» »

Enaa pamet...

Enaa pamet...

Marvin ::

Pač naročam po spletu kot že 100x do sedaj brez zapletov, tudi pri Enaa... a začuda zdaj kar naenkrat ne morem izbrati opcije plačila po povzetju. Huh?

Pošljem mail na support. Odgovor:

"V kolikor je naslov za dostavo drugačen od vašega naslov plačilo po povzetju ni možno."

Ma a so ti ljudje resni? Že 10 let pri vseh nakupih naročam z dostavo domov kjer je večja verjetnost da lahko nekdo vedno prevzame pošiljko kot na mojem poslovnem naslovu. Sigurno sem naročal že pri vsaj 20 različnih spletnih trgovinah v Sloveniji in niti ena nima take neumne omejitve da če ni isti naslov, da ne moreš plačati po povzetju. S tem da gre le za drugo ulico v istem kraju. Jao... in vse to pri tem, da sem pri njih registriran kot poslovni uporabnik in imajo vse moje podatke in sem tudi pri njih opravil že lepo število nakupov.

Za povrh pa dobiš odgovor na spletno vprašanje z maila "ne-odgovarjaj@gambit.si", ki te linka na odgovor na njihovi strani, kjer pa ni možno dodatno vprašanje ali komentar. Kot da so njihovi odgovori od boga dani in nadaljnja vprašanja prepovedana.

Amaterstvo? Ignoranca? Neumnost? Vse skupaj?

popster ::

ne-odgovarjaj je zato da prihranijo na delovnem času. Vpisi svoj sluzbeni naslov kot edini naslov in bo.

Marvin ::

Račune rabim na poslovni naslov, ne morem kar spremenit naslova. Dostava je na domači naslov. Na mimovrste to ni nikakršen problem in to označiš enkrat in je za vedno tam. Pri Enaa pa je treba kot v kameni dobi to vpisovat ročno vsakič, zdaj so pa začeli še s takimi bedastočami.

element ::

Plačaj z nakazilom al pa kupi drugje.

Marvin ::

Ne, a res? Sicer je pa tak pišmeuhovski odnos v Sloveniji pri nekaterih trgovinah ki jim gre predobro stalnica, tako da niti nisem presenečen.

Glede na to, da se mi je že večkrat zgodilo, da sem nekaj plačal po povzetju kar naknadno niso bili sposobni dostavit in je rezultat vedno cirkus in izguba mojega časa z urejanjem vračila denarja za nedostavljeno se plačilu po predračunu v spletnih trgovinah izogibam če se le da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marvin ()

Mavrik ::

Če ne bi laufal davčne utaje potem ti dostava na ne-služben naslov ne bi delala težav. ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Marvin ::

Kakšne davčne utaje že?

popster ::

verjetno kupuješ stvari na firmo ki jih potrebuješ doma, potem dobiš DDV nazaj, tudi js imam to moznost a se ji raje izogibam saj ni pošteno do države.

Furbo ::

Ti pa z neverjetno lahkoto obtožuješ ljudi eh?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mihec87 ::

A je sploh gdo prebral prvi post al kar tako malo za hec nabijamo ker je cajt..

Na domači naslov pošilja ker je tam vedno negdo ki lahko zadevo prevzame na firmi pa ne..

St235 ::

Mavrik, popstrek, to pa ne neumnosti dneva. Ker naroča na domač naslov je to poslvona goljufija? Če mu dostavijo na služben naslov in odnese domov je pa ok????

Tudi sam mam podoben problem ko pošiljam na naslov staršev. Ker so staši doma na perifieriji in imamo normalnega poštarja, ki magari pokliče pa gre do fotra na kavo in mu preda paket, kot pa da po ljubljani ko budala iščem na katero pošto ob nemogočih urah moram. Seveda je to da mam firmo v Lj, robo mi pa dostavljajo na stalni naslov je to očitna goljufija...

mr1two ::

Jp, zihr služiš na veliko, ko pol te stvari preprodajaš naprej in oh in sploh.
Davčna utaja je, ko se to počne na veliko, pismo. Sploh pa tu ne gre za to.

Predlagam ti zamenjavo trgovine, saj je v sloveniji dosti spodobnih, ki gredo bolj na roko, predvsem pa ne komplicirajo s takšnimi trapastimi politikami.

Marvin ::

Kot so napisali že ostali, bralne veščine nekaterih, ki tu odgovarjajo, bolj šepajo, neosnovano obtoževanje vse povprek je pa dandanes tudi očitno mirno tolerirano na ST (in celo iniciirano s strani moderatorja?!). DDV dobim nazaj za robo, ki jo rabim v firmi, tako kot vsi ostali. Za vse ostalo pa ne. S poslovnega naslova sem večkrat odsoten (po pravilu ravno takrat, ko je dostava), kar je edini razlog, da je naslov za dostavo drug.

Ne vem kaj eni sanjate "da potem preprodajaš naprej". Jaz tega ne počnem in nikoli nisem. Svašta da pa danes vsakdo ki nima pojma tu lahko nekaznovano obklada drugega uporabnika s kriminalnimi obtožbami. Povsem jasno mi je, da je v Sloveniji mnogo boljših trgovin, Enaa se zaradi te in podobnih izkušenj iz preteklosti že tako izogibam če se le da. Ne pomeni pa to, da svoje negative izkušnje ne bom delil, ker drugače se tam tudi nikoli ne bo nič spremenilo.

popster ::

ja enaa je precej skomercializirana trgovina, pri manj velikih trgovinah maš ponavadi bolj "domač odnos."
Je pa res da se veliko podjetij seli domov, mogoče pa bi moral met samo doma prijavljen naslov podjetja in bi blo.

Poldi112 ::

Kakšen halo, ker ti nočejo pri plačilu po povzetju poslati na drug naslov. Mislim, v čem je problem narediti nakazilo preko spletne banke? Ok, mogoče ni najbolj user friendly, ampak vseeno je to totalno non issue. Pridi nazaj, ko boš imel probleme z garancijo ali kaj podobnega.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

fosil ::

Btw, sej to veš da lahko od novega leta naprej s kešem plačaš samo do 50 EUR?
Tako je!

Tear_DR0P ::

Marvin je izjavil:

V kolikor je naslov za dostavo drugačen od vašega naslov plačilo po povzetju ni možno.

ti praviš da pri drugih trgovinah lahko mirne duše naročim na neko random podjetje robo, na nek random naslov, ki ni enak naslovu podjetja? in bodo poslali, ter fasali zavrnjen paket ko tam ne bo nihče tega hotel prevzeti?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

šernk ::

skratka iz enaa se sploh ne da naročit plačilo po povzetju na delovno mesto recimo? vsekakor je bolje da dostavljalec kliče 1km od doma in mu rečeš, da delaš 30km stran, pol te pa še prekolne, ker je samo zate delal 60km in je šel tisti dan že vsaj 4x mimo tebe.

in potem se čudim, zakaj sem opravil zadnji nakup pri njih pred 3 leti.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Lonsarg ::

Lej, več kot očitno je, da so se zavestno oni odločili(in ne gre za eno stvar, ki so jo pozabili implementirat), da pošiljajo samo če je enak naslov, saj imajo to celo pod pogosta vprašanja. Če si ti na tvoj mail linkal na ta odgovor ti jasno sporočajo: "tako smo se odločili in ne bomo samo zaradi tebe delali sprememb"

Lahko da jim je kdo svetoval tako, lahko da so imeli slabe izkušnje, ko tega niso imeli, taka je bila pač njihova poslovna odločitev.

Marvin ::

fosil je izjavil:

Btw, sej to veš da lahko od novega leta naprej s kešem plačaš samo do 50 EUR?


Ja, če hočeš nakup šteti v stroške. Pošljejo pa vseeno rade volje.

Tear_DR0P je izjavil:

Marvin je izjavil:

V kolikor je naslov za dostavo drugačen od vašega naslov plačilo po povzetju ni možno.

ti praviš da pri drugih trgovinah lahko mirne duše naročim na neko random podjetje robo, na nek random naslov, ki ni enak naslovu podjetja? in bodo poslali, ter fasali zavrnjen paket ko tam ne bo nihče tega hotel prevzeti?


Registrirani poslovni uporabniki se pač ne obnašamo kot neumni najstniki, tako da boš moral probat če ti uspe.

Lonsarg je izjavil:

Lej, več kot očitno je, da so se zavestno oni odločili(in ne gre za eno stvar, ki so jo pozabili implementirat), da pošiljajo samo če je enak naslov, saj imajo to celo pod pogosta vprašanja. Če si ti na tvoj mail linkal na ta odgovor ti jasno sporočajo: "tako smo se odločili in ne bomo samo zaradi tebe delali sprememb"

Lahko da jim je kdo svetoval tako, lahko da so imeli slabe izkušnje, ko tega niso imeli, taka je bila pač njihova poslovna odločitev.


In tvoj point je? Bodi tiho in požri, tako kot vsi dobri slovenčki, ali pa kupuj pri konkurenci, ampak bog ne daj, da bi kaj omenil, ker smo pač narod hlapcev in vsak ki se oglasi prvi dobi po glavi? To je nekako srž problema Slovenije - geografska majhnost projecirana v majhnost duha z vsem kar to potegne za sabo. Žalostno.

Lonsarg ::

Kaj ti res misliš, da kar za foro hočejo isti naslov. Lej majo konkreten razlog, da tako omejitev dajo, drugače je ne bi. Poznam premal sceno, da bi vedel kakšen je, sam pač sklepam iz povedanega.

Looooooka ::

Ja temu razlogu se rece nefleksibilnost.

Phil ::

Kaj se sploh zajebavaš s temi preprodajalskimi šalabajzarji. Kupi na ebay.de bo ceneje in hitreje.

solatko ::

Za firmo dostava po povzetju no go od novega leta, če je plačilo nad 50€, torej ti po povzetju nebi poslali tudi na firmo in to ne samo enaa, temveč vsi.
Plačilo po računu v roku, je pa prevelik rizik, ob naši plačilni disciplini, torej ostane več ali manj, samo še plačilo po predračunu ali pa, da imaš pri trgovcu dobre reference in gredo v rizik.

Saj ko kupujete v tujini, tudi ne dobite robe po povzetju, posebej če je na firmo.
Delo krepa človeka

Furbo ::

solatko je izjavil:

Za firmo dostava po povzetju no go od novega leta, če je plačilo nad 50€, torej ti po povzetju nebi poslali tudi na firmo in to ne samo enaa, temveč vsi.
Plačilo po računu v roku, je pa prevelik rizik, ob naši plačilni disciplini, torej ostane več ali manj, samo še plačilo po predračunu ali pa, da imaš pri trgovcu dobre reference in gredo v rizik.

Saj ko kupujete v tujini, tudi ne dobite robe po povzetju, posebej če je na firmo.


Kaj da ne, če gre preko pošte Slovenije je tudi to OK, ker denar pride nakazan na račun pošiljatelja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bosmla ::

V tej trgovini imajo tudi "lepo" navado zaracunavanja dvojne ali celo trojne postnine... zadnjic sem narocal 4 razlicne izdelke v skupni vrednosti cca 50€ postnino pa je izpisalo 11€pa nekaj - jih poklicem glede tega pa odgovorijo, da oni tocno napisejo koliko, pa recem, da je veliko, pa oni nazaj, da to zato ker posiljajo iz razlicnih lokacij. Ce je trgovina ena(a) me ne zanima kaksno logistiko imajo oz. ne bom placal taksne postnine. Storno.

solatko ::

Gotovina no go.
Delo krepa človeka

Furbo ::

solatko je izjavil:

Gotovina no go.


Nehaj že trapati, če plačaš poštarju, potem to ni gotovina, ker prejemnik dobi nakazano.

Tako je uradno pojasnilo DURSa.

Ø Ker se pri plačilu preko položnice (z gotovino) plačilo izvede na transakcijski račun prejemnika, je takšen način plačila dopusten.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Marvin ::

solatko je izjavil:

Za firmo dostava po povzetju no go od novega leta, če je plačilo nad 50€, torej ti po povzetju nebi poslali tudi na firmo in to ne samo enaa, temveč vsi.
Plačilo po računu v roku, je pa prevelik rizik, ob naši plačilni disciplini, torej ostane več ali manj, samo še plačilo po predračunu ali pa, da imaš pri trgovcu dobre reference in gredo v rizik.

Saj ko kupujete v tujini, tudi ne dobite robe po povzetju, posebej če je na firmo.

Ni res, so potrdili da pošljejo vseeno tudi če je nad 50 EUR. Tvoj problem je, če tega potem ne moreš šteti v stroške. Itak lahko kombiniraš zaseben nakup in poslovni in ti gre le del nakupa v stroške.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marvin ()

fosil ::

Prejemnik dobi nakazano, ampak ti kot firma ne smeš plačat več kot 50 EUR z gotovino.

Ne vem pa kaj so to ene čudne fore, da kupujete na firmo in ne daste v stroške. DDV pa verjetno odbijete.
Ko vam bodo ob davčni inšpekciji kazen nabil, bodo pa spet na davkariji prasci.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Marvin ::

Kako boš ne dal v stroške, DDV pa vseeno odbil? Ma saj nima smisla tu pisat, človek že 3x razloži pa nekateri še vedno nabijajo neke svoje fantazijske...

jabe ::

Furbo je izjavil:


Nehaj že trapati, če plačaš poštarju, potem to ni gotovina, ker prejemnik dobi nakazano.

Tako je uradno pojasnilo DURSa.

Ø Ker se pri plačilu preko položnice (z gotovino) plačilo izvede na transakcijski račun prejemnika, je takšen način plačila dopusten.


Malo OT, ampak če slučajno veš, kam spada plačilo iz osebnega bančnega računa pri s.p. - pod gotovino ali ne, ker konec koncev je tukaj tudi nakazano, ne keš v tošl?

Furbo ::

? Plačevanje s plačilnimi in kreditnimi karticami ne pomeni gotovinskega poslovanja. Kar pomeni, da lahko račun plača tudi zaposlen s svojo osebno plačilno kartico.

To je ok, saj ni gotovina.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Tear_DR0P ::

Marvin je izjavil:

Registrirani poslovni uporabniki se pač ne obnašamo kot neumni najstniki


resni poslovni uporabniki (vem da nisi napisal resni, ampak registrirani) brez težav poskrbijo za plačilo preko TRR ali pa z uradnim dopisom trgovini poskusijo rešiti razne težave s prodajalcem. Ti pa si raje prišel na forum odpret temo o tem kako užaljen si, ker nisi uspel prebrati pogojev poslovanja - čeprav si ob registraciji na enaa AFAIK obkljukal da si jih prebral.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BigWhale ::

bosmla je izjavil:

jih poklicem glede tega pa odgovorijo, da oni tocno napisejo koliko, pa recem, da je veliko, pa oni nazaj, da to zato ker posiljajo iz razlicnih lokacij. Ce je trgovina ena(a) me ne zanima kaksno logistiko imajo oz. ne bom placal taksne postnine. Storno.


Meni EnaA v bistvu ni vsec, ampak tole je povsem ok. Tudi Amazon ne posilja vsega iz centralnega skladisca ampak od tam kjer pac imajo robo. :)

Marvin ::

Tear_DR0P je izjavil:

Marvin je izjavil:

Registrirani poslovni uporabniki se pač ne obnašamo kot neumni najstniki


resni poslovni uporabniki (vem da nisi napisal resni, ampak registrirani) brez težav poskrbijo za plačilo preko TRR ali pa z uradnim dopisom trgovini poskusijo rešiti razne težave s prodajalcem. Ti pa si raje prišel na forum odpret temo o tem kako užaljen si, ker nisi uspel prebrati pogojev poslovanja - čeprav si ob registraciji na enaa AFAIK obkljukal da si jih prebral.

Morda jih ti nisi prebral - ko sem se jaz registriral ni bil problem plačati po povzetju in tega tudi ni bilo v njihovih pogojih. Je pa ta forum dandanes tako poln prepotentnih pametnjakovičev tvoje vrste ki jih motijo vsi ki se ne obnašajo tako kot oni sami da brez skrbi, je malo verjetno da bom tu še koga opozoril na nefleksibilnost kake druge trgovine v primerjavi s konkurenco v bodoče.

Poldi112 ::

Sej te razumemo Marvin, težko je s tvojim IQ-jem delovati v tako nazadnjaškem okolju. V bistvu se še kar dobro držiš, ker se te spomnim nekje 10 let nazaj, ko si bil še precej bolj zamorjen.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

bosmla ::

Meni EnaA v bistvu ni vsec, ampak tole je povsem ok. Tudi Amazon ne posilja vsega iz centralnega skladisca ampak od tam kjer pac imajo robo. :)

@BigWhale kaj ti na Amazonu zaracunajo vec postnin (zaradi razlicnih lokacij) pri istem narocilu...

BigWhale ::

bosmla je izjavil:

Meni EnaA v bistvu ni vsec, ampak tole je povsem ok. Tudi Amazon ne posilja vsega iz centralnega skladisca ampak od tam kjer pac imajo robo. :)

@BigWhale kaj ti na Amazonu zaracunajo vec postnin (zaradi razlicnih lokacij) pri istem narocilu...


Seveda. Saj robo dobis iz treh razlicnih lokacih v treh razlicnih paketih. :)

Tear_DR0P ::

Marvin je izjavil:

Je pa ta forum dandanes tako poln prepotentnih pametnjakovičev tvoje vrste ki jih motijo vsi ki se ne obnašajo tako kot oni sami da brez skrbi, je malo verjetno da bom tu še koga opozoril na nefleksibilnost kake druge trgovine v primerjavi s konkurenco v bodoče.


take izpade kar zase zadrži - če pa imaš konstruktivno kritiko, jo bom z veseljem prebral in ti ne bom naštevali pred kakšnimi problemi se trgovina ščiti in kako se normalni poslovni ljudje poskusijo s trgovino dogovoriti. jamranja in gostilniškega šimfanja je pa ta forum po mojem mnenju prepoln.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

bosmla ::

BigWhale je izjavil:

bosmla je izjavil:

Meni EnaA v bistvu ni vsec, ampak tole je povsem ok. Tudi Amazon ne posilja vsega iz centralnega skladisca ampak od tam kjer pac imajo robo. :)

@BigWhale kaj ti na Amazonu zaracunajo vec postnin (zaradi razlicnih lokacij) pri istem narocilu...


Seveda. Saj robo dobis iz treh razlicnih lokacih v treh razlicnih paketih. :)


Poslovna neumnost - ce jaz nekaj narocim v eni trgovini me ne zanima kako imajo oni organizirano logistiko.

BigWhale ::

bosmla je izjavil:

Poslovna neumnost - ce jaz nekaj narocim v eni trgovini me ne zanima kako imajo oni organizirano logistiko.


Amazon z 1 milijardo dobicka se ne strinja. :>

opeter ::

Hehe, bomsla, predpostavljam, da si ti mala, nepomembna mušica med strankami, ki naročajo pri Amazonu. Tak sem tudi jaz. Pomembnejše stranke so tiste, ki naročajo mesečno vsaj za ene 500 € robe.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Marvin ::

Tear_DR0P je izjavil:

Marvin je izjavil:

Je pa ta forum dandanes tako poln prepotentnih pametnjakovičev tvoje vrste ki jih motijo vsi ki se ne obnašajo tako kot oni sami da brez skrbi, je malo verjetno da bom tu še koga opozoril na nefleksibilnost kake druge trgovine v primerjavi s konkurenco v bodoče.


take izpade kar zase zadrži - če pa imaš konstruktivno kritiko, jo bom z veseljem prebral in ti ne bom naštevali pred kakšnimi problemi se trgovina ščiti in kako se normalni poslovni ljudje poskusijo s trgovino dogovoriti. jamranja in gostilniškega šimfanja je pa ta forum po mojem mnenju prepoln.

Samo eno osnovo forumov ti razložim - če te tema moti, je ne beri in nanjo še manj odgovarjaj, ne pa da v njej prodajaš svojo aroganco. Če ti misliš da v Sloveniji dopis trgovini kot je Enaa zaleže kaj več kot če bi ga vrgel v smeti si pa ali neverjetno naiven ali pa imaš z njimi posloven odnos kjer se izmenjujejo res velike vsote denarja. Edina stvar, ki jih bo prisilila v kakršnekoli spremembe, je slaba reklama. Včasih so nanjo na ST zelo hitro reagirale vse spletne trgovine in napake popravile. Danes jim gre pa pač očitno dovolj dobro, da slabo reklamo lahko ignorirajo.

Poldi112 ::

No, če iz muhe delaš slona bomo to pač povedali. Če nas to dela arogantne tudi prav. Dvomim pa, da večina to dojema kot slabo reklamo. Bolj se mi dozdeva, da se večina smeji tebi, ko nabavljaš na firmo s plačilom po povzetju.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Tear_DR0P ::

Marvin je izjavil:

Če ti misliš da v Sloveniji dopis trgovini kot je Enaa zaleže kaj več kot če bi ga vrgel v smeti si pa ali neverjetno naiven ali pa imaš z njimi posloven odnos kjer se izmenjujejo res velike vsote denarja.

Do sedaj je pomagal že telefonski klic ali email, v skrajni sili pa sem poslal že tudi dopis. ko pa ena firma ni trzala, sem 500 EUR pač poslal drugi, meni ni bilo problema, njim pa verjetno tudi ne.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

extreme digital spletna trgovina (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
466180453 (5168) tikitoki
»

MojPaket spletna trgovina Pošte Slovenije

Oddelek: Kaj kupiti
285612 (2343) _Denny_
»

Spletna trgovina Oskar Veliki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23473207 (14193) scipascapa
»

na kateri spletni strani iz tujine plačaš izdelek ob prevzemu?

Oddelek: Kaj kupiti
333942 (3120) bdoxx
»

mylemon.at (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
769566 (5807) cvetyyy

Več podobnih tem