» »

vsake toliko časa ne dela disk - kje bi lahko bil vzrok?

vsake toliko časa ne dela disk - kje bi lahko bil vzrok?

rzidar1 ::

Zdravo!

Imam sledeč problem. Vsake toliko časa neha delovat disk 1TB (SATA2). Včeraj recimo sem dala testirat disk s programom HDD Regenerator, vendar ni prišel do konca, ker je vmes disk prenehal delovat. Ko se to zgodi in računalnik ponovno zaženeš, spet normalno deluje.
A se morda da dobiti kakšen program, ki bi lahko stestiral disk in ploščo, da bi se videlo, kje je težava?
Obe komponenti sta še v garanciji (računalnik ni bil kupljen kot komplet) in bi rada vedela, kaj reklamirat.

Pa še to... od 12.7.2010 do danes se je pojavilo 8 blue screen-ov. Morda je kaj povezano?

Računalnik:
- plošča: Gigabyte GA-M52L-S3
- procesor: DualCore AMD Athlon 64 X2, 3000 MHz (15 x 200) 6000+
- ram: 2x2GB (točno kateri, bi morala pogledat) (SATA2)
- disk 1: WD 500GB (WDC WD5000AACS-00G8B1) (SATA2)
- disk 2: Samsung 1TB (SAMSUNG HD103SJ)
- grafika: ATI Radeon HD 4550 (PCI-e)
- snemalnik: Optiarc DVD RW AD-7173A (IDE)
- original Win XP Professional,...
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Rias Gremory ::

probaj testiram še s tem programom za trdi disk: http://www.hdtune.com/
pa za vsak slučaj poglej če so vsi kabli pravilno povezani in preveri če je kaj slabo vštekano. :)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

fosil ::

Za začetek bi jaz zamenjal kabel. Nato pa disk v drug računalnik da vidiš če tam dela v redu.
Pa disk testiraj s kakšnim live cd-jem, da izključiš težavo v winsih.
Tako je!

rzidar1 ::

Rias Gremory je izjavil:

probaj testiram še s tem programom za trdi disk: http://www.hdtune.com/
pa za vsak slučaj poglej če so vsi kabli pravilno povezani in preveri če je kaj slabo vštekano. :)


bom dala testirat.
kabli so ok priključeni.

fosil je izjavil:

Za začetek bi jaz zamenjal kabel. Nato pa disk v drug računalnik da vidiš če tam dela v redu.
Pa disk testiraj s kakšnim live cd-jem, da izključiš težavo v winsih.


ok. bom menjala kabel.
disk v drug računalnik... ta bo težka... nimam nobenega drugega stacionarnega računalnika.

dist sem hotela testirat HDD Regenerator, katerega zaženeš ob vklopu računalnika s cd-ja, vendar mi je normalno prepoznal disk 500GB, tega, ki je velik 1TB, pa je spoznal kot (mislim da) 91GB. in tudi stestiral ga je v trenutku (ker je seveda 91GB čisto malo)...
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: rzidar1 ()

sajmon ::

Pri meni se je pojavljal isti problem. Programi za testiranje diska so kazali, da je z diskom vse ok. Na koncu sem ugotovil, da je bil problem v preslabem napajalniku. Oziroma pomagalo je že to, da sem diska priklopil vsakega na svojo vejo kablov iz napajalnika.

rzidar1 ::

sajmon je izjavil:

Pri meni se je pojavljal isti problem. Programi za testiranje diska so kazali, da je z diskom vse ok. Na koncu sem ugotovil, da je bil problem v preslabem napajalniku. Oziroma pomagalo je že to, da sem diska priklopil vsakega na svojo vejo kablov iz napajalnika.


jaz imam 650W napajalnik, kar mislim, da ne bi smel biti problem.
tudi diska sta priključena na vsak svojo vejo (tako prikljapljam komponente že od samega začetka).
bom zdaj šla res menjat kabel in da vidim, kaj bo pokazalo.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

rzidar1 ::

tako... zdaj sem dala testirat z HD Tune, pred menjavo kabla.
že na začetku, ko sem raziskovala program, sem naletela na tole:
 slika 1

slika 1



potem pa dam disk testirat in ko pride do konca druge vrste, disk spet "crkne" in pokaže takole:
 slika 2

slika 2



zdaj pa grem menjat kabel.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

rzidar1 ::

evo... menjala kabel, napajalni konektor sem menjala (priključila na drugega) in zadeva je ista.
potem grem k enim na obisk in upam, da imajo računalnik na sata priključke, da ga bom tam priključila in stestirala. potem pa da vidimo, kaj bo.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

jest10 ::

Menjala tudi podatkovni kabel?(iz napisanega ni čisto razumljivo, če si)

rzidar1 ::

sem.
nisem pa še imela možnosti stestirat diska v drugem računalniku.
samo glede na to, da sem menjala podatkovni kabel, napajalni konektor in pa luknjo na plati in je isto, sklepam, da je disk zanič.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Duhec ::

Hdd Regenerator deluje neodvisno od OS-a. Glede na napisano bi dejal, da reklamiraj disk.

rzidar1 ::

tudi sama razmišljam v tej smeri.
moram samo dobiti še prej drug disk, da prekopiram podatke.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Karen ::

Vprašanje če dobiš vse podatke dol, glede na videno. Probaj to čim prej, ali pa vsaj na kak DVD zapeči kritične podatke, ali pa na mail pošlji - če imaš gmail lahko verjetno vse dokumente vsaj daš gor na mail, sej imaš ene 7gb na voljo, dvomim da imaš toliko svojih dokumentov.

hojnikb ::

Možno da so plate al pa glave hin od diska.
Reši kulker se da pa zamenjaj..
#brezpodpisa

rzidar1 ::

disk že imam nov, tako da bom zdaj šla kopirat podatke - kolikor se bo dalo.

bom pa potem jutri nesla v službo (delam v računalniškem servisu na terenu) našemu serviserju, da mi bo še on stestiral disk, da bom potem točno vedela, pri čem sem.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

rzidar1 ::

rešila sem skoraj vse podatke... samo 2 reči se nista dali prekopirat.

jutri pa nesem še našemu serviserju stestirat disk da vidimo kaj bo.
sem pa tudi ugotovila, da mi na grafični kartici ne dela VGA port... tudi to bom nesla menjat, ker je še pod garancijo.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

rzidar1 ::

takole... prekopirala sem vse podatke, 2 podatka se nista dala kopirat.
pregledala sem disk s hdd regenerator, kateri je našel 9 slabih sektorjev in jih popravil. nato sem spustila skozi še en pregled in je kazal vse ok.
pogledala sem s hd tune pro in je še vedno kazal 2 napaki.
potem sem potegnala iz samsungove strani es tool ali nekaj takega in naredila low level format. zdaj ne kaže nobene napake več ;)
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Duhec ::

Osebno se na tak disk ne bi več zanesel. Sploh pri teh cenah novih. :D

rzidar1 ::

že imam novega.
tega bom obremenjevala z "nepomembnimi" podatki, da vidim, kako se bo obnesel. vsekakor bom spremljala kaj se z njim dogaja. disk je star cca. 3 mesece, tako da še ima dovolj garancije, preden ga reklamiram.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zatikanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
585279 (4105) BorutK-73
»

Ali HDD umira?

Oddelek: Strojna oprema
423312 (2101) hojnikb
»

Sesutje diska / windowsa 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
243394 (2881) Seljak
»

Namizni PC, ka je je šlo v .....

Oddelek: Pomoč in nasveti
101312 (1135) grizl
»

Usb disk me zaj...va

Oddelek: Strojna oprema
131329 (1149) miranb

Več podobnih tem