» »

gumbne baterije - razlike

gumbne baterije - razlike

shinko ::

Zdravo,

zanima me kakšne so razlike med baterijami tipa 2016, 2025 in 2032. Vse imajo napetost 3V.

Moj problem je sledeč: daljinec za avto mi je po dveh letih crknil, ko sem ga razmontiral sem notri našel dve gumbni bateriji, kateri sem zamenjal za tip 2016. Sedaj mi je po treh tednih zopet "crknil" daljinec. Zopet sem kupil dve 2016-tki. Ker je prej daljinec delal 2 leti me zanima če bi morda moral kupit katero drugo baterijo da bi držala dlje. So med njimi kakšen razlike v mAh. Če bi kupil kateri drugi tip bi daljinec držal dlje? Zakaj se je tako hitro spraznil???

Hvala za odgovore...

titanium-x ::

Ja so razilke :)
Vse so 3V kot si ugotovil samo razlika je npr. CR2016 = 20.00 mm siroka debela pa 1.60 mm, CR2025 = 20.00mm siroka debela pa 2.50 mm to je razlika ;) za kateri daljinec pa imas to za ker avto?

shinko ::

aja v debelini je razlika, ker koliko sem videl v BgBangu, so po premeru na oko iste.

Ključ pa imam za vw, takšen je:
http://www.google.si/imgres?q=vw+klju%C...

titanium-x ::

A pa si kaj pogledal zadaj na embalazi do kdaj je rok uporabe? :) drugace pa je tudi mozno da je kaj na tiskanem vezju zanic da ti tako hitro baterije "zre",...

shinko ::

jp, rok uporabe do leta 2020...

titanium-x ::

hm... potem pa nesi v kaksno avto hiso pa jim povej za tezavo... ;) mogoce je s tiskanim vezjem kaj bojo oni ugotovili... LP

shinko ::

tega sem se bal... v avtohišah komaj čakajo take da jim prodajo novi ključ za 200€ :))
LP

šernk ::

če že je kaj narobe s ključem, te pride ceneje vgradnja dodatnega modula za daljinsko zaklepanje. cca 50€ z delom vred, če zvežeš sam pa nekje 30-35€. vsekakor bolje kot novi ključ za 200€. tudi na nekaterih uradnih servisih to priporočajo vsem ki jim gre karkoli z daljinskim ključem narobe.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Cash ::

Nekaj je v stiku in ti žre baterijo. Drugače pa so razlike med temi baterijami v debelini, kot so ti že povedali pred mano.

RejZoR ::

Načeloma so litijeve (ponavadi gor na veliko piše "Lithium") bolj vzdržljive. Je pa pametno rešit vir težave in ne samo lajšat simptoma z močnejšimi (in dražjimi) baterijami...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

shinko ::

Hvala za odgovore, bom pogledal če se kje vidi da bi bil kakšen stik, če ne pa grem vprašat v avtohišo.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ključ za avtomobil? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5721492 (8591) donvito
»

Kaj narediti z avtom - Fiat Stilo 1.9 MultiJet (2007) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6410032 (7571) Utk
»

Odkleni avtomobil preko mobilnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5118137 (15701) Boobiz
»

Programiranje kartice za parkiranje

Oddelek: Loža
182435 (1890) M@73Y
»

Renault ključ - težave

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
207786 (7391) mirage

Več podobnih tem