» »

Zakaj so (slovenski) proizvajalci neumni?

Zakaj so (slovenski) proizvajalci neumni?

1
2
»

St235 ::

Če gre za izdelek, ki ga ni več v proizvodnji, pa je št toliko bolj logično zakaj ima sedaj nižjo ceno, kot ga je imel v času proizvodnje v tovarni.

-valvoline- ::

Spomnimo se kakšne cene je nabijal mercator preden je prišla močna tuja (in domača-tuš) konkurenca.

IceIceBaby ::

Mislm, strašno dvomim, da je nabavna cena za nekega majhnega trgovca pri nas recimo 300€ (pazi, maloprodajna v DE je 340€), za nekega velikega v DE pa 200€. Al ja?


Začetni rabati na belo tehniko so tam okoli 25, 30%. Odvisno seveda od izdelka in znamke, ampak nekje v tem rangu. Potem so pa tukaj še razni rabati na količino, porabati glede na letno prodajo itd.

Mali trgovci kupujejo skoraj izključno pri lokalnih dobaviteljih oz. uvozniki in kasirajo teh 25, 30% (realno manj, ker se cene precej discountajo).

Če si pa ti malo večja trgovina na 80M, bogatem trgu grejo pa zadeve drugače. Namesto, da bi se ukvarjal z uvoznikom greš do zastopnika za naš del Evrope in naročiš 100 pralnih strojev. Če imaš denar za avans na ta način lahko pokasiraš fenomenalne rabate, ki bi se sicer razdelili med uvoznika in prodajalce.

Če imaš še več denarja in lahko prodaš res velike količine greš pa direktno do proizvajalca in potem res dobiš zadevo poceni.

V Sloveniji je par trgovin, ki dela na ta način. Kupujejo izdelke pri istem viru kot "uradni uvozniki" in ni redko, da kak Big bang npr. proda več kot uvoznik.

Poleg tega pa ni za pozabiti tudi teka, kar je Lakotnik29 napisal. Če imaš na zalogi neaktualen izdelek se ga lahko znebiš tudi z minusom, samo, da ga spraviš ven iz skladišča.

Super Sonic ::

V Sloveniji je par trgovin, ki dela na ta način. Kupujejo izdelke pri istem viru kot "uradni uvozniki" in ni redko, da kak Big bang npr. proda več kot uvoznik.


Trajnost tega početja je odvisna predvsem od zdrave pameti proizvajalcev in v drugi fazi dobaviteljev pri nas. Kar se v tem primeru splača dobavitelju je, dajat BB stvari naprej po ceni, ki jo dobijo pri proizvajalcu. Tako profitirajo vsi - proizvajalec ima mir, BB ni obvezan na količne, dobavitelj ima pa promet (in kasneje baranta za boljše pogoje).

Če ni tako, se hitro začne vojna, pravzaprav jaz takšnih muzlerjev izrazito ne maram.

Če imaš na zalogi neaktualen izdelek se ga lahko znebiš tudi z minusom, samo, da ga spraviš ven iz skladišča.

Minus je res skrajni primer, ponavadi tega ne počnejo, razen pri nekurantni zalogi.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Okapi ::

Ni dolgo, kar smo kupovali receiverje po polovični "proizvodni" ceni.;)

O.

Super Sonic ::

Ni dolgo, kar smo kupovali receiverje po polovični "proizvodni" ceni.

Okapi, to ne živi dolgo, v kolikor gre za redne zaloge.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Okapi ::

Jasno, enkratna priložnost. Ampak gugl najde marsikatero takšno enkratno priložnost.

O.

MIHAc27 ::

Super_Sonic si verjetno kar prav napisal kot si. Ampak vseeno se mi zdi da so proizvajalci tudi sami krivi za nastalo situacijo. Zakaj pa bi kupil pri njih, če ima trgovec zadevo ceneje? Potem pa ratajo odvisni, ker v lastni trgovini nihče ne kupuje (pa še negativno reklamo si delajo). Namesto da bi ceneje prodajali v lastni trgovinici, jaz pa bi tukaj na vso moč hvalil, kako sem pri njih dobil ceneje kot v LeClercu ali drugi trgovini, in se jih splača obiskat. Pa sej je z drugimi isto.

Meni se ni problem zapeljat par km, če bom zadevo dobil ceneje drugje, in prav rade volje bi se zapeljal do diskonta v tovarni. Pa se mi ne splača. V Revozu ne bom dobil popusta za novega Twingota, mleko v Lj mlekarni stane toliko kot v merkatorju, v Rogu sem samo debelo gledal nad cenami, pa še marsikaj bi se našlo.

Še dobro da na ebayu ne prodajajo kruha in mleka.

IceIceBaby ::

Zakaj pa bi kupil pri njih, če ima trgovec zadevo ceneje?


Kot je bilo že vsaj 3x napisano. Proizvajalci proizvajajo, prodajalci pa prodajajo.

Proizvajalec noče, da ti pri njemu kupuješ, oz. se ne bo pretirano trudil, ker zalaga trgovce, ki imajo na stotine prodajnih mest. Njim je v interesu, da prodajo 1000 kosov naenkrat in začnejo delati drugo serijo.

Super Sonic ::

Zakaj pa bi kupil pri njih, če ima trgovec zadevo ceneje?

Oni nočejo, da pri njih kupiš. Oni hočejo, da kupiš v trgovini (vsaj za pametne to velja). Formulirano MPC pa morajo imeti in to je cena, ki jo vrže ven ženska v tovarni, ko jo pokličeš. Ta cena pogosto nima veljave na prostem trgu, ampak za določene izdelke - pa vseeno velja.

Potem pa ratajo odvisni, ker v lastni trgovini nihče ne kupuje (pa še negativno reklamo si delajo).

Ta odvisnost je vzajemna. Če proizvajalec nič ne proizvede, tudi trgovina nima. Najbolje se te reči občutijo, ko gre za blago, ki ga potrošnik želi (npr. Iphone). Pri nas ga dolgo ni bilo in vsi trgovci bi "morili" za tisti kos naprave, za tisti čas. Imaš pa problem, če proizvajaš produkt, ki ga je na trgu že 5x preveč. V tem primeru si v nemilosti trgovca, ki te ožema do skrajnost. Postavljanje lastne trgovine v obeh primerih zahteva različno logiko, višino začetnega kapitala in različno pozicioniranje na trgu.

Meni se ni problem zapeljat par km, če bom zadevo dobil ceneje drugje, in prav rade volje bi se zapeljal do diskonta v tovarni.

Od tebe Tosama ne bo preživela. Od tega, kjer je njihovo blago, zaradi trgovcev, razpršeno po celi Sloveniji in dostopno domala celotnemu prebivalstvu pri nas, pa bo.

V Revozu ne bom dobil popusta za novega Twingota, mleko v Lj mlekarni stane toliko kot v merkatorju, v Rogu sem samo debelo gledal nad cenami, pa še marsikaj bi se našlo.

Same pametne firme, ki vedo, kako se dela v poslu. Najbolj všeč so mi Ljubljanske mlekarne, ki imajo svoja lastna pakiranja in tam notri dobiš nekako drugače zapakirano robo, kot sicer. Dovolj, da jim nihče ne teži s ceno in dovolj, da jim trgovina "laufa". Tudi njihova serija Mu je dokaz, da lahko embalaža naredi čudeže, čeprav je kvaliteta njihovih proizvodov precej povprečna.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Mr.B ::

V Sloveniji je samo še strah pred internetnim nakupom, ki dejansko koristi trgovcem. Za primer si poglejte samo internetne trgovine. Včasih so cene so imeli bistveno cenejše (neznan trgovc, čisto sigurno krade) , pa so v raznih nakupovalnih centrih bili bistveno dražje. Danes so cene tu tu. Res da so jih spletni trgovci "malo" dvignili, v nakupovalnih centrih pa znižali. (ok radi imamo znane znamke, pa če tudi so narejene v Makedoniji, ali pa delajo za xx znamko, ki se prodaja za pol cene, ampak to ni kvaliteta)

Jaz v Sloveniji kopujem samo še tisto, kar nima garancije, ki bi jo popravili v Sloveniji. Načeloma pa v kakšnem nakupovalnem centru kupim kadar nekaj rabim sedaj takoj.. Bodimo realni, če pogledaš za kakšne marže prodajajo recimo torbice za mobitele, ali pa folije za njih, in podobno tudi z baterijami, v primerjavi s Kitajskimi izdelki, ali pa ebay
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Super Sonic ::

V Sloveniji je samo še strah pred internetnim nakupom

To je eno, pa tudi, po analizah sodeč, imamo veliko impulznih nakupov. Je pa dejstvo, da ko bo moja generacija 70 let stara, bo tudi na tem segmentu precej drugače kot trenutno je.

Res da so jih spletni trgovci "malo" dvignili, v nakupovalnih centrih pa znižali. (ok radi imamo znane znamke, pa če tudi so narejene v Makedoniji, ali pa delajo za xx znamko, ki se prodaja za pol cene, ampak to ni kvaliteta)

Trgovci so jih spustili zato, ker dosegajo boljše nabavne pogoje, saj so, v primerjavi iz pred let, sedaj praktično samo večji sistemi tisti, ki vodijo trg. Spletne trgovine so pa tudi ugotovile, da ni fora, da prodajajo za 1% marže, če lahko za 15%. Vsak, ki razume to logiko, bo preživel in vsak, ki ne (pa za njim ne stoji zlati sponzor) bo padel.

Bodimo realni, če pogledaš za kakšne marže prodajajo recimo torbice za mobitele, ali pa folije za njih, in podobno tudi z baterijami, v primerjavi s Kitajskimi izdelki, ali pa ebay

Šov stane. So luči, dizajni, je druženje, ipd. Vse to se računa.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

darkolord ::

Bodimo realni, če pogledaš za kakšne marže prodajajo recimo torbice za mobitele, ali pa folije za njih, in podobno tudi z baterijami, v primerjavi s Kitajskimi izdelki, ali pa ebay
Vprašaj se, za kakšne marže prodajajo te stvari kitajci...

Avenger ::

Super Sonic je izjavil:


Meni se ni problem zapeljat par km, če bom zadevo dobil ceneje drugje, in prav rade volje bi se zapeljal do diskonta v tovarni.

Od tebe Tosama ne bo preživela. Od tega, kjer je njihovo blago, zaradi trgovcev, razpršeno po celi Sloveniji in dostopno domala celotnemu prebivalstvu pri nas, pa bo.


Še nekaj drugega je, kar je precej bolj bistveno. Če bi se Tosama odločila prodajat samo v tovarniški prodajalni po recimo smešno nizkih cenah, bi za to vedelo mogoče 20% ljudi. V trgovinah po celi državi bi imeli konkurenčne izdelke po recimo visokih cenah. 90% ljudi bi kupovalo konkurenčne izdelke. Tistim 10% se ne bi dalo ali pa splačalo vozit do tovarniške štacune. Ni računice.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

francek1 ::

Evo, včeraj roba prišla; od naročila do dostave 5 dni. Res pa sem imel dodaten strošek s printanjem slovenskih navodil...:). Je pa stroj prava raketa; shake (mimogrede, posoda je steklena, liter in pol) naredi v 5 sekundah.

Ihre gewählte Zahlungsart: PayPal
Gesamtsumme: 378,24 EUR
Mehrwehrtsteueranteil: 60,39 EUR
Versandkosten: 4,95 EUR


Vielen Dank für Ihre Bestellung und liebe Grüße,

Bitte bewerten Sie uns bei der Preissuchmaschine www.idealo.de

Ebay Home-Elektro
Motzener Str. 12 - 14
12277 Berlin
Unser Shop: http://www.home-elektro.de
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Invictus ::

Če slovenski proizvajalci v Sloveniji prodajajo držaje kot v tujini, se mi ne zdijo ravno neumni.

Bolj so neumni kupci ki to kupujejo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kmetek ::

Če bi slovenski trg na veliko naročil/kupoval bi bile cene nižje (pa ne spet marže omenjat), z naročanjem v tujini se ne dela nič dobro, razen za kupca seveda.
Nemški trg = slovenski trg x 30 pa še na x 2 zaradi kupne moči, realno lahko nemški trg naroča nekje 100-200x več robe kot slovenski trg.
Normalno, da imajo 20-30% ceneje, čista ekonomska logika. Trgovina v Sloveniji nikoli ne bo oz. ne more imeti podobnih cen.

Gandalfar ::

Pomojem je pravi odgovor, da rabi slovenska trgovina se prodat tuji in posledicno imeti skupno dobavo.

francek1 ::

Hja, med prodajati in prodati je ena velika razlika....tako da se vsaj meni zdijo neumni proizvajalci, če mislijo, da bomo izdelke toliko preplačali. Zagotovo bi prodali(in s tem tudi zaslužili) več, če bi imeli neke normalne(beri konkurenčne tistim v Nemčiji) tovarniške cene. Po mojem mnenju se jim ne da utrujat s posameznimi kupci, čeprav bi se morali zavedati, da se splača borit za vsakega kupca.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

mikic007 ::

To so floskule. Potemtakem mislis, da se trgovini, ki sedaj proda robo za 600€ vsem, razen tebi, splacalo spustiti ceno na npr. 400€, da bos se ti nabavil? Malo naivno, ni?

Ko pa bo zadeva tako dalec, da bo zacela vecina kupovati online, pa se bodo tudi ti trgovci prilagodili. Kako, pa bo treba pocakati.

kmetek ::

Principali ne dovolijo imeti skupne dobave, torej, da bi naši dobavitelji preprosto naročili pri nemškim. Žal pravila :|
francek1: z prenizko maržo nihče ne preživi, nekaj podjetij/trgovin je zaprlo vrata zaradi tega. Stroški podjetja, plače zaposlenih in davek na dobiček itd požere velik del "marže".
Predvsem je žogica na dobaviteljih (oni bodo morali pritiskati na svoje lastne oziroma težiti principalu)in ne trgovcih. Tudi dejstvo je, da se količinsko premalo naroča v Sloveniji, nihče ne upa.
Zakaj vas to recimo ne moti v gostilnah in lokalih oziroma zakaj oni ne dajo nižjih cen?

barakus ::

Kje se torej splača kupovati belo tehniko? Ravno iščem pečico, hladilnik in kuhalno ploščo visokega cenovnega razreda kako gorenje ali siemens...

francek1 ::

barakus je izjavil:

Kje se torej splača kupovati belo tehniko? Ravno iščem pečico, hladilnik in kuhalno ploščo visokega cenovnega razreda kako gorenje ali siemens...


Tudi to razen hladilnika sem kupil preko ebaya. Malo poišči tule.

RE kmeteku.... pivo pijem v lokalu, kjer stane 1 €....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

BigWhale ::

Joj, zelim ti veliko srece s katerim koli multipraktikom. Meni se te zadeve ponavadi samo valjajo po stanovanju, ker so ponavadi prevec storaste za uporabo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna trgovina Oskar Veliki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23473202 (14188) scipascapa
»

EU pripravlja ukrepe za cenejšo čezmejno dostavo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13327834 (22471) Mr.B
»

EU preiskuje kartel proizvajalcev elektronike

Oddelek: Novice / Tožbe
4112025 (9368) k4vz0024
»

Slovenski trgovci ter tujina (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19538899 (35223) s51as
»

Za koliko trgovine dvignejo cene izdelkom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13636345 (32221) Gregor P

Več podobnih tem