» »

VirtualBox - nastavitev omrežja

VirtualBox - nastavitev omrežja

poweroff ::

Imam VirtualBox na Ubuntu host-u. Znotraj virtualnega stroja laufam virtualno Linux mašino. Kako nastaviti omrežje v VirtualBoxu tako, da bo virtualna mašina imla dostop do interneta, hkrati pa bom jaz iz lokalne (host) mašine lahko dostopal do virtualne mašine, virtualka pa ne bo dostopna preko interneta (se pravi ne bo omrežje v bridge mode-u)?
sudo poweroff

fosil ::

Enostavno v virtualboxu v nastavitvah za mrežno kartico namesto bridged izbereš NAT - klik

Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

poweroff ::

OK, potem pač pogledam v virualki kateri IP je bil dodeljen in potem se iz host mašine lahko povežem na ta IP, ne?
sudo poweroff

darkolord ::

Ja

poweroff ::

Hm... sem dal NAT, ko pa se v host mašini skušam povezati na http://10.0.2.15 na virtualki, mi timeouta. Web server na virtualki sicer normalno laufa...
sudo poweroff

Mavrik ::

Jasno, saj si naredil NAT :D Isto kot na routerju - rabiš port forwarding nastaviti v VirtualBoxu. Kot na pravem routerju.
The truth is rarely pure and never simple.

poweroff ::

Jao... sem pa res glup... >:D
sudo poweroff

Mavrik ::

Druga opcija, ki bi ti omogočila, to kar ti hočeš pa bi morda bila tale:

1.) Narediš Host-Only network (s tem povežeš samo Host mašino in virtualko in nič drugega)
2.) Porihtaš internet connection sharing, da ti tala internet s hosta na virtualko.

To je verjetno precej boljša izolacija virtualke - je pa težja konfiguracija.
The truth is rarely pure and never simple.

poweroff ::

V bistvu sem zadevo rešil zelo elegantno. Naredil sem dva omrežna vmesnika, eden je NAT, eden pa Host-Only network. Preko NAT-a gre virtualka na net, preko Host-Only network pa jaz iz host-a pridem na virtualno mašino.
sudo poweroff

slitkx ::

Evo, jaz sem se tudi zajebaval s povezavo znotraj virtualca. Potlej pa vidim tole točko št. 2 in se zamislim, kako da se nisem spomnil te simpl rešitve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hosting preko virtual machine

Oddelek: Omrežja in internet
11973 (639) Lonsarg
»

VirtualBox povezava?

Oddelek: Omrežja in internet
81436 (1155) sas084
»

VirtualBox - Blokada interneta

Oddelek: Programska oprema
5982 (904) Invictus
»

Izšel VirtualBox 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
8911742 (8145) Jst
»

Izšel VirtualBox 1.6.4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5610189 (6636) kriko1

Več podobnih tem