» »

Problemi s baterijo pri prenosniku HP4730s

Problemi s baterijo pri prenosniku HP4730s

SelaC ::

Pozdravljeni!

Imam prenosnik HP4730s, ki ima 8 celično baterijo in uporablja Windows 7 (64-bitni). Moram rečt, da do pred enim mesecom je baterija delala super. Vendar zdaj ni več tako.

Problem nastaja, ko je baterija tik pred tem, da se bo izraznila. Na začetku mi je v Windowsih še javljalo rumeno opozorilo, rdeče - kritično mi ni, zdaj pa mi niti rumenega več ne. Včasih se je dogajalo, da se je računalnik popolnoma izklopil brez opozorila, včasih pa je šel v spanje (tako kot je nastavljen). Vem, da bi vsi pomislili, da je baterija hin, vendar še vedno vzdrži 2-3h. Tako da problem nastaja samo takrat, ko je baterija skoraj izpraznjena.

Sedaj pa se obračam na vas - kaj bi lahko to povzročalo?

Moje mnenje je, da Windows ne dobiva pravih vrednosti o stanju baterije in bi moral baterijo nekako kalibrarati. Za zdaj sem to delno rešil tako, da sem dvignil tisti meji za opozorila in "izklop" (ki pa se včasih še vedno ne prikažeta).

Imate še kakšno drugo idejo, kaj bi lahko bilo?

Duhec ::

Kaj pravi HP Battery Check ?
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te...

SelaC ::

Batter Check pravi, da je baterija vredu.

SelaC ::

Imate kakšno idejo? Sedaj je "meja" že višje.
Zadnjič se je zgodilo, da Windows kaže, da preostane še za 1,5h porabe, vendar se je potem kaj kmalu izklopil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SelaC ()

Han ::

Če je baterija stara 3+ leta, je to normalno. Bo treba kupiti novo...

BIOS F.07 odpravlja napako glede zaznavanja kapacitete baterije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

SelaC ::

Han je izjavil:

Če je baterija stara 3+ leta, je to normalno. Bo treba kupiti novo...

BIOS F.07 odpravlja napako glede zaznavanja kapacitete baterije.


Hvala za odgovor. Baterija še niti približno ni toliko stara. Je ravno toliko, da je izven garancije. Mislim da okrog 14 mesecev.
Bom preveril za bios

SelaC ::

Han je izjavil:

Če je baterija stara 3+ leta, je to normalno. Bo treba kupiti novo...

BIOS F.07 odpravlja napako glede zaznavanja kapacitete baterije.


BIOS verzija je F.09. Me pa zanima, če veste, v čem je razlika med HP Notebook System BIOS Update in HP System BIOS Update na linku.

Han ::

Gre le za različne verzije glavnega (sistemskega) biosa. F.40 naj bi bil najbolj svež.

carota ::

Na mojem bolj low end HP prenosniku je baterija odpovedala v manj kot 50 ciklih (HP Battery Check). Sedaj zdrži morda 5 min.

SelaC ::

carota je izjavil:

Na mojem bolj low end HP prenosniku je baterija odpovedala v manj kot 50 ciklih (HP Battery Check). Sedaj zdrži morda 5 min.


Mislim da to ni problem, ker ima kolega enak prenosnik, pa njemu vredu drži baterija.

Sem posodobil BIOS na F40 in na žalost ni spremembe... Začelo se je dogajati, da npr kaže indikator, da je baterija še na 50%, ko dam prenosnik v spanje. In ko ga zbudim čez kakšno uro, je baterija že v kritičnem stanju. Zgleda, kot da nekaj žre baterijo zeloooo hitro...

Duhec ::

Potem pa s prijateljem zamenjaj baterijo za kak dan pa bo kojci jasno, če je point v bateriji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zanič baterija?

Oddelek: Pomoč in nasveti
232157 (1655) Mare2
»

Polnilni cikli Windows laptopa

Oddelek: Strojna oprema
152798 (2458) CyberPunk
»

Išče se lastnik HP ProBook5320m

Oddelek: Strojna oprema
61231 (1025) fosil
»

hp baterije

Oddelek: Strojna oprema
12796 (594) ameba
»

Baterija v prenosniku - delovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
162336 (1959) domenc

Več podobnih tem