» »

kako začeti?

kako začeti?

kihc ::

Sm normaln človk ki ga zanimajo računalniki. Predvsem hardweare, ampak vseeno bi rad izvedel kaj več o tem. Zanima me keteri program bi mi priporočili, ter katero knjigo.
Sem polpoln začetnik ( razen v Visal Basicu poznam funkcijo background ter crycel):\

morphius ::

HM...zakaj se ti zaj zanimas...hardware ali software(programiranje pa to)???

Lp, morphius

kihc ::

akhm...fajn šele zdej pagruntam de mi pol teksta manka...
ne, mislem programiranje ( kva bi pa dilav v tej rubrik??):8)

morphius ::

Sicer sem bolj Java fan, samo če si že kaj delal v VB-ju, pol še tam nadaljuj.;( ;( (in ti nebom pomagal) Če se boš pa odločila za Javo :D :D pol pa KLIK za primere in še legendrani sajt go Java za pomoč.
Glede knjig, pa kr v knjižnico in kako za začetnike predelat.
Pa obilo užitkov v spoznavanju novega sveta.

Lp, morphius

Popravek : Me je začela peči vest, ta da...če želiš programirat v VB-ju, pa kr KLIK.

P.S.: Poskusi malo preko google-a poiskati...najdeš svašta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: morphius ()

jlpktnst ::

Če te predvsem hardware zanima. Kaj bi pa rad delal (programe) - če bi rad čipe programiral pa delal low-level zadeve ter podobne hakeljce ti bolj priporočam c/c++ (ali pa assembler - sicer se pa itak da v c++ kodo vstavit assembler). Za popolne začenike pa ti seveda priporočam VB ali pa Delphi. Za linke pa ostale vprašaj, se mi jih nekako ne da iskat ob tej uri:) mogoče drugič, pa lahko noč.

kihc ::

ok, se bom kar Vb-ja držev (sorry morphius :)), tk by theway c++ se ql sliš, a maguče lohk kdu pavi kva več o tem?:P

jlpktnst ::

eh? naprimer? povem ti lahko zmožnosti, pa vendar bi imel raje da uporabiš google. primerjam pa malo težje. če res ne najdeš, si bom vzel čas in napisal. ko bom imel čas:)
LP

bf4ed ::

Drugič pa daj že v naslovu povedat kaj hočeš, ne pa to kaj si dal.;(( ;(( ;(( ;((

koyotee ::

ce si začetnik vsekakor priporočam tp! pol pa c++ pa visual basic

Microsoft ::

kihc, fajn bi blo tud, če bi povedu, ka bi pa sploh rad programiru. Pa recimo kake cilje kej maš? Ka bi se rad sploh naučil?:\

Mim grede, za začetek lahka nardiš program za krmiljenje semaforiziranega križišča. Seveda, če bi rad šel v to smer...:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visual Basic.NET - za začetnika ?

Oddelek: Programiranje
304717 (3836) mHook
»

s cim zaceti delphi ali c++

Oddelek: Programiranje
381808 (1339) Chronoz
»

JAVA - kako začeti...?

Oddelek: Programiranje
253121 (2736) borut-t
»

Prevajanje & Prenosljivos programja

Oddelek: Programiranje
121203 (1032) Gandalfar
»

Programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
846461 (5059) Thomas

Več podobnih tem