» »

trdi disk ?

trdi disk ?

GiGaBaJt ::

doer dan vsem samo uprašal bi vas,če se da popraviti trdi disk ?

hojnikb ::

Odvisn od napake; sam če je disk odpovedu se ga ne splača popravlat.
#brezpodpisa

Lion29 ::

da se vse popraviti in tudi resiti podatke... vprasanje za kako ceno...

ce je kaj resnega narobe, ga popravljajo v nekih komorah in je kar precej drago
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

SloBiscuit ::

Jao povej kaj je narobe mal specifikacije diska povej itd.
neznanec555

thebaloh ::

Hej bom kar tukaj vprašal, poglejte sliko in mi povejte kaj to pomeni za moj Hdd Seagate SATA 3Gb-s 1.5TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thebaloh ()

Janac ::

kmal bo crkno

Han ::

Za vsak primer skopiraj pomembne podatke...

Če ima disk starejši firmware, ga posodobi. Klik!

RejZoR ::

Če ti še deluje si takoj skopiraj podatke nekam drugam. Ker po atributih sodeč ni daleč od popolne odpovedi...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

 LEVI ŠE VEDNO DELA.

LEVI ŠE VEDNO DELA.



čeprav balli12 ti imaš že warninge....jaz še ne :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

thebaloh ::

Han je izjavil:

Za vsak primer skopiraj pomembne podatke...

Če ima disk starejši firmware, ga posodobi. Klik!

Note: If your drive has CC firmware, your drive is not affected and no further action is required. Attempting to flash the firmware of a drive with CC firmware will result in rendering your drive inoperable.

Moj je ravno CC in če prav razumem ga ne smem updejtat?
http://knowledge.seagate.com/articles/e...

thebaloh ::

kmetek je izjavil:

 LEVI ŠE VEDNO DELA.

LEVI ŠE VEDNO DELA.



čeprav balli12 ti imaš že warninge....jaz še ne :P

Koliko časa pa ti levi že deluje tako?
Ali je mar Warning slabše kot recimo pri tebi ko je failed?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thebaloh ()

kmetek ::

levi mi deluje 3 leta+ :) ja warning če se ne motim je slabše? nisem pa 100% hehe.

ok - warning - failed je pomoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

RejZoR ::

Morate tud razumet, da si precej programov narobe interpretira podatke. Iz mojih izkušenj sta najbolj zanesljiva:

Crystal Disk Info (edini, ki mi je prikazal, da ima Samsungov HDD probleme, ki so mi povzročal fantomske lockupe sistema)

Acronis Drive Monitor (edini, ki mi je pokazal, da Seagate na Compaq laptopu ne zapisuje/bere istih podatkov kot pridejo preko podatkovnega vodila)

HDD Life ima sicer fancy vmesnik ampak mi v nobenem primeru ni prikazal problemov. HD tune pa nikoli nisem uporabljal ker mi deluje češko.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

thebaloh ::

kmetek je izjavil:

levi mi deluje 3 leta+ :) ja warning če se ne motim je slabše? nisem pa 100% hehe.

ok - warning - failed je pomoje.


ok - warning - failed bi rekel da je tako in je failed zadnje dejanje se pravi najslabše no ja kaj pa vem kaj naj tip mi je poslal takle hdd, denarja mi noče vrniti sam nimam srca da bi ga prodajal naprej....:( ko sem ga pregledal z SeaTools for Windows je bilo na koncu Pass, HDD Regenerator mi je našel preko dos-a 16 bad sektorjev ki jih je tudi "popravil"

amigo_no1 ::

Moj je ravno CC in če prav razumem ga ne smem updejtat?
http://knowledge.seagate.com/articles/e...

Da, tako je.


thebaloh je izjavil:

Hej bom kar tukaj vprašal, poglejte sliko in mi povejte kaj to pomeni za moj Hdd Seagate SATA 3Gb-s 1.5TB


Imel sem enak model (ter enak screen, napaki 05 in C7) in je bios lepege dne ob rebootu javil smart error za ta disk -> ni šlo dalje.

Priklopil sem ga na en drug pc, pognal orodje proizvajalca Seatools dos - full scan Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov, naredil screenshot,
skopiral/pobrisal podatke ter poslal v garancijo.


reallocated sector count pomeni da imaš na disku bad sektorje, ki jih disk sam zazna in označi za nedostopne OS-ju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

thebaloh ::

amigo_no1 je izjavil:

Moj je ravno CC in če prav razumem ga ne smem updejtat?
http://knowledge.seagate.com/articles/e...

Da, tako je.


thebaloh je izjavil:

Hej bom kar tukaj vprašal, poglejte sliko in mi povejte kaj to pomeni za moj Hdd Seagate SATA 3Gb-s 1.5TB


Imel sem enak model (ter enak screen, napaki 05 in C7) in je bios lepege dne ob rebootu javil smart error za ta disk -> ni šlo dalje.

Priklopil sem ga na en drug pc, pognal orodje proizvajalca Seatools dos - full scan Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov, naredil screenshot,
skopiral/pobrisal podatke ter poslal v garancijo.




reallocated sector count pomeni da imaš na disku bad sektorje, ki jih disk sam zazna in označi za nedostopne OS-ju.




Morda veš koliko imajo garancije ti hddji, saj model ki mi je prodal tale zanič hdd ni priložil računa :( kak predlog kaj naj v takem primeru...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thebaloh ()

amigo_no1 ::

Si pacient, če kupuješ stvari brez računov.Trgovina, kjer ga je kupil ima eno kopijo.
3 leta je imel moj, za seagate rma lahko preveriš na njihovi strani: http://www.seagate.com/www/en-us/suppor...
Še prej testiraj disk z SeaTools dos.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

thebaloh ::

Hdd je model kupil v Avstriji mi je danes dejal ..tako da račun je bog ve kje!
Hdd sem pregledal z SeaTools for Windows (long tesst)in mi je napisal (test status Pass ) načeloma deluje ....a se mi zdi da ni ok..

Janac ::

Kaj pa RMA?

thebaloh ::

Janac je izjavil:

Kaj pa RMA?

Kaj, kaj pa ram.... nima veze tuki ram....sej je bil dodan samo dodaten hdd sistem je ostal enak!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thebaloh ()

Janac ::

saj ne govorim o ram-u, od kje ti ram? napisal sem RMA!

preberi si:Return merchandise authorization @ Wikipedia

thebaloh ::

ups! disleksija dela :)

Janac ::

kaj pa ce vpises sifro diska pa vidis ce ma se garancijo?

thebaloh ::

Janac je izjavil:

kaj pa ce vpises sifro diska pa vidis ce ma se garancijo?

Ja, ko vpišem serijsko na segate strani mi napiše da je HDD še v garanciji, sedaj moram malo poizvedeti kako je če nimam računa saj je bil hdd menda kupljen v Austriji.

No potem sem našel rešitev če bo koga zanimalo:http://support.seagate.com/rightnow/fla...


Hvala!

Janac ::

to je ta RMA ja ;)

amigo_no1 ::

Če SeaTools na javi napake in disk dela kolikor toliko ok potem rma ne bo šel skozi.
Preveri disk z SeaTools dos verzijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

thebaloh ::

amigo_no1 je izjavil:

Če SeaTools na javi napake in disk dela kolikor toliko ok potem rma ne bo šel skozi.
Preveri disk z SeaTools dos verzijo.



Se strinjam HD Tune pro 5.0 mi javi napako, ko sem ga pregledal z segatovim toolsom mi javi da je Pass kar pomeni da je ok.....se pravi z diskom je še vse ok ko se bo pojavilo da je slab faild, pol se bo pa uveljavljal RMA!

RejZoR ::

Hja to ni čist res. Men je za Samsungov disk uradni program za testiranje kazal da je vse ok. Ampak sistem mi je še vedno freezal brez očitnega razloga. Sem zamenjal vse komponente v kišti, razen diska. Tud reinštalacija OS-a ni pomagala. Ko sem pognal Crystal Disk Info pa je javil dva atributa kot warning. Pol pa sem reku, poln k imam vsega in sem kupil novega WD Caviar Black 2TB. Takoj po vgradnji je vse delovalo bp in še vedno mi laufa v kišti isti disk.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Alessio983 ::

ja to s temi programi se meni tudi zdi da ni vse ok. Sam imam podobo izkušnjo kot RejZor. WD disk mi je štekal celoten sistem, čeprav ni bilo nadjdenega enega bad sektorja ali kakšne napake s programi. Pač enostavno ni delal

Zgodovina sprememb…

ncc2000 ::

Dobre pol leta star HDD:





SeaTools ne vidi nič narobe ...

Kaj pomenijo tile warningi in kaj je za naredit, že zrelo za RMA, predvsem pa
ali to kaže na morebitne težave v prihodnosti?

SasoS ::

Pending sektor pomeni bad sektorje, lahko da že kakšni podatki niso berljivi. UltraDMA CRC error načeloma ponavadi ne kaže na težave z diskom samim ampak bolj na slab kabel (ali pa naključne napake).

ncc2000 ::

Ja kabel sem že prej zamenjal. Ga pa disk seklja v tej smeri, da ima obdobja, ko začne zelo počasi brati, piše hitreje (gledano v ATTO) potem pa to spet mine in je vse okej.

alkoo ::

Zdravo!

Pred kratkim mi je disk v prenosniku začel občasno praskati/pokati (tu in tam se sliši kakšen pok ali dva), zdi se mi, da je tudi računalnik nekoliko počasnejši, občasno tudi zmrzne za 2-3 sekunde. Tudi "mletje" po disku se mi zdi glasnejše. Danes pa je prišlo tudi do ene daljše sekvence pokov (kakšnih 10-15 zaporedoma. slišalo se je kot kakšna strojnica...). Seatools, sisoft sandra in acronis drive monitor vsi po vrsti pišejo, da je z diskom vse ok.

 smart_sandra

smart_sandra



 smart_acronis

smart_acronis



Kaj pravite? Bo kmalu konec z njim ali je vse ok? Star je slabo leto tako da bi še lahko uveljavljal garancijo. Mi je pa nadležno to pokanje (se mi zdi da je vedno pogostejše). Če bi ga že kar takoj nesel nazaj bi sploh lahko uveljavljal garancijo ali bi samo pogledali na smart parametre in mi povedali da je vse ok?


Lp, Aleš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDD garancija

Oddelek: Pomoč in nasveti
363781 (3196) Xserces
»

Nov 1TB disk, PC zazna samo 33mb

Oddelek: Pomoč in nasveti
223347 (1987) Han
»

Prenosnik - trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
161996 (1496) AC_DC
»

Kaže mi da je kapaciteta HDD-ja 500MB, v resnici je pa 750GB. Format ne pomaga.

Oddelek: Programska oprema
273314 (2389) franci0
»

Nova matična ne dela Asrock K8NF4G sata2

Oddelek: Pomoč in nasveti
5856 (749) ovcka

Več podobnih tem