» »

Naloge v Visual Baisicu

Naloge v Visual Baisicu

ddrumlic ::

Lep pozdrav.
Imam nekaj nalog, ki mi delajo progleme. Rešit jih moram na roko (pisno), tak da bodo delovale v programu.
Za vsako pomoč se v naprej zahvaljujem.

2. Napišite program, ki v zanki celice programa MSExcel zapiše vaše ime 10 krat, eno pod drugo. Program napišite na dva načina, tako da vsakič uporabitiš svojo zanko. Do celic dostopate z uporabo dvodimenzionalnega pola Cells (vrstica, stolpec)

3. Izdelajte diagram poteka za proceduro, ki bo na osnovi evidence izpitov za izbranega študenta izpisala seznam opravljenih izpitov za izbranega študenta. Izpit je opravljen, če je vpisana ocena 6 ali več. Procedura naj se v končni seznam ne vključi neuspešnih poiskusov. Predpostavite da je za vsakega študenta v evidenci opravljenih izpitov poljubno število neuspešnih pristopov in samo en uspešen pristop za posamezen predmet. (ni potrebno iskati najboljše ocene)

4. Glede na opis problema iz prejšnje naloge napišite program v Baisicu, ki bo propravil seznam opravljenih izpitov. Evidenca pristopov k izpitu je zapisana v pregledici MSExcel na listu SeznamPristopov, v prvem stolpcu je vpisna številka, v drugem vaziv predmeta, v tretjem datum pristopa in v četrtem ocena. Predpostavimo, da se tabela konča, ko je celica v prvem stolpcu prazna. Seznam opravljenih izpitov za študenta zapišite na list OpravljeniIzpiti. Vpisna številka študenta za katerega želite izpis se nahaja v celici OpravljeniIzpiti (1,8).
Do celic v Excelovi tabeli dostopate tako, da uporabite dvodimenzionalno polje Cells.
Npr. OpravljeniIzpiti.Cells(vrstica,stolpec)= vpisna_številka

Gandalfar ::

No pokazi kaj imas do sedaj. Domacih nalog ne resujemo.

ddrumlic ::

To niso domače naloge... To je le nekaj nalog iz konkretnega izpita... :)

Za tretjo nalogo imam narejen diagram poteka... samo nisem ziher če je tako vredu...
 diagram poteka

diagram poteka

amacar ::

Domnevam da imate to na kaksni gradbeni, ker sem kolegu lani identicne naloge reseval... Ce najdem se kje resitve ti prilepim...

ddrumlic ::

Točno tako... :)
Daj prosim če najdeš... Bom zelo vesel... oz. mi bo res v veliko pomoč.

lp

ddrumlic ::

Oz. prosim če bi mi lahko dal kakšen kontak od njega... Mogoče še ima on kaj rešenega...

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FE prepis iz VSŠ na UNI ?

Oddelek: Šola
115236 (4428) stankoslo
»

Pomoč pri programiranju z javo

Oddelek: Programiranje
203483 (2410) milc
»

Brezplačen Cisco CCNA tečaj

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
307019 (4737) Johnyboy7
»

če manjkaš na izpitu (faks)

Oddelek: Šola
71339 (1216) BluPhenix
»

c++ datoteke

Oddelek: Programiranje
464005 (3494) Vesoljc

Več podobnih tem