» »

Problem s tiskalnikom HP Photosmart C5280

Problem s tiskalnikom HP Photosmart C5280

nightbird ::

Torej mam težave z http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/prod...

Do sedaj sem bil z njim zelo zadovoljen, saj ni povzročal nobenih problemov in je super tiskal (vedno je mel originalne kartuše).

Problem pa je sledeč: strani mi natisne do 1/4 potem pa kar neha in ne printa dalje. Piše "now printing..." in tam obstane.

Že sem naredil:
- self check
- avtomatsko pucanje kartuš
- probal sem kopirati (deluje normalno)
- na isti način (ne)printa pdf in xdoc file
- tudi na cd printa le do četrtine
- zamenjal sem kabel
- probal sem z dvema računalnikoma
- driverje sem zbrisal in ponovno inštaliral (uporabljam windowsove driverje, do sedaj bp)

To bi blo to.

Kaj še lahko probam?

lp

nightbird ::

nekaj čudnega se dogaja :D

zgleda kot da dobi tiskalnik samo četrtino informacije o tiskanju.
mel sem za natisniti eno stran in ko sem dokumentu dodal še 5 praznih strani (just in case ;)) mi je prvo stran v celoti natisnil in poslal 5 praznih ven.

Potem prazne odstranim in spet ne gre. WTF?

ni nihče mel podobnih izkušenj?

Zgodovina sprememb…

Han ::

Prijatelju deluje tiskalnik brezhibno v Windows 7 x64.

Odstrani vse gonilnike/programe zanj in ponovno namesti le osnovni gonilnik...

nightbird ::

Saj meni je tudi delovalo do sedaj na x86 in x64 potem pa je naenkrat zacelo zafrkavati na obeh sistemih. Ne vem kaj ga muči. bom probal bolj temeljito odstraniti vse gonilnike in ponovno namestiti. Samo se mi pa zdi čudno da je isto na obeh, če je problem v gonilnikih :/

Kaj na tiskalniku obstaja kak hard reset ali kaj podobnega?
restore to default sem že naredil, pa tudi ni melo efekta.

nightbird ::

torej naredil sem kot je predlagal Han in odstranil vse gonilnike.
windows jih je ponovno namestil in situacija ostaja ista.

mi lahko še kdo kaj svetuje? je kakšen hp-serviser tu prisoten, da ga kontaktiram?

lp

nightbird ::

stvar mi je uspelo pogruntati :) torej če koga zanima, problem je bil v napajanju tiskalnika :D

problem je, ker sem na novo priklopil boljši PC in je naenkrat bil odvzem elektrike večji zato je bilo premalo za tiskalnik in printanje pač ni šlo. Sigurno je neka padec toka zaradi daljšega kabla na katerega je priklopljen tiskalnik, ampak nisem pomislil da bi lahko vplivalo (ko je običajno nek beden PC priklopljen sploh ni problema :)). Nekomu, ki ve kak se poveča poraba tiskalnika med tiskanjem mu je to verjetno bolj jasno. Jaz sprva na to sploh nisem pomislil (niti približno). Ko pa sem bral nek solution tutorial pa sem pač na koncu sledil že najbolj banalnim korakom kot je ta z napajanjem :D

lp

nightbird ::

ok, kaj sem napisal v prejšnjem postu je en velik bullshit! :)

v glavnem še vedno mam probleme z omenjeno napravo. je tukaj kakšen HP-serviser ali pa kdo ki vsaj malo bolj pozna problematiko tiskalnikov, da ga kontaktiram preko maila ali ZS, da mi še mogoče poda kakšno informacijo preden vse skup vržem vstran?

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17037197 (20911) gazer
»

Tiskalnik - problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
231982 (1479) BivšiUser2
»

Težave s tiskalnikom

Oddelek: Strojna oprema
295756 (5448) andromedar
»

HP tiskalnik v mreži, kako?

Oddelek: Omrežja in internet
132322 (2149) Enterprise
»

LaserJet 3015 blem

Oddelek: Strojna oprema
6897 (830) Bug

Več podobnih tem