» »

Kateri high-end pametni telefon?

Kateri high-end pametni telefon?

1
...
3 4
5
»

garamond ::

Twix je izjavil:

Jst bi ti priporočal Samsung, ker poleg vseh prednosti, ki so ble že naštete, je "odprt" sistem! Nimaš praktično nobenih mej :)! Edino kar mene osebno mot je andorid in googlova zasebnost :S. Zato ti še bolj kot to priporočam boljše "alternative" kot je Windows Phone, poglej si naslednji video, amazing :P
[...]

Razprave o odprtosti mobilnih OSjev (oziroma vsaj iOS) so v tej temi offtopic.

eieieie1 ::

Meni je pa že trikrat padel po tleh v stanovanju, enkrat celo z višine 1,5 m in se ni nič poškodoval... Mogoče sem imel le srečo. Ampak kaj pa pričakuješ, da se steklo nebo strlo?? Zato pa maš razne etuije ali bumperje, če si pač neroden tip človeka in nemoreš pazit na zadeve...

jype ::

garamond> Razprave o odprtosti mobilnih OSjev (oziroma vsaj iOS) so v tej temi offtopic.

Se ne strinjam, ker je to lahko eden od zelo pomembnih dejavnikov in sploh ni narobe, če se ga večkrat jasno izpostavi.

Lonsarg ::

Ena veliko pomembnejša zadeva je kot kakršnakoli odprtost, oziroma kakršnekoli malenkosti, ki so recimo različne v samih OSih, kakih velikih razlik namreč sploh ni.

In ta zadeva je omejenost na enega proizvajalca, vendor lock-in v primeru iOS.

Zelo dostikrat se najprej odloči kateri OS, in šele potem kateri telefon, vsaj tista bolj informirana publika. In je en resen problem, če se odločiš za iOS, samo en telefon lahko vzameš... To je RESNA pomankljivost, meni pomembna tudi 100% dražje cena recimo, tako zelo pomembna.
Torej ne samo problem zaklenjenosti na enega proizvajalca, celo na en sam mobitel(pač en sam iPhone je v danem trenutku, ki ni outdated)

garamond ::

jype je izjavil:

garamond> Razprave o odprtosti mobilnih OSjev (oziroma vsaj iOS) so v tej temi offtopic.

Se ne strinjam, ker je to lahko eden od zelo pomembnih dejavnikov in sploh ni narobe, če se ga večkrat jasno izpostavi.

Saj jaz se tudi ne strinjam. Lahko je pomemben dejavnik, ampak po mojem mnenju bolj zato, ker potegne za sabo še en kup drugih stvari, prav tako pomembnih za uporabnike.

para! ::

Ja, za nekatere je pač pomemben dejavnik. Me pa zanima ali je res, kot je nekdo omenil v tej temi, da je (Samsungov) Android pa odprt sistem? Ker, če ga je treba rootat, da dobimo odprto zadevo, potem je enako odprt tudi iOS (jb), če ne pač ne.

lp
Death before dishonor!

jype ::

para!> je (Samsungov) Android pa odprt sistem?

Odprt je toliko, da smeš vanj nalagati svoje aplikacije, česar na iOS ne moreš.

para! ::

Kaj? Kako pa testiraš aplikacije, v kolikor jih razvijaš tudi za iOS? Ni nobenega "dev mode" stikala?
Death before dishonor!

jype ::

para!> Kaj? Kako pa testiraš aplikacije, v kolikor jih razvijaš tudi za iOS? Ni nobenega "dev mode" stikala?

His holiness Apple ti ga mora vključiti - ti sam ga ne moreš doseči, ne da bi kršil pogoje licenčne pogodbe.

para! ::

Samo licenčni pogoji nimajo (in ne morejo) imet pravne veljave, v smislu, da me bo kdo kaznoval (drugače kot z odvzemom garancije), če bom prčkal tam kjer naj ne bi smel.

Torej pri androidu gre namestitev tudi preko apk paketov, ne nujno preko marketa?

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

jype ::

para!> Samo licenčni pogoji nimajo (in ne morejo) imet pravne veljave, v smislu, da me bo kdo kaznoval (drugače kot z odvzemom garancije), če bom prčkal tam kjer naj ne bi smel.

Komot ti pa onemogočijo kakršnokoli sodelovanje na trgih, ki jih nadzirajo, poleg tega da ti ob kršitvi pogojev licenčne pogodbe z ničemer več ne jamčijo, da se ti bo telefon sploh še kdaj prižgal (kar ti večina ostalih proizvajalcev že s tem, da bootloader ni zaklenjen).

para!> Torej pri androidu gre namestitev tudi preko apk paketov, ne nujno preko marketa?

Absolutno.

para! ::

Dobro, dejmo enkrat razjasnit: zlobni Apple mi nekako na daljavo uspe onemogočit iPhone (možno?) in potem jaz nikakor ne morem na ta hardware naložit česarkoli drugega (kar pač podpira konkretno cpu arhitekturo)?

Ker to, da se prodaja licenca za uporabo software-a ni lih Appleovo maslo, ampak, če se ne motim, od Gates-a in tako je danes skoraj povsod. Če jim torej uspe skenslat mojo pravico do uporabe iOSa, ampak iPhone HW ostane uporaben, sem še vedno lastnik tega, kar sem kupil kot svojo lastnino (žal pa ne morem več uporabljat softwarea)?

Še tole: a iOS ne obstaja kot nek distribucijski iso, da bi lahko nalagal ga po mili volji gor in dol? :)

lp
Death before dishonor!

Limit-sky ::

jype, pojdi kakšen krog ali dva s kolesom, no...
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

jype ::

para!> Še tole: a iOS ne obstaja kot nek distribucijski iso, da bi lahko nalagal ga po mili volji gor in dol? :)

Ne.

Android telefon pa lahko še vedno uporabljaš, če naložiš prosto dostopne različice, od katerih so nekatere precej popularne in razmeroma dobro podprte, praktično nobena različica programja (razen tistega, kar proizvajalci sami vgradijo nad Android, recimo Sense in podobne reči) pa ni omejena glede na napravo, na kateri jo lahko poganjaš.

para!> Dobro, dejmo enkrat razjasnit: zlobni Apple mi nekako na daljavo uspe onemogočit iPhone (možno?)

Vsekakor je tehnično možno, Apple pa seveda ni nor, da bi to počel. Sposobnim razvijalcem lahko nagaja na načine, ki precej manj prestrašijo vse ostale uporabnike, na primer tako: http://www.macrumors.com/2011/11/16/vol...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

smash ::

jype je izjavil:

para!> Še tole: a iOS ne obstaja kot nek distribucijski iso, da bi lahko nalagal ga po mili volji gor in dol? :)

Ne.

Android telefon pa lahko še vedno uporabljaš, če naložiš prosto dostopne različice, od katerih so nekatere precej popularne in razmeroma dobro podprte, praktično nobena različica programja (razen tistega, kar proizvajalci sami vgradijo nad Android, recimo Sense in podobne reči) pa ni omejena glede na napravo, na kateri jo lahko poganjaš.

para!> Dobro, dejmo enkrat razjasnit: zlobni Apple mi nekako na daljavo uspe onemogočit iPhone (možno?)

Vsekakor je tehnično možno, Apple pa seveda ni nor, da bi to počel. Sposobnim razvijalcem lahko nagaja na načine, ki precej manj prestrašijo vse ostale uporabnike, na primer tako: http://www.macrumors.com/2011/11/16/vol...


ios lahko naložiš po mili volji gor in dol

Twix ::

@eieieie1, @PIPI:
:)):)) hahahaha kako trolla a gre? Sam da gre!:)) Evo lep in živ:D dokaz trolov in ritoliznikov.:D Hopala, končno sem vaj ujel, šment 8-) :)) Vsi njuni posti so samo potrollan kup texta. Tako da, Kleemen , če nočeš bit nategnjen od trollov, kupi Samusnga ali pa, kot sem ti že zgoraj napisal. Itak pa si se najbrž že dokončno odloču..


Btw: iPhone je sranje, k smrdiii!! ;((
Trolla in lizača šupkov sta se najela? :))

ejaj hašeka :D
The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing. Apple has a patent on patent-
ing things they didn't invent. arka putana! :D hašek :D HVALA EDWARD SNOWDEN!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twix ()

Twix ::

@garamond: O rly? :)) Zakaj že?! Sicer pa sta ti lepo že jype in Azgard odgovorla ;)

garamond je izjavil:

jype je izjavil:

garamond> Razprave o odprtosti mobilnih OSjev (oziroma vsaj iOS) so v tej temi offtopic.

Se ne strinjam, ker je to lahko eden od zelo pomembnih dejavnikov in sploh ni narobe, če se ga večkrat jasno izpostavi.

Saj jaz se tudi ne strinjam. Lahko je pomemben dejavnik, ampak po mojem mnenju bolj zato, ker potegne za sabo še en kup drugih stvari, prav tako pomembnih za uporabnike.


Ja wadafak man?? WTF? 8-O Najprej so offtopic pol so pa ontopic :))
The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing. Apple has a patent on patent-
ing things they didn't invent. arka putana! :D hašek :D HVALA EDWARD SNOWDEN!

garamond ::

Twix je izjavil:

@garamond: O rly? :)) Zakaj že?! Sicer pa sta ti lepo že jype in Azgard odgovorla ;)

garamond je izjavil:

jype je izjavil:

garamond> Razprave o odprtosti mobilnih OSjev (oziroma vsaj iOS) so v tej temi offtopic.

Se ne strinjam, ker je to lahko eden od zelo pomembnih dejavnikov in sploh ni narobe, če se ga večkrat jasno izpostavi.

Saj jaz se tudi ne strinjam. Lahko je pomemben dejavnik, ampak po mojem mnenju bolj zato, ker potegne za sabo še en kup drugih stvari, prav tako pomembnih za uporabnike.


Ja wadafak man?? WTF? 8-O Najprej so offtopic pol so pa ontopic :))

To ni bilo mišljeno kot moje osebno mnenje ampak kot dejstvo. Saj sem polinkal izjavo administratorja, ki to pravi (res pa je, da nisem omenil izbrisanih [svojih in jypovih] sporočil). Sicer pa nisem naredil "offtopic" komentarja o odprtosti iOSa, temveč o tem, ali je diskutiranje o odprtosti primerno za offtopic ali ne, kar do zdaj še ni bilo označeno kot offtopic.

jype ::

smash> ios lahko naložiš po mili volji gor in dol

Mhm, če si Apple, sicer pa zgolj po precej manj mili volji.

eieieie1 ::

Twix je izjavil:

@eieieie1, @PIPI:
:)):)) hahahaha kako trolla a gre? Sam da gre!:)) Evo lep in živ:D dokaz trolov in ritoliznikov.:D Hopala, končno sem vaj ujel, šment 8-) :)) Vsi njuni posti so samo potrollan kup texta. Tako da, Kleemen , če nočeš bit nategnjen od trollov, kupi Samusnga ali pa, kot sem ti že zgoraj napisal. Itak pa si se najbrž že dokončno odloču..


Btw: iPhone je sranje, k smrdiii!! ;((
Trolla in lizača šupkov sta se najela? :))

ejaj hašeka :D


Torej to so tvoji argumenti?

Zakaj se takih ljudi ne ban-a?

PrimozR ::

jype je izjavil:

para!> Samo licenčni pogoji nimajo (in ne morejo) imet pravne veljave, v smislu, da me bo kdo kaznoval (drugače kot z odvzemom garancije), če bom prčkal tam kjer naj ne bi smel.

Komot ti pa onemogočijo kakršnokoli sodelovanje na trgih, ki jih nadzirajo, poleg tega da ti ob kršitvi pogojev licenčne pogodbe z ničemer več ne jamčijo, da se ti bo telefon sploh še kdaj prižgal (kar ti večina ostalih proizvajalcev že s tem, da bootloader ni zaklenjen).

para!> Torej pri androidu gre namestitev tudi preko apk paketov, ne nujno preko marketa?

Absolutno.

Večina bootloaderjev je danes zaklenjenih.

Twix je izjavil:

@eieieie1, @PIPI:
:)):)) hahahaha kako trolla a gre? Sam da gre!:)) Evo lep in živ:D dokaz trolov in ritoliznikov.:D Hopala, končno sem vaj ujel, šment 8-) :)) Vsi njuni posti so samo potrollan kup texta. Tako da, Kleemen , če nočeš bit nategnjen od trollov, kupi Samusnga ali pa, kot sem ti že zgoraj napisal. Itak pa si se najbrž že dokončno odloču..


Btw: iPhone je sranje, k smrdiii!! ;((
Trolla in lizača šupkov sta se najela? :))

ejaj hašeka :D

WTF? Če kdo trolla si to ti. Očitno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

jype ::

PIPI> Večina bootloaderjev je danes zaklenjenih.

No, moj telefon ima odklenjenega. Na uporabnikih je, da to zahtevajo, samo od sebe se ne bo spremenilo.

PrimozR ::

Tvoj telefon ni celoten Android svet. So quit lying.

jype ::

PIPI> Tvoj telefon ni celoten Android svet. So quit lying.

Nikjer nisem napisal _vsi_, so learn to read.

sandmat ::

PrimozR je izjavil:

Tvoj telefon ni celoten Android svet. So quit lying.

z zadostno mero teženja in izkazovanja podpore telefonom z odklenjenim bootloaderjem (ki jih spet ni tako malo, kot si predstavljaš) lahko to dosežeš, kar je želel jype navest. Vsekakor je ena izmed prednosti tega, da kupiš neko tablico/telefon in je to lahko tudi arm devboard, če ti paše. Ampak če te možnosti nimaš, je problem za nekoga, ki bi pa rad stvar uporabljal za svoje namene. Morda se bo pa googlu utrgalo ter bo problem z androidom.Če bomo želeli uporabljati svoje (stare) telefone, bomo naložili gor kak ubuntu ali pa maemo etc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

LuiIII ::

Pa dobro glede odprtosti so zadeve v iOS:Android popolnoma jasne!
Kot sem že rekel: za geeke oz. splošno tehnično razgledan folk, ki se gre kdaj pa kdaj DIY, je Android prava izbira, za tiste, ki pa rabijo pač samo pametni telefon, ki dela, bo pa tudi iOS dovolj.

mitja707 ::

Priporočam ti Sony experia s

sandmat ::

LuiIII je izjavil:

Pa dobro glede odprtosti so zadeve v iOS:Android popolnoma jasne!
Kot sem že rekel: za geeke oz. splošno tehnično razgledan folk, ki se gre kdaj pa kdaj DIY, je Android prava izbira, za tiste, ki pa rabijo pač samo pametni telefon, ki dela, bo pa tudi iOS dovolj.

ok ok, sej ne pravim drugače, samo pojasnit sem hotel, zakaj bi si človek želel imet odprt bootloader :)

jst sm še na maemotu sicer (z izjemo TP, ki ima ICS 4.0.3) in moram rečt, da mi je žal, ker tega sistema ne razvijajo več. To ti je multitasking v pravem smislu (ki pa se pozna na bateriji, na N900 drži slabe 3 dni).

brutusss ::

lohk probate nokio n9 k jo mam js. sam sm mal bolj za android sam ta je tut super.

smash ::

brutusss je izjavil:

lohk probate nokio n9 k jo mam js. sam sm mal bolj za android sam ta je tut super.


hehe..kolega ima...navdušen..lep telefon...pravi da že ene par mesecev ni nobene nove aplikacije...no mogoče je mislil nobene "pametne" aplikacije

razmišlja da bi kupil nekaj z androidom..sploh zdaj ko je videl galaxy s3

SLO_Matej ::

Lahko kupi Lumio 800 pa ohrani isti (lep) design in dobi odličen in bolj popularen OS WP7. ;)

MaTTe ::

Galaxy S3 res izgleda super, kar se tiče strojne opreme, čeprav ne vem zakaj bi rabil tak hardware v telefonu. Trenutno.

Lonsarg ::

Ah procesor pa RAM nima veze. Ko gledam na hardware gledam na lahkost, tankost, velikost ekrana in baterijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

PrimozR ::

smash je izjavil:

brutusss je izjavil:

lohk probate nokio n9 k jo mam js. sam sm mal bolj za android sam ta je tut super.


hehe..kolega ima...navdušen..lep telefon...pravi da že ene par mesecev ni nobene nove aplikacije...no mogoče je mislil nobene "pametne" aplikacije

razmišlja da bi kupil nekaj z androidom..sploh zdaj ko je videl galaxy s3

Kaj pa če bi dal na N9 ICS?

Looooooka ::

A sploh se kdo odgovarja na originalno vprasanje?
Anyway...ce gledam telefone, ki si jih napisal bi jst na S3 pocakal.
Razlog:
v vsakem pogledu je boljsi od Appla.
Plus...ce slucajno ne kupujes telefona na 3 mesece bi osebno uposteval dejstvo, da simobil(za mobitel ne vem) ze preizkusa in pripravlja omrezje za g4.Tega pa 4S ne podpira.
Ampak OOOOK ta drug argument res ni tok relativen.Zame je dovolj ze dejstvo, da je 4S ze "zastarel" hardware v primerjavi z S3.
In ce ze mecem tok denarja za telefon bom definitivno kupil boljse sranje.
Aplikacij mata obe platformi dovolj.Siri pa tud ni vec novost s katero se lahko hvali samo Apple.

djordjevic ::

Kaj pa One X?
No grave is deep enough to keep us in chains.

MaTTe ::

Looooooka upam, da se ne motim ko rečem, da je LG že dva dni nazaj predstavil mobitel z boljšim HW-jem od S3 :))
Kar se tiče HW-ja je pa tako kot si že rekel -> S3 > 4S
Ampak 4S tudi ni slab telefon, ker dela zelo lepo, je pa res, da je odvisno kakšne so tvoje preference: iOS ali Android :)

Scorpia ::

Dost vidim da se o s3 govori, noben pa o huawei, ki tudi na trg pošilja zelo močen telefon. http://www.gsmarena.com/huawei_ascend_d...
Glede na to, da imajo cenejše telefone, kot pri konkurenci bo verjetno se bolj splačalo tega vzeti? Sama kvaliteta ni pod vprašajem, vsaj po mojih izkušnjah, ker imamo dva telefona od te firme in nobenih težav.
////

Looooooka ::

No jst bi definitivno zravn uposteval se official ROM updejte in pogledal kako je z njimi pri znamki, ki jo kupujem.
Ce radi fentajo support takoj, ko izdajo nov telefon(za katerega je clovek placal tud 600+ EUR) je to definitivno faktor, ki bi ga uposteval.
Takoj za tistim fanboy faktorjem seveda :)
Jst cakam, da nasi operaterji ponudijo omnio 900(gyroscope...) al pa HTC Titana.Ampak to ze nima vec veze s tem postom :)

ziga1990 ::

djordjevic je izjavil:

Kaj pa One X?


podpis,jaz ga mam in je majhen strojček
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

PrimozR ::

MAJHEN?!?!

Sicer je pa na mojem mini shortlistu ta moment One X, Galaxy Nexus (velike prednosti zaradi nizke cene - 350 € v .de, odklenjen, in dobre SW podpore), Galaxy S3, Xperia P (prednost v velikosti/resoluciji) in One S. Ker se mi z nakupom pretirano ne mudi, špegam še proti PadFone (skorajda enak One S).

V idealnem svetu bi pa itak imel One S s 720p zaslonom, torej dual core Krait in ne-lopatast (beri: 4 do 4,3 colski) AMOLED s 720p ločljivostjo.

N0t0ri0us ::

eno vprašanje imam in da ne bom odpiral nove teme.. kje bi lahko dobil samsung galaxy s2 HD lte.. in da je nakup varen.. in pa vprašanje ali ga je sploh vredno kupiti

htc se mi ne dopade.. note pa nevem :) bi pa ne bi :D

PrimozR ::

SGS2 HD LTE? Kaj pa je to za en telefon? Zakaj se mi zdi, da je to od enega izmed ZDA operaterjev, kar pa pomeni, da so zelo dobre možnosti da telefon pri nas ne bo deloval...

EDIT: aha, SGS2 z Galaxy Nexus zaslonom. Zakaj ne bi potem vzel kar SGS3?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPhone 5C (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5814384 (12138) bluefish
»

Apple iPhone 4

Oddelek: Mobilne tehnologije
319051 (8512) RejZoR
»

Apple toži Samsung, drugič (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
8139444 (36721) Limit-sky
»

Iphone uradno v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
21534943 (24487) Keyser Soze

Več podobnih tem