste tovarne in jih opremili po modernih standardih. Baje so jih že pol ure po odhodu inšpekcije podrli in delavce naterali nazaj na delo v blatne jarke.

ales85 ::

Ja iLukeBerry prav imaš. V takšnih okoliščinah ima prav ves milijon (kolikor jih pač je) zaposlenih možnost in priložnost iti drugam delat.

Blisk ::

Koliko miljonov $ so dobili pred objavo teh rezultatov?
To verjetno ne kot podkupnino, pač pa kot spodbudo za boljšo raziskavo!

iLukeBerry ti še boš dolgo živel na mamini zizi, ob takih komentarjih.


To je skupina ovc, ki danes živi v naši družbi in samo kima. Možgani pa so zaradi tega že davno zakrneli!

Tale slika ponazarja točno to


 Jaz sem svoboden!

Jaz sem svoboden!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

Ramon dekers ::

mah povpraševanja po kitajski delovni sili je ogromno. Zadnjič je bil nek članek ki je govoril kako je slovenc ki je popravljal žage v Sloveniji prišel do bogastva.

Slovenec, po poklicu mislim da je bil orodjar, je ugotovil zakaj so kitajske žage tako zanič. Ko jim je to prišlo na uho (kitajcem) so ponj poslali letalo.

Ta sedaj nadzoruje delo v tovarni in pove kako hudo je ker ne more obdržati delavcev. Ravno ko jih nauči jim nato pobegnejo, zato je vodstvu predlagal povišice. Vodstvo se je nekaj časa upiralo, nato popustilo.

Nevem če jim je res tako hudo. Dela imajo kolikor hočejo, konkurence je polno, za razliko od Evrope kjer je industrija crknilal....

Zgodovina sprememb…

Blisk ::

Saj ni fora, da ni delavcev, fora je, da delajo v katastrofalnih razmerah. Na delovnih mestih, kjer je ivljenjska doba 5 let, potem faše raka nakar kmalu umre. Vse samo zato, ker mi kupujemo poceni.
Vendar se nam tudi to že maščuje, saj so izdelki precej zdravju škodljivi tudi za nas.

Zadnjič je bilo po TV, kako v indiji tip škropi polja bombaža in ima raka in bo kmalu umrl.
In če pusti to službo, druge ne bo dobil in družina bo brez prihodkov!


IceIceBaby ::

In kakšno vezo ima škropljenje polj v indiji s foxconn tovarnami na kitajskem?

gruntfürmich ::

in zopet je iceice najpametnejši, ki še dejanske proizvodnje ni videl...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

sherman ::

Ne razumem. Tisti ki vehemento trdite, da to pa je ocitno zrezirano, a to imate vi svoje raziskave, ki trdijo, da to ni res, ali bo odgovor, pricakovano, da je to res po zdravi pameti?

Pa jaz ne trdim da ni. Niti da je.

filip007 ::

Zanimivo je, da Kitajci nimajo svojih inšpektorjev, Amerika vlada vedno in povsod. Konec se bliža bi rekel, ko bo imela Rusija poven kufer.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Blisk ::

IceIceBaby je izjavil:

In kakšno vezo ima škropljenje polj v indiji s foxconn tovarnami na kitajskem?



Mogoče delovni pogoji?

sherman je izjavil:

Ne razumem. Tisti ki vehemento trdite, da to pa je ocitno zrezirano, a to imate vi svoje raziskave, ki trdijo, da to ni res, ali bo odgovor, pricakovano, da je to res po zdravi pameti?

Pa jaz ne trdim da ni. Niti da je.



Glede na Ameriško politiko, ni treba biti ravno pameten, da je jasno, da je stvar podkupljena!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

IceIceBaby ::

gruntfürmich, kaj točno bi moral gledati v proizvodnji? A zate je edino merilo to, da si prisoten na lokaciji? Pa katero proizvodnjo imaš v mislih. Če se ne motim imajo kitajci "en par" tovarn, ki se med seboj verjetno malenkost razlikujejo.

Zanimivo je, da Kitajci nimajo svojih inšpektorjev, Amerika vlada vedno in povsod.


Saj jih imajo. Samo zaenkrat še niso odkrili nič kritičnega (relativen pojem, verjetno se redno dogajajo kršitve po naših standardih).

Mogoče delovni pogoji?


A si prebral novico?

Ramon dekers ::

gruntfürmich je izjavil:

in zopet je iceice najpametnejši, ki še dejanske proizvodnje ni videl...



+1 on živi v svojem imaginarnem svetu. Verjetno še eden izmed fdv-jevcev.

Saj ni fora, da ni delavcev


ja, fora je da ni delavcev...Odvisno v kateri provinci so tako delavci kot tovarne. Drugače pa kot sem rekel, se industrija bori za delavce. Sploh tiste z izkušnjami. Ponudijo jim le malenkost več pa odidejo h konkurenci. Takšna je realna slika.

Tudi plače niso več tako slabe kot so bile. Glede na naš standard imajo od 600 do 800€ plače. Seveda zopet odvisno od province do province.

Zgodovina sprememb…

borisk ::

Mislim, da je vsakomur jasno, da kvalitetnih izdelkov(kar Applovi so) ni možno narediti v neki luknji, pod stopnicam, ampak so to proizvodnje linije, sodobno opremljene in narejene tako, da se lahko čim več naredi, se pravi z minimalno napora. Problemom, omenjenim v novici pa se v takšni industriji ni mogoče izogniti.

Dejansko so delovne razmere zelo dobre, seveda za azijske razmere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

Ramon dekers ::

mah veseli naj bodo da imajo industrijo. Naši pa piskajo ko so vse proizvodnje tipa Iskra odšle "dol"...

sherman ::

Blisk je izjavil:


sherman je izjavil:

Ne razumem. Tisti ki vehemento trdite, da to pa je ocitno zrezirano, a to imate vi svoje raziskave, ki trdijo, da to ni res, ali bo odgovor, pricakovano, da je to res po zdravi pameti?

Pa jaz ne trdim da ni. Niti da je.



Glede na Ameriško politiko, ni treba biti ravno pameten, da je jasno, da je stvar podkupljena!


A lahko malo bolj podrobno razlozis? Na zalost sem neumen pa ne vidim zakaj je to jasno. Zacni mogoce z definicijo pojma Ameriska politika.

Blisk ::

Ramon dekers je izjavil:

mah veseli naj bodo da imajo industrijo. Naši pa piskajo ko so vse proizvodnje tipa Iskra odšle "dol"...


LOL. Dajte si pogledat kaj pomeni sploh to!?!?!?! ->veseli naj bodo da imajo industrijo
Eni res ne veste, kaj govorite! Verjetno ni na kitajskem industrija zato, ker bi bilo vse po okoljevarstvenih standardih in ker bi delavci imeli varno zaščito in varno delovno mesto!




sherman je izjavil:

Blisk je izjavil:


sherman je izjavil:

Ne razumem. Tisti ki vehemento trdite, da to pa je ocitno zrezirano, a to imate vi svoje raziskave, ki trdijo, da to ni res, ali bo odgovor, pricakovano, da je to res po zdravi pameti?

Pa jaz ne trdim da ni. Niti da je.



Glede na Ameriško politiko, ni treba biti ravno pameten, da je jasno, da je stvar podkupljena!


A lahko malo bolj podrobno razlozis? Na zalost sem neumen pa ne vidim zakaj je to jasno. Zacni mogoce z definicijo pojma Ameriska politika.


DA! Ameriška politika. Države, ki imajo resourse je treba zasužnjit. Podkupit predsednika in vlado, če to ne gre pa vrečt sedanjega in nastaviti svojega. Če tudi to ne gre pa napasti državo zaradi terorizma.

Kaj misliš, da je Irak edini za katerega vemo, da so ga napadli zaradi nafte?
Zakaj misliš, da so sesuli Libijo? Zato, ker v Libiji prej ni bilo revščine in je bilo za socialo poskrbljeno?

Američani so sami rekli. Če rabimo nafto natisnemo bankovcev za par šleperjev in jo gremo kupit! Kdo si še to lahko privošči?

Vsaj mal si poglej Zeitgeist. Ne rečem da je vse 100% res, ampak če že 1/2 drži, nas lahko precej glava boli.

Poglej si zadnje sranje od Monsanta. Kako kradejo kmetom zemljo, ker se niso držali nekih členov z drobnega tiska!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

Ramon dekers ::

Eni res ne veste, kaj govorite! Verjetno ni na kitajskem industrija zato, ker bi bilo vse po okoljevarstvenih standardih in ker bi delavci imeli varno zaščito in varno delovno mesto!


ja seveda, saj 10 let nazaj so tudi naši bučki na ekonmskih fakultetah trajbali da je vse kar je pomembno storitev in da se od njih da živet. No ja takrat smo še lahko dobivali kredite...

Nevem kje vi živite. Ampak jebat ga smo v kapitalizmu, tako pač je.
Daj naj še nekdo nabije da vse kar Kitajska potrebuje so slovenski sindikati. Standard se je kitajcem že močno dvignil in še se jim bo. Je pa možno da jim bo prav tako počil nepremičninski balonček, saj se enako kot pri nas gradi in gradi, stanovanja pa so prazna.
http://www.finance.si/339096/Svetovna-k...

sicer je tole malo off ampak upam da jim poči. Tako (vsaj upam) se bo vrnila industrija nazaj na zahod.

Kaj misliš, da je Irak edini za katerega vemo, da so ga napadli zaradi nafte?
Zakaj misliš, da so sesuli Libijo? Zato, ker v Libiji prej ni bilo revščine in je bilo za socialo poskrbljeno?


daj ne bluzi. Koliko ameriških naftnih podjetij pa je prisotnih v Iraku? Imeli so večje izgube kot profit.

Zgodovina sprememb…

s1m0n ::

To, da gradijo tako na veliko jim samo pomaga :) Delavci imajo dela, plače. Nova stanovanja pa stojijo saj so precenjena za njihove standarde.

amigo_no1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

sherman ::

Blisk je izjavil:


DA! Ameriška politika. Države, ki imajo resourse je treba zasužnjit. Podkupit predsednika in vlado, če to ne gre pa vrečt sedanjega in nastaviti svojega. Če tudi to ne gre pa napasti državo zaradi terorizma.

Moj oca so me ucili, da ne smem neznancem na internetih kar verjeti, pa me zanima, ce imas kje kaksne vire za to?

Blisk je izjavil:


Kaj misliš, da je Irak edini za katerega vemo, da so ga napadli zaradi nafte?
Zakaj misliš, da so sesuli Libijo? Zato, ker v Libiji prej ni bilo revščine in je bilo za socialo poskrbljeno?


Kdaj pa so Americani "sesuli" Libijo? A to v prvi barbarski vojni? Ali lani? Samo a niso tu bili nekako Francozi in Anglezi kolovodje? Ali so mogoce Francozi in Anglezi tako ali tako podaniki Americanom?

Blisk je izjavil:


Američani so sami rekli. Če rabimo nafto natisnemo bankovcev za par šleperjev in jo gremo kupit! Kdo si še to lahko privošči?

A kar vsi Americani so rekli? Ali je kateri konkreten.
Ne vem, bi pa vseeno rad videl tocen vir te izjave, ce je mozno.

Blisk je izjavil:


Vsaj mal si poglej Zeitgeist. Ne rečem da je vse 100% res, ampak če že 1/2 drži, nas lahko precej glava boli.

Kje pa je meja, ko nas glava vec ne bo bolela? 1/pi?

Blisk je izjavil:


Poglej si zadnje sranje od Monsanta. Kako kradejo kmetom zemljo, ker se niso držali nekih členov z drobnega tiska!

Spet, moj oca so me ucili, da je potrebno pogodbe, ki jih podpisem, prej prebrat, ne glede na uporabljen font, in se jih potem drzati. Mogoce so se pa motili.
In ce v pogodbi pise A, kmet pa naredi (ne A) in v pogodbi pise da je posledica za (ne A) B, ter je pogodba pravno veljavna, kako je potem to kraja? Lahko razlozis?

klinker ::

Sherman...tebi so ameri kot vidim idoli,a...materi si slep ;((
In ja...anglezi, francozi in tvoji idoli ameri so vse en in isti drek...slabsi od hitlerja!

Limit-sky ::

klinker, kdo je pa (po tvojem mnenju, seveda) boljši od teh "hitlerjev"? Konkretno, prosim.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

amigo_no1 ::

Moj oca so me ucili, da ne smem neznancem na internetih kar verjeti, pa me zanima, ce imas kje kaksne vire za to?

http://www.thedailybeast.com/articles/2...
http://rt.com/usa/news/obama-wall-stree...
http://www.politico.com/news/stories/10...

Poglej si tudi film "Inside.Job.2010.DOCU".
Obama je samo lutka v rokah Wall street-a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

mihec87 ::

amigo_no1 je izjavil:


Obama je samo lutka v rokah Wall street-a.


Pri nas je kaj drugače?

para! ::

A Zeitgesit si folk še vedno upa predlagat kot doku film in eye-opener in potem pričakovat, da jih bo kdo še resno jemal?
Death before dishonor!

Manu ::

sherman je izjavil:

Blisk je izjavil:


DA! Ameriška politika. Države, ki imajo resourse je treba zasužnjit. Podkupit predsednika in vlado, če to ne gre pa vrečt sedanjega in nastaviti svojega. Če tudi to ne gre pa napasti državo zaradi terorizma.

Moj oca so me ucili, da ne smem neznancem na internetih kar verjeti, pa me zanima, ce imas kje kaksne vire za to?

Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

klinker ::

Limit-sky je izjavil:

klinker, kdo je pa (po tvojem mnenju, seveda) boljši od teh "hitlerjev"? Konkretno, prosim.


Heh na to mislim da ne obstaja odgovor. Dejstvo pa je, da ameri diktirajo eu...anglezi in francozi pa z njimi mesajo drek. Lahko bi ti blo to jasno glede na vse kar se dogaja...od ACTE dalje in pred njo.
Sicer je ta debata dalec od Foxconna in Applea.

para! je izjavil:

A Zeitgesit si folk še vedno upa predlagat kot doku film in eye-opener in potem pričakovat, da jih bo kdo še resno jemal?


Lahko si tudi End Game pogledas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

PaX_MaN ::

Dejstvo pa je, da ameri diktirajo eu...anglezi in francozi pa z njimi mesajo drek. Lahko bi ti blo to jasno glede na vse kar se dogaja...od ACTE dalje in pred njo.

Dejstvo je, da je ACTA sforsirala - Japonska, ko je en od njihovih ministrov začel težit o copyrightsih na internetsih na vrhu G8 tam enkrat 2005.
Ampak butthurt slovenceljni valjda ne vidjo dalje od Amerov(kot se je lepo videlo na protestih).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

klinker ::

Imas prav...sem cisto pozabu na to. Sicer sem to podal bolj kot nek primer, tako da se ne rabi tako obesat na to besedo.

Manu ::

PaX_MaN je izjavil:

Dejstvo pa je, da ameri diktirajo eu...anglezi in francozi pa z njimi mesajo drek. Lahko bi ti blo to jasno glede na vse kar se dogaja...od ACTE dalje in pred njo.

Dejstvo je, da je ACTA sforsirala - Japonska, ko je en od njihovih ministrov začel težit o copyrightsih na internetsih na vrhu G8 tam enkrat 2005.
Ampak butthurt slovenceljni valjda ne vidjo dalje od Amerov(kot se je lepo videlo na protestih).


Veš kaj, besede se pač obračajo kakor komu opaše. Nekdo je pred kratkim napisal v eni izmed tem, da "poglej kako Japonci lepo živijo pod Američani".

Torej enkrat američani imajo vpliv (kadar to nekomu paše), drugič pa ne.

Američani imajo kar precej kapitala vloženega na Japonskem.
Torej sploh ni važno toliko a je začetnik ACTE Japonska, bolj je pomembno, kdo ima največ koristi od tega sporazuma. To so seveda korporacije, ki povečini izhajajo iz ZDA.

ACTA koristi bogatim, ne pa nižjemu in srednjemu razredu prebivalstva.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

PaX_MaN ::

ACTA koristi bogatim, ne pa nižjemu in srednjemu razredu prebivalstva.

Pol moramo samo vsi postat bogati, pa jih bomo sjebal!
Ej, sam toj pa ful dobra ideja.

gruntfürmich ::

borisk je izjavil:

Mislim, da je vsakomur jasno, da kvalitetnih izdelkov(kar Applovi so) ni možno narediti v neki luknji, pod stopnicam, ampak so to proizvodnje linije, sodobno opremljene in narejene tako, da se lahko čim več naredi, se pravi z minimalno napora.


nope, to si samo ti misliš.
če bi šlo dejansko za elpove tovarne, bi to verjetno bilo tko. ker pa samo dajo delat svoje zadeve, jih kratkomalo ne skrbi v kakšnih pogojih in s kakšnimi prijemi kitajci turirajo svoje delavce. zanima jih samo končni izdelek in če ga je možno narediti še ceneje.
koliko ljudi pri tem izgubi življenje in koliko okolja se uniči jih BK. njihove delničarje pa še bolj.
edino zdaj so malo šli v napovedano inšpekcijo, ko je javnost dvignila glavo, pa še to bolj zato da se brezplačno reklamirajo in pofarbajo javnost...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pluser ::

Kdo je pač tak daleč tak ve da ti nobena raziskava , novinarji , politiki itd. ne more razkrit dopovedet čiste resnice dokler se ne prepričaš sam , pri tem se ne smeš preprečevat prek novic , govoric itd. . Tak da takih ljudi je zmer več . Predstavljaj si svet kot ena velika družina s veš da se ti sin včasih žlaže da je narediu tisto sam da je liziko dobiu tak je pa svet da marsikaj prekrijejo da stem marsikaj preprečijo, naredijo , škodijo ljudem , itd . Če to razumeš pol tak veš kak naprej .

para! ::

koliko ljudi pri tem izgubi življenje in koliko okolja se uniči jih BK. njihove delničarje pa še bolj.

Če bi bil ti eden od (malo večjih) delničarjev, bi verjetno tudi ti razmišljal koliko je vredno eno življenje v primerjavi s tvojim zaslužkom :) (če se motim, in iz izkušenj veš, da ni tako, pa vzamem nazaj)
Death before dishonor!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Pegatronu še slabše kot v Foxconnu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11025085 (22000) nekikr
»

Foxconn izboljšal delovne pogoje

Oddelek: Novice / Ostale najave
177684 (6549) PaX_MaN
»

FLA našla kopico nepravilnosti v Foxconnu, trenutna plača okrog 250 evrov mesečno

Oddelek: Novice / NWO
3212854 (10580) SuperVeloce
»

FLA: Razmere v Foxconnovi tovarni ipadov nadpovprečno dobre (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9123560 (21107) Markoff
»

FLA začenja največjo preiskavo tovarn Applovih dobaviteljev na Kitajskem

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
2811019 (9192) BigWhale

Več podobnih tem