» »

Barvanje mopeda

Barvanje mopeda

4ever ::

Pozdravljeni, mene pa zanima, kako prebarvati moped. Gre za Tomos avtomatik a3 ml. Rad bi, da bi bil črn z rdečimi platišči. Sedaj je tak:

Prosil bi nekoga, ki je to že počel, če mi lahko prosim na kratko opiše postopek. Hvala!
I5 4460 | 8GB Corsair Vengeance | B85 Anniversary | BX200 240GB |
Gigabyte GTX 960 4GB | CM GM 450 | 1TB WD Blue

m0LN4r ::

Razstavi na dele, pelaj peskat, potem pa si najsi en zelo cist prostor z malo praha, pa na tanko v vec slojih sprejaj gor barvo.
Na koncu pa se 2-3 sloje laka al 5. Pa je to to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Heavy ::

Ali pa nabaviš foljo pa gor z fenom nanašaš.
#TeamFelix

4ever ::

Kakšno folijo imaš v mislih?
I5 4460 | 8GB Corsair Vengeance | B85 Anniversary | BX200 240GB |
Gigabyte GTX 960 4GB | CM GM 450 | 1TB WD Blue

K0K0 ::

Če ga daš peskat je najbolš da ga daš še prašno pobarvat. Je najceneješe (cca 25€) in najbolj obstojno.

loveJDM ::

Na kako folijo pozabi...tako kot so ti rekli,vržeš v dele,poiščeš nekoga ki peska,ti speskajo potem pa prašno pobarvaš,ker to je najboljše,sploh za platišča in take zadeve ki "trpijo"(stopalke,krmilo)

Moraš pa vedet da cel moped(če ga sam razstaviš) boš dal za barvanje vsaj 60-70€+,skupaj z platišči in to je dela precej za razstavit in sestavit,čeprav je samo ene 30vijakov vse skupaj na mopedu so vsi bolj kot ne težko dostopni in je zamudno to

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

4ever ::

Aha, hvala. Na kakšen način pa pobarvajo moped oz. kako se prašno barva? Verjetno je za peskanje in barvanje najbolje dele peljati k ličarju, ali se motim?
I5 4460 | 8GB Corsair Vengeance | B85 Anniversary | BX200 240GB |
Gigabyte GTX 960 4GB | CM GM 450 | 1TB WD Blue

madog ::

Brez skrbi ni svetovna znanost razstavit avtomatika. Lepo ga razstavi motor gre tako posebej dol je prišravfan ravno z tremi vijaki na okvir + prej dol vzet izpuh, za vilice rabiš samo 2x32 ključ ali dva francoza, sedež in vse ostalo je na parih šravfih, potem ti ostanejo samo še feltne in blatniki, vse skupaj ti ne bo vzelo 30min.

Za peskanje in ličenje se obrni direktno na tistega ki ti bo peskal.
Prašno barvanje je elektrostatično in ga doma ne moreš tako barvat ja pa kot so ostali omenili najboljša opcija.
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

m0LN4r ::

Peskanje je investicija v kvaliteto in obstojnost.

Zaj ne vemo glih kaj je tvoj cilj. Ce samo kolko tolko druga barva, pa pac sam posprejas v garazi.

Sam sem barval ogledalo za 5 let star avto prvic, na metalno sivo, pa sem delal zelo tanke sloje in ko se je barva koncno ujemala sn sel se isti postopek z lakom.

Zadeva mi je vseza cca. 2 dni z cakanjem in morm rect, da je na koncu bil rezultat odlicen.

Najbolj grdo je, ko bi nekaj na hiro in prevec barve naenkrat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zajovic ::

Sam sem lotil obnove Tomos Torija lansko leto in dal okvir motorja, vilice in feltne peskati in prašno barvati v Grosuplju - elstab. Vse skupaj je stalo 60€, kar se mi ne zdi veliko, je pa sedaj motor takorekoč nov!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obnova starega kolesa (peskanje/barvanje)

Oddelek: Šport
4216943 (1564) fikus_
»

Barvanje platišč?!

Oddelek: Na cesti
74008 (3613) Olórin
»

Barvanje BMX kolesa

Oddelek: Šport
276443 (5946) SkIDiver
»

Barvno lakiranje radijatorja

Oddelek: Loža
135226 (4982) Vice
»

Zaščita barve ohišja. Kateri zaščitni lak je najboljši?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81594 (1433) balocom

Več podobnih tem