» »

VirtualBox povezava?

VirtualBox povezava?

poweroff ::

Na Linux hostu imam VirtualBox mašino, ki je v (virtualno) omrežje povezana preko NAT-a. Znotraj virtualke imam IP 10.0.2.15, host ima 10.0.2.2 in nanj se lahko SSH-jam (če onemogočim požarni zid na hostu).

Problem pa je, da se iz hosta ne morem SSH-jat na virtualko. Sploh, če na hostu v Network Managerju ugasnem omrežje (kompletno). Kako se torej iz hosta povezati na virtualko?
sudo poweroff

kloko ::

Če je guest na mreži preko NATa, potem je za dostop iz hosta potrebno narediti port forwarding. Če na hostu ugasneš omrežje, dvomim, da prideš do guesta drugače, kot s pomočjo remote displaya, če sploh...

L.p., Kloko

poweroff ::

Hmm, konkretna težava je v tem, da imam na virtualni mašini postavljen demo web server, ki mora delovati kadar na hostu nimam interneta...
sudo poweroff

kloko ::

Če na hostu v network managerju ali kako drugače ugašaš kompletno omrežje z namenom, da bi simuliral izpad interneta, je to napačna taktika, ker s tem ugasneš tudi omrežje od virtualnega stroja.

L.p., Kloko

poweroff ::

Hmm, v bistvu ga ne ugasnem, pač pa samo nisem nikamor povezan.
sudo poweroff

lukass ::

Pozdravljeni!

Ker vidim da je ta tema ravno aktivna me zanima, če kdo morda ve kako povezati napravo (PIC programator) ki dela na XP-jih, windows 7/8 pa ne prepozna te zadeve. Imam že Virtual box in nameščen XP vendar mi nikakor ne uspe povezati programatorja, usb ključek mi rata, ker ga tudi win7/8 zaznava :) ampak programatorja pa ne, ima morda kdo kaj izkušenj s tem?

Mavrik ::

poweroff je izjavil:

Hmm, konkretna težava je v tem, da imam na virtualni mašini postavljen demo web server, ki mora delovati kadar na hostu nimam interneta...


Zato je veliko bolj smiselno zrihtati host-only-network, kjer imajo virtualke svoj "LAN" skupaj s hostom in ni vmes NATov in ostalega. Boš pa moral za dostop do interneta jim forwardat jasno.

Ali pa jih priklopiti na zunanje omrežje :)
The truth is rarely pure and never simple.

poweroff ::

Torej, zadevo sem rešil takole. Naredil sem dva omrežna vmesnika. En je NAT, drugi pa je Host-only adapter, pri čemer je pri dodajanju Host-only adapterjev majhen trik.

V VirtualBox Managerju (!) je v File - Preferences - Network potrebno dodati Host-only adapter (vboxnet0), šele potem ga lahko dodaš v mašino.

Zdaj zadeva deluje takole... Če imam internet, se mašina preko NAT-a poveže na VPN server. Znotraj VPN omrežja furam svoj lasten DNS in mašina tako dobi DNS vpis (v mojem primeru box.vpn). V tem primeru je mašina dostopna vsem uporabnikom VPN omrežja (ene 20 ljudi) - tudi meni seveda.

Hkrati pa je mašina dostopna preko IP-ja 192.168.56.101 in host mašine. Ta dostop deluje vedno, tudi če mašina ni povezana v internet (npr. da sem "sredi gozda").

Zadeva deluje precej elegantno in točno tako kot potrebujem.
sudo poweroff

sas084 ::

lukass je izjavil:

Pozdravljeni!

Ker vidim da je ta tema ravno aktivna me zanima, če kdo morda ve kako povezati napravo (PIC programator) ki dela na XP-jih, windows 7/8 pa ne prepozna te zadeve. Imam že Virtual box in nameščen XP vendar mi nikakor ne uspe povezati programatorja, usb ključek mi rata, ker ga tudi win7/8 zaznava :) ampak programatorja pa ne, ima morda kdo kaj izkušenj s tem?

Sklepam da imaš usb programator. Probaj naredit usb passtrough z USB Device Filters. (evo en primer z usb modemom)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hosting preko virtual machine

Oddelek: Omrežja in internet
11978 (644) Lonsarg
»

Server 2008 R2

Oddelek: Operacijski sistemi
181410 (848) slitkx
»

VirtualBox - nastavitev omrežja

Oddelek: Programska oprema
91156 (892) slitkx
»

Dodatna particija z OSjem za "safe bubble"

Oddelek: Operacijski sistemi
291789 (1148) amigo_no1
»

VirtualBox - Blokada interneta

Oddelek: Programska oprema
5988 (910) Invictus

Več podobnih tem