» »

HP Envy - zmrzuje in se pregeva

HP Envy - zmrzuje in se pregeva

Newholland ::

Živjo!

Imam HP Envy-a 17 1050EA. V začetku se mi je pregreval in se mi še, že ko je biu samo prižgan, imam pa ga že skoraj eno leto in pol. No težave s pregrevanjem sem nekako rešil z enim hladilkom za prenosnike, ki pa ni bohve kaj, no ampak če ne poganjam kakšnih zahtevneših programov se mi ne pregreje.

Zadnje čase (kak mesec) zadnje dni pa preveč pogosto in me že pošteno jezi, pa mi računalnik zmrzne. Enostavno na lepem vse obmiruje, miška, slika, vse, in ne pomaga nič, razen če ga ugasnem(na gumbu). Če ga pa nekaj časa pustim pri miru, da ga ne ugasnem sam (ko zmrzne) se pa po nekaj časa ugasne sam. Tudi ko računalnik pustim prižgan in pridem čez kako uro nazaj je včasih ugašnjen, torej zmrzne tudi če ne delam nič.

To zmrzovanje pa je neredno, občasno, kdaj ne zmrzne po več ur, včasih pa non-stop zmrzuje, zmrzne, ga ugasnem pa še v windowse ne pride pa že zmrzne in zadnjič ko je zmrznil (pred cca pol ure) sem ga moral še 3× ugasnit in prižgat, preden je prišlo v windowse, med nalaganjem windowsov je zmrznil, včasih še prej.

Tako ker je to zmrzovanje neredno ga ne morem z ničemer povezati in sem že obupan kaj naj naredim, k sreči je še v garanciji, tako da v skrajnem primeru ga dam v garancijo, upam pa da kdo ve kaj je narobe, ker tega ko je bil nov ni delalo.

LP, NewHolland

pierch ::

Kot prvo ga spucaj.

Sigurno se da dostopati do ventilatorja (ponvadi tako da odstranis tipkovnico) in tam se ponavadi nabere prah in otezuje hlajenje.
Pierch

Newholland ::

Mislim, da ko je bil nov ni bilo prahu, pa se je pregrel, pucam ga pa redno, tipkovnice nisem odstranil, sem pa spodaj odstranil pokrov, prek katerega se dostopa do diskov. In sem spucal (s sesalcem, seveda previdno).

LP, NewHolland

pi pawr ::

Pa je ventilator glasen?

No, klasika, pelji ga na servis, mogoče je pa preveč zapacan ali pa bodo zamenjali termalno pasto in/ali bolje pritrdili hladilnik.

Newholland ::

Že, morda bom moral tudi to narediti, ampak greje se od novega... In kot sem že od kar ga imam prebiral razne forume, se greje vsem ki ga imajo. To me toliko ne moti, no res da ni dobro za računalnik, bolj me moti to da mi zmrzuje.

LP, NewHolland

Newholland ::

Pred nekaj tedni, je spustil dušo :), k sreči je bil v garanciji, na servisu, ki ga za ta model izvajajo v Avstriji, so menjal matično ploščo in procesor, sedaj je i7 1.73GHz, prej 1.6 :), greje se sploh ne več, v mirovanju je kakšno stopinjo čez 40 - brez uporabe dodatnega hlajenja, ob poganjanju kaj zahtevnejšega pride največ do 65° C, kar je bi prej lahko dosegel če bi ga dal zamrzovalnik :), tako da sem sedaj zelo zadovoljen.

Lp

technolog ::

I'm NOT envyous.

RejZoR ::

Ne vem kako se vam lahko računalniki pregrevajo. Enkrat in edinkrat, ko se je sestri pregreval se je zato ker je bil cooler mal zaprašen in se ni hladil kot je treba. Drugače pa sem na vseh domačih laptopih in netbookih kodiral videote čez celo noč, stiskal podatke (LZMA2 al pa ZPAQ) pa se nikol ni nič obešal, zmrzoval al pa karkoli.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SLO_Matej ::

RejZoR je izjavil:

Ne vem kako se vam lahko računalniki pregrevajo. Enkrat in edinkrat, ko se je sestri pregreval se je zato ker je bil cooler mal zaprašen in se ni hladil kot je treba. Drugače pa sem na vseh domačih laptopih in netbookih kodiral videote čez celo noč, stiskal podatke (LZMA2 al pa ZPAQ) pa se nikol ni nič obešal, zmrzoval al pa karkoli.

Sej se ne pregrevajo (vsi) računalniki. Pregrevajo se ponavadi samo HP-ji, klasika. Poglej zadnjih nekaj tem v Pomoč in nasveti, sami problemi s HP-ji, od pregrevanja do drugih težav. :)

kuglvinkl ::

Tut Toshibe zanjo bit vroče.

RejZoR ::

Ne vem, sem imel Acer-je, ki jih vsi ful šinfajo pa nobenih težav. Zdej imam budget Compaq-a in isto ni težav.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mesar ::

Lahko poskusiš termalno menjat, samo vprašanje če bo kaj boljše - res pa je, da so jih dajali v določene HPjev včasih preveč, včasih premalo in je čiščenje in ponoven nanos rešilo situacijo.
Your turn to burn!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svinc ...

Oddelek: Loža
386782 (5497) energetik
»

Navigacija za tovorna vozila

Oddelek: Kaj kupiti
51337 (1257) Newholland
»

Avtomobilski akumulator + multimeter

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3330386 (28000) Newholland
»

Kako namestiti Windows 7 na DVD/USB?

Oddelek: Pomoč in nasveti
103506 (3325) Newholland
»

problemi z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
261730 (1155) OChack

Več podobnih tem