» »

Dreamweaver MX

Dreamweaver MX

Birkoff ::

Nujno rabim pomoč.V Dreamweaverju sem naredil stran in vključil nekaj slik, katere hočem, da se dotikajo ena druge.Toda slike imajo med sabo prostora še za eno sliko.Če ima kdo rešitev naj prosim odgovori!

Elemen_T ::

Kako je to mogoče?

Če ustvariš tabelo in vanjo vstaviš zaporedno dve sliki se po vseh pravilih dotikata.
Da je pa vmes za eno sliko frej, je pa kar malce nerazumljivo. Razen če ne gre za velikost. V tem primeru ti je zaradi nje slika skočila v naslednjo vrsto.

Ziga Dolhar ::



Torej, magic property is "border", value "0" :].

--

Ah, se mi še mal pozna povečana količina alkohola ://.

Vrzi semle html, ki ga naredi DW, da vidmo kako delaš.

Zgodovina sprememb…

Birkoff ::

Slike oziroma gumbi so eden pod drugim in ko vstavim prvega pritisnem enter za naslednjo vrstico, da bi vstavil drugega, toda ko pritisnem enter pridem za dve vrstici naprej.Če pritisnem backspace sem pa spet takoj za prvim gumbom.

Ziga Dolhar ::

"Enter" VEDNO ustvari nov odstavek (tudi v Wordu).

Ti bi rad naredil prelom vrstice, ki ga dosežeš s SHIFT+ENTER.

Birkoff ::

A veš mogoče kaj moram narediti s tabelo, da je kot ozadje in da lahko poljubno po njej ustvarjam tekst in slike tako kot če je sploh ne bi bilo?

Ziga Dolhar ::

Birkoff ::

In kako to storim?

Ziga Dolhar ::

Prebereš si lekcije na zgornjem linku.

Oz. uporabiš layerje v DWju. Ampak pred tem prebereš dani link.

Birkoff ::

Kako uporabim layere?

Birkoff ::

A se lahko layerjem border doda?

Ziga Dolhar ::

Birkoff ::

Imam stran index.php!Zanima me kako naj na to stran dodam anketo, ki jo imam na hardisku(poll.php).In kako bo vse to delovalo.

TylerDurden ::

eh, sej maš navodila zraven poll-a. Pa na disku ti verjetno ne bo kar delalo, morš prej na server naložit pa skonfigurirat.
Šola se začne s prvim razredom ne z osmim, premisli o tem stavku.
Let\'s make some soap ...

Birkoff ::

Pravzaprav navodil nimam!Kaj pa moram skonfigurirat?

Birkoff ::

A ve kdo mogoče kako se HTML Object doda?

Ziga Dolhar ::

Daj preberi pomoč Dreamweaverja.

Začel si spraševat najbolj osnovne stvari -- in če že ne zmoreš pogledati menija Insert potem vsej klikni F1 in vpiši magične besede.

Birkoff ::

Zakaj mi ne delajo šumniki?

reXor ::

Nisem nevem kaksen ustvarjalec HTML-jev sam model en predlog...
Help->welcome...

Kakor je TylerDurden napisu...
Šola se začne s prvim razredom ne z osmim.

Birkoff ::

A ve kdo zakaj se mi v Dreamweaverju tabela razteza po drugi?Ko je stran pomanjšana je druga tabela na polovici prve, ko je pa stran v celozaslonskem načinu pa je vse v redu.

Elemen_T ::

V helpih je zapisano vse.
Govorim o obsegu celega foruma, vseh zastavljenih računalniških vprašanj.

Ziga Dolhar ::

Komen Tator: dokler ne boš pokazal vsaj malo indicev, da se tudi sam potrudiš ter kaj prebereš in dokler ne boš pokazal kode tistega, "kar dela narobe" -- ti ne bo nihče pomagal.

Jaz niti, ker lenobe ne podpiram.

Mi+j@ ::

za tist ko si reku, da se ti layerji al tabele raztezajo, čez drugo dej pogled v kodo pa tam širino napiš v procentih (%)

za šumnike v meta vpiš to,


drgač pa uporab tole tabelo:

š=&#353
ž=&#382
č=&#269

Birkoff ::

Šumnik Č vseeno ne dela!

Loki ::

razglej se malo po nastavitvah.
tam imas tudi nekje moznost nastavljanja charseta.

drugace pa help > charset.

Birkoff ::

Po katerih nastavitvah?
Mimo grede v helpu ni nič o tem.

Ziga Dolhar ::

charset oz. encoding.

V helpu _JE_ o tem.

jerry2000 ::

Treba je nastaviti ENCODING na 8859/2 v nastavitvah, vendar v določenih primerih šumniki ne delajo (če uporabljaš ASP VBSCRIPT in vlečeš iz MySQL baze denimo)...

V glavnem pa delajo. Sem testiral DW MX za Macromedio za Vzhodo Evropo, torej ravno probleme s šumniki in smo odpravili vsaj 20 problemov z njimi. Eden ali dva sta pa ostala (žal). Ampak večina stvari dela, samo morate imeti pa DW MX 6.01 (patch je brezplačno na spletni strani od Macromedie).

Jerry

Birkoff ::

Spet imam problem:
Ko vstavim tabelo, jo razdelim na levi in desni del, v desnega vstavim tekst velik 10 vrstic in v desnem predelu se mi potem postavi kazalec na sredino predela in predel se razširi in je pol velik kot desen predel.Zanima me, kako lahko odpravim to, da se predela razširjata skupaj oziroma, da morata biti vedno enaka po dolžini?

Tody ::

eh model mal pretiravaš. Tko se neboš nič naučil če ti drugi vse povejo. Porabi nekaj časa za izgradnjo svoje strani poglej kaj kšn gumb naredi napiši njegov naslov v help in malo experimentiraj.

Birkoff ::

Sem že probal vse pa mi ne dela?Ne vem zakaj morata biti desni in levi del enako dolga?

Loki ::

komen pojdi prvo skozi VSE tutoriale, zato so tudi tam.
Kot je dreamweaver zmogljiv program, toliko bolj je neprijazen do popolnega zacetnika (tebe) - let's face it - FP je se zmerej lazji, ne glede na to, kar recete.

drugo, uci se html kode, ce jo se ne znas. ce bi jo znal dobro (oz. jo znas), bi v nekaj hipih odkril napako tako, da bi preprosto pogledal v kodo ter rocno modificiral.

tretje; preveri, v kakih enotah se podaja sirina tabele in obeh celic (px ali %).


v helpu je ogromno informacij, samo najti jih moras (ter seveda iskati na pravem mestu - pod npr. Coldfusion reference ne bos izvedel o tabelah NIC!).
uporabi vgrajeni iskalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Mi+j@ ::

pomagaj si z layerji. potem jih v kodi preimenuj, da boš videl. priporočam pa ti, da njihovo širino pišeš v kodi in sicer s %, da se tabela razširi na vsaki resoluciji enako...

Mi+j@ ::

am tisti, ki je reku nej si pomaga s helpi je pa res pravi majster. tuki je forum zato,da se vpraša, pa pomaga. ne pa poglej si tam nek help pa boš našu. tuki izmenjujemo svoje izkušnje znanje, ipd.

po moj bi se vsi mogl tega držat. Komen Tator, če še maš kako vprašanje vpraši, pa ti bom čim bolš svetoval.

Sicer, pa že maš kak svoj sajt? al pa kak to zgleda, kr me res zanima.

lp

Tody ::

Ni fora v tem da mi pomagamo z nasveti kako narediti tabelo. Potegni z miško čez zaslon bla bla bla. Ta forum je pomoje za to da ti poveje kje najdeš pomoč ne pa da tok podpiramo tvojo lenobo da MI kopiramo tekst iz help filetov.
Če pa gre za kako manj znano (čudno) tehnično stvar bo pa vsak ki spremlja ta forum pomagal

Tarzan ::

To je res, da je forum kul da si pomagamo. Dejstvo!

Je pa res, da preden se nekdo spravi delat stran z dragim orodjem kot je Dreamweaver MX, mora prej vsaj malo ali poznati osnove HTML, PHP,... ali iti čez goro how to-jev, tutorialov in help filov. Tudi kakšna knjiga ne škoduje.
Če se nekje res zatakne, potem pride na vrsto forum. S Č-ji je pa tako, da ponavadi deluje, ko v properties izbereš pravo pisavo.
Problem s Č-ji je bil že večkrat obdelan na forumu, tako da deluje tudi funkcija psevdo iskanja:D



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

html in css

Oddelek: Izdelava spletišč
5568 (420) MisterR
»

Drsniki-kako?? nujno

Oddelek: Izdelava spletišč
71296 (1207) mte
»

Integracija PhpBB v spletno stran

Oddelek: Izdelava spletišč
251871 (1543) roli
»

ocenite stran

Oddelek: Izdelava spletišč
192007 (1690) Sivina
»

Webpage help

Oddelek: Izdelava spletišč
101310 (1171) Penny

Več podobnih tem