» »

Kako poiskati zaposlitev oziroma kako legalizirati moje delo?

Kako poiskati zaposlitev oziroma kako legalizirati moje delo?

«
1
2

PrimoĹž0 ::

Prosil bi vse uporanike slo-techa za kakšen nasvet.
Že kar nekaj časa delam na črno. Ne vidim kako bi drugače delal, saj mi finančno ne gre skozi.

Prijavljen sem na zavodu za zaposlovanje in prejemam socialno podporo. Zraven pa prijateljem, znancem in ljudi ki jih poznam "šraufam" pc-je, postavljem strežnike in podobno. Razmišljal sem o s.p ampak iz tega naslova zaslužim samo kakšnih 200-400 € na mesec, ker enostavno pač nimam več strank in ne verjamem da bi jih lahko pridobil več.
Drugače sem star nekaj čez 30 in imam bolj slabo izobrazbo. Pravzaprav za to kar imam narejeno šolo sploh nimam praktičnega znanja. Zaradi moje starosti in da se ne šolam tudi ne morem delati preko študentskega servisa.
Kar mi še sploh preostane? Naj raje grem v neko službo kjer pač bom precej več delal kot zdaj in dobil skupaj manjši mesečni dohodek kot zdaj? Zadeve katere poznam in obvladam pravzaprav delam z velikim užitkom in veseljem, vendar enostavno nevem kje bi tukaj lahko dobil zaposlitev, saj nimam vez in poznanstev.

p.s. Seveda pa kljub temu iščem zaposlitev in vsak dan prebiram vse spletne stani z delom.

ABX ::

Začni kot serviser v kaki trgovini z PC opremo. Če si sposoben boš šel naprej.

Žal, jaz ne vidim druge.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Isotropic ::

pa uci se se networking
kaksno solo & delovne izkusnje pa sploh imas?

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

S.P. ne odpirat, ker to za sabo potegne cel kup stroškov. Dajatve državi moraš mesečno plačati ne glede na to ali si delal ali ne. Država zahteva svoje. Minimalno vsaj okol 350 - 400 EUR.

Kot ti je loki3000 omenil, redna služba na kakem servisu, lahko pa probaš tud kako večjo firmo v IT oddelku.

Pa veliko sreče ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Yugos ::

PrimoĹž0 je izjavil:

Prosil bi vse uporanike slo-techa za kakšen nasvet.
Že kar nekaj časa delam na črno. Ne vidim kako bi drugače delal, saj mi finančno ne gre skozi.

Prijavljen sem na zavodu za zaposlovanje in prejemam socialno podporo. Zraven pa prijateljem, znancem in ljudi ki jih poznam "šraufam" pc-je, postavljem strežnike in podobno. Razmišljal sem o s.p ampak iz tega naslova zaslužim samo kakšnih 200-400 € na mesec, ker enostavno pač nimam več strank in ne verjamem da bi jih lahko pridobil več.
Drugače sem star nekaj čez 30 in imam bolj slabo izobrazbo. Pravzaprav za to kar imam narejeno šolo sploh nimam praktičnega znanja. Zaradi moje starosti in da se ne šolam tudi ne morem delati preko študentskega servisa.
Kar mi še sploh preostane? Naj raje grem v neko službo kjer pač bom precej več delal kot zdaj in dobil skupaj manjši mesečni dohodek kot zdaj? Zadeve katere poznam in obvladam pravzaprav delam z velikim užitkom in veseljem, vendar enostavno nevem kje bi tukaj lahko dobil zaposlitev, saj nimam vez in poznanstev.

p.s. Seveda pa kljub temu iščem zaposlitev in vsak dan prebiram vse spletne stani z delom.



Probaj http://ec.europa.eu/eures/main.jsp?acro...

Če imaš sposobnost in znaš kak tuj jezik boš sigurno v kakšni drugi državi zaželjen!
Pa še plače so dostojne in nisi vedno na robu revščine!

telexdell ::

PrimoĹž0 je izjavil:

... Kar mi še sploh preostane? Naj raje grem v neko službo kjer pač bom precej več delal kot zdaj in dobil skupaj manjši mesečni dohodek kot zdaj? Zadeve katere poznam in obvladam pravzaprav delam z velikim užitkom in veseljem, vendar enostavno nevem kje bi tukaj lahko dobil zaposlitev, saj nimam vez in poznanstev.

p.s. Seveda pa kljub temu iščem zaposlitev in vsak dan prebiram vse spletne stani z delom.

Če se nekje zaposliš boš lahko še vedno v prostem času delal to kar delaš sedaj. Ti bo pač poleg redne plače kapnilo še 200-400€.
Misliti pa moraš tudi, da ne boš večno mlad, da hotel starši ne bo večno obratoval in da za tabo prihajajo nove generacije nadobudnih računalničarjev, kateri bodo z veseljem šraufali računalnike in postavljali strežnike.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

MIHAc27 ::

Sej država je po moje neumna, da ne omogoča še kake možnosti za dodatno delo.
Ok, obstaja osebno dopolnilno delo ampak kaj, ko si lahko samo varuška, čistilka ali prodajalec suhe robe.

Dela na črno je po moje ogromno. In verjamem, da bi jih vseeno kar nekaj plačalo davek prašičku, da bi bilo lahko legalno in se zaradi tega ne bi še dodatno sekirali.

Bi pa seveda še vedno morale biti neke omejitve, da ne bi potem kar naenkrat vsi postali takole na črno zaposleni. Ker delodajalcem bi gotovo pasalo pa še manj stroškov bi imeli.

St235 ::

Sej država je po moje neumna, da ne omogoča še kake možnosti za dodatno delo.


seveda omogoča, reče se mu popoldanski s.p. Sam je predpogoj, da imaš službo, drugače niti ni možno govorit o dodatnem delu.

jernejl ::

MIHAc27 je izjavil:

Sej država je po moje neumna, da ne omogoča še kake možnosti za dodatno delo.

Predlagani zakon o malem delu (ki bi omogočal delo tudi brezposelnim z možnostjo ohranitve nadomestila) pa je ljudstvo na referendumu zavrnilo z 80%. Torej ljudem tako stanje očitno ustreza.

mtosev ::

itak so primarno študenti zavrnili predlog. glasovali so proti zakonu kateri bi popravil to glupo stanje katero imamo v državi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Mipe ::

Ja, njim se lahko zahvalimo, da mnogi ne morejo delat tudi če hočejo.

Tero ::

Torej kako bi lahko rešili takšen problem kot ga ima OP? Sam sem skoraj v identičnem stanju.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

ABX ::

Sem že napisal, ampak očitno vam to ne diši.

Raje čaketa doma da pride kdo trkat na vrata s dobro novico.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

T0RN4D0 ::

Delaj tako kot do sedaj in se ne sekiraj.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

MIHAc27 ::

Popoldanski s.p. stane: 35€ na mesec + 16-41% davka... jaz še tega stroška ne bi pokril.

Avtor teme zasluži 200-400. Če je to redni priliv, potem se mu že splača uredit na ta način. (Prišlo ga bo 50-100€ na mesec)

Ker jaz nimam rednega prihodka, se mi zdi bolj pošten davek 25% (kolikor je za osebno dopolnilno delo) brez kakih drugih mesečnih plačil. Itak sem redno zaposlen in že tam plačujem jaz in moja firma vse dajatve.

OFF TOPIC: Glasoval sem za ureditev zakona.

Tero ::

Popoldanski s.p. ne moreš imeti če si nezaposlen.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

MIHAc27 ::

To je tudi res. Nekaj imaš lahko, če si zaposlen manj kot 40 ur na teden. ampak potem moraš plačat še zdravstveno zavarovanje, kar je še dodaten strošek.

T0RN4D0 ::

Če si zaposlen ja, če nisi bo tistih 200-400€ šlo komplet samo za plačevanje prispevkov :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

solatko ::

Ta problem bo vedno večji. Poglejte koliko je ljudi na zavodu in koliko je razpisanih delovnih mest. Problem je predvsem v tem, da država ne omogoči ljudem, ki sicer znajo delat marsikaj, ni pa možno it na svoje (pomanjkanje rednih strank in s tem kolikor toliko redni prihodki). Danes zamenjaš vodovodno pipo, jutri pobarvaš sosedu ograjo, namestiš OS na računalnik znancu, zamenjaš olje in svečke pri kakšnem avtomobilu soseda, z avtom zapelješ nekoga po opravkih v drug kraj........, skratka zaslužiš za preživetje z delom na črno, pa ni možnosti, da bi konec leta državi povedal, čez leto sem zaslužil 7k, prosim odtegnite mi davek, da bo to moje početje zakonito.
Tega praktično ne moreš legalizirat, vemo pa, da vsak počne tisto kar zna ali misli, da zna. Zato je toliko sive ekonomije, saj če pogledamo pošteno, tudi večina plač, ne zadošča, za kolikor toliko normalno preživetje sebe ali familije.
Imamo pač državo, kot si jo zaslužimo.

Edina možnost je, da še naprej delaš, kot do sedaj in moliš, da te kakšen socialno podpirani sosed, ne bo prijavil.
Je pa vse to početje, nelojalna konkurenca obrtnikom (cene teh del, so po uradnem ceniku, za današnje dohodke večine prebivalcev, pač previsoke), ki imajo firme registrirane in konkurirajo na trgu.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Gandalfar ::

> skratka zaslužiš za preživetje z delom na črno, pa ni možnosti, da bi konec leta državi povedal, čez leto sem zaslužil 7k, prosim odtegnite mi davek, da bo to moje početje zakonito

Seveda je ta moznost, a si sploh pogledal polja na svoji davcni napovedi?

Invictus ::

solatko je izjavil:

Ta problem bo vedno večji. Poglejte koliko je ljudi na zavodu in koliko je razpisanih delovnih mest. Problem je predvsem v tem, da država ne omogoči ljudem, ki sicer znajo delat marsikaj, ni pa možno it na svoje (pomanjkanje rednih strank in s tem kolikor toliko redni prihodki). Danes zamenjaš vodovodno pipo, jutri pobarvaš sosedu ograjo, namestiš OS na računalnik znancu, zamenjaš olje in svečke pri kakšnem avtomobilu soseda, z avtom zapelješ nekoga po opravkih v drug kraj........, skratka zaslužiš za preživetje z delom na črno, pa ni možnosti, da bi konec leta državi povedal, čez leto sem zaslužil 7k, prosim odtegnite mi davek, da bo to moje početje zakonito.
Tega praktično ne moreš legalizirat, vemo pa, da vsak počne tisto kar zna ali misli, da zna. Zato je toliko sive ekonomije, saj če pogledamo pošteno, tudi večina plač, ne zadošča, za kolikor toliko normalno preživetje sebe ali familije.
Imamo pač državo, kot si jo zaslužimo.

Edina možnost je, da še naprej delaš, kot do sedaj in moliš, da te kakšen socialno podpirani sosed, ne bo prijavil.
Je pa vse to početje, nelojalna konkurenca obrtnikom (cene teh del, so po uradnem ceniku, za današnje dohodke večine prebivalcev, pač previsoke), ki imajo firme registrirane in konkurirajo na trgu.


Zadevo lahko legaliziraš. Konec leta preprosto narediš samoprijavo dohodkov. In potem država na te dohodke izračuna dohodnino. In zaradi tega ne plačaš nobene kazni in nič.

Seveda si obdavčen po dohodninski lestvici, ampak tako legaliziraš svoje dohodke.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jernejl ::

Potem lahko celo leto opravljam dejavnost, kjer ljudem zaračunavam svoje storitve, pri tem ne izdajam računov, ne obračunavam DDV, ne plačujem prispevkov, hkrati pa prejemam socialno podporo.
Davčnega inšpektorja pa odpravim s tem, da bom že konec leta v dohodninsko napoved zapisal, koliko sem zaslužil, tako da je moje početje legalno / zakonito.

St235 ::

Mešaš hruške in jabolka.

Socialna podpora je odvina od tvojih kumulativnih prihodkov v letu. Kar pomeni, če boš ti na konec leta prijavil neke dohodke se bo v zadevo vmešal CSD, ker si neupravičeno prijemal socialno podporo.

Ravno tako boš v primeru, da je teh dohodkov veliko oziroma so to edini dohodku padel na radar Tržni inšpekciji in Inšpekciji za delo. Davčna inšpekcija tudi ne bo daleč zadaj.

Tako, da ti seveda lahko prijaviš nek dodaten dohodek in se od nega obračuna dohodnina. Samo to ne pomeni, da zato pri ustvarjanju dohodka ni prišlo do določenih kršitev. To samo pomeni, da ni naredil prekrška v zvezi z dohodnino.

Ta samo prijava pride v poštev pri naprimer dohodkih iz tujine, ali pa dohodke iz oddajanja nepremičnine (v kolikor to ni bilo prijavljeno pravočasno) ali dohodke iz premoženja itd.

Samoprijava je primarno namenjena temu, da posameznik svojo davčno zmoto/napako prostovoljno prizna in ne plača kazni, če bi enako ugotovila inšpekcija.

fosil ::

Kot je rekel Lakotnik, tudi če ti prijaviš ta dohodek, gre še vedno za delo na črno.
Dejansko boš s tem verjetno samo pritegnil pozornost in fasal še kakšno inšpekcijo in kazen.

Tak način dela bi se lahko legaliziral, če bi sprejeli zakon o malem delu.
Ampak je ljudstvo to na referendumu zavrnilo.
Tako je!

Wox ::

Tujina je pravi odgovor. Pri nas boš s pridnim in poštenim delom bolj težko kaj pametnega zaslužil. Pri nas se raje ukvarjamo z družinskim zakonikom. Prihodnji mesec pa o tem, kolko litrov materinega mleka mora otrok dobiti, da mu niso kršene temeljne človekove pravice. Butale in butalci pač. Kaj češ.
Commodore 64

solatko ::

Gandalfar - različna občasna dela, ne moreš legalizirat.
Naprej ne moreš napovedat, kaj in koliko boš delal, saj ne veš, če bo sploh kakšen rabil tvoje usluge.
V Nemčiji določena dela (barvanje, polaganje tapet...), lahko prijaviš konec leta in ti prištejejo te dohodke v lestvico obdavčitve, s tem svoje delo legaliziraš.
Delo krepa človeka

Gandalfar ::

solatko: seveda lahko, ce nic drugega prijavis dopolnino dejavnost.

solatko ::

Gandalfar - Kaj pa prijaviš, kot glavna dejavnost - obiskovanje CSD in zavoda za zaposlovanje?
Delo krepa človeka

Gandalfar ::

Vprasas na CSD ane. Saj so zato tam, da ti pomagajo se nazaj na noge postavit.

fosil ::

Dopolnilno dejavnost ali popoldanski s.p. lahko prijaviš če imaš službo, torej že nekje plačuješ prispevke.
Če pa nisi zaposlen pa tega ne moreš in lahko odpreš samo "polni" s.p.
Tako je!

zuz3k ::

Gandalfar je izjavil:

Vprasas na CSD ane. Saj so zato tam, da ti pomagajo se nazaj na noge postavit.


jaz se ne bi "izdal" njim, ti ukinejo socjalno pa bo..
Life is a psychological game.

St235 ::

fosil je izjavil:

Dopolnilno dejavnost ali popoldanski s.p. lahko prijaviš če imaš službo, torej že nekje plačuješ prispevke.
Če pa nisi zaposlen pa tega ne moreš in lahko odpreš samo "polni" s.p.


kar je nekako logično, glede na to, da govorimo o nekem ekstra zaslužku. Če jaz prav razumeme zadeve bi radi našli način način na katerega lahko letno zaslužiš XY EUR brez da plačaš en euro prispevkov, ki so povezani z zaposlitvijo.

Še najbližje temu je osebno dopolnilono delo in deloma tudi malo delo (samo tukaj se spet ne izogneš plačilu prispevkov)

Heisenberg ::

@Primoz: cutim tvojo tezavo! In veliko ljudi je na istem! Nimamo šol imamo pa znanja! A kaj ko vsi zahtevajo neki papir! BEDARIJA! Ta sistem se mora s časom porušiti, ker v šolah ne dohajajo z dejanskim stanjem na svetu! Pa če tudi imam neki papir z neko stopnjo ne velja NIC! Ko prides v sluzbo si nihce in delas kavice sefom pa si lahko tisti papir vtaknes nekam če nimaš prakse in nekaj let izkušenj.

Na tvojem mestu bi glede na svoje znanje pisal firmam ki so ustrezne in to ne samo nek zivljenjepis in prosnja - moras iti korak dlje in biti izviren, kot nek prodajalec - s tem da prodajaš sebe oz. svoje znanje, tu je pomembno vse od videza do načina govora! Uspelo ti bo - tudi meni je! Začel sem pa tako da sem sprejel prvo delo ki je prislo - varnostnik (obup!) in od tam se napredoval do stvari ki me dejansko zanimajo (IT). Samo vedno se moras obnasati tako kot da si vreden vec in svoje znanje KAZATI in ne skrivati! po domače: duvaj se sam s sabo in s svojim znanjem in dokazuj da si sposoben za kaj vec!

Zgodovina sprememb…

Phil ::

OK, torej summa summarum tele teme je da se situacije, ki jo opisuje OP ne da legalizirati na pameten način. Precej žalostno. Še bolj pa da smo rešitev imeli na mizi pa smo zavrnili :(.

St235 ::

Tako nekako, trenutno ni rešitve v kateri bi lahko posameznik zaslužil nekaj drobiža in bi mu pri tem država pokrila stroške zavarovanja. Neumno ampak resnično.

Osebno vidim rešitev tukaj v tem da avtor za svoje delo "prekvalificira" in ga opravlja v obliki avtorskega dela. Pač se ne pogovarjaš o temu, da postaviš server in inštaliraš grafično ampak o temu od oblikuješ delovno okolje in postavljaš tehnološke rešitve. Zadevo poračunaš po avtorksi pogodbi in se izogneš plačevanju prispevkov neposredno od plačila.

Je pa res in edino pravilno, da bo kakršna koli legalizacija dela pomenila da bo ostal brez podpore CSD.

Tero ::

Čaki malo. Torej prijatelj me pokliče če mu lahko zamenjam grafično kartico. To lahko daš pod avtorsko pogodbo? Je sploh možno met avtorsko da je naročnik fizična oseba? In kako to sploh prijaviš in kasiraš?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

St235 ::

Ja avtorsko pogodbo je mogoče sklenit z fizično osebo. Važno je da pravilno plačaš akontacijo dohodnine, oziroma zadevo spelješ preko AAS (agencija za avtoske storitve), ki si za svoje delo - izdaja računa, prenakazilo, plačilo akontacije vzame par procentov.

Glede vsebine avtorske. Ne, za menjavo grafične jo ne moreš sklenit, lahko pa jo skleneš za funkcionalčno in estetsko posodobitev delovnega okolja.

kalko ::

Lahko jo tudi za prilagoditev gonilnikov :)

mtosev ::

Phil je izjavil:

OK, torej summa summarum tele teme je da se situacije, ki jo opisuje OP ne da legalizirati na pameten način. Precej žalostno. Še bolj pa da smo rešitev imeli na mizi pa smo zavrnili :(.

v SLO se zelo redko odločimo za pravilno zadevo:)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

solatko ::

Govorimo o klasični sivi ekonomiji, od katere ta naša butasta država ne zna pobrat prispevkov - tega je po nekaterih podatkih 1/4 BDP. V prejšnjem sistemu (takrat res ni bilo toliko raznih socialnih prispevkov posameznikom, ker enostavno ni bilo potrebe), si imel možnost, določeno obdobje v 80-ih letih, prijavit dohodek, ki si ga pridobil, z raznimi deli in so ti na to obračunali prispevek, danes to v kapitalizmu in demokraciji, ni možno.
Gre enostavno za nestandardne oblike občasnega dela, katerega je premalo, da bi ga posameznik lahko spravil v okvir legalnih zaposlitev ali samostojnih dejavnosti, vendar posamezniku omogoči, kolikortoliko dostojno preživetje.
Problem je v tem, da s poštenimi delom, ki ga ni za polni dohodek + prispevke, ne moreš na pošten način, reševati svoje finančne probleme, kot, da bi bil interes države, da v primeru, ko ne dobiš zaposlitve (to lahko traja tudi 10 + let), moraš ležati doma in čakati na nek socialni transfer, ki pa niti slučajno ne zadošča, za preživetje.
V primeru, da kaj delaš, si baraba in pokvarjenec, ki izkoriščaš družbeno dobroto in "socialno" državo.

To kar trdite nekateri - kakšna oblika zaposlitve, ne pride upoštev, pri 120k+ brezposelnih, morda za kakšnega posameznika, ki se najde na pravem mestu, ob pravem času, drugače je pa tako iskanje neke redne zaposlitve za daljši čas, utopija, ki jo lahko sanjajo samo tisti, zaposleni v JU, ki niso nikoli občutili, socialno nemoč in propadanje, ljudi, ki so praktično brez perspektive, kljub neštetim znanjem, ki jih imajo.
Pa razumi, kdor more.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

MIHAc27 ::

Gandalfar je izjavil:

Vprasas na CSD ane. Saj so zato tam, da ti pomagajo se nazaj na noge postavit.

Joj samo teh nesposobnežev ne svetovat. Da ne bom šel preveč v offtopic kakšne vse slabe iskušnje imam samo osebno pri njih (da za znance sploh ne govorim).

Že ženi so slabo svetovali. Je tudi iskala kako možnost za delo. So ji enostavno rekli, da ne obstaja nič. Na osebno dopolnilno delo pa seveda še niso slišali. Dobro da sem sam slučajno zvedel, da to obstaja. Ima sedaj moja vsaj nekaj upanja, da kaj najde.

Pustimo sedaj pri miru lenuhe, ki samo cuzajo socialno. Nej jo. Ampak obstaja pa tudi veliko ljudi, ki si želijo delat, pa ne morejo.

solatko ::

MIHAc27 - lahko delajo občasno, različna dela, vendar je to početje nelegalno! Ne gre za lenobo - delo na črno se kaznuje izredno visoko in bi moral delat nekaj let, da bi lahko plačal eno kazen, če te nekdo prijavi.
Lenobe pa hoče ustvarit država, s pomočjo neživljenske zakonodaje.
Delo krepa človeka

Invictus ::

Če se bojite zaradi dela na črno, lahko v končni fazi naredite samoprijavo vsak mesec. Če se boste bolje počutili.

Drugače pa čimbolj stran od davčne. Po drugi strani pa lahko predlagate spremembo zakona.

Poleg tega tukaj niti ni problem legalizacije dela. Bolj je problem CSD. Vsi bi dobivali socialno podporo, zraven bi pa še na veliko služili. To pač ne gre. Smo v neki drugo temi o tem govorili da socialna podpora niso nepovratna sredstva.

Tako da če ne zaprosiš za socialno pomoč, potem se ti CSD nikoli ne vmeša v tvoje premoženje ali posle ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

solatko ::

Invictus - Beri temo od začetka. Gre za legalizacijo občasnih del 200-400€/mesec.
Delo krepa človeka

Invictus ::

Pol naj pa ustanovi že tisti s.p., plača tistih 40 EUR na mesec in konec leta plača dohodnino na dobiček. Plus kaki stroški za računovodjo za letni obračun. Sprotnega lahko delaš sam.

Edina opcija ... če hoče izdajati račune.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Tero ::

S.p. Je veliko več kot 40 €
Koliko vem vsi stročki skupaj so čez 300 €
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

St235 ::

solatko ne vse metat v en koš. Dopolnilno delo seveda obstaja in je povsem legalno.

Se strinjam, da manjka bolj fleksibilna oblika malega dela, sam pretiravat pa tudi ni terba. Ravno tako poznamo podjemne in avtorske pogodbe, ki so ravno tako namenjene občasnemu delu. Tako, da ne gre za to da se ne da, samo pote mtakoj padejo pripombe, če bom pa tako delal bom pa na CSD izgubil podporo, pa še prispevke bom moral plačat. No shit.

fosil ::

Dopolnilno delo obstaja, ampak ga lahko izvajaš samo če imaš redno službo.
Če si brezposeln dopolnilno delo ali popoldanski s.p. ni možno.

Tudi pri podpori bi bile zadeve lahko bolj stimulativne.
Recimo da ti zadeve nekako uspe spravit pod avtorsko pogodbo.
Toda če boš ti zaslužil 100€ se ti bo za 100€ znižala podpora. Torej nisi naredil nič.
Lahko bi bilo recimo tako, če zaslužiš 100€ se ti podpora zmanjša za 50€.
Tako bi profitirali vsi, ti bi več zaslužil, država pa bi ti plačevala manjšo podporo.

Pri teh zadevah bi bilo treba več fleksibilnosti.
Trenutni sistem pa je zelo tog in rigiden, ker je zakonodaja še iz časov socializma, svet pa se je v tem času spremenil.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Gandalfar ::

Kot recimo?

Invictus ::

Namesto da mu dajemo nasvete kako naj legalizira tistih svojih 200-400 EUR, bi ga morali napiz****.

Ker dela na črno in zbija ceno vsem ki služimo denar na pošten način ...

Sicer ni napisal koliko dela, ampak bi rekel da več kot 100 UER ne računa za postavitev serverja ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako najceneje ponuditi storitev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5010696 (8581) Invictus
»

Postranski dohodek

Oddelek: Loža
359536 (8382) Vikking
»

Prodaja preko interneta.

Oddelek: Loža
315531 (4821) St235
»

Ponujanje spletnih storitev in zakoni

Oddelek: Loža
223529 (2654) Gavran
»

Fleksibilnejša oblika samozaposlitve (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21539985 (34822) kkk7

Več podobnih tem