» »

Rubež vozila in opreme za 200 EU dolga

Rubež vozila in opreme za 200 EU dolga

vojkop5 ::

Zdravstvena zavarovalnica mi junija 2009 ni dovolila odpovedat dodatnega zavarovanja. Ker mi je zmanjkalo denarja, tudi nisem imel možnosti plačati, saj nisem bil več zaposlen, po hudi nezgodi leta 2006.Ker sem januarja 2010 odšel v pokoj sem se takoj prijavil v drugo zavarovalnic, katera je tudi uredila prekinitev dodatnega zavarovanja v tej zavarovalnici. Zavod zdravstvenega zavarovanja je sprožil tožbo za šest mesecev, kar je zneslo 145.5 UE.Zaradi prizadetosti nisem prejemal pošte in nisem razumel tožbe, ker sem smatral, da sem šibka stranka v sporu z zavarovalnico. Zavarovalnica je tožbo seveda dobila. Ker nisem plačal v nekaj dneh so najeli rubežnika in le ta mi je poslal račun za 400 EU z rubežem na moje osebno vozilo. Leta 2011 sem hotel vozilo zavarovati, vendar je bilo blokirano, nakar se z izvršiteljem dogovorim, da bom plačal stroške in sem pokril 200 EU. Vozilo sem maja registriral, decembra pa prispe obvestilo, da bodo vozilo 25 januarja prodali na dražbi. Oseba za informacije kot je pisalo na dražbenem razglasu je bil g. Mutec. Res so dne prišli po vozilo, ga z pomočjo AMZS odpeljali neznano kam z vso mojo opremo v vozilu, katero sem imel v varovanju, brez da bi mi izdali kakršen koli dokument, čeprav sem bil prisoten, niso pa dovoli, da bi odšel z odvozom in po odpiranju vozila na AMD tudi pospravil opremo, Kaj lahko naredim. Je to sorazmernost, da so mi odpeljali vrednost preko 3000 EU za vrednost 200 EU, pa kljub temu da mi je pokojnina katera je zajamčena ostala nedotaknjena.

mat xxl ::

Čisto in povsem enostavno : POPLAČAJ DOLG, potem se lahko pa tudi tožiš, če meniš, da imaš prav !

Kristijan32 ::

Kateri je pa ta rubež? Pa rubeži si tak lahko vse privoščijo...še spodnje hlače ti lahko odnesejo,samo da imaš potem še večje stroške. Moral bi prej ukrepat...sedaj ko je vozilo že v hrambi verjetno ne bo druga pomagalo kot poplačilo dolga. Želim ti vso srečo da urediš.

OZZY ::

Koker vem če si postal brezposeln lahko daš polico v mirovanje, vsaj tako so nekaj pri Triglavu govorili. Pozanimaj se kako je pri tvoji. Če bi lahko tako naredi potem te niso v celoti informirali kaj bi lahko nardil...
Go with the flow.

Lion29 ::

Katastrofa, kaj se grejo.

nakar se z izvršiteljem dogovorim, da bom plačal stroške in sem pokril 200 EU.


ce sem prav razumel si ti pokril 200e (torej glavnico) in ostalo ti je se 200e stroskov postopka?

in ceprav si se dogovoril za odplacilo, so meni nic, tebi nic poslali obvestilo, da bodo vozilo prodali na drazbi? Bre opozorila, da moras po dolznosti odplacat se tistih 200e? Nikoli nisi dobil opomina?

Se pravi, ti si decembra dobil obvestilo, da bodo vozilo prodali... in do 25. januarja nisi nic ukrepal? Kar cakal si, da pridejo po vozilo?

In ko so prisli po vozilo, ti niso nic rekli za dolg in gotovino? samo vozilo so pobrali?


V glavnem cela zgodba se mi zdi full za malo s straniz avarovalnice... da tako svinjsko ravnajo z nekom, ki je sel v pokoj. SRAMOTA...

vendar po drugi strani pa sem dobil obcutek, da si tudi ti ravnal zelo neodgovorno in se na razlicne opomine in dogodke nisi primerno odzval. Pri tvojih letih bi moral bolj odgovorno ravnati
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Pithlit ::

vojkop5 je izjavil:

Zdravstvena zavarovalnica mi junija 2009 ni dovolila odpovedat dodatnega zavarovanja.

Že to je 'fishy'.

Vse ostalo pa se mi zdi čista ZF.
Life is as complicated as we make it...

francek1 ::

1. Dolžnikov ne maram.
2. Ni mi jasno, kako nisi mogel plačat ušivih 145,5€, obenem pa imaš v posesti vozilo, vredno tri jurje...
3. Časi socializma so minili..
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

bobby ::

e jebat ga, vzel so tisto, za kar bodo komot prodali in dobili nazaj svoj dolg+stroške rubeža+še kake administrativne stroške. razliko ti bodo nazaj dal, sam verja,m da bo začetna cena vozila 1500€ pa čeprav bi ti iztržil zanj 3000€. to jih ne zanima, sam da dobijo svoje. bi se pa odzval na opomine pa tko naprej,.. mene je šola stala veliko več kot 3000€ samo zato, ker sem dejansko bil bolžan 1800€. ko so mi avto uzel ki je bil vreden okoli 5000€, si odplačal dolg in vse stroške zraven, sem dobil 800€ nazaj in to je to. pol pa zračunaj,.. scat prot vetru,... če si dec seveda :D
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

enadvatri ::

Osebno poznam več izvršiteljev in lahko potrdim, da delajo vse prej kot zakonito. Eden si je privoščil celo sodišče okoli prinašati, pa so ga dobili in vse pometli pod preprogo. Znan je tudi primer iz javnost v zadevi Balkanski bojevnik. Pa še jih je.

Ja, ni bilo nesorazmerno. Izvršitelj vzame, kar pač najde in najprej zavaruje, nato proda za poplačilo upnikov in sebe.

Kako sta bila zmenjena za odlog plačila, vesta samo vidva (če te je zaj-al ali ne).

strup121 ::

in kateri je ta znan primer iz balkanskega bojevnika?

Brane2 ::

Pithlit je izjavil:

vojkop5 je izjavil:

Zdravstvena zavarovalnica mi junija 2009 ni dovolila odpovedat dodatnega zavarovanja.

Že to je 'fishy'.

Vse ostalo pa se mi zdi čista ZF.


Ne bi bil povsem prepričan. leta nazaj mi je dopizidilo dodatno, pravzaprav bolj lopovi na Vzajemni in sem hotel prekinit pogodbo.

Pa ni šlo. Blo je rečeno lahko, ampak to bo efektivno čez dve leti. Se pravi, počakam da leto mine, nato jim plačam za naslednje leto in leto za tem sem kao fraj.
On the journey of life, I chose the psycho path.

connel ::

Mah, Adriatic ni prav nič boljša. Poskusi sklenit pogodbo za eno leto in jo kasneje ne podaljšat, kekcem tam tvoja volja, da ne boš podaljašal pogodbe ne pomeni prav nič, veselo še kar naprej pošiljajo položnice in vsake toliko časa nove pogodbe. In potem na koncu te še veselo tožijo za plačilo storitve, ki jo sploh nisi naročil in tudi koristil ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: connel ()

Pithlit ::

Brane2 je izjavil:

Ne bi bil povsem prepričan.

Jaz res ne vem kake pogodbe imate... ampak jaz sem policala na lokalno izpostavo vzajemne... in je bil problem rešen.

Ne vem kako te lahko nekdo sili ostati zavezan v _prostovoljnem_ razmerju.
Life is as complicated as we make it...

Brane2 ::

No, jaz sem imel ta zaplet leta nazaj, še preden so zakonsko omogočili simpl prehajanje med zavarovalnicami...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pithlit ::

Enako. Leta 98.
Life is as complicated as we make it...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obvezno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9937839 (9679) jocoj
»

kaj če ne plačam obroka zavarovanja

Oddelek: Loža
334831 (3266) Mare2
»

Zavarovanja in država

Oddelek: Loža
214109 (3713) Furbo

Prekinitev zavarovanja - VZAJEMNA (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7723778 (22255) Gandalfar

Kam iti namesto Vzajemne?

Oddelek: Loža
284003 (2949) Gandalfar

Več podobnih tem