» »

Stališča do upokojitve - raziskava

Stališča do upokojitve - raziskava

girlyy ::

Pozdravljeni uporabniki foruma! :)

S kolegicami, študentkami psihologije, delamo raziskavo o staliscih studentov in zaposlenih posameznikov do upokojitve. Ker smo studentke, je nas krog poznanih zaposlenih bolj majhen, zato se obracamo na vas :)
Torej, vsi zaposleni, prosimo vas, da izpolnete vprasalnik, ki se nahaja na sledeci povezavi:
https://docs.google.com/spreadsheet/vie...

Seveda ne bo nic narobe, ce bo na vprasalnik odgovoril tudi kak student. :)
Vprasalnik je popolnoma anonimen, zato vas prosimo, da odgovarjate iskreno.

Hvala za pomoc in lep dan vsem!!

P.S.: ce vas bodo zanimali rezultati, vam lahko povzetek raziskave posljem tudi na e-mail. :)

ZaphodBB ::

Oh moj bog. Na večino vprašanj bi najraje odgovoril "kakor kateri".

Kakšen je namen take raziskave? Confirmation bias? Mislite iz korelacij implicirat kavzalnost? Na podlagi vprašanj je moja domneva, da imate zgrešeno metodologijo.

To ni nobena raziskava, to je anketa.

Se opravičujem ampak ste me res spravile v slabo voljo.

girlyy ::

Namen take raziskave ali kakorkoli ze to imenujes, je ugotoviti, kaksna so stalisca studentov in zaposlenih do upokojitve oziroma upokojencev in primerjati vzorca med seboj (razlike med studenti in zaposlenimi - ce so).

Korelacij in kakrsnihkoli vzrocnosti s to lestvico ne nameravamo ugotavljat, ce pa se bodo pokazale razlike med vzorcema, bi bilo verjetno zanimivo preverjati tudi to, seveda ne s podatki oziroma rezultati, pridobljenimi v tej raziskavi. :)

Kaksno metodologijo pa potem predlagas, ce ne staliscne lestvice?

Lp

energetik ::

ZaphodBB je izjavil:

Oh moj bog. Na večino vprašanj bi najraje odgovoril "kakor kateri".
Enako tudi jaz. "Kakor kateri" je še najbolj pravilen odgovor.

WarpedGone ::

Ehja, 50x ste dobile odgovor 3, ker so vsa vprašanja narobe zastavljena - ne njihova sama vsebina ampak oblika oz. postavitev.

Ob upokojitvi ti kar naenkrat primanjkuje časa. *

Kakšno vprašanje je to za nekoga, ki je še vedno zaposlen?
Lahko bi vprašanja postavile v prvoosebno obliko, kaj jaz danes pričakujem kako bo izgledala moja upokojitev.
Lahko bi vsa vprašanja postavile v obliko, kako dojemam večino današnjih upokojencev, katere poznam.

Recimo:
1. Ob upokojitvi starostnik izgubi velik del prijateljev.

Pričakujete, da boste ob upokojitvi izguli mnogo prijateljev?

2. Upokojenci pogosteje bolehajo.

Pričakujete, da bosto po upokojitvi pogosteje bolni?

3. Upokojencem je večinoma dolgčas.

Vas je strah dolgčasa po upokojitvi?

4. Upokojenci imajo komaj dovolj denarja, da pridejo skozi mesec.

Pričakujete, da boste imeli dovolj finančnih sredstev za preživetje po upokojitvi?

Ali pa:

5. Upokojeni posamezniki niso za nobeno rabo.

Vam vaši znanci v pokoju še priskočijo kdaj na pomoč ali dajo kak uporaben nasvet?

6. Upokojeni posameznik nima toliko možnosti za spoznavanje novih ljudi.

Ste v zadnjem času spoznali kakšne nove osebe v pokoju?

7. Upokojenci so velikokrat pesimistični.

Med vašimi upokojenimi znanzi prevladuje pesimizem ali optimizem?

8. Upokojenega posameznika ljudje več ne potrebujejo.

Vas bodo po upokojitvi še vedno potrebovali ali ne več?

...
Zbogom in hvala za vse ribe

nevone ::

Namen take raziskave ali kakorkoli ze to imenujes, je ugotoviti, kaksna so stalisca studentov in zaposlenih do upokojitve oziroma upokojencev in primerjati vzorca med seboj (razlike med studenti in zaposlenimi - ce so).


Kako se to sklada z napotki v uvodnem sporočilu, naj anketo izpolnijo zaposleni, lahko pa tudi kakšen študent?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

Meni se zdi čisto OK - gre za anketo o mnenjih (in torej percepciji upokojencev tistih, ki to niso). Kaj je res, s tem nima nobene zveze.

Pa ja, odgovor "kakor kateri" (torej srednja vrednost) veliko pove o tem, da nisi prepričan v stereotip.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

girlyy ::

Nevone:
Na forumu se obracamo na zaposlene, ker imamo studentov ze dovolj. Ni pa nic narobe, ce na vprasalnik odgovori se kak student, ker nikoli ni prevec udelezencev.

WarpedOne:
Trditve so po mojem mnenju OK zastavljene, misljeno je, da odgovoris v koliksni meri se strinjas s trditvami, saj merijo tvoje stalisce do upokojencev nasploh. Hvala vseeno za komentarje in predloge ter da si odgovoril na vprasalnik.

Sicer pa mislim, da je jype dovolj dobro odgovoril/a. :)

Hvala vsem.

Miha_T ::

Sem želel izpolniti tole, pa ni šlo. Poznam primere, ko bi vse ocenil s 5 in primere za same 1. Da bi pa vsem dal 3 pa nima smisla...
Ta anketa je dobra za tiste, ki ne poznajo nobenega upokojenca in imajo o njih zgrešena prepričanja. Tak bo z veseljem kliknil 5 pri npr. "Upokojeni posamezniki niso za nobeno rabo." čez 5 min pa jamral da nima nikogar, ki bi mu otroke pazil.

Sc0ut ::

11. Upokojeni posamezniki ne hodijo pogosto v družbo, ampak so večinoma doma. * ?? Verjetno bi že lahko predvidevali da je upokojencev na pogodbi dokaj malo.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

girlyy ::

Miha T:
ne gre za to, kaksne primere poznas, ampak kaksno je tvoje splosno prepricanje, stalisce do upokojencev. Vsem je jasno, da niso vsi upokojenci osamljeni/neuporabni ali kakorkoli ze... Z vprasalnikom ocenjujemo stalisca.

sc0ut:
verjetno si prebral "sluzbo" (pise "druzbo", se druzit z ljudmi) :)

Gavran ::

Miha_T je izjavil:

Sem želel izpolniti tole, pa ni šlo. Poznam primere, ko bi vse ocenil s 5 in primere za same 1. Da bi pa vsem dal 3 pa nima smisla...
Ta anketa je dobra za tiste, ki ne poznajo nobenega upokojenca in imajo o njih zgrešena prepričanja. Tak bo z veseljem kliknil 5 pri npr. "Upokojeni posamezniki niso za nobeno rabo." čez 5 min pa jamral da nima nikogar, ki bi mu otroke pazil.


+1
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokojnina in delovna doba (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5116878 (15476) connel
»

Proizvodnja brez s.p.

Oddelek: Loža
305177 (3981) vofra
»

Olajšave za pokojnine nad 1400 €

Oddelek: Problemi človeštva
4811755 (10293) jalovec09
»

Predlog pokojninske reforme

Oddelek: Problemi človeštva
273477 (2844) UNIVERZUM
»

kako najhitreje do penziona!!!

Oddelek: Loža
51197 (976) LoneWolf

Več podobnih tem