» »

laptopu crknil cdrom. kako formatirat/naložit nov sistem?

laptopu crknil cdrom. kako formatirat/naložit nov sistem?

vir ::

Na 6 let starem laptopu je crknjen cd-rom predvajalnik in me zanima kako bi po formatiranju naložil nove xp ne da bi pc peljal na servis (menjava na servisu je predraga za ta prileten laptop) .
Usb sicer dela normalno, vendar v biosu ni možnosti da bi zagnalo iz USB.

Voluharr ::

Če hočeš winXP naredi USB ključek na drugem računalniku iz CDja.
Na googlu najdi WinToFlash.

vir ::

ne razumem. lahko še z drugimi besedami prosim?

ko bom laptop formatiral potem mi usb ključ ne bo delal dokler ne bo gor kak sistem.

Boobiz ::

Prekliči vse kolege in vprašaj če ima kdo prenosni dvdrom. :))
I'm drunk, what's your excuse?

vir ::

kam ga naj priklopim? na usb?

zee ::

Seveda. USB 2.0 bo dovolj hiter.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

vir ::

računalnik ni moj ampak od kolegice. Rekla je da se v biosu ne da preklopit da zažene iz usb ampak samo iz cd. Se ona moti?

MadMax ::

Včasih opcijo bootanja iz USB v BIOSu ponudi šele ko je vtaknjen ustrezen ključek/zunanji optični pogon.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

vir ::

...včasih... ko bo formatirala Disk potem lahko samo upa da bo ta včasih zajel tudi njen laptop :)

Kaj pa če ima več particij in bi na eno particijo skopirala windowse in od tam inštalirala na prvo particijo? se to da?

Kurzweil ::

MadMax je izjavil:

Včasih opcijo bootanja iz USB v BIOSu ponudi šele ko je vtaknjen ustrezen ključek/zunanji optični pogon.


Popravljal že nekaj 100 računalnikov in tole kar praviš je popoln bullshit.

@vir, iz druge particije nebo šlo. Jaz sem nazadnje to tako naredil da sem uporabil konverter in posnel sistem preko namiznega računalnika na disk, ki sem ga seveda predhodno vzel iz prenostnika. Adapter mi je tudi kasneje zelo prav prišel in je poceni (cca 5€) - disk pa je pravtako dokaj preprosto vzeti ven!

p.s. ko pa je inštalacija končana, pa en korak preden prideš v Win ugasneš zadevo, da ne začne z zazanavanjem strojne opreme in prirpavo namizja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

MadMax ::

Kurzweil je izjavil:

Popravljal že nekaj 100 računalnikov in tole kar praviš je popoln bullshit.

Bullshit? No ja, če ti tako rečeš, potem bo že tako.
Saj nisem nikjer rekel, da naj najprej formatira, potem pa ugotavlja, ali je moja izjava v njegovem/njenem prenosniku resnična. Proba lahko prej.

Kaj pa tvoja izjava, da je disk enostavno vzeti ven? Še nisi naletel na konzervo, ko moraš podret pol prenosnika, da prideš do diska, ne pa samo 3 šraufe odtegnit? Bulšit glede "popravljal sem že nekaj 100 računalnikov"? Aja, popravljal, ne popravil...


/edit: sicer je pa bolje podebatirat o tem, za kater prenosnik sploh gre, v nasprotnem bo brez delujoče kristalne krogle tole ratalo debata v 3 dni...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

Voluharr ::

Nekateri se obnašate kot pavi...
Vir ali si torej že probal priključit USB ključek na prenosnik pred zagonom in izbrat boot from USB... , lahko v BIOSih ali boot meniju.

vir ::

ne jaz sem samo posrednik med eno ženskico in vami :)

Ona pravi da se v biosu ne da nastavit da bi bootalo iz usb ker da ima možnost samo cd rom.

Boot menu? se to nahaja v windowsih? ampak ko se formatira disk potem windowsev več ni.


5 let star laptop: toshiba satellite L30-101

P.S.:Ima eno samo particijo, ki je velka 50 GB.

Boobiz ::

V biosu se ne da nastavit boota iz usb, zato naj na to kar pozabi, če ni izvežbana oz. ne ve kaj dela. Sam sem večkrat probal usb ključek pretvorit v boot device ampak brez uspeha.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

vir ::

kaj potem preostane? samo menjava cdroma? kolk stane menjava?

Voluharr ::

Ti podarim eno enoto, nisem siguren da deluje.
Lahko pa pogledaš na bolhi, stare robe je veliko.

vir ::

na bolhi kupovat se izogibam. če si iz lj ali posavja potem najbolje da kar deklino pošljem k tebi pa ji boš dal če enoto če res ne rabiš.

če je za laptop

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vir ()

amigo_no1 ::

pxe boot over network


O katerem prenosniku je govora ?
Kaj vse je na razpolgo v biosu, "boot from" (hdd, floppy, cdrom, lan) ?

Kaj pa če ima več particij in bi na eno particijo skopirala windowse in od tam inštalirala na prvo particijo? se to da?

Moraš prvo nekako bootati v čisto "ne sedanje win xp okolje" ;).
Moogče kak 3rd party boot manager in tam ustvariš bootanje v čisti dos, od koder potem z namensko ustvarjene fat32 particije, ker imaš win xp instal poženeš winnt.exe za začetek instalacije.

Kurzweil
Misliš 2.5" to 3.5" konverter ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

technolog ::

Jaz sem naredil enkrat tako, da sem .ISO od OS-a extractal na eno prazno fat32 particijo, pa potem bootal z nje.

Po namestitvi sem enostavno pobrisal to particijo in s primarno zapolnil prazni prostor.

Je pa res, da je bil linux, samo povem, mogoče se da kaj zrihtat?

Aston_11 ::

Ali ni to tako, da ti usb ponudi kot opcijo v bootu pod HHD-ji? Izbereš from HHD, ko greš v boot, spodaj so opcije trdi diski in vsi usb diski. Če ni ravno stara škatla, bi to moralo biti tako.

6 let stara škatla bi že morala butati iz usb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Voluharr ::

Vir lahko se zmenimo proti koncu naslednjega tedna. Če ti bo prej uspelo uredit seveda super.
Je pa ATAPI priključek.

Ali si ti sam osebno probal bootat iz USBja na tistem prenosniku?
Če bootaš iz USBja zažene inštalacijski program. Formatira se kasneje enkrat.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 setup ne zazna SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
445262 (1833) jahidtech
»

nov laptop -> inst. win10 iz m.2 (gpt?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
91173 (940) Ijus
»

Malo za duso malo za res :)

Oddelek: Pomoč in nasveti
262362 (1112) T-Mac
»

Apple prenosnik z Windowsi 8.1

Oddelek: Pomoč in nasveti
204173 (2904) xrotek
»

Formatiranje EDINEGA diska (C disk) - Kako

Oddelek: Pomoč in nasveti
306754 (6201) Cervantes

Več podobnih tem