» »

hp baterije

hp baterije

zvovk ::

pozdarvljeni,

ker mi je shodila baterija pri hp elitebook 8530w sem nabavil novo (z ustrezno voltažo in ustrezno številko, ki je napisana na stari bateriji). računalnik se mi normalno prižge in vse deluje normalno. moti me le indikator za baterijo v "taskbaru", ker je poleg indikatorja baterije (kjer kaže da je polna) na začetku utripal rdeč križec, sedaj pa gori ves čas....ne vem kaj naj bi to pomenilo. ponavadi ta križec utripa šele ko je baterija povsem prazna, medtem ko meni indikator kaže da je polna.....kakšna ideja? mi odsvetujete uporabo te baterije? za pomoč se vam že vnaprej zahvaljujem!

zvovk ::

mislim bel križec v rdečem krožcu!

JohanP ::

Priključni kabel in adapter sta v redu?

Duhec ::

Win7? Kaj pravi program HP Battery Check ?
http://h20239.www2.hp.com/techcenter/ba...

RejZoR ::

V takih primerih moraš ponavadi izvest kalibracijo baterije, čeprav je mal čudno, da ti nova povzroča take probleme. Pa je baterija res nova? HP-jeve imajo ponavadi gor napisan datum izdelave. Pa če je iz khm sumljivih virov zna tud bit problem (eBay al pa kakšen uvoz iz neznane kitajske štacune).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

zvovk ::

am hp battery check pravi da je ok, tut napiše da je baterija stara 60 dni, kar pomeni da je res nova....tako da ne vem v čem je problem...moti me ta križec, ker za brezveze ne vrjamem da je tm :)

zvovk ::

aja in ko polnim baterijo križec izgine...kar pomeni, da gori ves čas takrat ko deluje leptop samo preko baterije....res ne vem kaj je to....

69charger ::

Kot je že povedal Rejzor,verjetno je treba baterijo le kalibrirat. Če pa baterija deluje brezhibno razen tega znakca se pa ne sekiraj preveč,samo da dela tako kot mora.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Duhec ::

Sem te že vprašal pa še nisi odgovoril! WIn7 ? SP1 ?
Mogoče moraš samo še Winsem povedat, da si baterijo že zamenjal.
Poizkusi desni klik na tist križec in če se kje pokaže kak meni/izbor za odkljukat v stilu "Warn me if my battery may need replacement".

RejZoR ::

Kaj konkretno javlja tista ikonca za baterijo če jo klikneš oz daš miško čez?

Oz snemi tole:
http://osirisdevelopment.com/BatteryBar/

In zalepi screenshot popupa, ki se prikaže nad start vrstico. Neka fora mora bit da to opozarja. Največkrat je ko javlja da je z baterijo neki narobe. Oz pove kaj je narobe, da sploh veš kaj storit naprej...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

zvovk ::

link

takole stvar izgleda....sm inštalirou ta program in zj lahko še vidte kako zgleda križc....tut če je baterija polna (indikator to pokaže) še zmer gori ta križc....mam pa win7 ultimate, nism pa prepričan kater SP....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zvovk ()

mat xxl ::

Povej še, kaj si nabavil original ali OEM ? sam sem nabavil OEM za 43 eur, res je šele druga delovala... in nima nobenih problemov, tako je morda vzrok tu.

ameba ::

Živjo,


malo bi si sposodil temo. :-)

Zanima me katero baterijo priporočate za nakup, mojega HP 6710b

http://www.ebay.de/sch/i.html?_nkw=hp+6...


Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija na prenosniku se ne polni

Oddelek: Pomoč in nasveti
346633 (4294) ziciko
»

Zanič baterija?

Oddelek: Pomoč in nasveti
232264 (1762) Mare2
»

Polnilni cikli Windows laptopa

Oddelek: Strojna oprema
152920 (2580) CyberPunk
»

Problemi s baterijo pri prenosniku HP4730s

Oddelek: Strojna oprema
101508 (1180) Duhec
»

težave z baterijo prenosnik acer travelmate 5320

Oddelek: Pomoč in nasveti
101745 (1654) ne_kdo

Več podobnih tem