» »

Laptop disk v navadnem racunalniku?

Laptop disk v navadnem racunalniku?

SmeskoSnezak ::

Dobil sem par 2.5 SATA diskov, ki so od raznih laptopov. Jaz pa imam navadno kišto z SATA priklopi. Eden je recimo Seagate Momentus 5400.4 250GB. A lahko kar povezem s priklopi tak disk ali ne?
@ Pusti soncu v srce... @

#000000 ::

Delalo bo, bo pa počasno.

SmeskoSnezak ::

A to zaradi tega, ker so ti 2.5 diski 5V?
@ Pusti soncu v srce... @

#000000 ::

Ne ponavad so 3.5 diski 7500 obratov, te pa so 5400

SmeskoSnezak ::

Aha, to vem, ker mam enga 3.5 5400 za shranjevanje.
@ Pusti soncu v srce... @

connel ::

Verjetno sploh ne boš opazil, da je počasen. Imam enega takega priklopljenega in pri normalnem delu ne opazim, da bi bil počasen, še za OS sem ga uporabljal, čisto v redu se je obnesel. Ti jih kar priklopi, brez problema.

SmeskoSnezak ::

Ugotovil sem, da je en disk pokvarjen. Me pa klical tisti clovek ravno vceraj zvecer in baje, da ima ravno na tem pokvarjenem disku neke slike iz potovanj, ki jih zdaj nikjer ne najde. No, dobro, sem si rekel, in se spravil resevat disk. Formatirat ga nikakor ni slo iz Windows Cd-ja, z Repair Console sem naredil chkdsk in ima bed sektorje. Zdaj pa bi rad resil podatke kar iz Live CD-ja. Spekel sem SystemRescue live , zdaj pa iscem s kerim programom lahko resim podatke. Za ta disk mi napise, da je filesystem Unknown.

Kaj naj naredim?

p.s.:Raje novo temo o tem?
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Če si ga formatiral pol bo mal večja muka, če pa še ne deluje kot treba pa še hujš, če so mu slike dragocene, pol naj rajš plača kaki firmi ki se profi bavi s tem.

SmeskoSnezak ::

Glede na vse prebrano iz interneta , ni panike z lajv cd-jem resit podatkov. In tega je na tone. Samo ne najdem al pa ne vem, keri program sedaj uporabiti. TestDisk, DDRescue, PhotoRec... Ce meni ne bo uspelo zdaj cez vikend, pa mu bom dal disk, naj ga da podjetju. Medtem mi lahk pa pomagate pri izbiri programa. Zaenkrat uporablam testdisk, ki analizira disk trenutno. A ne najdem nekega pravega tutoriala oz. clanka kak resit zgublen disk, le kak ga popravit.
@ Pusti soncu v srce... @

69charger ::

Jaz sem z programom Kernel for Windows Data Recovery dobil nazaj vse podatke,poskusi ga,poskusna verzija ti omogoča iskanje in pregled datotek,ne moreš jih pa rešit in moraš kupiti celo različico,ki je pa precej poceni za takšen program.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

mihec87 ::

getdataback?
Važno je da po tem disku nič ne pišeš...

connel je izjavil:

Verjetno sploh ne boš opazil, da je počasen. Imam enega takega priklopljenega in pri normalnem delu ne opazim, da bi bil počasen, še za OS sem ga uporabljal, čisto v redu se je obnesel. Ti jih kar priklopi, brez problema.


Potem še nisi videl dobrega diska zgleda..:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

RejZoR ::

Disk je fizično manjši, medtem ko priključki so pa enaki. Sem že večkrat prestavljal iz laptopa v kišto pa je šlo brez vsake težave.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SmeskoSnezak ::

Iscem linux resitve, ker mam live cd. A kdo sploh bere, kaj jaz pisem? :))
@ Pusti soncu v srce... @


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slika gole punce / na disku ki crkuje :)

Oddelek: Strojna oprema
4913882 (7570) Miha 333
»

Ali HDD umira?

Oddelek: Strojna oprema
423311 (2100) hojnikb
»

disk odpoveduje

Oddelek: Pomoč in nasveti
51004 (903) energetik
»

izdelava particij

Oddelek: Operacijski sistemi
122976 (2674) agent006
»

ob zagonu zahteva geslo

Oddelek: Operacijski sistemi
101394 (1195) solatko

Več podobnih tem