» »

Kateri high-end pametni telefon?

Kateri high-end pametni telefon?

1 2
3
4 5

Goody ::

mihec87 je izjavil:

Goody je izjavil:

DarkSensei je izjavil:

Goody je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Goody je izjavil:

Bravo Kleemen, edina pravilna odločitev. Sploh ne vem kaj si šel na slo-tech geeke spraševat. Ve se, edini pravi telefon, absolutno edini ki kaj pomeni, je jekleno-stekleni USA iPhone, ne pa neki korejsko-japonsko-kitajski plastični šmorn. Nenazadnje iPhone je edini gadget ki ga ženske opazijo ;).


aaahahahahahaha kje pa misliš da je jabolk proizveden..faceplant..


Ne zajebavaj ko pojma nimaš: lepo gor piše: constructed in California, assembled in China.


Bullcrap. Piše "Designed by Apple in California, assembled in China".


Ah jebiga sad. Ampak so moj point vseeno vsi razumeli (no razen tebe in mihca).


Kr tolažte se..pa pazte da naute držal za anteno..
Btw velik samsungov ma spredi gorilla glass.Drugič predno šaltaš iz mobi čuk na iphone probi kaj drugega..


Mihc, sem ziher da te nobena ženska ne pogleda več ko vidi da iz žepa svoj samsungkrap jemlješ...

jype ::

Is that a Galaxy Note in your pocket or are you just happy to see me?

Kleemen ::

Ja pa sej Siri lahko rabiš tudi za druge stvari ne samo smsje in navigacijo. Sicer pa ne kupujem iphone-a zaradi Sirija, če smo že pri tem. Je veliko drugih razlogov za to. En izmed teh je naprimer operacijski sistem, ki ga ima samo Apple in ne kot andorid, ki je na vsakem drugem mobiju..

hehe cink44;)rad vprašam še druge za kak info, čeprav sem na koncu opazu da je večina kreganja.. na forumu od appla sem dobil veliko dobrih informacij zakaj iphone in zakaj ne.

Sicer pa hvala vsem za info.

Goody ::

@RejZor ;)), tudi ti nisi nič razumel ;))

mihec87 ::

Goody je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Goody je izjavil:

DarkSensei je izjavil:

Goody je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Goody je izjavil:

Bravo Kleemen, edina pravilna odločitev. Sploh ne vem kaj si šel na slo-tech geeke spraševat. Ve se, edini pravi telefon, absolutno edini ki kaj pomeni, je jekleno-stekleni USA iPhone, ne pa neki korejsko-japonsko-kitajski plastični šmorn. Nenazadnje iPhone je edini gadget ki ga ženske opazijo ;).


aaahahahahahaha kje pa misliš da je jabolk proizveden..faceplant..


Ne zajebavaj ko pojma nimaš: lepo gor piše: constructed in California, assembled in China.


Bullcrap. Piše "Designed by Apple in California, assembled in China".


Ah jebiga sad. Ampak so moj point vseeno vsi razumeli (no razen tebe in mihca).


Kr tolažte se..pa pazte da naute držal za anteno..
Btw velik samsungov ma spredi gorilla glass.Drugič predno šaltaš iz mobi čuk na iphone probi kaj drugega..


Mihc, sem ziher da te nobena ženska ne pogleda več ko vidi da iz žepa svoj samsungkrap jemlješ...


ahahaha rabiš met iphone da te pička sploh pogleda...:))))

No sedaj vsaj vem gdo je ta folk ki osamljen stoji sredi dancefloora in štaka po enem telefonu(sedaj vem ker je)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Goody ::

Kleemen je izjavil:

Ja pa sej Siri lahko rabiš tudi za druge stvari ne samo smsje in navigacijo. Sicer pa ne kupujem iphone-a zaradi Sirija, če smo že pri tem. Je veliko drugih razlogov za to. En izmed teh je naprimer operacijski sistem, ki ga ima samo Apple in ne kot andorid, ki je na vsakem drugem mobiju..

hehe cink44;)rad vprašam še druge za kak info, čeprav sem na koncu opazu da je večina kreganja.. na forumu od appla sem dobil veliko dobrih informacij zakaj iphone in zakaj ne.

Sicer pa hvala vsem za info.


Kleemen, mal sem se hecal sicer. Ampak resno: sam sem pred popolnoma enako odločitvijo, imam služben Galaxy S2, sedaj pa bo firma prešla na iPhone. Na voljo so mi dali, da zadržim s2 ali zamenjam za 4s. Pa ne vem kaj naj naredim. Sicer iPhona ne poznam, me pa dejansko neke stvari, ki jih poznam iz iPada2 motijo. Kot sem že napisal; bedast iTunes, kopiranje fileov, (pa tudi image iPhona kot telefona šminkerjev in blondink ;)). Na S2 pa nič ne pogrešam, pa tudi o kakšnem štekanju, laganju, sesuvanju o katerem je toliko govora ni ne duha ne sluha. Daje pa iPhone res dosti bolj dragocen videz ko ga primeš v roko. Ej, konec koncev govorimo o gadgetu pri kateremu estetika tudi nekaj velja.

Mihec, si starejši od 13? Kakšno šalo kdaj zastopiš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

PrimozR ::

Nerdor je izjavil:

Preveč vas moti cena iphona 4s. To naj ne bo faktor pri odločanju. Dejansko je Iphone 4s vreden denarja, če ne drugega je iOS izjemen os in aparat dobiva redno update. Samsung in htc so zagnojili s svojim delay crapware adjustingom pri vsakem releasu Androida. Zame sta le dva prava Android telefona, Google Nexus S in Prime, ker takoj dobita izdane release brez delayov in nimata crapware-a. Samsung in htc sta naredila izjemen minus in nista in nikoli ne bosta v isti kategoriji kakor Apple 4 in 4s kakor s Nexus S in Prime. Razni modi odpadejo, ker so zmeraj sitni problemi, ko z raznimi custom romi updataš Samsung G. S2 in podobne stroje. Ali radio ne dela, ali kamera ima lag in itd itd. To pač nočete priznat in sram vas je licimere da morate lagat v situlu uuuu Cyanogen je na voljo za ta in ta telefon. Ja in!? A dela vse kot mora kot na romu, ki ga je proizvajalec izdal!? Zmeraj se morajo dropcani problemi pojaviti, ali radio ne dela, kamera več ne zajema tako dobro kot prej, net konekcija pada, težave s brskalnikom in podobno. (če se gre s htc desire ali samsung g. s1 ali s2 na novi ICS)

Dejansko je Cyanogen boljši od stock (HTC-jevega) ROMa. Težav z nedelovanjem ne opazim (okej, ne delajo mi MMS-i, ampak za tista dva na leto se res ne sekiram), je pa po drugi strani MNOGO bolj gladek ter mi celo omogoča namestitev več aplikacij, ker podpira App2SD, za razliko od stock ROMa. Ja, vem, danes to ni več tolikšen problem, ko so se proizvajalci odločili začeti vgrajevati malo bolj spodobno količino flasha v telefone, ampak še vedno... Robni primer, ki jih je v svetu average telefonov z Androidom nekoliko več.

Pa BTW, Prime je Asusov Transformer tablet, verjetno misliš Galaxy Nexus? ;)

mihec87 ::

Goody je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Ja pa sej Siri lahko rabiš tudi za druge stvari ne samo smsje in navigacijo. Sicer pa ne kupujem iphone-a zaradi Sirija, če smo že pri tem. Je veliko drugih razlogov za to. En izmed teh je naprimer operacijski sistem, ki ga ima samo Apple in ne kot andorid, ki je na vsakem drugem mobiju..

hehe cink44;)rad vprašam še druge za kak info, čeprav sem na koncu opazu da je večina kreganja.. na forumu od appla sem dobil veliko dobrih informacij zakaj iphone in zakaj ne.

Sicer pa hvala vsem za info.


Kleemen, mal sem se hecal sicer. Ampak resno: sam sem pred popolnoma enako odločitvijo, imam služben Galaxy S2, sedaj pa bo firma prešla na iPhone. Na voljo so mi dali, da zadržim s2 ali zamenjam za 4s. Pa ne vem kaj naj naredim. Sicer iPhona ne poznam, me pa dejansko neke stvari, ki jih poznam iz iPada2 motijo. Kot sem že napisal; bedast iTunes, kopiranje fileov, (pa tudi image iPhona kot telefona šminkerjev in blondink ;)). Na S2 pa nič ne pogrešam, pa tudi o kakšnem štekanju, laganju, sesuvanju o katerem je toliko govora ni ne duha ne sluha. Daje pa iPhone res dosti bolj dragocen videz ko ga primeš v roko. Ej, konec koncev govorimo o gadgetu pri kateremu estetika tudi nekaj velja.

Mihec, si starejši od 13? Kakšno šalo kdaj zastopiš?


WTF?
Pol strani nabijaš o iphone kao super duper na konc pa uletiš z takim postom..

Ja skor x2 še par let fali..
Um a tole je bla resna debata par zadnih postov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

PrimozR ::

damjan1980 je izjavil:

Na podlagi primerjave desire in iphone 4s si se odlocil da je iphone boljsi in ves android.svet enacis z predpotopnim desire? Bravo, ni tu kaj dodati

Kaj pa je tako predpotopno na Desire? Še vedno je hardwersko boljši v praktično vseh pogledih od povprečnega Android telefona (razni Galaxy Ace in podobni), pa je star že efektivni dve leti.

Goody ::

mihec87 je izjavil:

Goody je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Ja pa sej Siri lahko rabiš tudi za druge stvari ne samo smsje in navigacijo. Sicer pa ne kupujem iphone-a zaradi Sirija, če smo že pri tem. Je veliko drugih razlogov za to. En izmed teh je naprimer operacijski sistem, ki ga ima samo Apple in ne kot andorid, ki je na vsakem drugem mobiju..

hehe cink44;)rad vprašam še druge za kak info, čeprav sem na koncu opazu da je večina kreganja.. na forumu od appla sem dobil veliko dobrih informacij zakaj iphone in zakaj ne.

Sicer pa hvala vsem za info.


Kleemen, mal sem se hecal sicer. Ampak resno: sam sem pred popolnoma enako odločitvijo, imam služben Galaxy S2, sedaj pa bo firma prešla na iPhone. Na voljo so mi dali, da zadržim s2 ali zamenjam za 4s. Pa ne vem kaj naj naredim. Sicer iPhona ne poznam, me pa dejansko neke stvari, ki jih poznam iz iPada2 motijo. Kot sem že napisal; bedast iTunes, kopiranje fileov, (pa tudi image iPhona kot telefona šminkerjev in blondink ;)). Na S2 pa nič ne pogrešam, pa tudi o kakšnem štekanju, laganju, sesuvanju o katerem je toliko govora ni ne duha ne sluha. Daje pa iPhone res dosti bolj dragocen videz ko ga primeš v roko. Ej, konec koncev govorimo o gadgetu pri kateremu estetika tudi nekaj velja.

Mihec, si starejši od 13? Kakšno šalo kdaj zastopiš?


WTF?
Pol strani nabijaš o iphone kao super duper na konc pa uletiš z takim postom..

Um a tole je bla resna debata?



;) Približno tolk resna kot predhodne 3 strani.

RejZoR ::

Jezst bi imel iPhone samo zaradi 3 stvari. Stekleni stranici, fotoaparat in ekran. Vse ostalo pa bi raje videl, da gor laufa Android...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PrimozR ::

sirotka je izjavil:

CoolBits je izjavil:

Sam imam HTC desire natweakan do amena... sense 3.5, baterija zdrži cela 2 dni... dela super, ni da ni. Res fajn telefon.
Ampak...
Naslednji telefon bo iphone 4s. Zakaj? Ker sem jih par že jailbreakal in se z njimi po cel dan igral.
Ni primerjave, zadeva že stock dela bolje in hitreje pa brez kakega tweakanja kernela in sistema... pa še kamera in slike so daleč boljše od vsakega androida.
iTunes najmanjši problem, že tako ga redno uporabljam na iMac-u...
Pa lep je in ravno dovolj velik.
Odločeno.


A ti veš kje je že desire? Primerjaj ga z 3gs, ne pa 4s.

Ja, dejmo ne primerjat telefona z dobrim displejom, 1 GHz SoC-om in 512 MB RAMa s telefonom z dobrim displejom, 1 GHz SoC-om in 512 MB RAMa, temveč s telefonom s crappy displejom (sori, 3GS ima za današnje čase crappy display), 600 MHz SoCom in 256 MB RAMa. Ker je toliko bolj smiselno to početje, kajne? Da ne omenjamo, da je iPhone 4 izšel en mesec za Desire, 3GS pa eno leto prej...

Goody ::

RejZoR je izjavil:

Jezst bi imel iPhone samo zaradi 3 stvari. Stekleni stranici, fotoaparat in ekran. Vse ostalo pa bi raje videl, da gor laufa Android...


Ditto.

PrimozR ::

Kleemen je izjavil:

Ne morem do besede.. :D

Ne bom komentiral vseh postov, ker sem lahko tukaj do jutri.. Hvala vsem za takšne in drugačne uporabne in neuporabne informacije. Odločil sem se za iphone 4S.

Glede Sirija.. En je komentiral, da je v Sloveniji neuporaben. Zakaj? Saj večina govori kolikor toliko angleško in za kakšno stvar se lahko uporabi tudi Siri (pustimo pisanje smsjev in podobno).

Odvisno za kaj potrebuješ Siri, ampak za iskanje raznih restavracij in podobne 'lokalne' zadeve je popolnoma neuporaben, ker enostavno nima baze lokacij za Slovenijo. Za iskanje po internetu (preverjanje podatkov) in vnašanje meetingov v koledar bi pa moral delovati.

PrimozR ::

Goody je izjavil:

Kleemen, mal sem se hecal sicer. Ampak resno: sam sem pred popolnoma enako odločitvijo, imam služben Galaxy S2, sedaj pa bo firma prešla na iPhone. Na voljo so mi dali, da zadržim s2 ali zamenjam za 4s. Pa ne vem kaj naj naredim. Sicer iPhona ne poznam, me pa dejansko neke stvari, ki jih poznam iz iPada2 motijo. Kot sem že napisal; bedast iTunes, kopiranje fileov, (pa tudi image iPhona kot telefona šminkerjev in blondink ;)). Na S2 pa nič ne pogrešam, pa tudi o kakšnem štekanju, laganju, sesuvanju o katerem je toliko govora ni ne duha ne sluha. Daje pa iPhone res dosti bolj dragocen videz ko ga primeš v roko. Ej, konec koncev govorimo o gadgetu pri kateremu estetika tudi nekaj velja.

Mihec, si starejši od 13? Kakšno šalo kdaj zastopiš?

Se resno tako sekiraš, kaj o tebi mislijo drugi, če imaš enak telefon? Kupuješ telefon zaradi drugih in/ali imiđa ali zaradi funkcionalnosti, ki ti jih ponuja?

mikic007 je izjavil:

Ker Japonska, Koreja in Taiwan so pa nazadnjaki ... Take telefone, kot jih imajo ze leta Korejci, so lahko do iPhona americani le sanjali, enako mi.

No, tip se je ze odlocil, Apple je se malo zasluzil, fani pa so dobili novega clana. Odpreti temo kateri pametni telefon vzeti in govoriti, da se na ceno ne gre ozirati je pac voda na mlin iPhona, se posebej, ker ni kaj prevec govora, kaj si zeli z njim poceti. Meni je iPhone odvec, imamo cenen Galaxy Ace in pri svoji povprecni uporabi ne vidim nobene razlike, razlika v ceni pa ti lahko prinese zraven se kak thinkpad prenosnik ... Pa se odloci, kaj je bols ...

Kakšne pa majo? Japonci so imeli drugačne, ampak trenutno veselo masovno kupujejo iPhone. Korejci imajo pa itak bolj ali manj enake telefone, kot mi. Za Kitajce je zadeva malce drugačna, predvsem zaradi CDMA omrežij, kitajskega zidu in podobnih cak.

Sicer pa kakšen TP prenosnik pa, raztreščenega? Okej, Ace je že precej cenejši, ampak od raznih Galaxy Nexusov, Noteov in podobnih je pa iPhone en prdec dražji.

mihec87 je izjavil:

Kr tolažte se..pa pazte da naute držal za anteno..
Btw velik samsungov ma spredi gorilla glass.Drugič predno šaltaš iz mobi čuk na iphone probi kaj drugega..

Veliko ja. Pa HTC-jev tudi. Pa iPhone prav tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Goody ::

@PIPI "Se resno tako sekiraš, kaj o tebi mislijo drugi, če imaš enak telefon? Kupuješ telefon zaradi drugih in/ali imiđa ali zaradi funkcionalnosti, ki ti jih ponuja?"

Se ti zdi da imata iPhone 4s in S2 tako različno funkcionalnost? Če se prilagodiš (ali navadiš) lahko delaš na obeh praktično enake stvari. Zato je debata o funkcionalnosti še toliko bolj brezvezna...

upetro ::

Goody je izjavil:

@PIPI "Se resno tako sekiraš, kaj o tebi mislijo drugi, če imaš enak telefon? Kupuješ telefon zaradi drugih in/ali imiđa ali zaradi funkcionalnosti, ki ti jih ponuja?"

Se ti zdi da imata iPhone 4s in S2 tako različno funkcionalnost? Če se prilagodiš (ali navadiš) lahko delaš na obeh praktično enake stvari. Zato je debata o funkcionalnosti še toliko bolj brezvezna...


To preprosto ni res, na iPhone-u ne moreš laufat več aplikacij hkrati. Niti nimaš možnosti widget-ov, kjer lahko hkrati in na hitro vidim ducat različnih podatkov. Na iPhonu je za to potrebnih vsaj 15 klikov. Pol smo pa še pri ceni, kjer govorite da je iPhone 4s en prdec dražji od Nexusa, Nota, S2,...ma js ne vem če je 350€(za galaxy S2) enako 600€ za iphone 4s. Ne kvasite neumnosti no. Pa kar se tiče kvalitete izdelave, ne vem kje ste pobrali da je bolje izdelan kot napr. Samsung. iPhone izdeluje Foxconn!!!, ki je daleč od sinonima za kvaliteto. Galaxy S2 je narejen iz plastike zaradi teže, saj je večji kot iphone pa več ko 20g lažji. Ima pa tudi 3x nižjo vrednost sevanja. In ne, iphone nima Gorilla Glass, ima sicer nek scratch resistant Glass kao, ampak nima pa Corning Gorilla Glass!

Aja pa še ena cvetka od iphona, videoklic mogoč samo preko wi-fi omrežja. jao jao če je to funkcionalen telefon...

Pač vsakemu svoje ane, iphone definitivno ni slab telefon. Samo ni pa zame. In ne mi govorit da je neka elita in ne vem kaj še vse...to je kvečjemu telefon za telebane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: upetro ()

Limit-sky ::

Vsak drugi stavek ne drži. Morda celo vsak.

EDIT: Jap, vsak.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Limit-sky ()

upetro ::

Limit-sky je izjavil:

Vsak drugi stavek ne drži. Morda celo vsak.

EDIT: Jap, vsak.


Saj si lahko pameten kolk hočeš, dejstvo pa je da ti lahko vse enostavno dokažem. Napiši mi kaj ne drži, pa ti postam link do dokaza, da ne boš več trosil traparij.

Robertos664 ::

cela debata je itak brezpredmetna, saj se ve kdo je zmagovalec med foni. to je gladko WP7 mango. tak je to:)

RejZoR ::

WP7 je smotan zaradi vezanosti na Zune. Tko kot iPhone na iTunes...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

moxon ::

Malo bi si sposodil temo in sicer me zanima, ko smo ze pri iOS-u, ali je mozno na jailbreakan iOS nalozit aplikacijo za pregledovanje datotek. Cist konkretno, da pobrskas po telefonu med mapami in dokumenti (recimo word file ali glasben file) in ga pol odpres ali pa posljes po emailu? Zakaj sprasujem? Rad bi kupil iPad zaradi odlicnih snemalnih Apogee dodatkov (recimo pretvornik za kitarski kabl iz velikega cinca na mali) s katerimi bi lahko kitaro snemal direktno na iPad z aplikacijo Garage band. Skratka na dolgo sem opisal rad pa bi na kratko ali se sploh da browsat po iOSu. Vem da na ne jailbreakanem ne gre.


pardon za sumnike, ki jih ni, pisem iz telefona :)

smash ::

dobr si se odloču..ne bo ti žal...ko boš čez kakšno leto hotel sprobat android ker ti bodo rekli, da je oh in sploh, se boš v roku enega tedna vrnil nazaj na ios

LuGi ::

RejZoR je izjavil:

WP7 je smotan zaradi vezanosti na Zune. Tko kot iPhone na iTunes...


To je super, program se sam zazene in synca vse..niti en klik ni potreben =)

Bo pa "zune" del Windows 8 ala ActiveSync

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

jype ::

Mhm. The dark side cannot be let go of.

Limit-sky ::

upetro je izjavil:

Limit-sky je izjavil:

Vsak drugi stavek ne drži. Morda celo vsak.

EDIT: Jap, vsak.


Saj si lahko pameten kolk hočeš, dejstvo pa je da ti lahko vse enostavno dokažem. Napiši mi kaj ne drži, pa ti postam link do dokaza, da ne boš več trosil traparij.

No pa dajva, ker imam ravno čas:
"na iPhone-u ne moreš laufat več aplikacij hkrati."
Ni res.

"Niti nimaš možnosti widget-ov, kjer lahko hkrati in na hitro vidim ducat različnih podatkov."
Ni res.

"Pol smo pa še pri ceni, kjer govorite da je iPhone 4s en prdec dražji od Nexusa, Nota, S2,..."
Ni res. Note: redna cena 599€, Nexus: redna cena: 679€

"In ne, iphone nima Gorilla Glass, ima sicer nek scratch resistant Glass kao, ampak nima pa Corning Gorilla Glass"
...had made specifically for the iPhone using the technology developed from Gorilla Glass...
... Today, Apple buys practically all the Gorilla Glass that Corning can make. Apple is the world’s No. 1 consumer of it....

"videoklic mogoč samo preko wi-fi omrežja"
Ni res.

Evo, niti en stavek, ki bi bil resničen.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

RejZoR ::

LuGi je izjavil:

RejZoR je izjavil:

WP7 je smotan zaradi vezanosti na Zune. Tko kot iPhone na iTunes...


To je super, program se sam zazene in synca vse..niti en klik ni potreben =)

Bo pa "zune" del Windows 8 ala ActiveSync


Res super ja. Jezst lahko na svojega Androida skopiram tud na lockdown sistemu v službi kjer ne moreš inštalirat ničesar, kaj boš pa ti s svojim Zune-om?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

CoolBits ::

Probi to na kaki XP mašini, ki ni bla dolgo posodobljena in nima niti usb gonilnikov :))

Dropbox is the way to go...

LuGi ::

Dal podatke na skydrive in presnel over the air :))

Anyway meni ta sistem totalno sede 8-)

Ima svoje slabosti za taksne ki telefon uporabljajo kot storage device.. jaz sem to ze dolgo opustil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

PrimozR ::

Goody je izjavil:

@PIPI "Se resno tako sekiraš, kaj o tebi mislijo drugi, če imaš enak telefon? Kupuješ telefon zaradi drugih in/ali imiđa ali zaradi funkcionalnosti, ki ti jih ponuja?"

Se ti zdi da imata iPhone 4s in S2 tako različno funkcionalnost? Če se prilagodiš (ali navadiš) lahko delaš na obeh praktično enake stvari. Zato je debata o funkcionalnosti še toliko bolj brezvezna...

Nimata različne funkcionalnosti, res je. Ampak je pa precej razlik, kako prideta do te zelo podobne funkcionalnosti. Kot vedno, hudič je v detajlih. Ne vem no, Samsung se mi zdi (moje mnenje seveda) da ima odličen hardware, najboljši na Android fronti ta moment (glavna prednost za to je IMO AMOLED), čeprav so rahlo preveč usekani na tankost (lep primer je The Verge review Droid RAZR Maxx, ki je nekoliko debelejši zaradi večje baterije, po mnenju preizkuševalcev pa posledično lepše sede v dlan - SGS2 se mi že z ohišjem, ki je na ravnini izbokline fotiča, zdi prekleto (pre)tanek, SGS3 bo še tanjši, govori se o 7 mm) pa morda ne bi bilo treba, da so tako plastični. Ampak kar se pa tiče softwera bi ga pa verjetno že pri prvem vklopu rootal in naložil Cyanogen Mod oz. nekaj podobnega s stock Androidom UI-jem, ker mi gre Touchwiz prekleto na živce. Saj ne da so ostali skini boljši, ampak po drugi strani pa (nekateri, Sense npr.) vsaj niso tako očitna kopija iOS-a. In sori, jaz Android telefon kupim prav zato ker ni iPhone, ne pa ker bi želel 'cenejši' oz. bolj plastičen iPhone. Če bi hotel iPhone look, bi kupil iPhona.

upetro je izjavil:

To preprosto ni res, na iPhone-u ne moreš laufat več aplikacij hkrati. Niti nimaš možnosti widget-ov, kjer lahko hkrati in na hitro vidim ducat različnih podatkov. Na iPhonu je za to potrebnih vsaj 15 klikov. Pol smo pa še pri ceni, kjer govorite da je iPhone 4s en prdec dražji od Nexusa, Nota, S2,...ma js ne vem če je 350€(za galaxy S2) enako 600€ za iphone 4s. Ne kvasite neumnosti no. Pa kar se tiče kvalitete izdelave, ne vem kje ste pobrali da je bolje izdelan kot napr. Samsung. iPhone izdeluje Foxconn!!!, ki je daleč od sinonima za kvaliteto. Galaxy S2 je narejen iz plastike zaradi teže, saj je večji kot iphone pa več ko 20g lažji. Ima pa tudi 3x nižjo vrednost sevanja. In ne, iphone nima Gorilla Glass, ima sicer nek scratch resistant Glass kao, ampak nima pa Corning Gorilla Glass!

Aja pa še ena cvetka od iphona, videoklic mogoč samo preko wi-fi omrežja. jao jao če je to funkcionalen telefon...

Pač vsakemu svoje ane, iphone definitivno ni slab telefon. Samo ni pa zame. In ne mi govorit da je neka elita in ne vem kaj še vse...to je kvečjemu telefon za telebane.

Ni zate, ker si več kot očitno popolnoma nastrojen proti iPhonu, ja. Tako močno, da ne znaš gledati na situacijo s trezno glavo.

Pa ne bluzi, da ne moreš laufati več aplikacij hkrati oz. ne govori več, da je samo iPhone tak. Ker je tak skoraj vsak moderen OS, vključno z Androidom. Kolikokrat moram to še povedati? Niso samo notification bara skopirali od Androida, hudo podoben je tudi multitasking sistem. Ja, ni widgetov, po drugi strani katere pa tako nujno krvavo potrebuješ? Uporabljaš mail/SMS widget? Potem imaš neko 3rd party rešitev oz. Sense. In tisti Sense widgeti so v primerjavi s polno aplikacijo strel v koleno, vsja za mail (v primerjavi z gmailom) - omogočajo zgolj prebiranje pošte in nič drugega. Pa samo upočasnijo delovanje sistema. Ene par widgetov je res uporabnih, ampak če bi jih tako močno želel, jih lahko dobiš tudi na iPhonu. Pač je treba jailbreakati. Kakor je za praktično nujno tudi rootati Android.

GLede cene, iPhone je cenejši od Galaxy Note. 4S in 4 s 16 GB placa sta 500 €, Galaxy Note je 520 €, 32 GB iPhona sta 600 €. Trenutno imam v Desire 8 GB microSD, pa mi zadostuje. Toliko o tem, koliko cenejši so Android telefoni. Kot sem že rekel, ne govori bedarij, ki so več kot očitno neresnične.
(paket je orto u nulo, brez prenosa podatkov - s prenosom podatkov lahko pri iPhonu prideš na 1 €, pri Galaxy Note na 70 €, pri enakem mesečnem strošku)

Daleč od sinonima za kvaliteto? A ti sploh veš kakšne plate je delal Foxconn pred časom, ko so pokupili par najboljših navijalcev (pa so potem opustili to, ti razvijalci/navijalci pa so pobegnili drugam)? Pa a misliš da Foxconn izdeluje samo iPhone in iPade? Foxconn je največjih proizvajalcev prenosnikov, računalniških komponent, telefonov, itd. Verjemi, da mobilne telefone izdelujejo tudi za Applove konkurente.

Dej sevanje podpri s številkami.

Glede gorilla glass:
Gorilla Glass, manufactured by Corning, is an alkali-aluminosilicate sheet glass engineered specifically to be thin, light and damage-resistant.

The internal components of the device are situated between two panels of chemically strengthened aluminosilicate glass.

Isto sranje torej...

Ne laži o video klicih, kak Skype in podobni servisi zlahka delujejo prek 3G, ne deluje samo Factime, ki je itak samo iOS na iOS, torej je za ne-Applaše popolnoma neuporabna zadeva. Ne deluje pa videotelefonija pri operaterju ampak spet, kdo za vraga to danes uporablja? Pa še več, pri iPhone 4(S) je videotelefonija vsaj mogoča, moj Desire niti nima sprednje kamere. Kaj pa to, a?

Lepo da ni zate, tudi zame ni. No, zlahka bi ga uporabljal, pa mi je Android ljubši. Toliko ljubši, da bi gladko in brez slabe vesti kupil Android tablet. Čeprav se VES svet strinja, da je iPad boljši. Ampak če ti gre iOS oz. iPhone tako močno na živce, v Android si pa tako močno zatreskan to še ni dovolj dober razlog, da naokoli mečeš takele laži.

moxon je izjavil:

Malo bi si sposodil temo in sicer me zanima, ko smo ze pri iOS-u, ali je mozno na jailbreakan iOS nalozit aplikacijo za pregledovanje datotek. Cist konkretno, da pobrskas po telefonu med mapami in dokumenti (recimo word file ali glasben file) in ga pol odpres ali pa posljes po emailu? Zakaj sprasujem? Rad bi kupil iPad zaradi odlicnih snemalnih Apogee dodatkov (recimo pretvornik za kitarski kabl iz velikega cinca na mali) s katerimi bi lahko kitaro snemal direktno na iPad z aplikacijo Garage band. Skratka na dolgo sem opisal rad pa bi na kratko ali se sploh da browsat po iOSu. Vem da na ne jailbreakanem ne gre.


pardon za sumnike, ki jih ni, pisem iz telefona :)

Očitno ja. Ampak pogooglal bi lahko tudi sam :P (iPhone file explorer ali kaj podobnega).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

upetro ::

http://www.gsmarena.com/apple_iphone_4s...

Main disadvantages
MicroSIM card support only
No Flash support in the web browser
No true multitasking for all applications
FaceTime video calls work only over Wi-Fi
No file transfer over Bluetooth or USB Mass Storage mode (independent from iTunes)
No FM radio
No stereo speakers
No microSD card slot
Non-user-replaceable battery
Siri still a beta, location services not enabled outside US
Stuck with iTunes for loading content
...

Evo ti številke za sevanje iPhone:SAR EU 0.99 W/kg (head)
Samsung Galaxy S2:SAR EU 0.34 W/kg (head)
Pa ne mi bluzit o Foxconnu kot nekem oh in sploh proizvajalcu. Plate delajo še zdaj, pa niso nič kaj prida. Tudi včasih ni bilo kaj bolje, mogoče ena ali dve plati to je pa že to. Daj mi povej zakaj so potem opustili stvar če so bili tako hudo dobri? DUUH. In Foxconn ni največji proizvajalec notebookov, daleč od tega.Prva sta Compal in Quanta, Foxconn je s 5%(ja, komaj 5) tržnega deleža nekje na 6-7 mestu(celo za Pegatronom - Asus).

Bi ti še več kaj povedal, sam se mi res ne da pisat. Mogoče bi se ob kakšnem pivu lahko marsikaj zmenla...

RejZoR ::

CoolBits je izjavil:

Probi to na kaki XP mašini, ki ni bla dolgo posodobljena in nima niti usb gonilnikov :))

Dropbox is the way to go...


Win98 pa res ja... WinXP lepo prepozna vsak mass storage out of the box brez nalaganja driverjev.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PrimozR ::

upetro je izjavil:

http://www.gsmarena.com/apple_iphone_4s...

Main disadvantages
MicroSIM card support only
No Flash support in the web browser
No true multitasking for all applications
FaceTime video calls work only over Wi-Fi
No file transfer over Bluetooth or USB Mass Storage mode (independent from iTunes)
No FM radio
No stereo speakers
No microSD card slot
Non-user-replaceable battery
Siri still a beta, location services not enabled outside US
Stuck with iTunes for loading content
...

Evo ti številke za sevanje iPhone:SAR EU 0.99 W/kg (head)
Samsung Galaxy S2:SAR EU 0.34 W/kg (head)
Pa ne mi bluzit o Foxconnu kot nekem oh in sploh proizvajalcu. Plate delajo še zdaj, pa niso nič kaj prida. Tudi včasih ni bilo kaj bolje, mogoče ena ali dve plati to je pa že to. Daj mi povej zakaj so potem opustili stvar če so bili tako hudo dobri? DUUH. In Foxconn ni največji proizvajalec notebookov, daleč od tega.Prva sta Compal in Quanta, Foxconn je s 5%(ja, komaj 5) tržnega deleža nekje na 6-7 mestu(celo za Pegatronom - Asus).

Bi ti še več kaj povedal, sam se mi res ne da pisat. Mogoče bi se ob kakšnem pivu lahko marsikaj zmenla...

-MicroSIMcard je minus, ampak se zna zgoditi, da se bo svet počasi premaknil v to smer. Nokia se je že. Takisto pri bateriji, ni edini, imaš že venček Nokij (poleg drugih telefonov), ki so unibody.

-Flash je res minus, ja. Sploh v času, ko najnovejši in močno opevani browser na praktično edini platformi, kjer je Flash podprt, nima podpore za Flash. Jap, Chrome za Android ne podpira Flasha. Pa trenutna različica je zadnja, izdali so jo samo zato, da podpira Android 4.0. Kmalu bo torej tudi Android ostal brez flasha. To torej ni minus (prej plus, iOS-ov manjek Flasha je (bil) kar močan driver za prehod na HTML5, sploh iPad).

-Če iOS nima multittaskinga, ga nima niti Android. Niti WP7. Na srečo. Multitasking tipa Symbian je itak fail prve klase oz. je uporaben samo pri napravah, ki so ves čas priključene na elektriko - na desktop računalnikih.

-o Facetime in njegovi nepomembnosti sem že v prejšnjem postu.

-mass storage mode je minus, čeprav je spet odvisno, za kaj potrebuješ. Če želiš recimo poslušati musko v avtu veliko spodobnejših multimedia sistemov pravzaprav podpira iPhone. Ne vem pa če bi se enako lahko reklo za Galaxy Nexus, ki uporablja MTP. Za OS X npr. potrebuješ namenski klient, Windows sicer podpira out of the box (Vista in 7, za XP nisem ziher).

-vidim da gingerbread ima možnost pošiljanja po BT (Android 2.1 nisem prepričan če je imel, vem da sem nameščal namenske aplikacije, da sem lahko pošiljal), ampak kako pošlješ MP3 brez file managerja na telefonu? Za jailbreakane telefone smo pa itak že povedali, da obstaja file manager, nedvomno obstaja tudi BT sender app in mass storage app.

-ker ima pa toliko Android telefonov stereo zvočnike, kajne? Oh wait, nimajo...

-Mja, jeba je to, ko Google naredi Galaxy Nexus, ki je na voljo samo v 16 GB izvedenki (Apple ima vsaj še 32 in 64 GB verziji), ki prav tako nima MicroSD slota... Daaaaaaaamn... Grdi grdi Android telefoni.

-že povedano

-Grdi grdi Apple, ker si drzne izdati storitev v javnost v beta obliki in delujočo samo v ZDA. Še dobro da Google tega ne počne. U ne, čakej, samo da pomislim... GMail je bil v beti koliko časa, 5+ let? Pravkar so izdali Beta Chrome za Android. Google Music deluje samo v ZDA. Naj nadaljujem?

-smo že rekli, z jailbreakom imaš za to fix, sicer pa na OS X-u prav tako za Galaxy Nexus potrebuješ namensko aplikacijo. Ja, GN je smao en izmed telefonov, ampak je pa pravzaprav hudo podoben iPhonu v parih detajlih.

Glede sevanja pa res ne vem, če bi verjel Samsungu za podatke o glavi. Za telo imata številke enake, za glavo pa iPhone višje, SGS2 pa neprimerno nižje od telesa. Meni je to en velik WTF. Se kdo na to kaj bolj spozna?

Foxconn:
Hon Hai Precision Industry Co., Ltd. (trading as Foxconn) is a multinational electronics manufacturing company headquartered in Tucheng, New Taipei, Taiwan. It is the world's-largest maker of electronic components[3] including printed circuit boards.[4]

Pa imeli so mal več kot dve dobri plati, veš. Ja, še zdaj jih delajo, ampak prav takšne so že prej. Nekaj malega prčkajo, ker lahko. Vprašanje kakšen namen sploh imajo tiste platke. Ne bi bil presenečen, če so tam samo malo za zraven, da zafilajo proizvodne kapacitete, testirajo linije, itd.

Sicer pa zlahka napišeš še kaj več, ne bom hud ;)

jype ::

PIPI> -Če iOS nima multittaskinga, ga nima niti Android. Niti WP7. Na srečo. Multitasking tipa Symbian je itak fail prve klase oz. je uporaben samo pri napravah, ki so ves čas priključene na elektriko - na desktop računalnikih.

What.

Da se nisi slučajno zmotil, in tega napisal namesto "Pojma nimam o softveru, zato tega ne bom komentiral" ?

CoolBits ::

RejZoR je izjavil:


Win98 pa res ja... WinXP lepo prepozna vsak mass storage out of the box brez nalaganja driverjev.

Ja od SP1 ali SP2 naprej...

M-XXXX ::

-Flash je res minus, ja. Sploh v času, ko najnovejši in močno opevani browser na praktično edini platformi, kjer je Flash podprt, nima podpore za Flash. Jap, Chrome za Android ne podpira Flasha.

Čak, kaj? Odsotnost flasha je tako gromozanski minus, da joj. Kater brovser nima flasha na Androidu?

RejZoR ::

CoolBits je izjavil:

RejZoR je izjavil:


Win98 pa res ja... WinXP lepo prepozna vsak mass storage out of the box brez nalaganja driverjev.

Ja od SP1 ali SP2 naprej...


OS je star 11 let. What difference does it make!?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

sandmat ::

pipi > -vidim da gingerbread ima možnost pošiljanja po BT (Android 2.1 nisem prepričan če je imel, vem da sem nameščal namenske aplikacije, da sem lahko pošiljal), ampak kako pošlješ MP3 brez file managerja na telefonu?


ne razumem, kje je problem z BT na androidu
klikneš na file -> share -> bluetooth.

Meni dela normalno.

PrimozR ::

jype je izjavil:

PIPI> -Če iOS nima multittaskinga, ga nima niti Android. Niti WP7. Na srečo. Multitasking tipa Symbian je itak fail prve klase oz. je uporaben samo pri napravah, ki so ves čas priključene na elektriko - na desktop računalnikih.

What.

Da se nisi slučajno zmotil, in tega napisal namesto "Pojma nimam o softveru, zato tega ne bom komentiral" ?

Da se nisi slučajno zmotil in narobe prebral :P

M-XXXX je izjavil:

-Flash je res minus, ja. Sploh v času, ko najnovejši in močno opevani browser na praktično edini platformi, kjer je Flash podprt, nima podpore za Flash. Jap, Chrome za Android ne podpira Flasha.

Čak, kaj? Odsotnost flasha je tako gromozanski minus, da joj. Kater brovser nima flasha na Androidu?

BOdoči default, Chrome for Android. Pa verjetno po prvem večjem updejtu (Android 4.1, ki pride še letos - v Q3 bo Acer shipnil svoj cloud-based telefon z Android 4.1, vsaj tako so napovedali) še vsi ostali. Kot rečeno Adobe ne bo več updejtal Flasha za Android!

sandmat je izjavil:

pipi > -vidim da gingerbread ima možnost pošiljanja po BT (Android 2.1 nisem prepričan če je imel, vem da sem nameščal namenske aplikacije, da sem lahko pošiljal), ampak kako pošlješ MP3 brez file managerja na telefonu?


ne razumem, kje je problem z BT na androidu
klikneš na file -> share -> bluetooth.

Meni dela normalno.

Da. Ampak kako prideš do fajla, če nimaš file explorerja (ki ga na stock Androidu AFAIK ni)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

ziga1990 ::

če mene vprašate se tuki že greste apple vs samsung naj se avtor odloč vsakmu je en telefon vseč in če mu je vseč apple naj ga vzame.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

IvoJan ::

PrimozR je izjavil:

jype je izjavil:



Meni dela normalno.

Da. Ampak kako prideš do fajla, če nimaš file explorerja (ki ga na stock Androidu AFAIK ni)?

ni ti treba prit do fajla, enostavno posljes komad direktno iz music playerja.

PrimozR ::

Ja, kako? V mojem longpress ni pokazal opcije send.

EDIT: da ne omenjam, da imaš pri attachemnt opciji v GMailu na izbiro 2 file managerja (ki ju moraš namestiti naknadno), BT File sender app (enako, naknadna namestitev) in Gallery, v katerem lahko izbiraš slike in videoposnetke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

M-XXXX ::

BOdoči default, Chrome for Android. Pa verjetno po prvem večjem updejtu (Android 4.1, ki pride še letos - v Q3 bo Acer shipnil svoj cloud-based telefon z Android 4.1, vsaj tako so napovedali) še vsi ostali. Kot rečeno Adobe ne bo več updejtal Flasha za Android!

Z drugimi besedami: zadnjih par let ima flash, Aple ga nima, zelo verjetno, ga bo še kar nekaj časa obdržal... Z drugimi besedami vsaj še kakšno leto, mogoče dve? Do takrat se bo mogoče še kaj spremenilo, ker flash je pač must have...

Da. Ampak kako prideš do fajla, če nimaš file explorerja (ki ga na stock Androidu AFAIK ni)?

Vsi Samsungi, ki sem jih lastil so ga imeli/imajo. Pa vsaj na mojem Notu NE RABIŠ explorerja, lahko pošiljaš preko predvajalnika glasbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Onlyx ::

Malo off-topic

http://www.delo.si/gospodarstvo/podjetj...

Grozno, ampak tole gre pa preko meje dobrega okusa. Pa ne rečem, da je v proizvodnji Samsunga in drugih kaj drugače. Komaj čakam, da se ljudstvo na Kitajskem zbudi in se začne revolucija, ker takole na dolgi rok niti pod razno ne more iti. Teptanje človekovih pravic za maksimizacijo dobička internacionalnih podjetij v državah v razvoju je resnično zastrašujoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Onlyx ()

LuiIII ::

Glede na večno debato iOS vs Android:
Če si baba pol iOS, če si osamljen geek pol pa Android!

RejZoR ::

Če pa si orenk dec pa vzameš BadaOS. Wait, what?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PrimozR ::

M-XXXX je izjavil:

BOdoči default, Chrome for Android. Pa verjetno po prvem večjem updejtu (Android 4.1, ki pride še letos - v Q3 bo Acer shipnil svoj cloud-based telefon z Android 4.1, vsaj tako so napovedali) še vsi ostali. Kot rečeno Adobe ne bo več updejtal Flasha za Android!

Z drugimi besedami: zadnjih par let ima flash, Aple ga nima, zelo verjetno, ga bo še kar nekaj časa obdržal... Z drugimi besedami vsaj še kakšno leto, mogoče dve? Do takrat se bo mogoče še kaj spremenilo, ker flash je pač must have...

A ti sploh bereš kar sem napisal? Kakšno leto ali dve? Okej, za telefone ki ne bodo deležni updejta OSa to drži. Ampak dejstvo je, da se Flash z mobitelov poslavlja, vsja v mišljenju. Odf**al ga je sam Adobe (sami so rekli da ne bodo več posodabljali izdaje za Android). Chrome bo pa verjetno prej kot v letu ali dveh default browser za Android, ker po vseh testih že zdaj v beti gladko povozi Android Browser.

Pa za kaj je tako nujen flash? Odkar sem izklopil samodejno poganjanje flash vsebin v browserju je pregledovanje interneta lažje in bolj gladko. Za YouTube, Vimeo, Soundcloud, HypeMachine in podobne servise imaš pa itak večinoma namenske aplikacije.

M-XXXX ::

A ti sploh bereš kar sem napisal? Kakšno leto ali dve? Okej, za telefone ki ne bodo deležni updejta OSa to drži.

Glej telefoni še niso šli na 4.0, ki pa seveda še čisto normalno podpira flash. Preden bo zunaj verzija 4.1 (saj si to omenil), bo minilo kar nekaj časa + čas, da pride dejansko na telefone. Tako, da ja! Stojim za mojo izjavo minimalno 1 leto... Pa še takrat ni dvakrat za rečt, da bodo podaljšali...


Pa za kaj je tako nujen flash? Odkar sem izklopil samodejno poganjanje flash vsebin v browserju je pregledovanje interneta lažje in bolj gladko. Za YouTube, Vimeo, Soundcloud, HypeMachine in podobne servise imaš pa itak večinoma namenske aplikacije.

Aha, z drugimi besedami: naloži namensko aplikacijo, da bo delala nekaj, kar dela stock browser odlično (na mojemu Notu ni nobenega problema). Bolj slaba tolažba. Nisem rekel, da se ne da.. Vendar je trenutno flash na praktično vsakem koraku in je zelo cool zadeva za imet... Seveda, da pa se brez.

eieieie1 ::

M-XXXX je izjavil:

A ti sploh bereš kar sem napisal? Kakšno leto ali dve? Okej, za telefone ki ne bodo deležni updejta OSa to drži.

Glej telefoni še niso šli na 4.0, ki pa seveda še čisto normalno podpira flash. Preden bo zunaj verzija 4.1 (saj si to omenil), bo minilo kar nekaj časa + čas, da pride dejansko na telefone. Tako, da ja! Stojim za mojo izjavo minimalno 1 leto... Pa še takrat ni dvakrat za rečt, da bodo podaljšali...


Pa za kaj je tako nujen flash? Odkar sem izklopil samodejno poganjanje flash vsebin v browserju je pregledovanje interneta lažje in bolj gladko. Za YouTube, Vimeo, Soundcloud, HypeMachine in podobne servise imaš pa itak večinoma namenske aplikacije.

Aha, z drugimi besedami: naloži namensko aplikacijo, da bo delala nekaj, kar dela stock browser odlično (na mojemu Notu ni nobenega problema). Bolj slaba tolažba. Nisem rekel, da se ne da.. Vendar je trenutno flash na praktično vsakem koraku in je zelo cool zadeva za imet... Seveda, da pa se brez.


Mhm, flash je itak najbolj kul zadeva kar obstaja... Ne predstavljam si življenja brez njega, saj nebi videl vsega spama po internetu od reklam pa do "zadeli ste nov iphone, click here!!!!". /facepalm

Za youtube pa je itak namenska aplikacija, kot je že zgoraj bilo omenjeno.

RejZoR ::

Lol, in za vse reklame je kriv flash boš rekel? Dej ne seri ga no. Pol najbolje, da ukinejo še vso JPEG in GIF podporo, ker grdi bannerji pridejo tud v tej obliki.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPhone 5C (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5814387 (12141) bluefish
»

Apple iPhone 4

Oddelek: Mobilne tehnologije
319051 (8512) RejZoR
»

Apple toži Samsung, drugič (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
8139449 (36726) Limit-sky
»

Iphone uradno v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
21534947 (24491) Keyser Soze

Več podobnih tem