» »

Zvok iz Tvja na domačem kinu

Zvok iz Tvja na domačem kinu

tbostjan ::

Pozdravljeni,
imam eno vprašanje in sicer me zanima kako je možno predvajati zvok iz TV-ja (ko gledaš preko totala ali Siola), na hišnem kinu Sony. Tv in kino imam povezan z HDMI kablom, in ko dam na dvdju TV mode, je vse tiho ne predvaja nobenega zvoka?
Prav tako imam vprašanje kako bi lahko na domači kio zvezal zvok iz PS3ja in Laptopa, ali je to sploh možno. je pa domači kino star kake 4 leta in še nima optičnega izhoda oziroma vhoda.
Kaj priporočate?
hvala in lp
Boštjan

Mavrik ::

Take stvari se primklapljajo ponavadi tako, da štekaš HDMI ali audio naprave (Siol komunikatorija, PS3 in podobnih) na vhod v domačem kinu in potem iz domačega kina gre HDMI na TV. Potem ti sprejemnik na domačem kinu ustrezno preklaplja in meša zvok.

So pa taki sprejemniki precej dragi in če imaš poceni hišni kino tega precej gotovo ni sposoben.
The truth is rarely pure and never simple.

tbostjan ::

Aha hvala za odgovor.
zakaj mi pa ne predvaja zvoka iz Tvja tud DVB-T signal (preko antene ne) ko izberem na Dvdju TV mode, bi to moralo predvajat pomoje.

tbostjan ::

Bi kdo to mogoče znal odgovorit? Ker včasih ko sem imel to preko scart priključka mislim da je delovalo, sedaj p imam nov televizor in je povezano preko HDMI-ja pa ne deluje.

5er--> ::

Noben te ne razume kaj točno si povedal.

All ::

model tv-ja?
model "hišnega kina" ?

delfinus ::

Preko HDMI zvok iz TVja ne pride na receiver, ker je HDMI na TV Input in ne Output. Ce imas opticni izhod zadaj na TVju uporabi tega. Ce ne pa stereo audio chicnhe, ce pa tudi teh ni pa lahko uporabis tudi scart konverter, ki ima Audio chinch izhode.

lp, d.

tbostjan ::

rad bi zvok iz TV-ja pripeljal na domači kino. Tv ima optični izhod, kino ga pa nažalost nima.
Model Tvja: Panasonic e30 (led tv)
model hišnega kina, sony dav430.
Kaj torej priporočate?
Še eno nevmesno vprašanje: Ali obstaja kakšna nadrgradnja da bi ta DVD player bral podnapise (ker ene bere ene pač ne) pa mi ne uspe ugotoviti katere da in katere ne.

Hvala in laični pozdrav:)
Lp
Boštjan

Janac ::

jack 3,5 za slušalke

5er--> ::

Sony dav430 žal ne najdem na nobeni spletni strani, prav tako je pod "Panasonic e30" več modelov.
Najbolj enostavno bi bilo, če bi lahko slikal vhode/izhode na TV-ju in hišnem kinu ter nato slike prilepil sem.

Glede podnapisov pa:
Za sony-ja zelo verjetno ni nobenega "hackanega" firmware-a. Pravtako na uradni strnai ne najdem nobene posodobitve.
Ponavadi je tako, da morajo imeti podnapisi enako ime (razen končnice->ponavadi mora bit .srt) kot film. Najdi podnapise, ki ti delajo in povej kako je ime datoteki s filmom. Nato odpri podnapise z beležnico.
Verjetno bodo delujoči podnapisi izgledali tako:
1
00:00:20,000 --> 00:00:24,400
Altocumulus clouds occur between six thousand

2
00:00:24,600 --> 00:00:27,800
and twenty thousand feet above ground level.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC -> smart tv -> hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
365695 (4817) St235
»

Zvočniki-PC-TV (hišni kino) pomoč

Oddelek: Zvok in slika
113990 (3544) Riff
»

WD Live in domači kino

Oddelek: Zvok in slika
346808 (6045) lowac
»

Zvok iz TV na hišni kino preko HDMI kabla

Oddelek: Zvok in slika
167471 (7232) Zvezdica27
»

Hišni kino Sony in LCD Philips - Kako nastaviti zvok?

Oddelek: Zvok in slika
194051 (3793) Dekinio

Več podobnih tem