» »

Prodaja preko interneta.

Prodaja preko interneta.

Mucka123 ::

Lepo pozdravljeni!.

Sem mladoleten čeprav vem, da imam dovolj izkušenj za izdelovanje določenih stvari. Pa me zanima kako je, če bi jaz ustvaril spletno stran, kjer bi prodajal grafične stvari. Kako je s tem, če nimam ne firme ne nič. Je kakšna možnost, da bi deloval brez s.p , d.o.o?. Kot sem slišal so zelo veliki davki tako in tako se mi potem ne splača odpreti ?...

Mi lahko malo prosim svetujete zelo rad bi imel spletno stran, ki bi to ponujal, a vseeno nočem, da me potem inšpekcija dobi. Kakšna je kazen?

Lep pozdrav in najlepša vam hvala za odgovore.

333333 ::

Lahko definiras grafične stvari?
Spiritual

martincek1 ::

Živjo!

Fino bi bilo, da bi prilepil kakšno referenco, da dobimo občutek kje si. :) Pa mogoče že takoj dobiš kakšno stranko.

D.o.o/s.p. odpade, sem prepričan da nisi še v tisti majhni množici oblikovalcev, ki bi se jim to splačalo. Večina amaterskih oblikovalcev ima odprt paypal račun in nanj prejemajo plačila (poglej si kako je z davki). Pa študentska napotnica, če izdeluješ kakšne večje stvari (večja spletna stran, template, trgovina...)

Prodajne spletne strani ne potrebuješ. Ustvari si profil recimo na www.behance.net , dodaj projekte, kontaktne podatke. Lahko tudi kupiš domeno in preko te strani ustvariš svoj portfolio. Naredi twitter račun, če imaš kul reference te mogoče povabim na dribble .

Mucka123 ::

Hehe;). Grafični dizajn. Rad izdelujem business kartice in banners/ads, flyers (flyer -prireditvene plakate ali kako se to reče) Nekaj sem tudi objavil na Graphicriver in sem 12x jih prodal, kar zadovoljen glede na to kakšna je konkurenca. Logotipov ne maram delati oz. ne maram programa illustrator:P. Se bom pa mogoče kasneje še to naučil.

333333 ::

Na zalost je v nasi "cudoviti" drzavi tako da moras za to dejavnost (ali katero koli drugo) imeti firmo. Brez tega ne bo slo. Ce imas zaposlitev je najboljsi popoldanski s.p. drugace pa navaden za zacetek in pol ko zalavfa zadeva das d.o.o. v startu zna bit z d.o.o. jem prevec stroskov sploh ce nimas dosti strank.
Spiritual

Mucka123 ::

Oh precej sranja v tej državi, da to sploh kaj začne delovati. Ni čudno, da gredo vsi raje drugam delati. Kako je pa v Avstriji, če bi jaz tam hotel odpreti firmo je davek manjši, stroški ?... Tuhtam že za naprej ;).

St235 ::

Glede na to kaj delaš brez težav delaš ali preko osebne dopolnilne dejavnosti ali preko avtorske pogodbe.

opeter ::

Avtorska pogodba brez težav.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Vice ::

Če misliš da si res sposoben je na spletu dovolj spletnih strani ki ponujajo te storitve preko katerih se lahko tržiš. Prednost teh je da je tam masa ljudi ki išče storitve (s svojo trgovino je ne boš imel) in če si dober kot praviš boš imel delo. Pa še davki ipd. sranje te ne bodo tako "prizadeli".
Zakaj komplicirat?

St235 ::

in kako zgledajo te strani, kjer je čudežno vse urejeno in te davki ne prizadenejo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

carota ::

Kaj pa če bi eden od staršev, ki je zaposlen odprl popoldanski s.p. in plačeval tistih 40 EUR/mesec in bi ti preko nje(ga) posloval? Just thinking.

draciel ::

carota je izjavil:

Kaj pa če bi eden od staršev, ki je zaposlen odprl popoldanski s.p. in plačeval tistih 40 EUR/mesec in bi ti preko nje(ga) posloval? Just thinking.


zelo čudno vendar na to se sploh ne bi spomnil. Odlična ideja..lol

Vice ::

St235 je izjavil:

in kako zgledajo te strani, kjer je čudežno vse urejeno in te davki ne prizadenejo?


Če si moron boš prijavil davčni tudi dobiček od rabljenih copat, ki si jih prodal preko ebaya.

Drugače pa ponavadi te strani izgledajo tako, da imajo tekst, slikice, povezave...

St235 ::

Torej mirno človeku predlagaš, naj stori prekršek oziroma kaznjivo dejanje, brez da bi ga na to vsaj opozoril? hja, moroni pridejo v vseh oblikah.

bluefish ::

Kaki so torej legalni načini pri delu za tujega naročnika? Sploh v primeru, ko se gre le za občasen zaslužek, ki se ne meri v tisočakih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

St235 ::

Kot že omenjeno glede na opisan obseg del avtorska pogodba ali osebno dopolnilno delo.

bluefish ::

Tudi za naročnike izven Slovenije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

St235 ::

Kolikor je meni znano glede tega ni omejitev.

Magic1 ::

Ali moraš avtorsko podpisat s ebayem, da lahko kaj prodaš :))?
Magic

boss-tech ::

Od kdaj pa ima osebno dopolnilno delo to možnost? Oz pod katero kategorijo to spada?

Kar se tiče "popoldanski s.p." - kolikor vem moraš imet vseeno posebej račun, računovodstvo, ... in pridejo stroški več 100€ na mesec. Naj me kdo opozori če se motim. Razlika je samo v tistem prispevku, ker ti ga pač že tvoj firma plačuje.
http://tovornik.info

Magic1 ::

Osebno dopolnilno delo je že nekaj časa, vendar je tako drago, da se ne splača nič delat preko tega.
Magic

boss-tech ::

Ja moja ga ima za izdelovanje ročnih izdelkov in podobnega in plača samo tisti davek 25% in to je to. Na vsake 3 mesece poročilo oz izdane račune
http://tovornik.info

St235 ::

Magic1 je izjavil:

Ali moraš avtorsko podpisat s ebayem, da lahko kaj prodaš :))?


mal mešaš pojme? Ebayju ne prodajaš nič, ebay je samo spletni servis za povezovanje med zaiteresiranimi strankami.

boss-tech je izjavil:

Od kdaj pa ima osebno dopolnilno delo to možnost? Oz pod katero kategorijo to spada?

Kar se tiče "popoldanski s.p." - kolikor vem moraš imet vseeno posebej račun, računovodstvo, ... in pridejo stroški več 100€ na mesec. Naj me kdo opozori če se motim. Razlika je samo v tistem prispevku, ker ti ga pač že tvoj firma plačuje.


Ne motiš se, razen tega da napihuješ mesečen strošek. Namreč prispevkov je 40€, potem kakih 10€ pride poslovni račun, to je pa tudi to. Računovodstvo za popoldanski s.p. ni ne vem kakšna znanost. Ravno tako imaš možnost, da prijavljaš normirane stroške in potreba po računovodstvu odpade.

boss-tech je izjavil:

Ja moja ga ima za izdelovanje ročnih izdelkov in podobnega in plača samo tisti davek 25% in to je to. Na vsake 3 mesece poročilo oz izdane račune


A plača davek ali plača akontacijo dohodnine?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Magic1 ::

Lakotnik nisi dojel sarkazma. Kako lahko preko ebaya nekaj, npr sliko, ki si jo narisal, legalno prodaš? A se sploh da?
Magic

St235 ::

Kaj točno je sarkastičnega v tvoji nevednosti?

Kako pa katerakoli firma karkoli proda preko ebaya?

Sliko seveda lahko legalno prodaš, to nima nikakršne veze z ebayem. Imaš registrirano osebno dopolnilno dejavnost, d.o.o., sp...., prodaš sliko in priložiš račun. Če jo prodaš preko ebaya, telefona ali goloba pismonoše je popolnoma irelavantno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Magic1 ::

Uff, super si konkurenčen, če hočeš prodati kako sliko na mesec...
Ko si tako pameten, a neveden v matematiki, izračunaj kako se ti kaj takega splača preko katerekoli opcije, ki si jih naštel(sploh če nisi zaposlen).
Najlažje je rečt odpri firmo, pol se pa j***.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

St235 ::

Daj si vzemi 5 minut pa poglej, koliko stane mesečno, da imaš osebno dopolnilno obrt, če bi rad slike prodajal. Pa pol pridi jokat nazaj.

Seveda bi blo najlažje, če bi lahko to tako na lepe oči služil, davke in prispevke bo pa svet peter plačal.

Magic1 ::

Kot prvo moraš biti zaposlen, potem plačaš 35€ prispevkov in nakoncu davek od prodaje(+dohodnina?). Koliko slik moraš prodati, da si na 0? Pozabi na eno ali dve... Zakoni ti gredo, matematika pač ne. Še vedno moraš kar nekaj biznisa obnit, da se legala splača. Za nedeljske rekreativce pač ni drugega, kot na črno.
Magic

Vice ::

Dej Lakotnik29 ne stresaj traparij. Kaj hočeš reči, da če bo prodal 2-3 bannerje preko spleta za vsega 100EUR bo storil kaznivo dejanje? Po tvoji paranoji sodeč ga bodo preganjali celo življenje. OMG. Daj ne bluzi. Za teh 100EUR če bo šel pred davčno mahat se mu bo cela država smejala. In za to naj gre odpirat firmo in ne vem kaj da bo plačal 10x več kot je zaslužil?

mal mešaš pojme? Ebayju ne prodajaš nič, ebay je samo spletni servis za povezovanje med zaiteresiranimi strankami.

A kateri drugi servis pa ni? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

St235 ::

Meni dol visi kaj in kako bo prodajal. Je pa treba,da se ne glede na to kaj bo naredil, zaveda kaj počne. Zato je idiotsko prodajat nelegalne rešitve, brez da vsaj opozoriš na to. Kako se bo vsak sam odločil je pač njegova odločitev.

Lahko pa mi seveda pokažeš kje sem govoril o tem, da je z prodajo 2-3 banerjev za 100EUR storil kaznjivo dejanje.

A kateri drugi servis pa ni?

mene na avto servisu nič ne povezujejo, samo avto popravijo.

Kot prvo moraš biti zaposlen, potem plačaš 35EUR prispevkov in nakoncu davek od prodaje(+dohodnina?). Koliko slik moraš prodati, da si na 0? Pozabi na eno ali dve... Zakoni ti gredo, matematika pač ne. Še vedno moraš kar nekaj biznisa obnit, da se legala splača. Za nedeljske rekreativce pač ni drugega, kot na črno.

res je jebeno življenje, kjer se od tebe pričakuje da plačaš socialne prispevke. Najboljš, da vso socialo in vse splošne službe ukinemo, pa naj vsak dela in zasluži kakor zmore. Ko ga bodo reševal po prometni nesreči, bodo pa seveda najprej odčital kolk denarja ma na računu, če se sploh splača.

aja, pa BTW kje piše, da za osebno dopolnilno delo rabim redno zaposlitev? Pa ko že nakladaš me še razveseli, kaj je to davek od prodaje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Magic1 ::

Dej nehajmo tiče merit, ker ima vsak prav, odvisno je samo iz katerega zornega kota se gleda. Sistem je tog pri nas, zato pač se redkeje kdo odloči za kak biznis. Ne vem kako misli država iz dreka izplavat, če omejuje ljudi, kot se le da.

Davek na dodano vrednost.
Magic

St235 ::

Se strinjam. Lahko pač jokamo in pizdimo in se kregamo kako je življenje ne fer. Samo IMO nekdo, ki začne posel s tem, da joka kako je sistem ne fer in kako nič ne funkcinira in kako je država toga in ne vem kaj, pač nima pojma o poslu.

Po drugi strani pa se seveda lahko pogovarjamo, kako v danih okoliščinah in sistemu funkcionirat. Ker del posla je tudi to, da znaš funkcionirat v konkretnem prostoru in času. Nenavsezadnje, če je pri nas vse tako v k****, EU ni daleč.

Zato mi tudi pritisk dvigne vsakič, ko kdo vpraša kako se nekaj da naredit, dobimo 100in eno mnenje kaj vse je narobe. Think solution not problem. Zato je tudi smiselno, da se pogovarjamo kaj lahko posmaeznik naredi, kakšni so konkretni stroški in kakšne so posledice pri pol legalnih ali nelegalnih rešitvah.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay (prodaja, davki...)

Oddelek: Loža
367764 (4241) Magic1
»

Kako najceneje ponuditi storitev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5010800 (8685) Invictus
»

Proizvodnja brez s.p.

Oddelek: Loža
305197 (4001) vofra
»

Postranski dohodek

Oddelek: Loža
359595 (8441) Vikking
»

Kako poiskati zaposlitev oziroma kako legalizirati moje delo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815048 (12338) St235

Več podobnih tem