» »

Računalnik zamrzne/zamrzuje.. Ampak ne sumim diska..

Računalnik zamrzne/zamrzuje.. Ampak ne sumim diska..

Twixz ::

Pozdravljeni. Vem da je 10 tem odprtih za tole ampak vseeno.. Ko na internetu igram kakšno igro, mi začne na vsake toliko časa brejkat. Ne tako da bi preskakovalo ampak tako, kot da ne teče čist tako kot bi moglo. Potem sem šel na computer > Manage > Event Viewer. Tole je rezultat:
 Rezultat

Rezultat




Včeraj mi je antivirus našel veliko cookiesov ki pa jih ne morem zbrisat.. Pomoč?

Mentalist ::

MalwareBytes probaj.
Lool.

Twixz ::

No, ko sem imel nekaj miru pred tem čudnim problemom se je spet pojavil. V novi igri Kingdoms of Amalur:Reckoning mi včeraj zvečer niti enkrat ni zabrejkal, danes pa je. Pri drugih igrah isto (FIFA 12, NFS Undercover, Gothic 3), medtem ko pa pri starejših igrah (Hitman Contracts, DSJ 4 (novejša igra ampak z slabšimi sistemskimi zahtevami), Commandos 2:Men of Courage) sploh ne zalaga enkrat ampak preprosto ven vrže. Zdaj, procesi na upravitelju opravil so v redu, vsakič ko prižgem komp mi veliko spomina požre dwm (ki ga izklopim), potem te destkop gadgetse (tudi izklopim). Tako kot da bi računalnik prvo preverjal igro potem pa zažgal po njej da se sploh ne da normalno igrat in to je zelo moteče. Zdaj glede virusov ne vem, ker sem preskeniral računalnik 10x najmanj, pa vedno mi ni nič našlo, velikokrat mi pa napiše da je našlo "cookie"-je, ki pa so "roaming" in jih ne morem najti. Tudi pri igranju League of Legends mi zabrejka računalnik, pa pogledam ping, normalen pod 40. Zdaj našlo mi je tudi nekaj trojancev na računalniku pa sem jih izbrisal. Potem sem izbrisal vse igre ki jih ne igram in vseeno.

Mogoče bi poskusil trajno odstraniti programe pod nadzorno ploščo pa bi mogoče bilo bolje? Nevem, prosim kakšnega "tehovca" da mi priskoči na pomoč. Ketečeš, hvala ti ampak Malware ma tako zjebano stran da se nisem nič znašel.

Mentalist ::

Kaj se zafrkavaš s tem, najboljše format pa je to to!
Lool.

Twixz ::

Formatirat ne znam, poznam pa tudi ne koga da bi mi to naredil. :)

Mesar ::

Mogoče maš pokvarjen pomnilniški modul. Malček pretestiraj posamično seveda in nato deli z nami rezultate, pa ti lahko več uredimo.
Your turn to burn!

Twixz ::

@Mesar - Kako pa prečekiram če mi poveš? :)

Mesar ::

Poiščeš ustrezen program, ta program skopiraš na ustrezen podatkovni medij in z njim testiraš računalo. Za pomnilniške module se pogosto uporablja memtest86, ki se skopira na disketo/usb/cd in se potem boota od tam. Seveda kot že rečeno, pomnilniške module testiraj posamično, v nasprotnem primeru je možnost, da test nebo pokazal napak, tudi če le te so.
Your turn to burn!

Twixz ::

Memtest sem že dal skozi, pa je bil zagnan 2 uri in ni bilo nič. :) + v komšopu so ga dali čez vse teste in veš kaj je pokazalo? Nič.

Mesar ::

Premalo memtest mora laufati vsej 48 ur.
Your turn to burn!

Twixz ::

Zakaj pa na računalo? :D

Mesar ::

To je samo izraz, mislil sem računalnik - nevermind. Torej test moraš poganjati vsej 48ur brez prestanka če želiš konkretne rezultate, zato verjetno tudi pri comshopu ni nič pokazalo. V kolikor se izkaže, da ne gre za probleme z pomnilniškimi moduli preveri tudi grafično kartico, ne vem več programa ampaka podoben program kot memtest obstaja tudi za testiranje pomnilnika grafične kartice, sam sem enkrat porabil ogromno časa z enim PCjem preden sem ugotovil, da je to jedro mojega problema. Sedaj ko je bila grafična kartica zamenjana z drugo grafično kartico, pa PC deluje brez najmanjšega problema. Mislim, da se ti splača poskusit, ali misliš, da lahko kaj zgubiš?
Your turn to burn!

Twixz ::

Aha. V komšopu so mi rekli da so ga testirali 24 ur in jim ni nič pokazalo. Drugače pa za informacijo da ti povem, menjali so mi matično, ki mi je šla pred slabim letom. Menjali so mi grafično, ki mi je šla pred slabe pol leta. Menjan je bil tudi procesor, ker je šel pred slabima dvema letoma. Tako da nevem, disk sem prečekiral z enim programom (katerega imena sedajle ne bi znal povedati) drugače pa lahko izgubim računalnik ja, ker ni pod garancijo. Zdaj 48 ur da pustim delat memtest bo težka, pa ne zaradi mene ampak zaradi mojega brata ki preprosto vse zapre ko pride za računalnik. Drugače pa grafična nemogoče da je no, prej bi rekel da pomnilnik. Če je. Nevem.

Probal bom speljati ta 48urni test, če pa ne bo kaj bolje pa nevem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

Mesar ::

Če ti brat uničuje računalnik ga vdari! Za testiranje diska je najbolj uporabljen in razširjen program HDD Regenerator, pomnilnik grafične kartice - http://majorgeeks.com/Video_Memory_Stre... . Igrica te zeza to maš DVD/CD noter ko igraš? Lahko, da je slabi DVD ali CD ali celo pogon.
Your turn to burn!

Twixz ::

Ubistvu ga oba uporabljava. In ne ne igram s CD-jem. :)

Bom zdajle prečekiral grafično pa mogoče še disk pa ti poročam tukaj. Ok? :)

Hvala ti ej, res. :)

Twixz ::

Am, za grafično kartico mi je napisalo 0 errors found - testiral z tistim kar si mi dal link. Sedaj pa še HDD. :)

Twixz ::

No uglavnem zdaj HDD dela in ga bom kar pustil čez noč. Dal sem Prescan (show bad zones) če je prav tako? Pa da vidimo kaj bo pokazalo. Če pa ne bo nič pokazalo potem pa res ne preostane drugega kot format, a? :)

Mesar ::

Odvisno če samo občasno malo zabrejka lahko za igrca požre vsa sredstva (če je zahtevnejša) lahko, da se v ozadju zažene kak program... možnosti je še pa še, mogoče pred formatom poskusiš še poganjati igrico na "low", tako da daš v nastavitvah vse grafične nastavitve eno stopnjo nižje ali pa raje dve.
Your turn to burn!

ST-777 ::

Mesar je izjavil:

Odvisno če samo občasno malo zabrejka lahko za igrca požre vsa sredstva (če je zahtevnejša) lahko, da se v ozadju zažene kak program... možnosti je še pa še
Morda je napajalnik računalnika preslaboten.

Twixz ::

lahko, da se v ozadju zažene kak program.


Hm, tole bi pa res rad stestiral če se da? Ker mi je pa tako logično oz. možen problem da verjamem da je to no. Skoraj. :D

Drugače ti pa slikovno pokažem rezultate HDD-ja in pa še programa, ki mi je pokazal zares nekaj sumljivega... Sam preglej in povej. :)

 Rezultati HDD-ja in TuneUp Utilitija.

Rezultati HDD-ja in TuneUp Utilitija.

damirb03 ::

Poglej v crystalinfo za disk če , ni kaj na premeščenih sektorjih (koda 05) healt mora biti več kot 80%. http://crystalmark.info/software/Crysta...

Twixz ::

Dobro sem v crystalinfo ampak se ne znajdem kaj dobro. :D

Napiše mi da je health Good in 25°C :)

 CrystalInfo!

CrystalInfo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

RuskiSnajper ::

Mentalist je izjavil:

Kaj se zafrkavaš s tem, najboljše format pa je to to!


noob

Mentalist ::

Zakaj že.
Lool.

Janac ::

Mesar je izjavil:

Če ti brat uničuje računalnik ga vdari! Za testiranje diska je najbolj uporabljen in razširjen program HDD Regenerator, pomnilnik grafične kartice - http://majorgeeks.com/Video_Memory_Stre... . Igrica te zeza to maš DVD/CD noter ko igraš? Lahko, da je slabi DVD ali CD ali celo pogon.


+1

Fukomuko ::

Crystalinfo je slab, prenesi in zaženi Hard Disk Sentinel, ki ga najdeš na http://www.hdsentinel.com/ , potem pa prilepi screenshot (kjer kaže health oz. summary).

Pri HDD Regenerator 2011 moraš dat scan & repair, ne prescan.

Kateri napajalnik imaš?

Mesar ::

Ker če maš slabi napajalnik boš rabo še program za testirat napajalnik.
Your turn to burn!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se mi kar ugaša

Oddelek: Pomoč in nasveti
452019 (1678) mojo31
»

vsake toliko časa ne dela disk - kje bi lahko bil vzrok?

Oddelek: Strojna oprema
182000 (1697) rzidar1
»

Blue screen...

Oddelek: Pomoč in nasveti
233041 (2195) PacificBlue
»

Problem z prenosnikom - naj pokličem Mulderja in Scully?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81428 (901) bobo55
»

Lahko nihanje napetosti povzroči nastanek bad sectorjev?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161956 (1716) Tomay

Več podobnih tem