» »

Izšel LibreOffice 3.5

1
2
»

Mipe ::

Še vedno ni 100% prenosljivega dokumenta? Jebiga, še naprej bom pisal v .txt in na koncu vse preoblikoval v PDF.

driver_x ::

Mipe: jaz pa v tex.

Mipe ::

I tata bi, sine, I tata bi. Samo kaj, ko tata ne zna!

gruntfürmich ::

en program uporabljat, pa bo stvar rešena. libre v vseh javnih ustanovah v sloveniji recimo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

34054 ::

Mipe je izjavil:

Še vedno ni 100% prenosljivega dokumenta? Jebiga, še naprej bom pisal v .txt in na koncu vse preoblikoval v PDF.


Lahko poskusiš HTML. :)

Icematxyz ::

Še bolj razdelana razlaga infografike v novici.

Glede FOSS in poslovne strategije pri določenih projektih pa le če gledaš zadevo od zunaj in od daleč lahko podaš pavšalno sodbo, drugače pa so stvari tako različne, kot noč in dan in kljub temu vse lahko označiš pod skupno kratico FOSS.

Glede LibreOffice 3.5 sem zadovoljen z napredkom in dosežki, ki jih projekt niza.

Glede HTML, osebno me ne bi motilo kakšno zbliževanje ODF in HTML, ampak bi bilo verjetno to dokaj kompleksno in če bi/bo se kaj takšnega zgodilo bo se verjetno zgodilo spontano in niti ne toliko načrtovano.

Še vedno ni 100% prenosljivega dokumenta? Jebiga, še naprej bom pisal v .txt in na koncu vse preoblikoval v PDF.


Smisel PDF dokumenta je ravno v tem, da je prenosljiv in je vseeno ali je spisan/izdelan v Notepad, LibreOffice ali če uporabiš za izdelavo kaj tretjega! Torej le pogumno izdeluj PDF dokumente z LibO! Program, ki ga uporabljaš naj podpira izvoz v PDF in to je pa tudi to!

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Ja, samo kaj, ko je včasih treba uredit PDF dokument.

Morda bom začel oblikovati kar s CSS-jem... To vsekakor bolj obvladam kot tex.

Icematxyz ::

Ureja se izvirnik iz katerega se potem izdela nov (spremenjen) PDF dokument. Nekako tako.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Če koga moti, da so dokumenti drugačni, pa sam ne zna popravit, mu ni treba težit razvijalcem LO - zanj to lahko popravim jaz, za trajno nizko ceno (140 na uro z davkom), ker je program prost (če je brezplačen ali ne, pa v resnici nima nobene zveze z ničemer).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

opeter ::

Lepa urna postavka. No vidite, da se da tudi z odprto kodo služit, če znaš!
Jaz sem z LO-jem zadovoljen.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Icematxyz ::

marvin42 ::

Dokler bo v 3.5 en grd nov bug v zvezi z RTF dokumenti, moram uporabljati staro verzijo :(
Mostly Harmless

Icematxyz ::

The legal process of incorporating The Document Foundation as a German Stiftung (foundation) has been completed in Berlin, Germany. The creation of a legally based foundation was part of the founding plan of the organisation when it forked from OpenOffice in September 2010. The foundation, which will be the legal entity managing the development of LibreOffice, now has a set of legally binding statutesPDFGerman language link that define the foundation's objectives, the use of its assets and its management structure.


The Document Foundation finally incorporated

 Michael Schinagl

Michael Schinagl



Michael (Mike) Schinagl, a Berlin-based lawyer who has been working on the incorporation process, explained: “The creation of such a Foundation is unique in the history of free software. There are not many, if any, entities that guarantee such strong rights to active contributors. Embedding those into legal language was a tremendous task, but one that was very worthwile. The Foundation and its statutes provide the ideal grounds for a free office ecosystem, including users, developers, marketeers, adopters, service providers and many, many more, and they can serve as an example for other communities with similar goals.”
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LibreOffice kompatibilnost

Oddelek: Programska oprema
73354 (2853) krisspace
»

Izšel LibreOffice 3.4.0

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
296902 (4333) Icematxyz
»

Kodi OpenOffice in LibreOffice že opazno različni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
6514634 (11770) Icematxyz
»

Izšel LibreOffice 3.3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
8422013 (17257) System

Več podobnih tem