» »

Carinjenje...

Carinjenje...

Tito ::

Če ti prijatelj pošlje novoletno darilo in označi vrednost 200$, za koliko te potem olajša država? Po zdravi logiki bi morala biti darila zastojn!

Terraner ::

Zdrava logika pa carina nimata kaj dosti 'korelacij' (po domače: ne hoditi lih najbolj vkup - se ne držitai za raoke...) >:D

ali3n ::

Prijatelj naj samo napiše, da je darilo (taka posebna nalepka je na kuverti - ravno ta teden sem dobil darilo od National Geographic...)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Tito ::

Hja a deluje? A ti ni treba carine in davka plačat?

blue96 ::

ce bi blo tko, bi lahko prijatelji za darilo poslov en mercedes?
.

ali3n ::

jaz nisem plačal nič... darilo je bila ena torba (recmo da je vrednost 10 USD).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Tito ::

Hja mislm, da sem nekje slišal, da so darila do 4000 sit oproščena davka... Nad tem zneskem pa je navaden DDV. Na darila cerine ni, do nekaterih zneskov nevem najbrž 100 000...

||_^_|| ::

debest, bom jst naroču tri kile koke kot darilo>:D

krneki ::

Ja itak da vsako pošiljko raztrgajo pa pregledajo kaj je vse not. Pol pa še grdo useskupi zalimajo nazaj...

Brane2 ::

Vse pošiljke se ocarinijo in se jim opali DDV.

Izjema so stvari z vrednostjo manjšo od IIRC 9 kSIT, na katerih piše, da so darila.

Mislim, da gre tu za izdelke, ki so logične celote.
Če ti nekdo pošlje v dar kak poceni prstan, potem je to lahko O.K. Če pa razdeli recimo motherboard na par delov in ti jih pošlje posebej, potem to ne bo šlo.

Koliko plačaš, je odvisno od stopnje DDV in carine. Za knjige in drugo literaturo je IIRC carina 0, DDV pa 8.5%

Tako da, če ti kdo pošlje v dar knjigo, verjetno ne boš nič plačal. Če vrednost preseže tistih 9 kSIT, potem te čaka 8.5% DDV.

BTW: Zdej sem si "podaru" brdo enih knjig z Amazona in sem full zadovoljen. Plaču sem tistih 8.5% DDV a stvar suva, tako roki kot cene. Res, knjige se splača naročat...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carina iz USA (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7218768 (5498) St235
»

ZDA e-bay in naši davki

Oddelek: Kaj kupiti
162524 (2116) Yohan del Sud
»

"Anketa" o tem, ali ste... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
684461 (3667) Brane2
»

amazon-cena sitnica-kaj pa nasa drzava?

Oddelek: Loža
51796 (1645) boha
»

Carina za stvari iz ZDA

Oddelek: Loža
222813 (2364) Jure2k

Več podobnih tem