» »

LaserJet 3015 blem

LaserJet 3015 blem

Bug ::

ellow

Torej, kupili smo omenjeno napravo za mamino novo ordinacijo.
Multi napravo sem priklopil na rac (tedaj ko je to zahteval namestitveni program gonilnikov) in jo namestil... natisnil sem test-page...uspesno izvedeno...
Potem sem se priklopil na tel linijo, nastavil fax in tudi to preizkusil...uspesno izvedeno...

In na koncu sem se spravil preizkusit kako deluje scan/copy (torej kako deluje skenerski del naprave) in tu imam problem...
Na bilo kateri nacin se spravim skenirat/kopirat (ali preko software-a ali preko gumbov na napravi mi vedno "poskenira" prazen list... (skeniral sem test-print list, pol se neke barvne risbe, vglavnem ni bil prazen).

Med skeniranjem sem opazoval napravo in sem videl (skozi majhno spranjico), da sveti tisti "senzor" ki skenira... vendar printer mi ne printa nix ven...samo topel beli list papirja dobim ven...
Moram pa omenit, da pa mi je samo 1-krat uspelo pravilno poskenirat list, vendar potem kasneje vec niti enkrat... To mi je uspelo s programom Send Fax (del paketa ki ga namestijo HP-jevi gonilniki)...pozneje pa pri istih nastavitva vec ni bilo nix...
Nekaj sem na Internetu bral o TWAIN in se enih gonilnikih (ki jih uporabljajo XP-ji)....mogoce bi bili kaki problemi tu... ampak bi potem vseeno delovalo skeniranje/copiranje preko gumbov na napravi, ali?

Fax-e lahko posiljam, vendar prejemnik dobi prazen list (ko se skenira)..samo podatke od firme se izpisejo...ne pa sporocilo (sem preizkusil s kolegom)


V nastavitvah "hp toolbox and fax management for hp LaserJet 3015" sem precesal ze vse mogoce in nix ni uspelo... ponovna namestitev gonilnikov tudi ni uspela...
Sicer pa nekako dvomim, da bi kaj bili gonilniki krivi, ker lahko naprava deluje tudi samostojno (brez, da je priklopljena na PC). V nastavitvah (tiste nastavitve, ki se dajo nastaviti na napravi) tudi ni kaj posebnega..vecinoma so to iste nastavitve, ki se jih da potem lazje preko softwarea na PC-ju nastavljati...
Sedaj sem v totalni temi... slutim na tisto najhujse, na fizicno napako na napravi...ceprav je nova..ven vzeta iz skatle pred enim dnevom...
Ne wem vec kaj naj preizkusim...tisto ko mi je enkrat uspelo, ne wem zakaj je uspelo...ker zdaj vec ne uspe...

Ima se kdo kako idejo?
Nekako je zadeva nujna, ker se bo v pondeljek zacelo z delom in bo guzva ce nebo delalo vse kot je treba...

Vnaprej hvala za pomoc!

lp,
bug

dolenska ::

ja ne vem reklamiraj jo. garancijo uveljavi.
vzem toner vn ker je mogoce toner narobe not vstavljen. al pa da je kaksna zascitna plastika na tonerju ki si jo pozabil vn vzet.
poglej se ce je kje kej zvito kar ni nomalno. saj je moznost da tonerja ne drzi dobr not in potlej se boben ne dotika papirja. lahko je pa tut laser fuč.
aja k boben maš not???

Azrael ::

Če sem prav razumel dela vse razen skeniranja in pošiljanja fax-a => scaner ne dela. Kot tiskalnik dela? Kar pomeni, da je toner in ostala šara OK.

Driverji tukaj nimajo veze, če naprava lahko deluje samostojno. Lahko jo za vsak primer odklopiš od PC in ponovno poskusiš kot fotokopirc in če še vedno ne bo nič s kopiranjem potem reklamacija.
Nekoč je bil Slo-tech.

Klenobo ::

Slučajno pozabil kakšno zaščito na scanerju odstranit. Včrasih imajo eni scanerji naredjo, da bralno glavo zakleneš. Da se ne premika med prenosom. Še enkrat preglej podrobno navodila za priključitev.
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klenobo ()

dolenska ::

res je da imajo scanerji zaščito da jih zakleneš ampak potlej bi moglo kej na zaslonu na pisat da je zaklenjen. glede tonerjev pa tako. no ce samo scaner ne dela in ostal dela oz. da printa vredu potlej ni problem toner ali boben ampakje lahko problem v optiki al pa v elektroniki.

Klenobo ::

V navodilih, nisi nič kaj takšnega zasledil?
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)

Bug ::

ellow...

Ne, ni niksne zascite, ki bi jo treba odstraniti... Napravo sem odnesel na servis in zaj cakam...pa bom videl kaj bodo rekli

fala za pomoc

lp,
Bug


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17036720 (20434) gazer
»

Katero MFC napravo se izplača kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
317349 (4346) 1309976
»

Laserski tiskalnik, kateri

Oddelek: Kaj kupiti
409569 (6761) MStrix
»

Laserski tiskalnik za v pisarno?

Oddelek: Kaj kupiti
274160 (3686) barakus
»

Katero multifunkcijsko napravo kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
63813 (3642) Vikking

Več podobnih tem